2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

mamlas06
21. kvě 2009

Vlasy to je to nejmenší co mě po porodu trápí. Když pominu postavu, tak se mi hrozně zhoršila pleť. Takhle špatnou jsem ji snad neměla ani v době největší puberty 😀 (ačkoli si připadám furt jak puberťak, až na to dítko naše zlatý). No ale abych odpověděla na otázku - vlasy v pohodě, ale já s nimi nikdy neměla problémy. Možná bych naopak uvítala mensí úbytek, mám jich dle slov kadeřnice za dvě 🙂 Občas dávám masku - smíchat olivový olej se žloutkem, napatlat a zabalit do igelitu nebo alobalu, přes to ručník a nechat působit...

momin
21. kvě 2009

Tak to ja mam na hlave par vlasu od jakziva... 😅 a ted zadna zmena.. My mame ten babyvak ale dan v nem byl asi 2x pripada mi v tom nejaky moc zlomeny chudacek.. ☹ Bud je moc velky-jak rikas... a nebo ho tam neumim dat... 😒

markchina
21. kvě 2009

momin: mam stejny dojem s tim baby vakem, je tam takovy skrcenec a moc se netvari, spis mi pripadne nestastny 😒 . S tou pleti jsem to taky postrehla ☹ . V tehotenstvi krasne vypnuta, nemastila se a vubec vypadala tak zdrave, ted se mi zda porad leskla, otevreny pory, proste des, ale s bubnem v techle horkach bych teda chodit nechtela 😀 . Jsem rada, ze jsem si to odbyla pres zimu.
Jinak jeste se vratim k tem cajikum, davala jsem 2x 100ml fenykloveho, obcas i hermankovy nebo napoj na dobrou noc, vsechno od firmy Hipp, malemu to docela zabira na boleni briska. Nevim, jestli nemam pridat. Krasne to vypije z flasky, ja teda plne kojim, tak nemam moc prehled kolik toho vypije, ale vazim se orientacne s nim a pribira, uz ma skoro 7kg.

mamlas06
21. kvě 2009

markchina - 7 kg??? To má moje neteř v půl roce, to je teda kus chlapa 🙂 A taky to asi musí být docela záhul pro tebe, to máš jistě svaly jak Arnie 😉 😀

markchina
21. kvě 2009

mamlas06: no kus chlapa to je 😀 . Taky uz musim kupovat vel. 68, vsechno jinak maly. Pritom po porodu mel 50cm, 3710g, takze po 2 tydnech na kontrole me doktor prekvapil, kdyz hlasil 4500g a 58cm 🙂 . Docela skok. Nastesti Vojtula nevyzaduje nejake dlouhodobe chovani a mam za sebou par let veslovani, tak jsem zvykla, ale jeste par kilo navrh a fakt nevim 🙂 . Mozna proto se mi zacal uz tak brzo pretacet na brisko, je veliky a docela silak 😀 . V albicku mam fotky jeste ze 2. mesice, tak to zkusim zaktualizovat 😉 .

momin
21. kvě 2009

markchina A myslis ze to tak ma byt v tom vaku? 😒 me tam tak jednou usnul ale podruhe uz se mu moc nelibilo tak ja nevim... predstavovala sem si ze tam bude pekne v klubicku ale je tam fakt doslova zlomeny..chudak.. Dneska sme koupili klokanku. tak uvidime jak se mu bude libit tam..

