• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

2 měsíční miminka. Starosti, radosti

29. června 2014 
az na vychode slovenska - presov.my zatim 2 mimco nechceme,kdyz tak az kdyz bude sarince kolem 5 let.je to jeste hoodne daleko.a ja taky nechci jit z MD na MD.chtela bych jit alespon na 2 roky spatky do prace abych si od toho kousek oddychla ....
20. kvě 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda, tak bez zvuku to je o ničem :(
Já malou oblíkám taky do bodyčka s kr. rukávem, ponožky, gaťata a ještě nějaký kabátek s dl. rukávkem. Na ven to moc nepředělávám, většinou je v kočáře stejně teplo jako doma (samozřejmě když je venku fukavec tak přidám vrstvu na ručičky a deku) - zkuste si do kočáru někdy dát teploměr. Jsem se tuhle úplně divila, svítilo sluníčko ale dost to foukalo, já byla venku v bundě a dl. kalhotech. No a v kočáře bylo 28 °C!!
20. kvě 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danka s antikoncepci ti neporadím - nechci do sebe nic cpát dokud kojím (i když se říká, že to nevadí). Neboj se zeptat dr., ten ti určitě poradí. Mně ji tedy nabízel hned při kontrole a když jsem odmítla tak mě poučil co a jak a ať pro jistotu přijdu za 3 měsíce na kontrolu (kdyby nám to s manželem někdy uteklo :wink: )
Mimčo bych taky chtěla co nejdřív, ale jsem po sekci tak nevím jak dlouho čekat. Na to jsem posledně u dr. zapomněla se zeptat...
20. kvě 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak holky ty babky sou asi vsechny stejne: "miminko musi byt v zavinovacce" "musi lezet na rovnem" atd.. taky je vzdycky necham vypovidat a myslim si svoje... A kdyz nas videla babka s babyvakem tak se skoro zblaznila. :grinning: Rikala ze ho tak nemuzu nosit. A kde sem to videla.. ze bude mit maly krivou pater-ze musi byt na rovnem a ne tak v klubicku... :grinning: No co dodat...

