Zůstat Ženou i na mateřské

janager
19. únor 2018

Zdravím všechny maminky na mateřské 🙂 Můj příspěvěk asi někomu bude připadat malicherný a zbytečný, ale začíná mě to trápit a nevím, jak z toho ven. Nikdy jsem nepatřila mezi skupinu žen, která nevyjde bez líčení ani vynést koš. Líčila jsem se nevýrazně, občas, ale jen přece jsem se líčila. Co se týče oblečení, nenosila jsem ty nej in kousky, ale oblékala jsem se vždy tak, že jsem se cítila jako žena dobře. Prostě celkově starání se sama o sebe šlo na mateřské stranou. Žiletka na mě kouká ve sprchovém koutě už docela smutně. Obnos peněženky se značně tenčí po návštěvě drogerie, kdy vykoupím gumičky do vlasů, kterých mám vždy nedostatek díky frekvenci používání. A takhle bych mohla vyprávět dál...Měl/má to někdo taky tak? Jde z toho vybruslit nějak ven nebo to je proste takový úděl? Mám suprového manžela, který mi říká, že ať tohle nereším. Slovy, jak jsem krásná a přitažlivá nešetří. Takže, manžel je spokojen. Ale já ne. Dnes jsem byla v jeho práci a připadala jsem si tam mezi jeho načinčanými kolegyněmi hrozně. Jenže po probdělé noci, celodenním maratonu jsem večer ráda, že se rychle vysprchuju, vyčistím si zuby a jdu se alespoň chvilku věnovat manželovi a brzy spát, než se cvrček probudí. Podělte se, jak to máte vy?

dc2015
19. únor 2018

Zhruba stejně 🙂 Po nějaké době se to zlepšilo. Teď jsem znovu těhotná a jde to zase z kopce. Barvu mám bílo-zelenou, mám nízký tlak, břicho roste rychleji než v prvním těhotenství, takže začínám ve svém oblečení vypadat tlustě, navíc se mi nechce nic moc kupovat, když z toho brzy "vyrostu"... Ale ono to zas přejde, jednou si to sedne a budu zas i mít víc času na sebe. Za mě je důležité dělat si malé radosti. Kolik je prckovi? Já si začala připadat normálně (se vším všudy) v roce a půl.

hlasimse
19. únor 2018

Zatím to ještě nijak nemám (i když přiznávám že se už docela dlouho nemaluju ani nijak nečančám), každopádně si myslím, že i na MD by měla maminka mít čas někdy si večer napustit vanu, vypnout a hezky se opečovat. Domnívám se, že to je doména manžela, aby se jeden večer někdy absolutně postaral o děti, tedy maminku neotravovat, koupe se... Pak večer když už děti spí by mohl manželce udělat masáž 🙂 Po takovémto večeru by se asi každá žena hned cítila jinak 🙂 Za odměnu by pak mohla manželovi dopřát nějaké potěšení 😉 Nebo by něco na tomto plánu nefungovalo? Je to jen nápad 🙂

dc2015
19. únor 2018

@hlasimse U nás nefunguje to, že syn řekne: "za maminkou..." a když nemluvil, tak byl stejně k nezastavení. Takže i když se tatínek starat chtěl, neklaplo to :D Co u nás funguje, jsou hlídací babičky 🙂 Chvála bohu za ně!

janager
autor
19. únor 2018

@dc2015 @hlasimse Malému je 9,5m a je to akčňák, nenaspí toho moc přes den, ani přes noc a manžel chodí z práce 18-18:30. Hned se začne věnovat prckovi, ale ten jde v 19:30 spát, dýl to nevydrží no a v 21:00 je opět vzhůru. Manžel se vždy zvedne a jde k němu, ale často pomůže jen maminka (mlíkárna). A mezi 19:30-21:00 se snažíme pofackovat největší nepořádek, povečeřet, popovídat si a umýt se. Máme jen jednu babičku 150km vzdálenou, která teda funguje suprově když přijede (snaží se jak to jde), nebo když jsme my tam. Asi by chtělo něco začít dělat jinak, ale marně přemýšlím jak.

