2,5 měsíční mimi přibralo jen 1 kilo. Je to málo?

klara.t
13. bře 2010

Mám 10ti týdenní holčičku. Původní váha 3290g a 49cm. V 6ti týdnech měla 53cm a 4,15kg. Další kontrola má být v 3 měsících. Jenže podle naší váhy váží malá v 10ti týdnech asi 4,3kg (rozdíl váhy manžela s a nebo bez malé).
To by znamenalo že přibrala jen kilo za 10 týdnů. To je asi málo že? Kojím často. Snažila jsem se po 2 hodinách, ale ted už když si řekne (prostě když brečí a nekroutí se při tom). Po kojení (kdy u něho třeba po 20-30min usne, nebo prso pustí) si zkusím prso a mléko mám. Poctivě saje tak 6-8 minut, pak ho cucá občas zase saje pořádně. Všichni mi tvrdí jak je malinká (asi 56cm). V porovnání s jinýma dvouměsíčníma miminkama opravdu malinká je, ale vyhublá není. Sice nemá faldíky, ale kosti z ní netrčí. Já nepoznám kdy má hlad a nebo jí trápí prdíky. Ty nás totiž trápí skoro pořád.
Co myslíte? Přibírá fakt málo? Nechce se mi do příkrmů, bojím se, že nebude chtít prso.

Venku v kočárku vydrží bez jídla i 3-4 hodiny a nevzbudí se (snažím se ale nakojit do těch 3hod). V noci mi usne na 4,5-6hodin, pak už se budí po 2 hodinách. Když vydrží takto dlouho, tak hlad mít nemůže ne? Pak se budí stejně kroucením, takže prdíkama a né hlady podle mě.

jijitka
15. bře 2010

Klaro, u nás pomáhá, když malému jak je přisátý a už se mu nechce sát, jakoby odstříkávám do pusinky (masíruješ prso jako při odstříkávání). On cítí víc mléka a nutí ho to znovu sát a polykat.
Dělám to samozřejmě jen chvilinku, ať ho neutopím 😉 a aby nezlenivěl a snažil se sám.

maca793
15. bře 2010

klara.t
je to v poriadku, ked pribrala len toľko, všetko záleží od kvality mlieka. moja priberala 1200g mesačne a to z materského mlieka a ked sa mi lekárka spýtala či pije aj um tak som jej povedal že len materské. dali sme si spraviť rozbor a zistilo sa, že som mala dosť výživné a husté mlieko a preto mi malá tak krásne priberala. vraj bábätká pri materskom mlieku priberajú menej ako pri umelej výžive. takže hlavu hore a držím ti palce. neboj sa.

jijitka
16. bře 2010

Maca 😒 150 g měsíčně určitě v pořádku není ... To je průměrný týdenní přírůstek a ne měsíční ...

moko123
16. bře 2010

mi mame zase opačny problem od narodenia mala priberá viac akoby mala narodila sa s vahou 2.2 a teraz ma 7 mesiacov a ma 11,5 kg doktorka nas poriadne zvozila a už aj obmedzujeme ale akosi váha ide len hore no uvidime ked sa trošku viacej budeme hýbat to by malo asi pomoct,,,,
inak každy pribera tak ako mu ide netreba nič nutit proste ked ma tak priberie a ked nie bude z nej štihla kočka no nie?

janulazaynab
17. bře 2010

Ahoj, my jsme ze třetího měsíce na čtvrtý přibrali jen 100g a to jsem jen kojila. Byl líný, aby sál a nešlo nám to ničím zlepšit, takže jsme teď na UM a týdně přibere cca 200g - váha nám jde konečně nahoru 😉

klara.t
autor
17. bře 2010

no já právě UM nechtěla, ale musím s ním začít. Snad se rozkojím a s UM přestaneme. Mléka mám málo. Neodstříkám po kojení skoro nic. Snažím se rozkojit. ☹