mamlas06 ja pockam po odpoledne na pritele on s tim neco udela a to pujde.. :grinning: ja nejsem zrovna PC expert... :sweat_smile: na nektere veci sem tele...
20. kvě 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to je asi pravda o tych babickach :grinning: mne uz dokonca davala tchine dokonca rady jak mam kojit a podobne :slight_smile:
20. kvě 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky jak se říká když se to sere tak se to sere pořádně - malý má pupečníkovou kýlu a vypadá to že i tříselní kýlu dětská nás poslala k Hadravové do polikliniky tady u nás ve strakonicích prý je dobrý diagnostik a ta pupečníkovou kýlu potvrdila a u té tříselní říkala že se jí to nezdá že by to bylo něco povídala o nějaké vodní ( to netuším??????????? )tak máme počkat měsíc a uvidí se pokud se to nezlepší čeká nás operace na dětské chirurgii v Českých Budějovicích
20. kvě 2009 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
To me tchyne taky! Videla maleho zatim jenom jednou a uz me stihla poucovat o vsem moznem... tak se s ni pritel pohadal a asi ji zase dlouho neuvidime... ne ze by mi to vadilo... :sweat_smile:
20. kvě 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninus vy uz to nemate lehke od zacatku.... porad neco co... :frowning2: to je mi lito... :frowning2: Chudak honzik! A vy taky.. A nevis jestli ho to boli? place?
20. kvě 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
mamlas06: jo jo to mě napadlo ale tak hezky rozesmálo když jsem viděla připrava na ,,Tondu,, a toho plyšáka
jinak my jsme si nechali říct co čekáme
20. kvě 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky co s tim nutrilonem extra? opravdu nevite od kdy se muze davat? Neni mozne prece aby se mi Dan budil na jidlo co 2 hodiny v noci... :unamused:
20. kvě 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
momin: ty myslíš ten více sytící????
20. kvě 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak nás dr převažovala a malý má 4334g :wink: :wink: :wink:
20. kvě 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj ten.
20. kvě 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to ma tchyne malou jeste ani nevidela,tak sem zvedava na to poucovani kdyx pujdeme na svk o 2 mesice.
mne taky tchyne vubec nechybi!
ninus: to mi je lito honzika,snad to nejak zvladnete,budu drzet prsty aby vsechno dobre dopadlo,tak se drzte :wink:
20. kvě 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
momin: my ho dáváme taky a malej se mě přes den dožaduje co 3 hod mlíčka a v noci vydrží i 4 nebo 5 hod do dalšího pití. Přijde mě že ten sytící je jen dražší a nezasytí ale malému chutná tak jsme u něj zůstali a k normálnímu jsme se navraceli
20. kvě 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
dankajuskova: děkuji snad to bude ok a operaci se vyhne uvidíme
20. kvě 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninus a je o moc drazsi? A existuje i male baleni? ze bych ho zkusila davat treba jenom na noc a pres den ten normalni vis...
20. kvě 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
momin: u nás vyjde v lékárně a v supermarketech na cca 370,- - 380,- (mě se ho párkrát povedlo sehnat i za 358,-) myslím si že malé balení určitě bude vím že klasickej nutrilon 1 je i v 300g balení zkus se zeptat v lékarně
20. kvě 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to neni zase tak velky cenovy rozdil.. ja ten obyc u nas kupuju za 340kc. Uvidime.,.nechci kupovat to velke bal..kdyby to bylo tak jak rikas-ze je jenom drazsi... :wink:
20. kvě 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
momin: mě tak přijde že to nemá žádný efekt sytící ale uvidíš třeba u vás to bude lepší já u nás ten obyč kupovala 320,- - 330,-
Honzík je jedlík vypije 150ml / 6x nebo 5x denně
20. kvě 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
vsak my skusime a uvidime... :wink: treba to pomuze nejak. A treba taky byla tahle noc nejaka vyjimka ptotoze to fakt jeste neudelal od te doby co davame UM. :sweat_smile:
20. kvě 2009 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky drzi si vase mimi neco kdyz usinaji?
20. kvě 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj danka - neda sa mi nepripojit do diskusie...tiež sme s priatelom obidvaja slovaci a žijeme už skoro 5-ty rok v prahe...a máme 10-týždnovu prvorodenú Sáru :slight_smile: Takže úplne chápem tvoju situáciu...sme na tom úplne rovnako :slight_smile:
20. kvě 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
my byly venku a malá měla body s kr.rukávem, čepičku(háčkovanou) a tenké kalhoty a ponožky a ani jsem ji neměla zakritou, a v kočáře bylo na zdechnutí....
20. kvě 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
danka...ohledně té antikoncepce....pokud kojíš a máš v plánu kojit co nejdéle, tak nejlepší je Mirena-antikoncepční tělísko. Působí v děloze 5let. MUDr ti ho zavede za minutku..nebolí to. Jen ta cena...6100kč. Ono ale když to propočítáš do těch 5let, vychází to méně než hormonální anti v tabletkách. Blbý je, že to musíš dát hold najednou
20. kvě 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj heennee,a odkial si zo slovenska,kde byvas tu v prahe?
no bola som u toho gynekologa a dohodli sme sa na tabletkach pokial budem kojit.dakujem za rady.
20. kvě 2009 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
danka....na hormonálních tabletkách?...to ti půjde ale do mléka....
20. kvě 2009 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
to su tabletky popri kterych muzu kojit.a doporucil mi je jenom prave pocas kojeni a ze se pak dohodneme jestli dal tabletky nebo neco jiniho. :wink:
20. kvě 2009 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nam vzdycky Danula prorve pred spanim 2 hodiny..:( nechapu proc to dela..:(
20. kvě 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
momin - to budou asi ty trimesicni koliky, o kterych tak casto ctu... Chce to trpelivost a zase trpelivost.
To same ninus - hlavne trpelivost a hlavu vzhuru, deticky snesou mnohem vic nez lecktery dospely

Jinak jsme byly dnes u Mudry, v 10 týdnech máme 3,7 kg a 56 cm. Není to mnoho, ale Mudra nic špatnýho neříkala. Prý to určitě dožene. A pochválila ji, je to čipera, už rozumně kouká, pozoruje okolí a krásně drží hlavičku :slight_smile: Se tam zkrátka malá předvedla v tom nejlepším světle, házela úsměv na všechny strany. Taky jsem se ptala na naušničky, tak až po první dávce vakcíny a doporučila nás na ušní...
20. kvě 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek