Žije některá z vás taky v Anglii? Potřebuju poradit

klarit
8. zář 2007

Ahojky maminky je tu některá z vás,která bydli v Anglii? Před těhotenstvím jsem byla v Anglii. Ke konci jsem byla v Čechách a i tady rodila. Teď se budu v říjnu vracet do Anglie. Bydlíme tam a ráda bych našla nějakou češku,která je tam i s miminkem...Chtěla bych se i zeptat jak to tam funguje pokud jsem s mimcem doma. Mam pritele anglicana,takze to budeme vsechno zjistovat apod.,ale rada bych slysela zkusenosti češek 😉

listicka20
8. zář 2007

Ahoj, nějaká děvčata z Anglie diskutují ve snažilkách, někde tu byla i diskuse o porodu v cizině, zkus projet vyhledavač. Jinak kde v Anglii přesně žijete? Já jsem asi půl hodiny vlakem od Londýna, ve Slough, a budu tady v říjnu rodit. V Londýně pak znám ještě jednu Češku s půlroční holčičkou, takže z ní budu tahat informace... tys tady předtím pracovala, máš insurance number?

klarit
autor
8. zář 2007

Ahojky,tak jsem diskuzi na snazilkach predtim nasla. Jsem rada,ze neco takovyho je 😉 Zalozila jsem tuhle diskuzi,jestli prave jsou v Anglii cesky uz i s miminkama 🙂 Tak to mas za par vid? A co tehotenstvi nebo pece v Anglii? Nejdriv jsem slysela spatne zkusenosti,tak jsem jela prave rodit do Cech,ale ted se budu vracet v rijnu. Ja bydlim v Bedfordu. Taky asi pul hodiny od Londyna vlakem. Jo jo ja jsem predtim bydlela a pracovala v Anglii. Pak jsem se prestehovala do Bedfordu. Insurance number nemam. Ja jsem si predtim vsechno nechavala v Cechach - pojisteni apod. mela jsem to jako,ze cestuju. Ale sestrenka ho ma. Ted se tam budu s malym normalne prihlasovat a zit. Proto bych taky rada prave vedela jak to tam vsechno funguje s miminkama 😉

listicka20
9. zář 2007

No, mně taky strašili, že je tady zdravotnictví bídný, ale nakonec je to dost podobný jako v Čechách a připadá mi, že je tady i lepší jednání (když jsem čekala v nemocnici přes dvě hodiny na prohlídku, tak se mi za to sestry omlouvaly a tak... ale jasně, záleží na koho narazíš). Uvidim, jak budu mluvit po porodu 🙂) Registrace mniminka by tady měla být jednoduchá, dělá se to snad v nemocnici, přidělí mu taky to insurance number - o to spíš, že tatínek je Angličan? Já v tom mám zatim dost zmatek, manžel je Jihoafričan, dítě se narodí v Anglii, vůbec nevim, kolik bude mít národností, občanství, kde ho musím pojistit... A když se pak s dítětem přihlásíš k GP, tak ten ti řekne, jak probíhají kontroly. Dokud je to mimčo ještě drobeček, tak za tebou chodí ošetřovatelka domů, a pak se právě snad dohodneš s tím GP. A prosím tě, jak poletíš s mimískem letadlem, musíš mít na to nějakou zvláštní sedačku?

kocurek
9. zář 2007

klarit
Ahojky, ja sice zuju v madridu, ale odrodila jsme zde v CR a po 6. mesicich se budu vracet s mimcem do Spain, jak dlouho jsi zde byla? jak to prozivas, ze budes odjizdet? 🙂

klarit
autor
9. zář 2007

Tak to jsem rada,ze je to tam podobne. Treba druhe miminko budu nekdy rodit tam 🙂 Asi opravdu zalezi na lidech a ne na state. Taky nekdo urcite rekne,ze v Cechach nic moc. Tak pak napis jak to bylo s porodem 😉 Ale taky asi zalezi jaky kdo ma porod....Jo jo taky jsem zjistovala,ze maleho neni problem prihlasit. Ziska pry hned i obcanstvi tim,ze je tatinek anglican. Kdyz jsou pry dva cesi,tak to jen tak nejde... Dneska pry muze byt vic obcanstvi. Takze si myslim,ze nebudes mit problem s jakymkoliv obcanstvim. Bude zalezet na vas. To budou mit mimiskove vyhodu 😉 Jinak dekuji za informace.
S letadlem je to v poho. Mimca muzou litat uz od 7dnu. Do dvou let plati jen letistni poplatky ne letenku s tim,ze ale nema narok na sluzby nebo na vlastni sedadlo. Do letadla mame prednost a malyho musim mit na kline s tim,ze dostaneme jiny pásy. Taky pry musim pri vzletu a pristavani maleho krmit kvuli usim. Ale jinak zadny problem. A kocarek muzu mit az do posledni chvile. Ten mi vezmou tesne nez vlezem do letadla. Takze si myslim,ze dobry 🙂 Jsem na to zvedava.

