2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

vendulka
18. kvě 2009

tak jestli to najdeš, ráda bych si početla i když mě trošku děsíš 😅

ninus81
18. kvě 2009

vendukal tak tady je:
Tak z dovolením přidávám průběch porodu mého synka 😉 😉
25.03 2009 - jsem byla nakontrole ale to všichni víte, dle monitoru bylo vše ok a já byla ráda že takhle dlouho držím 2 v 1. ale v noci si mé tělo usmyslelo něco jiného
26.03 2009 - v 04:00 - jsem se vzbudila jako každý den na záchod nic nenasvědčovalo tomu že by se mělo něco dít,vracela jsem se ze záchodu do postele a najednou lupnutí a praskla mě voda ( já myslela že vypoštějí Orlík ) v tu chvíli jsem ten humor ještě měla protože bolesti nebyli žádné. Tak jsem volala na drahou polovičku a chudák ten byl tak vyplašenej,a já naprosto v klidu - ještě jsem se osprchovala, a dojeli jsme nabít kredit na benzínku a pak hurá směr porodnice - stále jsem neměla žádné kontrakce ani bolesti jen odteklou plodovou vodu

Při příjezdu do nemocnice mě zkontroloval Dr, udělali mě monitor a ten uplně klidnej, byla jsem po nezbytném vyšetření převezena na pokoj a čekala na dr. Přišel primář a vysvětlil mi že po odtoku plodové vody se čeká 24 hodin a pak se zavádí vyvolávaci tableta. A že po 12 hodinách mě zavedou kanylou do žíli antibiotika aby jem byli když odtekla plodovka v poádku jak já tak miminko(což bylo 26.3 v 16hod) Prvních 12 hodin jsem proila celkem klidně začali mě ale bolet záda a tak jssem byla chvilinku ve sprše a na míči ale pořád se to ztupnovalo tak mě porodní asistenktka masírovala záda. A stále se čekalo protože jsem se vůbec neotvírala,ale musela jsem vydržet nejhorší pro mě byli křížové bolesti ty se v poslední fázi nedali u vydržet, seděla jsem na posteli a bolestí brečela
27.03 v 8.00 nastal ten správnej šrumec, díky mé znamé prodní asistence byl přivolán právě dr. Razak aniž by měl službu, jen měl za sebou nějakou opraci šáhl domě a byla jsem otevřená jen na 2 prsty, kontrakce a křížové bolesti byli v tu dobu už nesnesitelné, měla jsem pocit že to nevzládnu to se v tu chvíli prostě nedalo alespon jsem to tak cítila. Dr do mě šáhl znovu a udělal Hamiltona ( takovou bolest a kontrakce co to rozjelo to se nedá popsat) a najednou jsem byla otevřená na 5 prstů, bolesti neskutečný prosila jsem v slzách o císaře jeho i primáře a tak šáhl znovu a zopakoval to a najednou jsem byla na 8 prtů a to už se volal Razak mého drahouška k porodu, přijel a já už ležela na por. sále - porod sám o sobě celkem šel, jen jsem jim 2x ztratila vědomí a tak mě museli dávat kyslík, při druhé ztrátě vědomí si jen zdálky pamatuji hlasy a doktora jak volá at zavolají primáře a dětskou sestru že bude kleštový porod,
no prý to byl sakra štumec já byla uplně mimo ale nechtěla jsem aby sel malej kleštěma a tak jsem sebrala poslední síly a přišla kontrakce a já zatlačila a to bylo opravdu z posledních sil a najednou byl malej venku - takže kleště byli sice nasazené ale nebyli použité.
Když jsem slyšela malinkého plakat bylo to nejkrásnější co jsem kdy slyšela, Přítel byl u porodu znamenitej sice trochu bledý ale statečnej - jsem moc ráda že jsem ho tam měla a byl mě obrovskou oporou

Tak tohle byl holky můj první porod - ale řeknu Vám každý to má jiné a za tu bolest když namalého koukám jak si spinká v postýlce to stálo Možná že jsem to napsala trochu zmateně tak se kdyštak omlouvám.