zuzalinkak
19. únor 2018

Snažím se, ale hodně jednoduše. Být čistě a hezky oblečená i doma - nosím tepláky, ale ne staré otrhané vytahná. :D Nehty lakuju jen průhledným lakem, protože když je máte věčně ve dřezu, tak prostě s barevným lakem smůla. Vlasy, aby byly čisté. Sice jsou pořád v culíku, ale aspoň upravené. A denně se v průběhu dopoledne snažím aspoň o korektor, pudr a řasenku. :D Když přijde pošťák, nejsem načančaná, ale aspoň se mě nelekne. :D
Chodím teď dva dny v týdnu do práce a to se teda čančám, ale už jsem zas jak soudek ve 4. měsíci, takže to jde opět pomalu z kopce. :D
A mám pravidlo, že nedělní večer věnuju sama sobě. Použít onu žiletku ve sprše, upravit nehty, vytrhat obočí, dát si pleťovou masku atd. Ono je to dohromady záležitost sotva na půl hodiny, ale když si to nenaplánuju, tak to neudělám. A celý týden se cítím tak nějak aspoň trochu hezká. 🙂

janager
autor
19. únor 2018

@zuzalinkak škoda, že u nás chodí pošťačka 😀 😀 😀 asi bych si měla taky rezolutně nastavit, že v neděli si prostě udělám čas na svoji údržbu a nevymlouvat se.🙂

janager
autor
19. únor 2018

Ale jsem ráda, že v tom nejsem sama🙂

hlasimse
19. únor 2018

@dc2015 Asi si to ještě neumím představit, ale přece i když řekne za maminkou, tak dveře do koupelny jsou zavřené a tatínek musí dítě odnést, zabavit, prostě něco s ním dělat 🙂 Tak by to stejně mohlo vyjít, ne? Znám pár, kdy maminka strašně chtěla, aby se tatínek postaral, ale v podstatě kdykoli mimčo bylo u něj a "chtělo maminku", tak místo aby se snažil něco udělat, vždy dítě přinesl mamince - i když ona v kuchyni krájela zeleninu na večeři, vařila na plotně a myla nádobí. Strašně ji to vytáčelo. A když byli někde s chlapovou maminkou, tedy maminčinou tchyní, chlap místo aby se postaral o vlastní dítě, vzdycky miminko šoupnul své matce, což taky tu ženu štvalo a hádali se kvůli tomu. No takže asi tak, neříkám, že je něco špatně na tom nechat si od babiček pomoct, ale je otázka, jestli není jen chlap líný se o dítě opravdu postarat - tedy zabavit, když brečí že chce maminku, tak prostě něco dělat (jako rodič)... Když miminko brečí a maminka neví co s ním, taky ho nemá komu dát a musí se nějak postarat.

dc2015
19. únor 2018

@janager Já myslím, že ani ne. Já si to pamatuju, on je to prostě děsnej kolotoč, než začne prcek spát. Vydržte, vážně bude líp 🙂 Dneska jde malý spát v 8, půl 9, vstává okolo půl 8 ráno. Večery máme pro sebe... Plus už může být na hlídání celý víkend. To ho budete moct klidně jednou dvakrát do měsíce babičce odvézt. Malému babičky a dědečci vyloženě svědčí, jim to svědčí taky a nám samozřejmě též :D Fakt vydržet... a užívat si to, co je. Ono to děsně uteče 🙂 Než jsem otěhotněla, měli už jsme cca 3/4 roku, kdy jsme spolu už i zase chodili zapařit apod. Ono má fakt všechno svůj čas. Neříkám nedbat na sebe vůbec, ale prostě v 9 měsísích po sobě nechtít zázraky 🙂