klarit
autor
9. zář 2007

Kocourku byla jsem tu docela dlouho. Priletala jsem do Cech,kdyz jsem byla asi ve ctvrtem mesici. Nechtela jsem pak uz zbytecne letat. David (tatinek malyho) za mnou letal kazdy mesic. Ale v cervenci pak priletel a byl tu semnou dva mesice. Hlavne na porod 🙂 Jinak se na jednu stranu tesim. Budeme konecne spolu. Taky svoji domacnost a klid. Uvidim zase pratele apod. Ale na druhou stranu tady mam zase rodinu a taky pratele. Takze se to vyvazuje. Kazdopadne mi bude moc smutno. Ale vim,ze muzu kdykoliv priletet. Spis se ted bojim jak to vsechno prestehujem 🙂 Jsem na to zvedava.

listicka20
10. zář 2007

Tak to děkuju moc za letadlove info, mam z toho trochu hrůzu, protože bych se chtěla během zimy podívat s mimí do Čech, ale nevím, jestli dají manželovi dovolenou. Bych na to cestování byla sama ☹ Jsem teď normálně četla, že čtvrtina narozených dětí v UK má aspoň jednoho rodiče cizince... Takže si tady nemusíme připadat nijak exoticky 😀

klarit
autor
10. zář 2007

Neni vubec zac 😉 Taky jsem na to zvedava. Mam strach,aby to malej dobre snasel..I trochu jak vsechno pobrat. Staci,kdyz jdu s malym tady jenom odpoledne ven a vypada to,ze jedu nekam na vikend 🙂 Taky mozna poletim sama,ale moc se mi nechce. Aspon tu prvni cestu bych byla rada,kdyz byl jel i David. Tak uvidime... Taky uvidis snad manzelovi dovolenou daji.

Tak to je fajn. To je pravda,aspon tam nevypadame blbe a zapadneme i do davu 🙂 Dneska je to jiny. Jsem rada,ze kdyz kdykoliv nekam prijdu tak neni problem v tom,ze jsem s cizincem. Jak s papirama nebo v porodnici. Rikala jsem si jak to bude vypadat u porodu. Ale v pohode.
Dneska jsem byla vyrizovat pas a des 😝 Takovych papiru. Ale snad to budeme mit brzy za sebou a v rijnu huraaa letime. Jsem zvedava jak to bude s mimcem v Anglii.

kocurek
11. zář 2007

Ja jsme priletela v sedmem mesici, takze taky docela dost dlouho, jak pises, na jednu stranu se tesim, ale na druhou mam bavy. 🙂

anddy
11. zář 2007

listicka, ja jsem rodila v UK a taky tady ziju. Kdybys cokoliv potrebovala vedet pisni mi IP, vlastne kterakoliv 😀 jinak NI se prideluje diteti az v 16 letech az je prace schopny. Do te doby nema. Jo a s tim letanim jsem to zrovna psala na maminky a tehulky v zahranici 😀

klarit
autor
12. zář 2007

Kocurek,tak to jsme na tom podobne. No bala jsem se pak i letet pozdeji. Verim,ze to v UK nebo kdekoliv jinde asi spatny neni,ale chtela jsem rodit v Cechach. Mozna i kvuli rodine. Mela jsem je u sebe 😉 Urcite to zvladnem. Fakt se tesim na svoje a ze budeme vsichni tri pohromade. Styskat se mi bude,ale byla jsem v UK i predtim a v poho,tak ted s malym to bude urcite jeste lepsi. Jen budu muset do Cech litat casto. Aby ceska rodina neprisla o zazitky s malym 🙂

Anddy,tak ty jsi rodila i zijes v UK? Koukam,ze mas mimco jen o neco starsi. Jinak a maminky a tehulky v zahranici juknu. At vim do ceho jdu 😉 Ja jsem zvedava jak to vsechno v UK bude,kdyz jsem rodila v Cechach. No musime to zjistit 🙂

klarit
autor
12. zář 2007

Tak nemuzu najit ty maminky a tehulky v zahranici najit,abych si precetla prispevek o letani ☹ Asi mi to na te materske uz moc nemysli. A to je teprve zacatek....

anddy
12. zář 2007

klarit je to v tehotenstvi 😎 vecer to kdyztak zkopiruju, ted musim letet,ditko vola 😀

klarit
autor
13. zář 2007

Anddy,tak jsem to nasla 😉 No koukam,ze je tam vice zazitku z letani. Jsem na to zvedava. Docela se toho bojim. Ale asi zalezi i na ty spolecnosti...Pisete tam,ze jsou pak docela poniceny kocary apod.,tak doufam ze to bude dobry. To bych byla fakt nastvana. No poletime s tim co mame a uvidime. Kdyztak se v UK koupi nejaky novy na cestovani...Taky jsem tam cetla,ze kolikrat koukaji spatne a ani nepomuzou. Tak snad poletime prvni cestu s Davidem,aby mi pomohl.

