11měsíční dcerka se plazí, neleze a ani si nestoupá

prasatko012
9. lis 2013

od mala je moje dcerka linejsi a zacala past koniky dlouho a taky plazit se zacala az ji narostli nahore a dole dva zuby tak si myslim ze v okoli jsou deti nejak vyspele uz chodi nwbo stoji a lezou na ctyrech a mi nic mam to resit? jak to maji vase deti dekuji

eimmy
9. lis 2013

ahoj, rozhodně bych to řešila, v tomto věku už by se mělo dítě stavět . Mudr. vám na to řekl co ???

honzulka
9. lis 2013

každé dítě je jiné...co ti k tomu řekla tvoje dětská doktorka?Možná bys byla klidnější,když by se na malou podíval neurolog..Mně Tom nechtěl pást koníky a už jsem na neurologii byla objednaná a on začal...bylo to ale ve věkové v normě..

lajla
9. lis 2013

no moje prvni dcerka zacla chodit v 15mesicich, druha byla lina a tezsi..v roce se teprve postavila na ctyri a v 18 mesicich zacla chodit, byla a je proste poholdnejsi ale vsechno dohnala...treti dcerka se zacla otacet ve trech mesicich a blbnout se vsim mohem drive...ted ji pomalu ani nestacim je strasne hbita, pruzna ..kazde dite je jine, nesrovnavej, je to to nejhorsi co muzes udelat, ze ma svalovou dystrofii nebo neco jineho v neporadku by snad dr poznala, tak se prosim nestresuj...jakmile se dostanes na neuro a k dalsim dr dostanes se do kolobehu ktery te jen vystresuje a dite take

laurital
9. lis 2013

Vývoj dítěte je sice individuální, ale já si myslím, že dítě téměř roční, už by se mělo minimálně pokoušet stavět a lézt po čtyřech.Pro jistotu bych požádala o vyšetření na neurologii.Budete mít klid a jistotu, že nedojde k jakémukoliv zanedbání.

betelgeuzz
9. lis 2013

Že se nestaví a nechodí bych neřešila, mně by vadilo, že neleze. Je to důležitá fáze, která posílí záda a připraví je na chůzi. Co dr, zkoušela, co umí? Určitě bych to s ní probrala, případně zašla na rehabilitaci. Taky je otázka, zda dělá pokroky, nebo se zasekla. Mladší dcera neudělala pokrok mezi 6. - 8. měsícem, šly jsem na rehabilitaci a mezi tím jsem i cvičila podle knížky Rozvíjej se, děťátko. Dcera se pak celkem rozpohybovala a na rehabce jsme už dostaly jen nějaké cviky na podpoření vývoje.

vlckulka
9. lis 2013

jedna z holek byla také dle tabulek opožděnější, ale dr. s tím neměla žádný výrazný problém, stejně tak ani doktorka na neurologii, kam jsme docházeli kvůli tomu, že jsou dříve narozené, koníky začala pást pozdě, poté se jen plazila, nelezla, v 15ti měsících začala chodit a teprve poté začala při lezení používat i kolínka a stejně tak seděla až poté, co začala chodit. Nyní jí bude 3,5 roku, je to zcela normální holčička, mluví, běhá, skáče a hlavně zlobí, všechno dohnala a vše si dělala a stále dělá po svém 😀 Na tabulky doktorům dokonale kašlala 😀 😀

smudlinka10
9. lis 2013

řešila bych hlavně to lezení, které je nejdůležitějším mezníkem ve vývoji dítěte, v rodině máme dítě, které se jen plazilo, dr. pořád říkala, že je čas a kluk má problémy s motorikou a to už má 10let

hope1
9. lis 2013

nemusí se stavět, ale lézt by měla. I když spousta dětí to vynechá a rovnou si stoupá. Každopádně souhlasím s betelgeuzz a smudlinkou10 lezení je důležitá fáze.