anicka164
17. bře 2010

Kláro, z toho, že neodstříkáš vůbec nic se nemusíš nějak stresovat. Já většinou taky nic neodstříkala, pak mi laktační poradkyně říkala, že je to tím, že se prostě hrozně stresuju a soustředím se na to a mlíko pak neteče. Když jsem kojila, tak v poho, ale odstříkání prostě ne. Měla jsem z toho i při odstříkávání blbej pocit, fuj. Nicméně říká se, že odstříkáváním se prsa stimulují, aby produkovaly víc mléka, tak klidně to zkoušej dál. Zavolej při tom nějaký kámošce nebo se mrkni na televizi, aby ses na to tak nesoustředila.
Jestli fakt chceš kojit, tak dokrmuj přes cévku nasazenou na stříkačce, kterou si nalepíš k prsu nebo přes suplementor. Ani ne tak proto, že by pak tvoje slečna prso nechtěla, jako spíš proto, že při tom dokrmu se i prso stimuluje a tím se ti bude tvořit víc mléka.
Hlavně nevěš hlavu, je to dost o psychice (to se mi snadno řekne, viď? 😉 )
Good luck!

anicka164
17. bře 2010

Jo a nedej na řeči okolí o tom, jak je Adélka velká nebo malá nebo co. O Mikulášovi taky všichni říkali, že je hrozně malinkej. Teď zas říkají, jaký má faldíky. Člověk se holt nezavděčí 😉

germik
17. bře 2010

klara - tiež som chcela len a len kojit ale proste moje mliečko nestačilo ☹ Tak som musela začat prikrmovat, ale neprestala som kojit a pritom som si odstriekavala, aby sa mliečka tvorilo stále viac...takto kombinovane sme vydržali až skoro do 7 mesiaca, potom malá jednoducho prso odmietla a mliečko sa prestalo tvorit ☹ No malá je krásna, veselá, a hlavne zdravá - teraz prvýkrát v roku sme chytili nejakú virozu, takže sme zdraví i ked sme už dlhšie len na UM 😉
MM je pre bábo určite najlepšie, ale ked ho nie je dostatok, tak sa babo dokrmí UM. Ide ti predsa o to, aby bolo bábatko spokojné, usmievavé a štastné 🙂 A prosím ta, hlavne nestresuj, to že dokrmíš UM neznamená, že si zlá matka alebo že nerobíš pre svoje bábo všetko.

erian
17. bře 2010

Kláro, hlavně se nestresuj tím, že po kojení nic neodstříkáš, to není ukazatelem jestli máš hodně mléka nebo ne. Pokud máš dojem, že je mlíčka míň, vyzkoušej homeopatika ricinus communis a častějc přikládej, dokrm UM je až poslední varianta. Děti, které jsou jen kojené obecně přibírají míň nebo ne tak pravidelně jako děti na UM. Tím, že začneš dokrmovat produkci mléka nezvýšíš, je fakt potřeba častěji přikládat a kdyžtak se poradit na www.kojeni.net
PS: a jak ti jezdí verano ;)? Jsi nakonec spokojená? My celkem jo, alkorát mám trochu pocit, že táhne k jedný straně, ale to je zas z jinýho soudku...tak držím palce s tím kojením!

klara.t
autor
17. bře 2010

na tom kojeni.net jsem se radila. paní mi poradila jak často kojit, nahřívat, odstříkávat atd, ale i dokrmit, pže přibrala prý dost málo. tak 6x denně 40ml. zítra jdu k Dr. na převážení, jestli to co už dělám, nějak zabralo. taky by mi měla zítra přijít váha. zítra uvidím, jestli tedy začnu dokrmovat. případně bych chtěla dokrmovat tou hadičkou na prsu. nejradši vlastním MM, ale když ho nemám, tak asi UM.
já zas tak nestresuju, ale je fakt, že na to dost myslím. snad je to jen přechodné období.

taky je mi razeno hodně pít, dobře jíst, jíst polévky, jíst jogurty s oves.vločkama, ty prý zahustí mléko, pít gravimilk a koící čaje....tak snad něco z toho taky zabere.

