2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

momin
30. kvě 2009

no to je to jedine co sme jeste nezkusili... nam to nedoporucila doktorka kvuli tomu brisku-at se muze hybat poradne. Ale na tu chvilicku nez se sklidni by mu to asi fakt neuskodilo. 😉 Zkusime a uvidime...

momin
30. kvě 2009

Holky Danecek dneska zjistil ze ma nozicky 😅 nevim jestli je to brzo..nebo pozde nebo akorat ale je to super!! 😀 kdyz lezi tak je porad zveda nahoru a kdyz je vidi tak se zacne strasne smaat!! 😀 to je srandaaaaaaaaa............ 😅

markchina
30. kvě 2009

Nazdar holky, tak prinasim cerstve informace z vitani obcanku. Bylo to pekny, bylo nas tam dohromady asi 10rodin, jak jsme odchazeli, tak uz se tam slizali dalsi na nasledujici hodku. Maly byl vzorny, krasne koukal a nezaplakal, ale nektere deti se rozplakaly, bylo jich asi 4, ktere zacly jecet, rodice se zvedli, na chvili odesli a pak se zas vratili. Tam se to myslim deje casto, takze vubec nikdo nereagoval negativne. Deti ze zakladni skoly zazpivaly, bylo par basnicek, slovo mistostarosty a pak gratulace a predani darecku, kyticky a podpis do knihy a byl konec. Za hodku jsme byli doma.
V ikei uz jsme byli a to mel maly tak necele 2 mesice a taky jsem pekne stresovala, jestli nezacne jecet, ale zvladli jsme to. Ted uz by to bylo zas o neco lepsi, ale do Brna to mam trosku z ruky, takze to je jen vyjimecne, predevsim v Ostrave, kdyz jedu za nasima. Jaky je u vas pocasi? U nas cely den leje. 😠 Ani ven se asi nedostanem, uvidime k veceru.

vendulka
30. kvě 2009

ahojky holky, tak my v IKEA byli dneska 😀 ,byla jsem tam koupit rám na obraz(na fotku co jsem fotili a nechali si ji vyvolat ve velikosti 50x70)dáme si to nad manželskou postel 😵

dankajuskova
30. kvě 2009

ahoj holky,to na to vitani obcanku vam prislo pozvani odnekud?ja sem z prahy a nam zatim nic neprislo.ale je pravda ze tady se rodi deti jak na bezicim pasu,tak to mozno bude chvili trvat.mi byly s drobcem v mobelixu kupovat nejake doplnky do spalne.nevite,poradte jestli si muzu vzit nejaky prasek kdyz mne zacal hooooodne bolet zub,a jestli to neuskodi sarince kdyz ji kojim?dekuju

petreva
31. kvě 2009

Ahoj holky, MOMIN, dám pak vědět. Jdem v pátek na 11hod!! Tak nám prosím držte palce, drobet se toho bojím. D. zjistil, že má nožičky? Jééé to je hezký!!
Včera večer byla u nás zase scéna...Elenka řvala a řvala...pak už neměla ani sílu sát z prsu. Sotva jsem si ji dala do polohy na kojení říla jak pominutá!!! HOLKY, jak byste tohle řešily?????
Očividně měla hlad, ale únava byla velká. Když je unavená a přetažená, řije, no.....
DANKA, já si brala Ibalgin nebo Ipobrufen. Můžeš i Paralen. Alespoň takhle mi to řekli v lékárně. Kojení to nevadí.
VENDUL, to musí být krásný, tak velká fotka. Máš ji v albíku? Tam jste jako rodinka?

markchina
31. kvě 2009

Danka: nam prisla pozvanka z matriky a vitani se konalo v obradni sini na mestskem urade.
Evi: drzim palecky, ale jste holky sikovny a urcite to dobre zvladnete, doporucuju si vzit nejake oblibene hracky.
Kdyz se mi maly rozerve, tak se ho snazim rozptylit, nejlepe zabira sustici knizka, zpozorni a zapomene jecet 😉 .

momin
31. kvě 2009

Ahoj. nam kdyz se Danecek rozerve tak nepomuze nic.. 😀 petreva kolikateho se Elenka narodila?
Danka: u nas je to tak ze musime prihlasi sami na vitani obcanku-tady pozvanky nechdi. nevim jak je to v Praze.. 😉

glumy
31. kvě 2009

Ahoj holky, tak jsme se vrátili z dovolený. Byli jsme na Vysočině a nakonec to byla docela pohoda. Kubík byl každý den skoro celý den venku a tak krásně spinkal a byl moc hodnej 😅
Momin: bydlíme v Praze a na vítání občánků jsme se museli přihlásit. V porodnici nám dali takovou kartičku a tam byl mail a telefon na paní, co to zařizuje.
Kubík se začal hezky přitahovat za ručičky do takového polosedu, tak nevím, jak často se to může dělat, aby to nebylo nějak nezdravé na záda, nevíte? Cvičíte nějak s mimčama? 😕

momin
31. kvě 2009

No tak nam nedali ani nic v porodnici. 😅 tady v Koprivnici si to kazdy musi zjistit a zaridit uplne sam... My cvicime jenom to pritahovani za ruciccky. Vzdycky ho za ne chytnu a on uz se pritahuje sam nekdy. A hlavicku uz drzi uplne krasne. jenom na tom brisku mu to jeste porad nejak nejde. 😅 Vubec tak ani nechce lezet. nelibi se mu tak Vzdycky se zacne vstekat. 😎