ninus81
18. kvě 2009

Udělám malému vždy 100ml / do toho 1 čajovou lžičku čaje a má to na celý den při potřebě přihřeju v ohřívači co jsem si pořídila, ted začnou ty horka a někde jsem četla jo na foru lidé / miminka že když je mimi na UM že by se čaj dávat měl. Nevím co je na tom pravdy malému ten fenyklový čajík pomáhá na prdíky a ted vyfasoval kvuli kyčlím frejkovo peřinku tak čajík dávám protože v ní mu je asi dost horko

vendulka
18. kvě 2009

jsem byla pověsit prádlo a teď si to jdu přečíst

vendulka
18. kvě 2009

k tomu čaji: mudr mi říkal, že když je dítě na UM, tak není třeba dávat čaj a že ho dávat nemáme, jen pokud by nás trápily hodně prdíci (což netrápí) tak trošičku jo, prý ty čaje jsou pro kojené děti...tak já nevím 😅
a těch 100ml čaje ti vypije během dne celý?

ninus81
18. kvě 2009

jak kdy většinou ne

vendulka
18. kvě 2009

týýýjo, no žádná salst to asi teda nebyla a jsi hoooodně statečná,ale naštěstí se an bolest rychle zapomíná a když člověk vidí toho malého tvorečka, tak je mu to potom úplně jedno a je rád, že má mimčo u sebe....

vendulka
18. kvě 2009

tady je můj porod:

