Život se silnou chronickou bolestí

Chci oslovit převážně ty, kdo vědí, jaké to je žít s neustálou bolestí.
Od útlého dětství mám problémy s páteří, protože se u mě shodly veškeré základní vrozené vady páteře.
Začínám tímto úvodem, abych naznačila, že vlastně celý život vím, co je to chronická bolest zad, ale stále to byla bolest jen obtěžující, nepříjemná. Co je to ta pravá, zničující bolest, která už není jen omezující, ale přímo nesnesitelná jsem poznala až později - po úrazu křížové oblasti a fraktuře kostrče mi začalo doslova peklo na zemi. Říkám, že do té doby jsem vlastně ani nevěděla, co je to bolest. Poslední roky nedělám nic jiného, než chodím od ordinace k ordinaci (někdy po svých, někdy o berlích), zkouším v zoufalství veškeré možné metody klasické i alternativní medicíny. Bohužel vše neúspěšně, odevšad odcházím s tím, že už pro mě bohužel nic víc udělat nemůžou.
Žiju poslední roky v neustálé bolesti, neexistuje úlevná poloha, bolest mě pronásleduje každou sekundu mého dne i noci.
Úplně mě vyřadila z běžného života, o tom, co dělá s mou psychikou, ani psát nemusím... Nejhorší je to zoufalství, že to nikdy neskončí. Naopak se to čím dál tím více zhoršuje a pomoc neexistuje.
Je mezi vámi někdo, kdo prožívá nebo prožíval něco podobného? Jak se dá s permanentní fyzickou bolestí žít?

Díky.
kajalka
2. kvě 2013
@anatanka Na úvod se zeptám, co konkrétně děláš ty sama, aby tě to nebolelo? Podstatou není hledat pomoc u lékaře, ale sama u sebe.
Najít ve zdravotnictví člověka, který tě navede na cestu, jak pomoct sama sobě, je hledání jehly v kupce sena. Rehabilitace máš předpokládám nějaký za sebou? Odkud jsi?
evitaa
2. kvě 2013
@anatanka Vím, co to je žít v neustálé bolesti. Mám revmatické onemocnění, bolesti kloubů se střídají - jednou je to koleno, podruhé zápěstí. Asi ta bolest není tak úporná jako u tebe, ale je neustálá.
anatankaautor
2. kvě 2013
@kajalka Děkuju za reakci - myslíš asi spíš duševní stránku. I v této oblasti jsem toho zkoušela hodně - kineziologii, meditace, psyhoterapie, cranio-sakralní terapii atd. Samozřejmě kromě klasických rehabilitací jsem zkoušela i akupunkturu, akupresuru, Dornovu metodu,různá klidná cvičení - jóga, pilates apod.
Jsem z Prahy.
kajalka
2. kvě 2013
@anatanka Taky. Duše s tělem musí spolupracovat. Tak z Prahy bych ti vřele doporučila fyzio paní Bc. Vlastu Bezvodovou. Je to úžasná ženská. Pracuje na poliklinice Vršovice. Nejsem si jistá, jak je to u ní s pojišťovnama, ale rozhodně stojí za to jí zaplatit. A moc dlouho bych s návštěvou neotálela, je už důchodovýho věku. Spolupracuje s několika lékaři z různých oborů, takže by i věděla, kam tě poslat.
anatankaautor
2. kvě 2013
@kajalka Děkuju.
naomi6
2. kvě 2013
@anatanka Ahoj, mám podobnou zkušenost, i když ne teda už od dětství, ale po porodu. Vlastně zhruba půl roku po porodu mi začaly obrovské problémy s ramenem, se šíjí a s krční páteří. Také jsem oběhala snad všechny ordinace, nikdo mi nebyl schopen pomoci. Mám za sebou rehabilitace, všude si mysleli, že jsem měla úraz, ale spíš si myslím, že jsem si to udělala tím, jak jsem dcerku pořád nosila. Zkoušela jsem i kineziologii, reiky, ale bohužel nic nepomáhá. Také jsem měla šílené bolesti, brečela jsem a nedalo se to vydržet. Trvalo to asi 2 roky. Teď se to naštěstí zlepšuje samo. Sice hybnost ruky je mizerná, ale nemám aspoň tak šílené bolesti. Nevím, co poradit. Snad jen hledat nějakou tu alternativní léčbu, něco si pro sebe najít, co bude pomáhat. Jen jsem chtěla říct, že úplně chápu, jak se cítíte a moc vám držím palce. Kamarádka měla taky velké problémy a našla si nějakou léčitelku v Praze,pokud byste chtěla, můžu se jí zeptat na kontakt. Z hlavy ho nevím. držím moc palce.
anatankaautor
2. kvě 2013
@naomi6 Tak to znam, rameno mam taky, mela jsem ho nacate uz dřív, ale noseni dcery mi ho dorazilo, takze to budete mit nejspis opravdu taky od toho.
Mne prijde, ze se rozpadam cela - ale proste ten kriz po urazu je nejhorsi a horsi nez jsem kdy co zazila, tak ty ostatní bolesti moc neresim. Kdybyste s kamaradkou mluvila, tak se na tu léčitelku, prosim, zeptejte. Beru cokoliv 😉
lv
2. kvě 2013
zdravím..no mám s bolestí taky bohužel zkušeností na rozdávání...léta se potýkám s bolestmi zad, bederní, hrudní, nějak se to střídá po pár letech..po 1.porodu se mi objevila lupenka na chodidle, po půl roce zmizela..bolesti celé kostry byly pořád, pak po druhém těhotenství /které bylo na bolesti zad extra prima/, lupenka vylezla znova a konečně mi diagnostikovali pustulózní lupenku /projevije se právě na ploskách nohou, a na dlaních, což u mě zatím naštěstí minimálně/ a následně revmatologické testy zjistily poškození kloubů..páteř, kotníky, kolena, některé už v bídném stavu..musela jsem přestat kojit, kvůli léčbě..léky jím 2měs, no efekt je, bolí to tak o 20% míň..k psychice? Všechno je tak propojené..no mám ještě panickou poruchu, asi jako bonus, abych toho neměla málo.. =-)
hastr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Začni psát odpověď...

Odešli