hojda
9. lis 2013

U nás v 11 měsících také plazení a pak to šlo rychle, ve 13 chození a ve 14 jezdila na motorce 😀

iveta107
9. lis 2013

našemu malému je také 11m a zatím se jen plazí a houpe na kolínkách a naše malá se v tomto věku ještě ani neplazila, začala až po roce a dneska předčí svojí čiperností děti co vše dělaly o hodně dříve

andelka
9. lis 2013

Moji oba kluci začali lézt a stoupat si právě v 11měsících (v roce obcházet, v necelých 15m chodit) Teďka jsou hbití kaskadéři oba 🙂

klaire22
9. lis 2013

Určitě je to u každého dítka jiné, ale to, že malá zatím ani neleze by mě asi taky lehce znervozňovalo. Dle mě by to asi už dělat měla, ale jak tu už bylo zmíněno, každé dítko má své tempo. Ale pro svůj klid, bych se o tom poradila s doktorkou 🙂

dezyre
9. lis 2013

Také bych být tebou určitě objednala dcerku na neurologii. Beru, že se nestaví... ale že neleze už je dost vážné.

duracell79
9. lis 2013

Tak já třeba nelezla vůbec... Len jsem se plazila a válela sudy, v 6 měs. jsem stála v 8měs. chodila a problémy rozhodně nemám. Mně Dr. řekl, že je jedno, jestli se dítě plazí bo leze po čtyřech, že důležité je, jestli střídá strany. Naše malá se začala plazit nejdříve jednou stranou a pak je začala pěkně střídat, jako správná indiánka 😵 a byla pěkně rychlá. Pak si začala stoupat a pak až lézt po 4 😉

hehena
9. lis 2013

jak píše @duracell79 víc než kdy je důležitější, jestli střídá strany. mě začal prcek lýzt před asi 14 dny, zjistila jsem pak, že mu zřejmě dost vadila dlažba, v tepláčkách mu to klouzalo, když jsem ho nechala jen v plíně, tak mu to začalo jít. ale byla jsem právě nervozní, že co se plazil, tak celou dobu jen na jednu stranu.... už jsem to chtěla řešit s dr. načež se rozhodl začít lézt po čtyřech a musím říct, že je z něj rovnou tryska. konzultací nic nezkazíš .)

veronikanel
9. lis 2013

Podle mé mámy já lezení úplně vypustila.Postavila jsem se,seděla jsem,ale jinak nic až pak rovnou běh 😀 Každé dítě je jiné,každé má svůj čas.Znám děti,co nechodili ani v roce a půl a naopak moje cácorka chodila už v 8měsících...Já třeba hodně řešila,že mi pořád chodila po špičkách,ale po konzultaci s dr. na to měla ještě právo a světe div se,opravdu už chodí normálně.Tím chci jen říct,že zeptat se dr. je sice na místě,ale neplašila bych 😉

cervenec
10. lis 2013

Mam stejne starou dceru,byla lina uz v bříšku.pretocila se až po 7 měsíci,v 10měsících nam dr dala doporučení na rehabku..můj instinkt mi říkal,že to není zapotřebí,že je opravdu jen pomalejší,oproti starší segre ma přesně měsíc skluz.ten stejný den co jsme byly u dr šla poprvé asi na sekundu na kolinkaB-)asi se lekla,že bude muset cvičit😀 před 2 dny začala lozit 🙂ridte se svým instinktem.je fakt,že strašně moc dětí je dopředu a my si aspoňužijeme malých miminek 😎jo a mame plovoucku,takze jsem malou davala vic na koberec,tam se ji lip trenovalo😉držím pesti 😉

karrison
10. lis 2013

urcite bych s ni zasla k fyzioterapeutovi...lezeni je vyvojove moc dulezite..ja tam s malym taky.chodila,poradi Vam par cviku na podporu lezeni

hudala
11. lis 2013

Já bych se poradila s doktorkou a podle toho chodila na rehabilitace. My na rehabilitace chodíme ale malá má stejně svoje tempo, takže si to dělá po svým. Ale je hlídaná a já jsem tím pádem klidnější.