V pátek 13/3 jsem měli slučáka a domů jsem se dostali kolem půlnoci, v půl druhé ráno dne 14/3 sem se probudila s takovým divným tlakem v břiše a s tím, že se mi chce čůrat a tak sjem šla, na WC jsem si všimla, že mám nějaké mokré kalhotky, tak jsem nevěděla, jestli to není třeba plodovka a nebo moč,ale nijak jsem tomu nevěnovala pozornost, jen těm tlakům v břiše.Z WC jsem si šla chvilku sednout na balon a hopsala jsem na něm a snažila jsem se změřit ty tlaky, pač mi přišlo, že to jde celkem pravidelně.No bylo to po pěti minutách, což byl trošku šok.Manžel v klidu spal, tak jsem si říkala, že ho asi nebudu budit,ale asi po hodině jsem začala trošku hysterčit, že asi rodím, tak jsem ho budila s tím, jestli už může řídit,pač na slučáku pil, prej jo, tak jsem řekla, že jedeme asi do porodnice, že mám divné tlaky v břiše, bylo něco kolem půl čtvrté.Šla jsem si dobalit kabelu a jelo se...do porodnice jsem přijeli něco kolem čtvrté.Na příjmu mě vyšetřila PA a řekla, že raději zavolá Mudr., mudr. mě vyšetřil a prý se mi rozjíží porod a můžu si vybrat, buď tam zůstanu a nebo půjdu domů.ale že tak do dvou hodin budu zpět, tak jsem tam zůstala, oznámila jsem to MM, že rodíme a že mi má jít pro věci do auta, mezitím se mnou PA vyplnila papíry a já se tam mezitím kroutila jak had v bolestech a taky jsem u toho občas zvracela.Po vypasání papírů a natočení monitoru nás odvedli do pokoje(porodního boxu),kde jsem se převlékla do eráru a čekalo se, mezitím se vyměnili služby a já dostalu super PA (Bc.Gabriela Žáková).Chtěla jsem po ní něco na tlumení bolesti, pořád mi nutila nějaké čípky,ale ty jsem nechtěla, že raději injekci, tak mi ji dala,ale injekce bolela jak čert a stejnak mi nepomohla,tak sjem se domluvili na EPI,ale to jsem si musela přečít x papírů a souhlasit,podepsat a dostat kapačku nebo co a čekat na nějaké výsledky krevního obrazu než mi budou moci dát EPI.Mezi tím jsem se to snažila prodýchávat,celkem to šlo,ale ta vyšetření v kontrakcích byla šílená, málem jsem tam tu PA lickla, pač to opradu příjemné nebylo.Asi tak v devět dopoledne za mnou přišla mudr (anesteziolog), že jdeme na to.manžela poslali za dveře a já si šla lehnout na porodnické křeslo, kde jsem se musela stočit do klubíčka an bok a vydržet tak několik minut, než mi to zavedou.To jsem pomalu brečela bolestí, apč v této poloze vydržet se nehnout a mít mezitím kontrakce byl fakt záhul,ale naštěstí to netrvalo dllouho a bylo to, po bolesti taky bylo za chvilku a už mi bylo hej a jen jsem tam vtípkovala a monitory a vyšetření mi přišly jako brnkačka,ale ne na dlouho....po čase kolem půl dvanácté mi začal odeznívat účinek EPI a chtěla jsem další dávku, PA řekla, že mě vyšetří a že když se nález nepohne ku předu dají mi další dávku, jenže já už byla na 9 prstů otevřená, takže žádná EPI se nekonala a to bylo šílený, bolesti jako čert pocit na tlčení a pocit, že mimčo ze mě asi samo vypadne.Šla jsem si lehnout na porodnické křeslo, našla vhodnou polohu a šlo se na tlačení,ptala jsem se PA, co je horrší jestli kontrakce a nebo tlačení, tak mi s úsměvem odpověděla, že to nejhorší je už za mnou a teď jen tlačit.OMYL!!!!!!To nejhorší bylo tlačení.Když jsem zatlačila pořádně a cítila tu bolest a pocit, že se roztrhnu, přestala jsem spolupracovat, že to fakt nedám, že top bolí jako kráva,ale PA mě pořád nutila abych tlačila a tělo taky, takže moc vzdorovat nešlo!Jenže konrakce nebyly dostačující, dlouhé, takže to tlačení nebylo moc účinné.Pa si na mě zavolala pomoc jinou PA, která mi měla mačkat břicho,ale to udělal jen jendou a já ji poslala někam, že takto teda ne, že mi po břichu skákat nebude!Tak mi řekla, že si mám tedy poradit sama a tak jsem se snažila za pomoci manžela tlačit a dýchat, chudák z toho byl celje paf a nešťastnej, jenže pořád hlavička nikde, vždy kousek povylezla a zase zalezla, tak PA zavolala doktora (Nagyho) ať mi cosi pýchne na vyvolání kontrakcí,ale sotva mi to pýchli, tak jsem zatlačila a malá byla venku.Dali mi ji na břicho a já tomu nemohla věřit, že je to za mnou a malá beruška je u mě.Za chvilku mi ji vzali na zvážení atd a já šla na třetí fázi...porodit palcentu.mezitím manžel měl u sebe malou a já na ně koukala,jak jim to sluší spolu,ani jsem nějak nepostřehla, že ze mě vyšla placenta, PA mi oznámila, že to šlo i bez nástřihu,ale po prohlídce mudr mi řekl, že se to bude i tak muset trošku zašít, tak mi to umrtvili,ale ne celé, takže ke konci jsem to pěkně cítila,ale to že jsem viděla malou s tatínkem ,jak se na sebe koukají, tím dojetím jsem to ani moc nevnímala a byla jsem ráda, že je to vše za mnou...
S odstupem se na to koukám tak, že to skoro nic nebylo, bolest si už ani tak nepamatuji, porod byl pro mě docela brnkačka, čekala jsem od toho něco víc, něco daleko horšího.
Z celého toho porodu pro mě bylo nejhorší to léčení šití, ta rekonvalescence.Ale už můžu ríci, že je to v pohodě a užívám si mateřství plnými doušky a jsem moc ráda, že mám tak skvělého chlapa, který mi šíleně pomohl a jsem moc ráda....