klara.t
autor
20. bře 2010

ahoj, tak krev i moč je OK. za ty 3,5 dne, mezi návštěvama doktorky jsme přibrali 110g (ale pak ještě čůrala, tak možná o kousek min). to asi proto, že jsem jí u toho kojení často budila. Je to ale boj. V noci stávám na budíka :( Takže nemusíme přikrmovat, ale uvidíme , jak budem přibírat. Od včera mám kojeneckou váhu. při jednom 40ti min kojení vypije jen 60ml. to je asi málo v 11 týdnech co? Odhadem dá za 24 hod něco přes půl litru. podle mých výpočtů by měla vypít ale tak třičtvrtě litru. no počkám ještě pár dnů a uvidím, jestli teda nebudem přikrmovat.

marketa137
20. bře 2010

Hlavně záleží na její váze. Každý mimčo vypije jiný množství. níám je 6tt a pije na dávku 100-120ml UM, ale porodní váha byla 4140gr, v pondělí jdeme do poradny na váhu tak jsem taky zvědavá kolik bude mít. ve 4tt měl 4540gr a tk počítam že te´d bude mít kolem 5kg 😉 . 60ml na dávku je docela málo, záleží kolik má dávek. Malej pije jak kdy ale většinou 7x denně, ale nebudim ho a v noci vstává jen jednou kolem 4h 🙂

klara.t
autor
20. bře 2010

Ted váží 4,4kg.

ivmila
20. bře 2010

ahoj..neboj sa urcite je to dobre. Mam asi tak stareho synceka ako ty dcerku. Teraz vazi rovnych 5 kil. Ale vazil viac ako tvoja pri narodeni. a moje vazenie doma sa tiez vobec nezhodovalo s tym, co bolo skutocnostou - resp. u doktorky na ich vahe. Mozno mate inu vahu ako doktorka...skus ju ist prevazit ku doktorke len tak...ze si niesi ista ci dobre pribera..a uvidis co ti povie. Ale kazdopadne si myslim ze pokial je mala spokojna tak nemas co riesit. Babetka maju obdobia, kedy priberaju menej. A na tie prdiky skus espumisan - emulziu pre dojcata...nam to velmi pomaha a je to aj chutne...maly sa oblizuje, taky sladky sirupcek.

ivmila
20. bře 2010

sorry necitala som vsetko...

dagmarkaaa
20. bře 2010

klaro já měla nebo mám podobný problém, holčička (porodní váha 3410g teď má 5kg) mi mezi 2 a 3 měsícem přibrala pouze 300g, půjčila jsem si kojeneckou váhu a začla kojit z obou prsou, častěji jak si řekla, potom za 10 dní na převážení přibrala jen 100g a to jsem si myslela jak jsem ji intenzivně nevykrmovala a že bude mít víc... ale mudr to nealarmuje, prostě u kojení jsou laktační krize kdy se tvoří mléka míň.... já to taky dost řešila ale už jsem se vyklidnila...
Taky by mě štvalo přejít na UM, hlavně pokud holčička nevypadá pohuble že by strádala tak je to myslím OK... u nás je to tak že já i manžel jsme menšího vzrůstu tak si říkám že přece nemůžem mít obříka 😉
jo navíc jsem na bezmléčné dietě a taky spoustu alergenů nemůžu kvůli atopáku u Kristýnky tak ta moje strava není až tak rozmanitá ale snad to bude ok i tak....

misicka455
20. bře 2010

Klárko naše malá má taky jen 4,3 a má jen 54 cma nikdo to neřeší hlavně , že trochu přibrá a že nestaxnuje z váhou nebo že nejde dolů 😉

beruska24.9.
20. bře 2010

kláro - někde jsem nedávno četla (nevím přesně kde) že miminko vypije při každém kojení jinou dávku. Je to jako u nás, také nejíme vždy a každý den stejně. Tak pokud je malá spokojená (tuším, žes psala, že ti nějak dost plakala, tak snad už je to lepší) tak to přestaň řešit a zkus se ´´hodit´´ do pohody. Uvidíš, že i malá pak bude spokojenější. Oni ti mrňouskové všechno vycítí 🙂

klara.t
autor
20. bře 2010

Ahoj Mišičko, máme to s nima stále trápení co? já jsem v kontaktu s lakt. poradkyní z kojení.net, a ta mi doporučila dát dokrm 150 ML (5X30ML) aby malá zesílila. Pokud bude přibírat, tak ho postupně odbourávat. tak ho asi dám hadičkou, přilepenou k prsu na konci kojení. Malá začne plakat tak třičtvrtě hod po kojení....hlady určitě. prdíky už nás netrápí.