radanaf
21. kvě 2009

Zdravim vsechny, rada bych se pridala k rozhovoru. Mam 7 tydeniho chlapecka Olivera. Vazi 5,2kg a meri 56cm.
Pres den se chce kojit co 2 az 3 hodiny. Zavedli jsme rutinu v 18h ho koupu pak nakojim a ulozim kolem 19h, spinka tak do pulnoci a pak se budi kolem pul pate. Takze 2x za noc. Pred koupanim tak od pul pate do sesti. Je strasne neklidny a chce se kojit ikdyz treba papal ve 16h. Cetla jsem o tom ze deti v pozdnim odpoleni se pripravuji na noc a ze placi ikdyz jsou nakrmene a prebalene. Nekdy ani noseni nepomaha. Rikaji ze by to do 3 mesicu melo prejit.
Taky nas trapi prdiky. Pred kazdym kojenim pritisknu nekolikrat kolinka k brisku. Nekdy je ten nas prcek jako stroj na prdiky. Pak se mu lepsi papa. Taky se mi u kojeni hodne krouti a svira. To zas pry ze mu pracuji streva a mame na chvilku prestat a pak mu zase dat. Pripada mi ze rady jsou super ale stejne si budem temi malymi problemy muset projit nez nam nas prcek trosku povyroste.
Maly se na me zacal smat az ted kdyz na neho mluvim a vydavam takove ruzne zvuky tak se snazi otevirat pusinku a taky vydavat nejake zvuky. Pred tim se vubec nesmal. Taky jeste moc nereaguje na slova nekdy jsem velde neho a volam ho a on se vubec neotoci. Delali mu sice testy na ouska, ale snad dobre slysi kdyz nereaguje.
Jenom kojime, ze zacatku jsem musela prikrmovat protoze mu mliko nestacilo, tedka uz jen kojim maly se narodil a vazil 2,8 a ted ma 5,2 takze to je fajn.
V tehotenstvi jsem vubec nemela hlad ale za to ted kdyz kojim, tak mam opravdu chut na neco co 2 hodiny. Mate hlad pri kojeni? Nekdy v noci po kojeni si jdu neco zakousnout. Mam jeste 4 kila na vic, nevim jestli se mi to s tim jezenim podari shodit.
Jo a jak na tu pneumatiku na brisku, ma nekdo nejaky trik??

momin
21. kvě 2009

radanaf zdravim. my ted mame to vecerni plakani taky.. Vzdycky rve od 18 do 20:00 a potom usne.. jak rikas nekdy ani nosit nepomuze. A nekdy kdyz usne na rukach a ja ho polozim tak se hned vzbudi a zacne to nanovo.. Sem docela rada ze je to normalni a ze nejsme sami... 😔

veruska007
22. kvě 2009

Honzik je nastesti andilek, jak to ctu. On temer neplace, a kdyz tak cca 10 min., a to uz si rikam, co mu je. Vetsinou na to staci pohladit, posadit pred nej plysaka a je to. Vecer s nim delam blbiny, valim s nim sudy na posteli, to se mu hrozne libi, cvicime na balone, a tak. Za chvili vyrazime na masaze kojencu, tak uz se tesim. Akorat to vypravovani s miminkem presne na minutu (kvuli tramvaji, kdyz dlouho cekame u rusne silnice, tak se mu to nelibi, a ja se zas stresuju, kdyz letim na tramvaj na posledni chvili, pripradne jede nizkopodlazni o deset minut drive nez ma ☹ ), tak to je vzdycky boj. Velikost oblekame 58 - 62, vazi 4,30, castecne kojim, castecne dokrmujeme. Konecne mam vice MM nez UM, malej ted UM zacal nejak odmitat, ale zas zacal min pribirat. No, uvidime, jak se to vyvrbi. Zavidim vsem plne kojicim maminkam a tloustoucim detickam 😝

markchina
22. kvě 2009

Dobre rano, maminky!! 😀
momin: no prave ze nevim, jestli tak ma byt, taky jsem si ho porizovala s tim, ze tam bude krasne v klubicku, spokojeny na me hrudi, ala jak jsem tam toho maleho skrcence videla, tak jsem z toho vubec nebyla nadsena. Mozna pak vyuziju jinou variantu noseni, az bude starsi, uvidime. Klokanku mam od kamosky taky, ale tu taky nevyuziju. Visi v ni za rozkrok, hlava mu klimba a to uz se mu nelibi vubec, nejprv se tvari vselijak a pak uz natahuje.
radanaf: Vitej mezi nami 😉 . To ti tvuj chlapecek hodne rychle vyrostl a tech vlasku 🙂 .
S tim jidlem je to u me stejny, jim 5x denne, rano mam hlad, takze v tehotenstvi jsem musela jist, aby mi nebylo zle a ted proste jim, ze mam hlad. Stejne tak i vecer, kdyz maleho v 8h. ulozim, tak se jeste laduju. Uz mam sicel svoji puvodni vahu, ale ta pneumatika, jak rikas, je tam furt. Holt to povoleny bricho chce asi delsi dobu na spraveni.
My taky dost zapasili s prdiky a bolenim, ale asi se to ted lepsi, nechci to zakriknout. Ale uz 2 dny jsem nemusela pomahat trubickou, predevcirem nekakal vubec, vcera odpo se mu to povedlo a dnes rano, aby tlacil tlacil a pak plakal to bylo tak, ze tlacil a smal se a prdel a kakal 😀 . Taky v ty plince to vypadalo tak, ze tam bouchla atomovka. Ja uz jsem vyspana, ale maly jeste usina, asi dohani to rano. Vstavali jsme pred 6.
Holky, drzte palce, at uz to bolavy obdobi je za nama.

petreva
22. kvě 2009

Zdravím všechny,
MARKCHINA, a ostatní holky co kojíte...když dáváte lahvičku, jakou značku dudlíku máte? Teda savičky...Elenka je teď večer k neutišení a prso nechce ani vidět. už jsem to nevydržela a dla lahev s mat. mlíčkem 😒 připadá mi že to z ní teče skoro samo 😒 máme Mam2 je to na čaj a vodu...na mlíko by přeci byla díra větší a už z tohle to šlo snadno. Jen se bojim, když to párkrát udělám, aby prso vůbec chtěla...

markchina
22. kvě 2009

petreva: my pouzivame na cajik samosterilizujici lahvicku lovi od canpol babies a dudlik je myslim c.1. Davam mu to uz delsi dobu a z prsa pije uplne krasne. Nikdy jsem mu nezkousela dat mlicko z lahvicky, zatim jen cajik. Ja jsem s lahvickou moc spokojena, zatim pouzivame jen na 150ml, 250 mame schovanou na pozdeji. Z klasicke lahvicky bych se bala toho, ze pak bude odmitat pit z prsa.

mamlas06
22. kvě 2009

Taky občas přikrmuju a dávám čaj, používám taky lahev LOVI s dudlíkem http://www.malewo.cz/obchod/dyndudlovi.htm, velikost nejmenší, a s přisátím k prsu nejmenší problém 🙂

vendulka
22. kvě 2009

my teda zatím krmíme s dudlíkem č.1
v pondělí jdeme na převážení, tak sjem zvědavá, kolik budeme mít 😀

vendulka
22. kvě 2009

jinak krmíme z lahviček NUK a MAM a na vše mám velikost dudlíku 1 a když jsem zkoušela 2, tak se mi malá dávila

markchina
22. kvě 2009

Holky pridala jsem fotecky vojitika ze 3. mesice 😉

dankajuskova
22. kvě 2009

ahoj holky,no vcera ste se nejak rozkecali. 😀 my sme byli se sarou po tatinka v praci pak na nakupech. takze sme byli cele odpoledne venku. a na moje prekvapeni mi krasne v noci spinkala, usnula kolem 22:00 pak vstala ve 4 rano napapala se jeste jednou se vzbudila kolem 7 a spi az doted.ja zatim nepouzivala lahvicku ani na cajik ani mlicko mame taky znacku MAM A NUK. a jeky cajik davate miminku,cernej alebo nejakej specialny z lekarne.

dankajuskova
22. kvě 2009

heennee: my byvame v prahe 3 na zizkove.

mamlas06
22. kvě 2009

Danka - čajiky se tu nedávno řeěily, zkus kouknout o stranu - dvě zpět. Jinak většinou se tu vyskytoval čaj fenyklový nebo heřmánkový od HIPPu. Určitě bych ještě nedávala obyčejný černý, ale v lékarně se zeptala na nějaký vhodný pro kojence.
A už se mi konečně podařilo vyfotit, jak se Kačí směje 😀 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... Potvůrka asi se stydí či co, ale do foťáku se ne a ne usmát, tak aspoň že ta jedna fotka vyšla 🙂

mamlas06
22. kvě 2009

markchina - Vojtíšek je nádhernej, při tom požehnání hotovej andílek 🙂

markchina
22. kvě 2009

mamlas06: on to cely prospal, bobisek, pry nejhodnejsi mimi 😀 .

veruska007
22. kvě 2009

Ahoj, tak my pouzivame lahvicky i savicky. Lahvicky jsou uplne jedno, stejne je pouziva maminka 😉 , umelohmotne jsou lehci do ruky, ale teple piti v tom rychle zchladne, takze mame oboje. Savicek jsem se taky bala, ze pak nebude chtit prso, ale uz treti tyden pouzivame, a uplne v pohode, dudlik 1 NUK a Babylove (maji stejny tvar, jako mamincina bradavka). Nejmensi velikost savicky, otvor na mleko a na vodu.