anddy
13. zář 2007

klarit ja jsem letela sama, to byl pakec ale da se to zvladnout 😝 , a kdyz budete 2 tak je to pohodicka. Skoda ze nejste nekdo s Manchesteru, ja jsem tady sama, nemuzu potkat zadnou maminku. Teda na pokec a cesku, jinak mamin tady je. 😉
Jeste k tomu letani, trosku mi zkrivili podvozek, ale ne moc a na autosedacce jsem nechala Kevcovi hracky a ty se mi vratili a byly cisty, tak aspon neco pozitivniho. Jo a ten pas pro mimi, tak ten tak akorat tlaci, ja jsem Kevcu kojila pri vzletani i pri pristavani a pohoda, zvladl to a ani neplakal. Proc jsi nerodila tady? Tak to neberes tady ani materskou ze? Ja jsem hrozne spokojena s porodem tady. Ditko vola, teda rve tak papa 😀

klarit
autor
15. zář 2007

Ono kdyz se chce,tak to jde vid 😉 Taky jsem si kolikrat myslela,ze neco nezvladnu a pak to slo. Tak uvidime,jestli pojedu sama nebo s Davidem. Aspon tu prvni cestu bych rada letela ve dvou. Pak urcite budu letat i sama,kdyz bude muset David do prace a ja poletim treba s malym do Cech.
Je pravda,ze v Londyne a kolem Londyna je to asi na cesky lepsi. Ale treba se tam nejaka najde 😉 Ja znam hodne cesek,ale zase vetsinou bez miminek.
Tak snad nam v letadle nic neznici. Ja nekojim,takze budu muset maleho krmit z lahvicky,ale to snad zvladnem. Bude to asi stejny jen mozna trochu nepohodlny 😒
Ja nevim proc jsem nerodila v Anglii...Chtela jsem rodit v Cechach a ani nemam zvlastni duvod 🙂 . Nejdriv jsem hlavne slysela,ze v Anglii nic moc a i gynekologa mam v Cechach,tak jsem jela rodit sem. Jde mi materska tady. Tak treba nekdy druhe ditko budu rodit tam 😉

anddy
15. zář 2007

klarit v letadle nemusis krmit, staci treba dudlik, ale toho ten muj bobek nechce, proto jsem kojila
Jo cechu je tady taky spousta, ale zadna mamina. ☹

klarit
autor
16. zář 2007

Opravdu? Tak to jsem nevedela...Tak to je fajn,ze se nemusi krmit. Resila jsem,aby mi vyslo krmeni. Nechtela jsem do nej rvat mliko jen tak 😉 A taky,aby jedl nebo tak...Tak to jsi me potesila. Nas malej duda,takze dobry. Hlavne teda pred spanim nebo pro uklidneni. Jinak je hrozne hyperaktivni 🙂 Porad se hybe,kope nozickama a hybe rucickama. Pak se unavil a byl nevrlej. Takze ma dudaka. Pak kouka,brmla apod. Takze by to nemel byt v letadle problem. Je mi jasny,ze je to kvuli usim apod. Nekdo si i z dospelych bere bonbony,zvykacky apod.
Prave ☹ Cesek je tam hodne,ale pracujou. Chtela jsem prave najit nejakou maminu se kterou bych treba s kocarkem nekam zasla. Tak se mi to snad povede...treba aspon jednou mesicne 😉 Nebo najdu anglicanky. No narodnosti je tam hodne...

listicka20
17. zář 2007

Klarit, tak tady zkus nějaký mateřský centra, kojící skupiny a tak. Já objevila na netu nějakou Music and Dance academy a pořádají hodiny hudebního a pohybovýho rozvoje už od miminek. Nevím teda, připadá mi, že ty úplně nejmenší miminka to prospí, ale až ta naše bude trochu vnímat, ráda bych tam chodila.