dc2015
19. únor 2018

@hlasimse No, ono u nás je to tak, že on se postará, "zabaví", ale stejně pak syn třeba dostane hysterák a i když jsem zamčená v koupelně, tak prostě nevypnu tolik. Takže u nás prostě funguje jen to, že musím já být pryč, nebo oni pryč. Když byl maličký, bral ho manžel do kočárku ven, později na hřiště, na zahradu apod. Ale prostě koupel v klidu, když jsou doma... to tak možná teď a když má náladu 😃 A stejně většinou za chvíli slyším větu: "Podíváme za maminkou?" Ale dlužno dodat, že to dělá i manželovi :D A nejlepší věta: "Maminko, čuráš?" :D

janager
autor
19. únor 2018

Ač jsem si to nechtěla kolikrát přiznat, ale u mě je problém i v tom, že mě je strašně líto, když přicházím o ty společné chvilky ve třech. Je nám strašně dobře, je veselo, sdílíme to společně. Manžel by kolikrát šel sám na procházku o víkendu, ale já chci jít s nimi. Není to o tom, že bych mu nedůvěřovala, je bezvadnej táta, ale jak jsem psala....je mi pak líto, že nejsem s nimi. No a pak je taky jasný, že nemám tolik čas na sebe.

janager
autor
19. únor 2018

A jak to máte, když jdete na procházky? Často potkávám ve městě vystylované maminky s kočárkem a říkám si, jak jen to dělají. Já když jdu ven, tak jsem ráda, že si pořídím vzít boty a bundu. Teď mě je navíc vše velké, mám dole od původní váhy před otěhotněním 15kg, což jsem teda zase ráda, ale nemám čas, abych si koupila menší věci. 🙂 Holky a je kadeřník a kosmetička už taky jen pojem? 😀

dc2015
19. únor 2018

@janager Já se nechala před porodem ostříhat na krátko (pod uši) a poprvé jsem šla asi v půl roce... normálně nosím vlasy dlouhé, nevadilo mi to. Na kosmetice jsem byla od porodu jednou :D Ale nikdy jsem moc nechodila. A na procházky chodím v džínách a triku/mikině/bundě. Nakupovat jsem v prvním roce syna byla několikrát, poprvé se synem a s manželem a spěchala jsem. Pak už bez syna taky vždy na chvíli... V druhém roce si vše sedne. Jak už jsme psala, začala jsem si připadat ve všem normálně v roce a půl. A jinak to, co popisujete, zní vlastně moc fajn. Manželovi se líbíte, vy jste vlastně spokojená... Ono to chce nesrovnávat se. A už vůbec ne s ženskýma, co jsou v jiný životní fázi. Jasně, když se sejdu s bezdětnou kamarádkou, taky si říkám, že má na sebe čas, je upravenější... ale ony mi zas kolikrát závidí prcka, stálého partnera... Za půl roku budete úplně jinde, uvidíte 🙂

bonavoxa
19. únor 2018

První dcera byla náročná a je stale. Čas na sebe jsem začala mít tak v jejím roce. Tentokrát to nehrotim. Prostě pár měsíců budu trochu natural. Hlavní je se cítit se v pohodě, někdy stačí jen si umýt vlasy. Pro mě je činčání občas zbytečná energie.

janager
autor
19. únor 2018

@dc2015 Manzel mi rika, ze je moji ozdobou nas syn 🙂

janager
autor
19. únor 2018

@bonavoxa je pravda, ze po umyti vlasu se citim jako novy clovek 😀

makiszek
19. únor 2018

Pro mě je luxusní wellness procedura to, že si stihnu umýt vlasy. Připadám si jako šmudla a přemýšlím aspoň o změně střihu a barvy abych se zas cítila aspoň trochu dobře.
@hlasimse představa je jedna věc a realita druhá. Ja jsem myslela jak budu nechávat malou babičce nebo aspoň tatínkovi a budu aspoň trochu žít svůj život. Když dítě pak po celým dnu usne tak doháním resty. Možná některé mají extra hodně děti, na mateřské se věnují konickum či studují a mají spoustu času, ale to jsou spíš výjimky. Ono si to totiž dobře rozmyslís jestli vyuzijes spícího dítěte k tomu abys dohnala spánek, vydrhla dlouho nemytou koupelnu anebo si nalakujes nehty zatímco na tebe padá 5 košů vypraneho prádla 😂

