2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

momin
27. kvě 2009

😅 tady je fakt uplne mrtvo! Holky kdy davate male spat? Kdy koupete? koupete kazdy den?

mamlas06
27. kvě 2009

dokud jsem byla v porodnici, tak pohoda. Ustála jsem všechny návštěvy bez slz 🙂 No ale poslední noc jsem celou prořvala, ráno chvíli pohoda, ale jak jsme se blížili k domovu tak hrůza a už se to nezastavilo 😀

momin
27. kvě 2009

a kdy te to preslo? ja si nekdy pobrecim jeste ted. kdyz Danula moc dlouho place a ja nevim co ho trapi tak rvu s nim... 😀 Ale takove to nejhorsi bylo asi ten prvni mesic... 😅

mamlas06
27. kvě 2009

Tak nějak samo to odeznělo, ale jak říkáš - občas brečím i teď, obzvlášť když už tečou slzičky...

markchina
27. kvě 2009

Nazdar holky, tak to ja mela sestinedeli v poho, zadny brekot v tomto obdobi se nekonal. Maleho davam spat v 8 v rozmezi asi 10min. Mam to pekne nacasovane, kouknu jednim okem na ulici a pritom si hraju s malym, po ulici koupu a nakojim a kolem 8h. mi vychazi ukladani. Jinak koupu kazdy den, spis at zachovame ritual, koupani vynechavam jen zcela vyjimecne. Jinak jsem brecela kvuli malemu jen jednou a to kdyz plakal asi pul hodiny, vubec jsem nevedela co mu chybi, tak jsem ho ulozila do postylky, zavrela se do loznice a rvala, za chvili jsem slysela, ze je klid, tak jsem vylezla a uz bylo lip, ale hruza 🙂 . Si nedokazu predstavit, ze by se tohle konalo casteji, maly je cely den vysmaty a je desna pohoda a klidek, se behem dne spolu hrozne moc nachlamem, ja se rechtam jemu a on zas mi 😀 . Ma holt mamu magora, na to si bude muset zvykat 😀 😎 .
veruska007: ja nechci nijak zasahovat, ale ja bych takovyho mrnouska nepostavovala, vzdyt zadovy svaly na tohle nemuzou byt absolutne pripraveny. Vyviji se postupne a dite se stavi, az zvladne ukony, ktere stoji predchazeji, jako paseni koniku, pretaceni, pak plazeni, klek, a pak mozna stoj. Jsem rehabka a informace mam jak teoreticke tak i praktice. Vubec nechci poucovat, jen poradit 😉 . Bylo by fajn, kdybys mela nejaky fotecky, taky bych to rada videla, nejak si to totiz nedokazu predstavit.

momin
27. kvě 2009

markchina ty mas nejake extremne hodne mimi... 😅 my rveme skoro porad. No pripada mi ze se spis vsteka a vyzaduje si tak proste pozornost... 😀 kdyz na neho zacnu mluvit takje dobre.. Slzicky tecou jenom kdyz ho trapi to brisko nebo prdeni..to je mo ho pak fakt lito... 😒

markchina
27. kvě 2009

momin: ale taky jsme plakali, hlavne kvuli bolavemu brisku, ted uz to je mnohem lepsi. Taky si nekdy zaplace, ale tomu se neda rict ani plac, spis zacne mrcet a stezovat si 🙂 . Vetsinou, kdyz je unaveny nebo se mu neco nelibi, obcas ho potrapi jeste nejaky ten prdik, ale to je chvilkova a hlavne kratkodoba zalezitost. Vemu na ruky, prde a je klid. Chce to cas a po boleni nezbude brzy nic, uvidis 😉 . My se taky dockali.

momin
28. kvě 2009

jee vy uz mate vlastne dost pres 3 mesice.🙂 tak to my si jeste chvilicku pockame.. uz se nemuzu dockat!! 🙂

vendulka
28. kvě 2009

dobré ráno 🙂

markchina
28. kvě 2009

Bré ranko 😀

markchina
28. kvě 2009

momin: my uz mame za tyden 4mes.,takze jsme vazne dost popredu,ale utika to desne rychle. Jsem clovek,ktery ma rad rychly zmeny,takze se mi libi,jak prcek roste pred ocima.