alisek
12. lis 2013

Já bych určitě vyhledala fyzioterapeutku a řešila další vývoj s ní,jak píšou holky zde, lezení je hodně důležitý na tobych se zaměřila. Moje zkušenost: syn začal lézt po 4 až kolem 13měs.,do té doby jen plazení, chůze od 22měs. ale syn má neurologický nález tak proto

abalajda
12. lis 2013

Priklanim se k nazoru vetsiny,lezeni je docela dulezity meznik. Nase mala chodila cca tyden pred prvnimi narozeninami,ale kamaradky holcicka mela s lezenim taky problem,pikud te to uklidni behem tri mesicu preskocila lezeni a zacala rovnou chodit,treba jen mala potrebuje vic casu a pak udela vic pokroku najednou... Ale urcite bych se poradila s doktorem pro tvuj klid...

marima
12. lis 2013

Měli jsme to obdobně, malá taky nedělala nic. Jen válela sudy. Je lenoch a syn to měl podobně, i když ne tak moc. Dcerka se v den ukončení 11. měsíce začala plazit (před tím 2 měsíce neudělala žádný pokrok). Dr. v tom neviděla žádný velký problém a já také ne, ale raději nás poslala na rehabilitace. Šla jsem tam v domnění, že nám ukáží jen nějaké cviky na "nakopnutí". Jenže oni ejhle a Vojtovka (mně osobně postoj paní doktorky na rehab. přišel jako hon bodů pro pojišťovnu). Na Vojtovku jsem s ní šla jednou a už mě tam nikdo nedostal. S 12-ti měsíčním 11,5 kg velkým dítětem cvičit moc nejde a moje psychika to také neustála. Takže s Vojtovkou byl konec. Malá si v 11,5 měsících sama sedla z lehu na boku a o dva dny později si sama stoupla u postele. Ve 12,5 měsících začala lézt po čtyřech a nyní ve 13. měsících chodí kolem nábytku a s oporou. A ke všemu se dopracovala sama. Prostě jen je línější. Dle mého, pokud nevidíte žádnou jinou vadu nebo problém, nechala bych tomu čas.

sheeni123
12. lis 2013

Mladší syn byl od začátku oproti dcerce ve skluzu o dva měsíce ve všem. V osmi měsících si nesedal (to ona teda taky), ale máme teď jinou doktorku, takže nám napsala papír na rehabku.Já jsem ještě vyčkávala. V deseti měsících jsem dostala sprdnunk a novou žádnku. Chodili jsme dva měsíce na rehabilitace, dozvěděla jsem se tam spoustu zajímavých a důležitých informací a hlavně jsme cvičili na míči, aby si posílil břišní svalstvo. Taky se jen plazil, takže na doporučení rehab.sestry jsem za ním asi tři dny běhala a pořád ho zvedla na všechny čtyři - což se mu teda nelíbilo 😀 ale po třech dnech začal sám lézt. U nábytku se stavěl za chvilku, ale než začal sám chodit, tak to ještě chvilku trvalo. Já bych si určo nechala napsat rehabilitace, není to žádné náročné cvičení nebo tak a pomůže to 😉

wendy_
12. lis 2013

Kdyz mala v deseti mesicich nelezla, jen se plazila, sla jsem s ni na rhb. Verdiktem byla u nas jen lenost. Vse jinak delala spravne a zadne oslabene svaly nemela. No alespon jsem se ujistila, ze je vse ok. Jen jsem ji mela zvedat ze zeme, coz jsem delala i pred tim. Tyden na to zacala lezt, proste potrebovala vic casu. Kazde dite je jine a neni nad to, kdyz vam reknou, ze je vse ok, popripade poradi, jak cvicit, aby to dohnala.

kikina9
6. pro 2013

Náš malý se taky v 11 měsících jen plazil, teď ve 12 měsích začal lozit a stoupat si u nábytku.
Já ale chodím se synem na RHB, takže je pod kontrolou.
Raději bych si být Vámi nechala napsat doporučení na RHB, ať se na syna podívají, a Vy budete klidnější🙂