sayast
18. kvě 2009

holky, krasne popsany, tak ja se pridam 😀

sayast
18. kvě 2009

ted vam zkusim popsat porod.
tak ve ctvrtek me edik dovedl do nemocnice, protoze nohy jsem mela fakt strasne, navic mi v moci nasli bilkoviny a ketolatky, tak ze tam uz do porodu zustanu a vic mi nerekli. druhy den na me koukal primar a i presto ze jsem to mela o 100% lepsi, tak mi dal na vyber, bud pockat do terminu a nebo vyvolat hned, ale ze by radsi hned. Souhlasila jsem. Tak mi zavedli tabletku. asi hodinu se nic nedelo. pak mi zacali nepravidelne bolesti, na monitoru nic, ja se otevrela jen na 2 cm, mela jsem nuceni na stolici, tak zadek za chvili bolavej a hroznou zimnici. a bolelo to. Asi za 4 hodiny to preslo. Porod se zastavil . Pry ze pockaji do rana a kdyztak dalsi tabletka. No, to uz mi bylo hej a byla jsem rada ze mam na chvili klid . pak mi dali na pokoj pani,ktere praskla voda, tak jsme spolu povidali, rikam ze nevim jestli bych to poznala . Asi za minutu (ve 21:15) citim slabe rupnuti a vlhko, jako by mi neco malo vyteklo. Tak jsem si stoupla a v tu chvili to ze me zacalo tect, tak jsem popadla vlozku a letela za sestrickou ze mi asi praskla voda (vubec me v tu chvili nenapadlo spis zazvonit a pockat), takze za mnou mokra cesticka . PA me vysetrila a rika ze do rana se nemusi nic dit. Rikam ok. Dosla jsem na pokoj a v tu chvili to zaclo. hrozne bolesti po 2 min. Tak me napojili na monitor, na tom samozrejme nic, zadna kontrakce, ale ja myslela ze se sama odpojim a utecu. Nedalo se to moc vydrzet. tak mi pichli nejake to jejich "serum pravdy" (plegomazin-bud se to zastavi nebo rozjede). me to neudelalo nic. jen hrozne bolesti. temer bez prestavky.Tak jsem chodila do sprchy, pri bolestech klecela a rikala si zlate kdyz byla jen v brisku a libilo se ji tam.Asi za hodinku jsem sla za PA ze nemuzu vydrzet a ze ji asi neporodim . Uz jsem prosila i o EPI . Bohuzel, v noci mi ho nemel kdo pichnout . Pak jsem byla rada . Tak na me PA koukla a rika ze budeme volat tatinka, otevrena na 4 cm a presunuli me na "hekarnu". Nez mi dali na me prani klystyr, tak Edik dorazil. Chudak tak spechal ze doma zabouchl klice. Moc mi pomahal, mela jsem krizove bolesti, tak mi sprchoval zada (opravdu pomahalo), jelikoz je u nas zavedena aromaterapie, tak mi je i masiroval, nebo me jentak hladil a drzel za ruku. Opravdu velka pomoc! Jsem mu za to vdecna. Asi okolo pulnoci jsem myslela ze uz to nedam, nemela jsem silu jak jsem nemela cas oddechu ani na chvilku a do toho zacal pocit nuceni na tlaceni. Rikam manzovi at skoci pro PA. Ta na me koukla a ze jdem na sal. Tak to jsem koukala ja, nemohla jsem uverit ze jdem rodit, ze uz .TLacila jsem dlouho, hodinu a pul, manzel byl uzasny, pripominal mi ze mam zavrit oci,tisknul mi hlavu k hrudniku, hladil a po kazdem tlaceni oplachoval zinkou. Bez nej bych to tak skvele nezvladla. V 1:45 mala vykoukla, dali mi ji nabricho a pak odnesli. Nemuseli me ani nastrihavat, nebyla jsem potrhana a cekali na odlouceni placenty. Ale vytvorila se mi jeste nejaka druhotna u ty normalni a ta se sekla v deloze. Nesla ven. Strasne to bolelo jak ji tahali a ja mela cely spodek zivy od tlaceni Julinky. Prosila jsem je at me uspi... nakonec ji ze me nejakym zpusobem dostali, kdy jedna PA tahala, druha mi lezela na brise . Potrhala me az placenta. Lekarka prisla az na siti, takze me celou dobu rodili jen PA. Stehu mam par, nevim kolik, ale siti vubec nebolelo, necitila jsem ho. Muj porod netrval dlouho, bolesti stali za to, ale ted uz o nicem nevim. Jen na tu placentu asi nezapomenu a mam na to nejhorsi vzpominky z celeho porodu. Ale stalo to za to

vendulka
18. kvě 2009

TAKY PĚKNÉ 😉

ninus81
18. kvě 2009

vendulka: teda tak to jsi taky neměla moc veselý co??