janager
autor
19. únor 2018

@makiszek taky se chci nechat ostrihat, ale bojim se, aby to spis nebylo jeste horsi. Me slusela podkova, ale musela jsem si to rano vzdy umyt a vysusit, to si ted nedokazu predstavit 😀 😀 😀

ladyhacek
19. únor 2018

@janager moc toho nenaspi a kde spí? Zkusila jsi si lehnout s ním? Me syn spí déle a lépe když spím take. A uklizej když je vzhůru. Zapoj ho ať vidí že se to samo nedělá 🙂. Jsem těhotná a první týdny jak mi bylo zle jsem fakt kočka nebyla. Dnes jsem se naučila oblikla a připadala si jak hvězda 🙂. Jinak je nas takových víc 😉

wampzee
19. únor 2018

No, zcela upřímně, jsou dny, kdy na sebe absolutně zapomínám. Ale o to víc legrace zažívám s dcerou. Nicméně..čas od času rodičák padne na moje oblečení, abych oživila šatník a kosmetiku. Jsou dny, kdy se stíhám ráno namalovat, to mi asistuje i dcera, kterou baví napodobování a je to velká legrace. Ale někdy jsem tak vyšťavená, že to kašlu 🙂 Teď jsem podruhé těhotná, je to docela problémové těhotenství, tak žiletka zahálí taky, ale to mě moc nezlobí, je zima a průhledné punčocháče nenosím 🙂 Ale jak už tady někdo psal, snažím se, aby víkend byl zaměřený právě na tu žiletku a celkovou úpravu 😀 Protože jinak bych se asi brzy podobala ježibabě.. :D Jsem zvědavá, jak to budu zvládat s dalším prckem, kde seženu peníze na oblečení, záliby..protože budeme brát hypotéku a půjdeme do většího..no, bude to zajímavé, ale bude to výzva.. 😀

janager
autor
19. únor 2018

@ladyhacek Zkousela a bylo to stejne. Ale musim rict, ze se nam ted posledni dny zadarilo, ze spal pres hodinu v kocarku na balkone. Stalo se to ciste nahodou, vratili se mi urcite zdravotni obtize a nebyla jsem schopna s nim jit ven a ejhle...najednou se s nim nemuselo vytrvale jezdit aby spal dyl 🙂 Je mu 9m, takze ho zapojuju max tim stylem, ze kdyz varim, dam mu varecku a misku 😀 musim rict, ze je to ale zabava predevsim pro maminku 😀 ale uklizim pred nim a povidam si s nim 🙂

pavlina26
19. únor 2018

Ahoj, tohle jsem při první dcerce resila taky- a mate stesti, ze mate tak tolerantniho chlapa 🙂 ja stihala osefovat jen domacnost a ackoliv jsem se snazila mít ciste vlasy a byt vonava, tak mu to nestacilo...prihlasil me na kurz líčení (sla jsem na nej, ale prislo mi nejak zbytecne si delat doma make-up jen na jeho vecerni prichod z prace) a nakonec si za me nasel v pul roce dcerky mladsi a upravenou kolegyni z prace v kostymku..... Budte rada, ze mate tak fajn chlapa 🙂 je to normalní vyvoj veci- za par mesicu bude casu vic...ja se taky srovnala az tak po roce dcerky. Ono se to vsechno bude jen lepsit, casu bude vic...