momin
28. kvě 2009

markchina: ja vim.. me i ty 2 mesice strasne rychle utekly.... 😅 je to super jake pokroky dela. kolik toho tak maly clovicek musi zvladnout se naucit ze?! 😵

momin
28. kvě 2009

markchina jeste sem se te chtela zeptat na ten cajik. Davas Vojtiskovi docela hodne-od kdy si mu zacala tolik davat? Muzu uz ted? na tech cajikach je napsane 100ml na den. 😖

markchina
28. kvě 2009

momin: zacla jsem mu davat vic az kdyz mel 3mesice, jinak tech 300ml vypij jen jednou, vcera vypil nakych 40ml a dnes 100. Takze se to ruzni. Ve dvou mesicich skoro vubec nechtel, vypil jen trosku, ted uz zvladne vic, ale je to fakt ruzny. Co davas za caj, ze tam je napsany 100ml za den, ja sem nic takovyho nevycetla.

momin
28. kvě 2009

Stridam Hermankovy a feniklovy...Hermankovy od Hammi a oba od ukonceneho 2 tydne. Ale danula stejne vice nez tu 50 denne nezvladne..

markchina
28. kvě 2009

aha, my pouzivame fenyklovy a hermankoy od hippu a tam neni zadny limit a je vhodny pro deti od ukonceneho 1.tydne, takze tezko rict, kolik toho muze vypit. Dnes jsem mu dala dopoledne 100ml, neni takove vedro, tak mu davam min.
Holky, uz jste mely vitani obcanku? my mame jit v sobotu.

veruska007
28. kvě 2009

Ahoj, ja koukala na www.maminkam.cz, je tam info o motorickem vyvoji deti a psali tam, ze ve trech mesicih jiz dite muze s oporou chvili stat... tak snad to Honzikovi neublizi. Ja ho tak postavim jen velmi zridka, ale nekdy se tak vyskrabe sam. Asi ma silny nozicky. Uz davno nam dela, ze kdyz si ho polozime na hrudnik a ma nohy oprene o nase, tak se odrazi a snazi se vyskakovat. Tak uvidime, co z nej vyroste. Jinak v sestinedeli jsem taky bulela, cajiky zatim nedavame, doktorka rikala, ze prevarenou vodu, a to pouze v tropickych dnech, koupeme 2x tydne, protoze se bojime ekzemu. Temer kazdy den umyvame zadecek v umyvadle pod tekouci vodou.

momin
28. kvě 2009

My mame vitani obcanku 17myslim. Ale jeste nevim jestli pujdeme. Danecek je dost ukriceny tak se mi tam moc nechce!! Jinak sem nasla dobry odkaz kde je vse o placi miminek. I o tom nasem vecernim.... 😖 jdu to najit a dam to sem. 😉

markchina
28. kvě 2009

momin: koukala jsem na ten odkaz a muzu jen potvrdit, ze po 3. mesici plac ustupuje, u nas to bylo zrovna tak. Prestalo bolet brisko a Vojtisek zacal vic komunikovat a ted se jen chlame a cely den je pohodicka. My na vitani obcanku pujdem, zrovna na sobotu mi prijede kamoska, tak tam pujdem spis ze zvedavosti 😀 . Nastesti uz nemam strach, ze by mi to tam prorval 🙂 , mozna to tam jen prospi.

veruska007
29. kvě 2009

U nas se vitani obcanku nedela 🙄 .