hannah23
24. bře 2010

Holky my jsme byli 8.3. na kontrole a 11.3. mu byly tři měsíce a měli jsme necelých 4400g, tak nám dr. řekla at po kojení dáváme 40-80ml nutrilonu.19.3. jsme šli na váhu a měl o 480g víc, ale taky spotřeboval za tu dobu 400g krabici nutrilonu, bojím se, že přestanu kojit, že se mi přestane tvořit mlíko, dneska si chci jít půjčit odsávačku, protože někdy dost odstříkám...

klara.t
autor
24. bře 2010

Tak já už dávám po kojení (jen ve dne) 30ml sunaru. Tak jak mi to řekla lakt. poradkyně. Zatím stříkačkou, protože sehnat hadičku je docela umění. Stříkačkou to jde teda mnohem rychleji než kapátkem 🙂 Podle váhy se mi zdá, že lezem nahoru. No ale stačí zase jedno velké hovínko, jako v sobotu a bude zase o něco lehčí. Po měsíci se mi pořádně pokadila. Dřív nekakala skoro vůbec,jen za pomocí trubičky a to jsem to spíš asi uměle vyvolala 😒

anicka164
24. bře 2010

Kláro, zeptej se v lékárně na cévku, měli by je mít. Nebo můžeš zkusit zdravotnické potřeby. Pokud to plánuješ na delší dobu, zvaž ten suplementor, třeba od Medely. Ale myslím, že za měsíc klidně můžeš dát lahev, svět se nezboří. Nebo tu stříkačku bez cévky, je to přece jenom rychlejší (ale zas to nestimuluje ty prsa :().
My tu cévku koupili v lékárně u porodnice.
Držím palce!

klara.t
autor
26. bře 2010

Tak se mi zdá, že malá přibírá. ale je tu hned jiný problém. Má tuhou stolici, takže se nemůže pořádně vykakat a musím použít rektální rourku. Jinak se mi v noci často budí a i přes den při kojení kope a pláče - tudíž nepapá. Ach jo! Nevím, jestli se to ustálí, nebo mám vyměnit Um za jinou značku.

klara.t
autor
2. dub 2010

Tak jsme včera byli na kontrole. Za 14 dní přibrala 550g. No jsem z toho až v šoku. Ted už budu dávat příkrm jen 2x denně (30ml) a postupně ho odbourám. snad bude aktivně pít víc a víc.
Takže ve 3 měsících (na den přesně) máme 58,5cm a 4950g. 🙂

kontaktovala jsem Annag (poradkyni tady na koníkovi). Ta mi radí příkrmy odbourat a kojit na požádání. Klídně každou hodinu. V noci klidně vzbudit po 2-3hod, že uvidím, jestli bude pít, nebo spát. Pokud by v noci pít nechtěla (teď po 4 hod pije aktivně), tak nebudit tak často a zase se vrátit k těm 4 hodinám.

bobacik_29
2. dub 2010

Baby moja mala tiez malo pribera porodnu vahu mala 3250 gramov a teraz jej uz bezi siesty mesiac a nevazi ani 6kg s to je na umelom mlieku za tento mesiac dokonca nepribrala vobec nic

jasmia
2. dub 2010

Bobacik tak jsme na tom stejně, Justýna měla porodní váhu 3500 a teď má 5650, od 4 měsíce jsme na UM, všichni mi říkají, že je hubená, ale já to neřeším, malá je spokojená, tak co, je holt žížalka. Trochu víc začala přibírat, když jsme začali s příkrmy, tak doufám, že to bude pokračovat.

bobacik_29
3. dub 2010

jasmia no moja zase nechce jest vobec nic iba mlieko zo vsetkeho ostatneho ju natahuje a ked jej nieco dam nasilu tak mi to v noci vyvracia aj s mliekom ide jej to chudatu vonka az cez nos tak ja som na nejaku dobu s prikrmovanim skoncila