2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

dankajuskova
20. kvě 2009

ahoj holky tak ja jsem dnes prozila dobrej den. a vy? 🙂

veruska007
20. kvě 2009

My parada. Manzel jel do Prerova na sluzebku a vzal nas s sebou. Byla jsem nadsena, vyrostla jsem tam, tak jsem vzala prso a sunar a vyrazili jsme. Ranni vyprava sice byla narocna, manzel pro nas nemohl jet z prace, tak ja se musela pres mesto dostrachat na pul devatou tam, stihnout dvakrat nakrmit maleho, vsechno nabalit... byla jsem mrtva, nez jsem se tam dostala, ale jinak byl vylet nadherny. Honzika jsem kojila dvakrat v parku a pak jsem ho dokrmila sunarem a bastil trikrat tolik, co doma, naramne mu chutnalo, za celicky den jedinkrat nezaplakal... suprovy to bylo. Akorat jsem se nestihla sprtat na zkousky, tak to ted dohanim 😅 .

momin
20. kvě 2009

veruska007: ty zvladas skolu pri miminku??

veruska007
20. kvě 2009

Jakz takz, v cervnu jsem udelala prijimacky na doktorat, tak koncim prvak. Dve zkousky za sebou, dve pred sebou (28. 5. a 5. 6., at muzete drzet palce). Kdy teda zacnu delat vyzkum, to nevim, pac jsme z Honzika oba tak nadseni, ze chceme brzy drobkovi poridit sourozence 😅 . Toz uvidime... Jeste jsem slibila napsat par clanku a take sem tam prednasim, ale ted se mi blbe na takove veci hleda cas 😠 .Toz snad az po tech zkouskach 😕

dankajuskova
20. kvě 2009

to mne taky zajima? ako to delas?

momin
20. kvě 2009

ty jo...jsi fakt dobra.... 😉

simounah
20. kvě 2009

Ahojky... tak mi přijde, že už asi 3 dny se náš malý vůbec nekroutí nad ránem prdíkama (jako dřív), že by to bylo tím, že bude mít ty 3.měsíce a fakt to ustalo....fakt paráda, když se budí s úsměvem. A poslední 3 noci spí od 20hod do 4 do rána - no kéž by mu to vydrželo.
Ven, když je teplo máme body s dl. rukávem a nějaké gatě (tepláčky, rifličky) a takovou plátěnou kšiltovku s klapkama na uši (v klasických čepičkách už se mi potil). Pokud nějak pofukuje zakryju ho takovou lehkou dekou a pro případ větší zimy mám v kočáře mikinu. Pokud si nejsem jista že je teplo jen na body - tak dám body s krátkým rukávem, na to bavlněné tričko s dlouhým rukávem a gatě.

Dneska jsme byli na druhém plavání a jak jsem slíbila další video a fotky jsou zde (úplně nakonci) :
http://picasaweb.google.cz/Simonafotoalba/Tadik...

heennee
20. kvě 2009

ahoj Danka, bývame na Praze 10 v Malešicích, ak by si byvala nedaleko, možme chodit na prechádzky 😉 problém je, malá asi v 8 týždni začala uplne neznášat kočík, takže začínam riešit ako to bude s prechádzkami a čerstvým vzduchom, ktorý denne potrebujeme obidve 🙄 Ak to budeme musiet riešit klokankou, asi mi odpadnú záda, malá mala pri narodení 3.87 kg a teraz mame skoro 6 kg....

simounah
20. kvě 2009

dankajuskova: My chodíme na procházky ven pořád- dopoledne i odpoledne, někdy nakrmíme a zase jdeme ven i navečer a pokud jsme u rodičů, tak je na zahrádce v kočárku pořád - někde ve stínu pod stomem. Venku v kočárku je nejklidnější a určitě se mu tak i dobře dýchá.
Já měla strach jít ven , když mrzlo (aby třeba nenachladl), ale teď když je tak krásně jezdíme venku pořád.

veruska007
21. kvě 2009

No, ja sprtam nebo "pracuju" dopoledne, Honzik to nejak chape, nastesti. No, moc casu na to uceni neni, ale s trochou snahy a stesticka to jde. holky, nazete deti kremem na opalovani? Ja Honzikovi stinim jak se da, ale uz je pekne naruzovely. Manzel je proti kremvani, ale vcera jsme byli cely den venku a pekne jsme vsichni zruzoveli, tak jsem ho nalomila 😉 . Davate nejaky specialni krem nebo ten co pro sebe?

markchina
21. kvě 2009

Nazdar holky, tak konecne jsem vas docetla. Vcera jsme byli na kontrole s kyclikama ve 3m a dopadli jsme vyborne, zas mame prijit za 4mesice. Vojtisek byl uzasny, cely den vysmaty, ani u doktora nezaplakal, protoze ho vic zajimaly hracky, ktere byly polozene na vysetrovacim stole, ani se od nich nechtel odtrhnout a porad jim neco povidal, no sranda 🙂.
Ven chodime kazdy den a vetsinou tak na hodinku, zalezi na Vojtulovi, jak spinka. Nekdy to protahnem na hodku a pul.
veruska: zrovna to resim taky, chystam se na prochazku, tak mam v planu se stavit pro nejaky baby opalovak s vyssim faktorem, jen nevim, jestli mam jit do lekarny nebo drogerky. Vyrazim uz ted rano, dokud neni takova vyhen jako vcera. Pri vcerejsi odpoledni prochazce jsem se uz bala, aby se mi maly neprismazil, i kdyz byl v kocarku ve stinu, ale obcas ho slunicko posimralo. Byl obleceny do kratkeho rukavku a kratasku, takze telicko bylo semtam odhaleny. Ted dopol. jeste takovy horko neni, tak mu necham dlouhy rukav a katatka.
Slysela jsem, ze dobry je Sebe Med, ale bude asi drazsi, tahle rada je holt draha.

mamlas06
21. kvě 2009

Dobre rano holky. ja koupila v lekarne krem na opalovani pro mimi, tusim ze se jmenuje Daylong Baby. Teda napred me magistra zprdla, jak to ze chci chodit s tak malym prckem na slunicko 😒 Tak jsem ji vysvetlila situaci, ze nemuzu nikdy zabranit tomu aby do kocarku slunce nezasvitilo... Baba jedna skareda 😀 Tenhle krem stal 220 Kc a myslim si, ze aby to melo pro decka nejaky ucinek, nevyplati se kupovat levnejsi. Je to takova tuba ne moc velka, ale urcite pres cele leto vydrzi.
Vcera jsme byly take cele odpoledne venku v kocarku a na sobe mela triko s dl. rukavem a dole nic 🙂 Dala jsem do kocaru prebalovaci podlozku a nechala ji vyvetrat Bozku 😉 , ta byla tak spokojena (ale pro jistotu jsem pres ni hodila plenu, kterou stejne porad ze sebe zkopavala)

veruska007
21. kvě 2009

Tak ja mela vcera Honzika navleceneho, chudaka, vyjizdeli jsme totiz brzo rano, to byla jeste docela zima, tak mel laclace, pod tim bodycko s kratkym rukavem, nahore mikcu, cepicku... no, pak jsem ho behem dne vyslekala, ale kdyz byl jen v tom body a pres sebe mel plenku, stejne mu byla zima... dnes pujde asi v tricku s kratkym rukavem a dupackach, aspon se nespali, bude ho drndat babicka a ja budu mit dve hodiny na sprtani
😀

mamlas06
21. kvě 2009

veruska - klobouk dolu pred tebou, ja sotva zvladam chod domacnosti a predstava jeste se k tomu ucit? Beha mi mraz po zadech kdyz si vzpomenu na sva studia...

momin
21. kvě 2009

Ahoj. veruska musi mit asi extremne hodne miminko... 😅 A nebo se umi rozdvojit... 😉
S tim opalovacim kremem... nam zase doktorka hned rekla ze musime mazat i kdyz bude ve stinu v kocarku! Ze to slunicko tam vzdycky pronikne. ja mam z lekarny Daylong kids. 30faktor.Stal sice 300kc ale je to docela velka tuba tak myslim ze to bude na cele leto..mazeme uz ted kdyz sviti slunicko.

veruska007
21. kvě 2009

Diky...no, ja nezvladam ten chod domacnosti 😀 . Zehlit budu asi az po zkouskach 🙄 . Nebo kdyz nekdy podrdnda manzel 😅

mamlas06
21. kvě 2009

Momin to jsem myslela, jen si myslim ze tam pisou Baby 🙂 A 30 faktor je to urcite, mam ho pro jistotu v kocare, abych nezapominala mazat...

janadean
autor
21. kvě 2009

Zitra uz prijedeme do Cech jupiiii. 😀 Jsem rada ze uz bude fajn pocasi, koupila jsem malemu opalovaci krem Nivea 50 faktor. Veruska ja te opravdu obdivuji, prave jsem dokoncila studium takze vim jak moc musis byt unavena, kolik roku mas pred sebou?

markchina
21. kvě 2009

Tak jsme doma z mesta, taky jsem mu koupila detskou Niveu faktor 50, pry je to vhodne i pro kojence, tak snad to bude ok.

veruska007
21. kvě 2009

No, mam to na tri roky, ale zalezi na mne - az udelam 4 zkousky a napisu disertacku. Na disertacku musim mit udelany vyzkum a napsanou praci kolem 100 stran. Tak zkousky jsem zvladla dve v zime (jeste s briskem), dve chci stihnout ted, pristi a prespristi tyden, ale s tim ucenim je to bida 😒 . No, vzkum jsem jeste nezacala, ale napsano mam cca 50 stran. No, uvidim, jak to pujde. Dnes drnda babicka, budu mit dve hodinky volno, jednu hodku mam na prekladani textu na zkousku, druhou budu pect buchty, cekame zitra navstevu a dopoledne jdu s malym na masaze kojencu. 😝 . Ja jsem takova aktivni, no... 😀

mamlas06
21. kvě 2009

hele veru - a jak do toho jeste stihas konika? 🙂 Ti zakazuju sem chodit 😝

veruska007
21. kvě 2009

V poho, pri prekladani. Malej mi lezi v sedacce (zatim to ma jak postylku), dudlik ma zapreny o plysovou zirafu, aby mu porad nevypadaval, hraje si se susticim slonem, mam ho u sebe, nohou ho houpu, sedim u pc, prekladam text ke zkousce a za odmenu si po prelozene strance kouknu na Konika 😵 .

mamlas06
21. kvě 2009

teda, uplna mamka na baterky 😀

simounah
21. kvě 2009

My máme taky krém na opalování Daylong kids UVA30 😉

rioko
21. kvě 2009

holky můžu se přidat? Vojtíšek má 9 týdnů, fotky v albu 🙂

momin
21. kvě 2009

Veru tak to mas fakt ale zlate mimi. me danecek v te sedacce vydrzi tak max 5 minut..pak rve a chce neco jineho.. nebo se chce nosit..
Vitam rioko... 😉

momin
21. kvě 2009

Rioko Vojtisek je krasny.. A jak se krasne smeje... Danecek se jeste vubec takhla nesmeje-obcas usmev ale ne moc casto a muzu se snazit jak chci... 😔 Treba to jeste prijde.. 😉

markchina
21. kvě 2009

Rioko: dalsi Vojtisek 🙂 , krasne mimi.
Dnes jsem zkusila jit s Vojtou na chvilili ven v baby vaku, neplakal, ale nadseny z toho taky nebyl. Pouzivate nektera baby vak? Nevim, jestli uz na nej neni velky, ma skoro 7kg.

markchina
21. kvě 2009

Holky, jak jste na tom po porodu s vlasy? ja ted pozoruju krapet vetsi ubytek, sla sem na kratko.

veruska007
21. kvě 2009

Honzika mam za odmenu, Momin 😵 . Ja chodim s mimcem v satku, obcas. Musel si na to zvyknout, ale pak se mu to moc libi, je v tom pak hrozne uklidneny, delame tak obcas kratke prochazky na vecer venku a super, spi v noci jak andilek. Vlasy mam nastesti dobry. Mozna je to tim, ze jsem je mela pod zadek, tesne pred porodem jsem si je byla nechat "zastrihnout", jen konecky... kadernice se ptala, zda to smi vzit u lopatek, tak jsem rekla, ze jo... a najednou koukam, mam je sotva po ramena, ani v culiku mi poradne nedrzi ☹. Ale ted je mam nastesti v pohode.