mamlas06
22. kvě 2009

Jakpak asi na tom jsou ninus s Honzíkem? Snad se brzy ozve s dobrými zprávami 🙂
Holky jak je dneska u vás? Vyrazila jsem s kočárkem na procházku ale déšť nás zahnal zpět. Když jsme se vrátily, začalo pálit sluníčko a teď fouká tak silnej vítr, že jsem kočárek radší schovala do chodby. Naštěstí Kačí usnula, tak mám chvilku klid. I když je to takový zvláštní klid, něco mi tu chybí 🙂

petreva
22. kvě 2009

Ahoj holky, děkuju za info o lahvičkách 😉
MARKCHI, tak jsem koukla na tu "tvou" a fakt se mi líbila. Pořídila jsem zatím malou a uvidíme. Kojit bych chtěla, ale za těchhle podmínek...uvidíme. Takže ji sterilizuješ dle návodu? Já mám rozdělaný roztok stejně každý den, tak jsem to tam šoupla 😉

markchina
22. kvě 2009

petreva: jojo,sterilizuju dle navodu, kazdy rano. Kdyz chystam cajik odpo, tak jen oplachnu pod vodou. Dudlika taky pokazdym vyplivnuti nesterilizuju, tak co. Dobrou noc, at vam mrnousci pekne spinkaji.

markchina
23. kvě 2009

Nazdar holky,tak jakoupak jste meli noc? U nas dnes krapet horsi,nevim,jestli se Vojtik budi kvuli brisku nebo zubum. Ale slavime uspechy, uz posl.4dny vubec nepouzivame rektalni rourku a Vojta kaka sam,tak jsem rada,ze uz snad tohle mame za sebou. Vim,ze je na golfky jeste brzo pomyslet,ale uz jste zvazovaly jake pak koupit?

mamlas06
23. kvě 2009

Krásný slunný den, u nás jsou noci klidné (ťuk-ťuk), dokonce musím malou na kojení v noci budit (je schopná spát 7-8 hodin, ale většinou ji nenechám a po 5 hodinách má budíček). Lahvičky každý den nesterilizuju, po každým použití umyju kartáčem a ekologickým prostředkem na nádobí a propláchnu vařící vodou. Vyvařuju tak po 2 dnech. Někde jsem četla že přílišná čistota taky škodí, prckové pak nemají šanci si vytvářet nějaké přirozené obranné látky...
Na golfky je ještě opravdu brzo, ale budem kupovat nějaký z druhý ruky. Nejspíš 🙂

petreva
23. kvě 2009

Ahoj holky, hezkou sobotu!!
My dnes měli celkem přijatelnou noc...jen jsem zaspala kojení 😅 stejně jako Mamlas, taky nechávám E spinkat pět hodin a pak kojíme, ale neska jsem nechala,nechtěně 6 😅
MAMLAs, ty taky používáš lahvičky? Jámyslela, že kojíš??
MARTI, snad se tak jmenuješ a neva, že tě oslovím, to je žůžo, když jsou pokroky ke klidu, viď. Pak i nějaký výkyv se dá lépe překonat. Už abychom i my přestaly tak moc plakat ☹ O golfáčích zatím vůbec neuvažujem. Asi budem vozit jak to půjde ve sporťáku. I když golfky jsou asi lehčí a skladnější. Nějak jsme to zatím nerozebírali na vážno.
Mějte hezký zbytek dne 😉

veruska007
23. kvě 2009

To nas zas pro zmenu od vcerejska Honzik trapi s jidlem. Krici hlady, cucne, usne, do peti minut je vzhuru a krici hlady, a tak porad dokola. Meli jsme dnes jet na oslavu manzelovy tety, jenze sotva jsme maleho nakrmili, oblekli, zacal kricet hlady, cucnul, usnul, vzbudil se, nez jsem si stihla domalovat oci... takze jsme nakonec doma, manzel zuri a rve na mne i na miminko, jako bychom za to mohli ☹ . Ach jo. Jinak my sterilizujeme jednou tydne, jinak vyplachujeme horkou vodu, doporucili nam to tak v porodnici.

markchina
23. kvě 2009

petreva: jo jmenuju se Martina a vubec neva, ze me tak oslovujes 🙂. Je to vazne bezva,kdyz jsou kroky k lepsimu,hned je veseleji. A ty jsi Peta? Veruska:nemuzou to byt uz zoubky? Drzim vam palecky,at to rychle prejde. Ti chlapi jsou nekdy hrozni. Muj muz taky dela otraveny obliceje,kdyz maly v noci zaplace a probudi ho,ale ze ho budi a trapi boleni a ja se uz vubec nevyspim,tak to nejak zapomina,chudacek. Holky,jak reaguji vase mimca na cizi lidi? Vojtisek posl.dobou udela rohlik a zacne brecet,vubec nechapu. Vcera vecer dokonce i na manzu,kdyz dosel z prace. Manzel z toho byl uplne spatny,ze ho nepoznava🙂.