ninus81
18. kvě 2009

vendulka: stále tvrdím že druhé miminko nechci, samotnej porod nebyl tak hroznej i když jak jsem tlačila jsem myslela že se roztrhnu jak jsi psala ty ale viděsila mě ta ztráta vědomí a následné procitnutí z hadičkami v nise

mamlas06
18. kvě 2009

Teda holky, klobouk dolů před každou která porod zvládla "normální" cestou. Mně se to bohužel nepodařilo, rodila jsem císařem. Ale už se těším na další porod, si říkám že to už bude určitě mnohemn lepší 😀 😀

ninus81
18. kvě 2009

mamlas06: no já o císaře prosila a pak pár minut po porodu jsem byla ráda že jsem doktora ani primáře neukecala

mamlas06
18. kvě 2009

já je prosila o něco proti bolesti, ale prej by tím zastavili porod, kterej se stejně nerozběhnul... Teď už si ty bolesti vůbec nevybavuju, jako bych ani nerodila 🙂

ninus81
18. kvě 2009

ono je fakt že člověk na to časem zapomene

vendulka
18. kvě 2009

ninus: no mně to už nepřijde tak hrozný, když se na to dívám zpětně, ale druhé dítě nechci,ale to jsem nechtěla ani před porodem, a ani manžel druhé nechce, aspoň ne teď, možná za 10 let 😀

anny84
18. kvě 2009

Ahoj holky, rada bych se take pripojila, mam 7tydenni kluky, Adama a Davida

anny84
18. kvě 2009

Nin, prosim te, jak je to s tim cajikem? Nasi kluci, kdyz ted bylo horko, tak venku docela plakali, kdyz je chladneji krasne spinkaji. Tak jsem jim zkusila dat prevarenou vodu, to uhasilo zizen a byl klid. Ta voda se mi ale nezda, jaky delas ten cajik?

vendulka
18. kvě 2009

ahojky anny...já včera dala malé taky trošku převařené vody,ale asi jen tak 4 hlty a dost, mi to doporučil i mudr , právě místo toho čaje...
jinak vítej 😉

vendulka
18. kvě 2009

týýýjooo a dvojčátka, no to musí být docela záhul, ne?

anny84
18. kvě 2009

vendulko, tak to jsem rada, ja se s nikym neradila, proste jsem jim to dala, hlavne, ze to zabralo 🙂
Ja totiz vubec nevedela, ze kdyz krmim kluky UM, ze bych jim mela davat i neco k piti, tak jsem zase chytrejsi 😉

Jinak zahul to ani neni, kluci jsou strasne hodni, v noci spinkaji celou noc, vetsinou od 20:30 do 8h, mezitim jednou krmime. Kdyz placou, tak proto, ze maji hlad, ale to zase stoji za to, protoze se hlasi oba najednou 😀 a jeden vzdy musi pockat, ale nez prebalim, nakrmim a odkrkneme, trva to tak pul hodky

ninus81
18. kvě 2009

vendulka: já už také druhé nechci, přítel by si přál za 3 roky druhé ale já asi ne i když jak se říká nikdy neříkej nikdy.

Anny ahoj, malému jsm zkoušela taky převařenou vodu ale tu mě blinkal, tak jsem přešla na čajík
většinou ho udělám tak 100ml / 1 čajovou lžičku čajíku a bumbá samozdřejmě že ho nenechám to vypít naráz ale parkrát si cucne nebo vypije tak 10ml

simounah
18. kvě 2009

My trochu kojíme a víc dokrmujeme UM. Nám doktorka taky řekla, že čaj ne, ale já ho dávám, když už jsou takové tepla. Dávám třeba 2x denně po 30 ml Sunárek Fenyklový nápoj. A zdá se mi, že když dám čaj líp se i vykadí.
Malý je sice hodný, ale dvojčátka si nedokážu představit - mě stačí starat se o jedno. Obdivuju všechny kdo zvládají dvě 😉