petreva
29. kvě 2009

Ahoj holky,
tak my jdeme na vítání příští pátek 😉 MUMIN, taky mám obavu, abychom to tam neproplakaly, ale uvidíme. Zase se už nechci vyhýbat společnosti. Prostě jsou ty naše dítka trochu uplakanější než ostatní, co naplat. Ale proto nejsou horší ne? 😉 Musím si přečíst ten článek, jen nevím kdy 😀
Včera Elenka tak brečela!!! Byla celás spocená, tak jsem jí taky dala asi pět lžiček vody. Ale jinak zatím čajík nedostala.
VERU, kde bydlíte, že se nedělá vítání? Já myslela, že je to standard 😅
MARTI, tak snad to sklidnění platí všeobecně!!! Už se nemůžu dočkat!!! Ale abych jí zas tak nepomlouvala. Je to určitě o fous lepší. Už si umí hrát, usmívá se a povídá....je tojiné. Ale pláče stále "statečně" dál. Nějak jsem si už drobet přivykla.
Tak já se jdu upravit, dítko usnulo. Musím dnes na krev na hematologii ☹ to bude zase boj...snad mi nepraskne žíla. Minule jsem měla modřinu jak Brno.

vendulka
29. kvě 2009

dobré ráno, dneska vstávačka v 6...
jinak vítání občánků se v naší městské části taky ned+lá, jen přispějí 1000,- na spořící účet od české spořitelny...

veruska007
29. kvě 2009

Bydlíme Brno-Sever 🙄

vendulka
29. kvě 2009

veruska007: já jsem z Řečkovic a taky nic, tak si z toho nic nedělej 😉

momin
29. kvě 2009

petreva no jo vydrzet se to musi..🙂 Ale uz aby to bylo lepsi! 🙂 ten clanek je dobry.. me se aspon moc libilo jak to tam je napsane.. 😉 uz si to cetla? Asi nemas cas co? 😅 ja tu vzdycky sednu kdyz Danecka hlida tatka..🙂
vendulko vstavate takhle brzo kazdy den? My jo... 😀 nekdy i v 5. Danula breci a uz proste nebude lezet! Az se umyju nachystam snidani a uvarim si kafco tak zacne usinat a pak jeste tak hodinku spi... 😀 Ale to ja uz nejdu.. Jak naschval to dela... 😅

momin
29. kvě 2009

Holky kde ste? A kde mame mamlas06?! 😅 😕

mamlas06
30. kvě 2009

Ahoj holky, jsem zpět 🙂 Ve čtvrtek jsme byli nakupovat v Ikeii. Já ten obchod miluju, ale manžel je pokaždý nasranej sotva tam dorazíme, nějak se nám nedaří trefit ten správný sjezd 😀 Koupili jsme si tam nábytek do obýváku a včera ho dávali celý den dohromady. Konečně máme po dvou letech přebudování hotovo (už zbývá jen dětský pokoj, ale na ten je ještě chvilku čas...). Malá byla ve čtvrtek jak andílek, asi miluje cestování.
Ten článek o pláči je supr, ale pořád ještě nedokážu ty pláče rozlišit. Spíš to odhaduju. Kačí má "své období" po ránu, to u ní musím být cca od půl osmý do 11 téměř vkuse 😎
Jo a vítání občánků u nás taky je, ale asi jen 2-3 krát do roka (tolik dětí se tu neroí, i když teď je tu ukázkový babyboom). Každopádně až bude, rčitě půjdeme 😉

momin
30. kvě 2009

Oh taky miluju Ikeu ale od te doby co je maly sme se tam jeste neodvazili. Kdyby dostal ten svuj rvaci zachvat tam tak nevim co bych delala. 😀 Je vstekloun! kdyz place kvuli brisku a prdikum tak ma slzicky ale jak dostane ten svuj zachvat tak jenom rve a slza zadna. 😀
petreva:my se na to vitani obcanku mozna taky odvazime. pak dej vedet jak ste dopadli.... 😅

mamlas06
30. kvě 2009

momin už jsem to tu asi říkala několikrát, ale zkusila jsi Danečka v tom záchvatu zavinout? Hodně napevno, aby nemoh hýbat ručičkama. Vypadá to drasticky ale Kačí se tak po chvilce uklidní (teda když je najedená a přebalená...)
V Ikee mají místnost na kojení a pak na každým WC přebalovák. Ale i když byla Kačí hodná, stejně jsem si to tam moc neužila. Pořád jsem koukala do kočárku, jestli jí není horko, zima... Jo už to s prckem není takový bezstarostný 🙂