syrinxka
19. únor 2018

První rok jsem byla ráda, že jsem se stihla rychle vysprchovat a čistě se obléct. Nějaký makeup a vlasy jsem řešila jen když jsem šla někam mezi lidi, což tak často nebylo. Byla jsem ráda, že jsem ráda :D ale cítila jsem se jak cuchta. Taky jsem potkávala ty perfektně upravené maminky a nechápala jak to stíhají. Pak se to začalo zlepšovat a já si našla aspoň jednou týdně trošičku víc času na sebe, aspoň na to odchlupacení a masku a začala zase pravidelně chodit ke kadeřnici. Teď jsou malé 2roky a všechno si nějak tak sedlo a mám na sebe ve srovnání s tím jak to bylo před tím jejím prvním rokem daleko víc času. A dokonce jsem začala chodit pravidelně cvičit. Ale je to taky i tom, jak si to časem člověk sám nastaví a jaké má možnosti hlídání. U nás třeba babičky moc nefungují, ale přítel malou pohlídá jak je potřeba, sice na večer po práci, ale i tak se s tím časem dá pracovat. Každá chvilka jen pro sebe je dobrá 🙂

misa1106
19. únor 2018

Synovi jsou 4 měsíce, takže zatím neleze atd., tak nevím, jaké to bude potom, ale mám pár zásad, které striktně dodržuji od porodu, i když jsem sebevíc unavená:

- ráno se vždy učešu a trochu namaluju (jsem bledule, takže hlavně rasenka, tuzka na oboci a ruz - zbytek podle casu)
- i doma chodim oblecena tak, abych se nemusela stydět, kdyz nekdo nahodou zazvoni (leginy nebo hezké teplaky a normalni nevytahane tricko)
- nohy si holim epilatorem - sice to trochu boli a trva dele, ale mam tyden klid a ani po tydnu nemam na nohou "struhadlo" jako po ziletce, ale jemne chloupky
- kdyz nestiham umyt hlavu, pouziju suchy sampon

ivuska1986
19. únor 2018

@janager Ahojky, male jsou ctyri mesice a jsem na tom stejně, navíc mi zacaly dost brutálně padat vlasy, takže o jejich úpravě si můžu nechat jen zdát. Kdyz za ne vezmu, zustane mi jich kopa v ruce, takze asi tak. Ja furt doufam, ze se to treba v lete zlepší nebo az mala zacne spat lip v noci a nebudu tak utahana😇 taky me to štve, po pritelovi jede jeho sefka, zhubla 30 kilo, chodi nacincana a ja jsem rada, kdyz si vyčistim 2x denně zuby

ivuska1986
19. únor 2018

@misa1106 super, chválím👍

arielka222
19. únor 2018

@janager tak malej bude mít 4 měsíce a ja už 3 dny po porodu byla na umělých řasach a u kadeřnice. Teď už je to bohužel s časem horší a ještě k tomu jsem při kojení chytla alergii na barvu. Ale snažím se každý den aspoň BB krém. Doma chodím v hezkých leginach a když nemam čas si mýt vlasy tak použiju suchý šampon a nebo culik. A když jdeme s manželem nakoupit a nebo na kafe, tak jdu vždy v šatech a podpatkach 🙂 ale doporučuji ty umělé řasy, vypadá člověk dobře i nenaliceny 🙂

jahodi
19. únor 2018

no já nesnáším mytí vlasů, hrozně dlouho to trvá, kdybych mohla někomu za to zaplatím 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Jinak ohledně hadříků jsem "objevila" sekáč a stala jsem se na tom lovení závislá 😀 většinou tam strávím tak hodinu měsíčně, nechám tam tak 500 a odnáším si zhruba 7 kousků a i něco pro malou a lidi mě pak zastavují odkud to mám. A ti co mě znají, tak "Zase ze sekáče????" 😀 za mě doporučuju 😀

priefi
19. únor 2018

@janager Casem se to zlepsi a budes mit na sebe vic a vic casu i na rodicovske 😉 dulezite je,.ze manzel je spokojeny 😊

jahodi
19. únor 2018

@pavlina26 ale ten kurz líčení není k zahození ne? 😀 mně dala pár typů ségra, za pomoc s vyklizením komory 😀 od tý doby používám pod oči korektor a makeup a je to super, na to nedám dopustit i když není řasenka vždycky 😀 (jinak jsem pihatá tak stačí jen zamazat ty kruhy pod očima 😀 )