Náš porod byl pohodový - aspoň si myslím. 24.2. jsem byla na kontrole UTZ a nezdály se jim průtoky (že má málo kyslíku v bříšku), tak hned do nemocnice a 25.2. ráno v 8 hod zavedena tabletka - začaly mírné bolesti podbřišku. V 11 kapačky oxytocinu - zjistili co malý na to v bříšku. Prý že to půjde, tak pak se to postupně rozjíždělo. Od 13 hod začali bolesti - sem tam menší i větší. Při těch větších-jsem říkala už nikdy tohle. Pak se začalo tlačit - to nám moc nešlo - tak mi zatlačili na břicho - vůbec mě to nebolelo, ba naopak jsem si říkala - pořádně se mě do toho břicha opřete ať už je venku, protože já ho sama nevytlačím. Samotné vytlačení ven jsem ani necítila, že malý vylezl. No a v 16:02 byl u mě na bříšku a vřískal o 106. V ten moment radosti, že už to mám za sebou mě ani nenapadlo se zeptat co vlastně máme. Kdyby mě to doktor neřekl, ani bych se nezeptala. Pak bylo šití, které jsem vůbec necítila. No a pak už následovali krásné 2 hodinky na sále s naším novým tvorečkem a už jsme to volali do světa. Hned v zápětí jsem se cítila dobře-jako bych ani nerodila- klidně bych jim odešla ze sálu, kdyby to šlo. Na další porod se teda docela těším. Nepřišlo mi to tak hrozné - čekala jsem to horší. Partner byl se mnou a byla jsem ráda, že mi pomohl do sprchy, podával napít, nebo držel nohy. a hlavně to, že jsem se pak o tu radost s ním tam mohla podělit a oba jsme koukali na ten uzlíček. Ležet tam pak sama ty 2 hodiny by mě asi nebavilo.
Pro mě bylo spíš horší prvních 14 dní po porodu, než jsme si zvykli na nějaký režim a co a jak. Takže já se na další těhotenství i porod těším, ale netěším se na prvních 14 dní starání se o miminko, než se vše zaběhne. 🙂

momin
18. kvě 2009

Holky my cajik davame. Udelam vzdycky rano 100ml a obcas mu to pres den dam. Vetsinou vypije za cely den tak 50ml. Anny84 opravdu te obdivuju.. me bohate staci jedno aby me zamestnalo na cely den..obcas i noc...

momin
18. kvě 2009

Holky vy ste ty porody mely uplne silenee.... ☹ me cely den den trosku pobolivalo bricho ale nebyla to zadna hruza-tak sem sla jeste vecer do cviceni pro tehotne-rikala sem si ze se to tam treba uvolni.. a jak sem prisla domu tak se rozjely kontrakce. 😅 Byla sem docela klidna-pritel byl nervoznejsi 😀 chodila sem otevrena na 2 prsty uz skoro 3 tydny... do nemocnice sme prijeli v 20:00..udelali vysetreni a rekli ze to jeste chvili potrva tak poslali pritele domu-ze mu potom zavolaji az to bude🙂 Zatim se stahy stupnovaly-v tu chvili mi to pripadalo stasne ta bolest-ted uz sem vazne zapomela. Kolem 1 v noci mi praskla voda tak volali priteli at prijede.Potom to uz uteklo ani nevim jak a ve 3:14 byl danulka na svete. zacla sem plakat kdyz sem ho slysela!! Byl to nejkrasnejsi krik co sem kdy v zivote slysela!!

Holky a co vam nejvic pomahalo? me udelala uplne strasne spatne sprcha-chtelo se mi zvracet jak sem do ni vlezla tak sem musela rychle ven...
A stravila sem hodinu a pul na zachode-strasne dobre se mi tam sedelo a pritel na me chudak celou tu dobu cekal na porodnim sale... 😀

ninus81
18. kvě 2009

momin: mě taky sprcha nedělala dobře a ani hopsání na balonu přišlo mě že bolesti se užitím těchdle dvou věci stupnovali, částečnou ulevu mě přinesla nějaká injekce kterou mě píchli ani nevím co to bylo ale na chvíli to tenkrát zabralo.
S čajíkem to koukám děláme stejne 🙂

anny84
18. kvě 2009

Holky, kdybyste dvojcatka mely, tak by vam to ani neprislo, proste se postarat musim 🙂
Me uz ted prijde divny, kdyby byl jen jeden. Kamaradka (Petulka 12) ma o dva tydny starsiho klucika, tak se casto vidame, a vzdycky si rikam, mit jedno je fakt malo 😀 😀

Holky, takze s ten cajik mam koupit feniklovy? A jak casto ho davate cucnout?

ninus81
18. kvě 2009

anny: my máme fenyklový, klucí mužou ještě heřmánkový (ten Honzíkovy nechutná ) pak vím že je ještě od firmy humana - Na dobrou noc, a od Hippu Pro dětské bříško od 1 týdne věku.

http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/caje/n...

http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/caje/h...

http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/caje/f...

http://www.pharmacyplus.cz/shop.php?action=show...

tady máš odkazy kde jsou čajíky které ty naše miminka zatím mužou