anddy
17. zář 2007

jo holky nejlepsi jsou sure starty, tam je spousta aktivit pro miminka a da se tam seznamit, ja jsem docela lina tam zatim jit, pze prcek je malej a navic bydlime v takove soc.cvrti, ja tady ty urvany matky nesnasim. V jedne ruce kocarek v druhe cigo, fuuj. 😝 No ale tady ty typy urcite s detma necvici, tak se tam pujdu mrknout 😀

klarit
autor
17. zář 2007

Holky,to je fakt 😉 Zkusim najit nejake materske centrum nebo tak. Diky za info. V Cechach jsem byla na predporodnich kurzech v materskym centru a bylo to fajn. Maji tam pak plavani pro miminka,tak by bylo fajn neco takoveho najit i tam. Zkusim juknout na internet a najit neco v Londyne nebo rovnou v Bedfordu. Je pravda,ze miminka prvni mesic jen spi,tak je lepsi asi pozdeji. Ale malemu ted budou dva mesice a uz se usmiva a hezky vnima 🙂
Tak takovyhle maminy taky nesnasim Anddy,to mas pravdu. Ale snad tam takove typy nebudou 😉
Daviduv kamarad ma segru a ta vim,ze ma neco jako materske centrum. Nebo teda ona hlida miminka pokud si maminy chteji dojit nakoupit,ke kadernici apod.,tak se ji zeptam jestli to ma jako materske centrum a ma tam treba cviceni,sezeni apod. Nabidla mi prave,ze bych tam mohla jit nekdy pomoc. Byla bych s malym a jeste si vydelala nejakou korunu. Tak se musim podivat a uvidime 🙂

verap
19. zář 2007

Ahojky, muze se k vam pridat? Ja bydlim v Londyne, 20 minut od centra.

listicka20
19. zář 2007

Vítej, hurá, někdo z blízka 🙂 a ty jsi těhulka nebo už maminka?

jarca
19. zář 2007

Tak ja se taky hlasim. Ja ziji v kousek od Lutonu. 🙂

chiswick
19. zář 2007

Verap, a na jakou stranu od centra? Ja bydlim tak 35 minut od centra na zapad.

klarit
autor
20. zář 2007

Jéé holky,tak to je fajn 😉 Jsem rada,ze jste tu taky. Koukam,ze je v Anglii hodne cesek. To je fajn. Jak jsem delala v hospode,tak jsem cechy taky potkala 😉 Ale jen tri bydleli kousek.

Verap a kterym smerem? Ja bydlela na Hackney. Clapton. Delala jsem tam v hospode. Ted bydlim v Bedfordu. Nebo se tam ted v rijnu teda vracim. Rodila jsem v Cechach.

Jarco ty bydlis kousek od Lutonu? Tak to ja taky 🙂 Na Luton litam. A pak jedu jednu stanici vlakem do Bedfordu. Z londyna to bylo stejny. Delala jsem a bydlela v Londyne. V Bedfordu bydlel pritel. Takze jsem jezdila z King´s Cross vlakem do Bedfordu. Pokud jsem jela rychlikem,tak byla zastavka jen v Lutonu. Pak jsem se prestehovala do Bedfordu,takze jsem tam.

Mam fakt radost 🙂

andrea84
22. zář 2007

ahojky ja jsem bydlela v brightonu potkala jsem meh chlapa itala a ted zijem spolecnym s nasim bobiskem v italie kde jsem i rodila.
Ale s tzv.midwife jsem byla nesmirne spokojena,sikovne,mile a neresi jestli jsi cizinka,mluvis hrozne anglicky nebo jsou na tebe arogantni.Az do sedmeho mesice tehotenstvi jsme byly v anglii a pak jsme odjely do italie kde jsou trochu pozadu a resi trochu ze jsi cizinka teda spis z vychodu jako cesky,polky,rusky atd. a jsou tady ignoranti a tisic let z aopicema a navic nemohl za mnou pritel potom ja jsem rodila,jen maminka ale nechtela jsem nikoho a taky jste v anglii si muzes vybrat rodit do vody to tady neni.Ale prirozenou cestou je to nejlepsi.
mejte se ahojky

listicka20
23. zář 2007

Andreo, to máš pravdu s těmi midwife, tady v Anglii je už naprosto normální, že jsi cizinec, aspoň v našem městě je tolik Indů, Paki, Arabů i Poláků, že se tady nad jednou Češkou nikdo nepozastaví... Dokonce se mě při registraci do nemocnice v papírech ptali, v jakém jazyce komunikuju, jestli nepotřebuju tlumočníka a tak. Nevím, jak by to bylo s tlumočením v případě porodu, ale na úřadech je tu běžný, že ty nejdůležitější žádosti, dokumenty mají k dispozici na vyžádání i v jazycích hindí, kurdštině a asi 15 indických dialektech, 😀 , taky v polštině... nebo můžeš požádat, aby ti sehnali k vyplnění překladatele.

andrea84
23. zář 2007

jedina anglie je bezproblemu jinak jsou jeste vsude tak ignorantni priklad i u nas v cesku a ted hlavne co vim tady v italii...

listicka20
23. zář 2007

Čechy jsou hustý. Když jsem stála frontu na pražský cizinecký policii, tak jsem slyšela paní za přepážkou, jak povídá nějakýmu cizincovi: A příště si s sebou přiveďte někoho, kdo mluví česky, takhle se nedomluvíme... Českej úředník prostě jinak než česky nekvákne, i když s cizincema denně pracuje... 😖