vendulka
31. kvě 2009

petreva: mám ji v albu, je to hendka ta první ta černobílá 😉 už zítra bude, tak se na ni moc těším, rám už čeká 😀

vendulka
31. kvě 2009

Moje Nathalka řve jen když má hlad, jinak jen tak zkouší, takže když huláká jak na lesy a nebo propadá hysterickému pláči, je mi jasné, že má hlad a tak ji dám na jíst a je klid 🙂

vendulka
31. kvě 2009

glumy:já s Nathalkou necvičím, jen zkoušíme pást koníky a je to o trošilinku lepší, ale pořád to není ono,ale je vidět, že se moc snaží

vendulka
31. kvě 2009

jinak v porodnici jsem dostala jakési dva boxy s věcma,ale takvé 3/4 věcí letěly pryč, apč to byly samé letáky a hovadiny jako jsou časopisy o autech,propační věci, samolepky a podobně, to co se mi hodilo jsem schvola a zbytek nazdááááár 😀

mamlas06
31. kvě 2009

Ahoj holky, byli jsme přes noc u babičky - nevím jestli je tam lepší vzduch či co, ale malá tam vždycky krásně spinká a je úplně hodňoučká 🙂
Petreva od té středy co měla malá první krizi se jí taky do kojení moc nechce. Je vyčerpaná svým vztekem a nemá sílu sát. Tak se vzteká zas, protože to neeče. Budem muset vydržet, snad to co nejdřív odezní 😉 A stejně jako na Vojtíška taky zabírá cokoli šustícího. Třeba i muchlat noviny nebo igeliťák 🙂
V porodnici jsem dostala taky 2 kufříky, pak další na pojišťovně 😀 U toho jednoho se vyplňovala kartička a v týdnu mi volala nějaká paní - nabídla mi kartičky s informacemi o miminku měsíc po měsíci (jako že každý měsíc dostanu aktuální informace), tak jsem do toho šla. Vypadá to celkem dobře. A píšou tam, že konička by měly děti umět až ve třetím měsíci, takže vendulko nic se neděje 😉

petreva
31. kvě 2009

Ahoj holky,
Marti, šikovný snad jsme, ale křičet umí dostatečně...snad to dobře dopadne....
Momin, E se narodila 21.3.koukám, že D. je taky měsíc a týden 😉 kdy jste vy přišli na svět??
Glumy, E. se zatím nepřitahuje, ale jen tak to trošku zkoušíme. Taky cvičíme na míči 😉 a na bříšku je celkem často 😉 já myslím, že co mimčo zvládne samo tak pro něj nezdravý není. Už má svaly na to, aby to dokázalo, tak co,ne? Ale sedět bych ho nenechávala. Ale Marťa je rahabilitační, tak nám třeba poví víc...já jsem sice taky, ale "nedodělanej" 😢
Mamlas, takže míváte "krize" stále?? Je to psychicky náročný, když odmítá prso, viď. ☹ Tak to řešíš lahví s mlíkem? Kolik ti malá vypije?

V porodnici jsme taky dostali dva kufříky. A jak píše Vendulka půlka bylo propag. materiál.

mamlas06
31. kvě 2009

Jo, krize jsou tu pořád ☹ Teda dneska ještě zatím nic, snad si to neschovává na noc 😀 Prso jí nutím tak dlouho, dokud se nepřisaje (stříknu jí několikrát mlíčko do pusinky a taky ho rozpatlám po bradavce), ale na flašku taky dojde (zatím jen jednou denně). Vypije jak kdy - dávám ji 120 ml, někdy vypije celou jako nic, jindy sotva půl... Někdo mi sice radí, že když je pořád tak drobná, že bych měla flašku dávat pořád, ale přijde mi to celkem líto. Se tak trochu řídím počtem počuraných plen - denně zhruba 10 mokrých plen. Kolik tak denně spotřebujete plen?

veruska007
31. kvě 2009

My tak pet, ale mame papirovky, ty vydrzi dele, prebalujeme, az jsou opravdu nacucane. Navic Honzik kaka jen 2x tydne, takze parada. Pres noc treba neprebalujeme vubec.

markchina
31. kvě 2009

Taky my spotrebrujem tak 6-7plin na den. Prebaluju kdyz je plina trochu vic nacucana, ted se mi konecne rozkakal, takze mozna mame o plinu navic.
K tomu sedu: mimi by se melo nejprv naucit samo zvladnout sed, protoze jednak svaly nejsou dost vycvicene a pak druha vec, mimi si na tuhle pozici zvykne, bude se mu libit, protoze ma z tehle polohy mnohem vetsi prehled a bude si ji vynucovat. Docili toho, ze ho rodic pasivne posadi a nebude se muset samo snazit a mit motivaci.
Misto sedu je vhodna poloha klubicko, kdy je panev podsazena a nozicky pritahnute k brisku, hlavicka i zada pekne oprene a stabilni. 😉

mamlas06
31. kvě 2009

Veru a to ti v tom Honzik vydrží? Ta naše můra jak se počůrá tak hned ječí a nezáleží na druhu pleny (tu a tam dávám papírovku, dostali jsme je "do kouta", tak je přece nevyhodím 😀 ). Přebaluju vždy před jídlem, někdy i po jídle 😝

glumy
31. kvě 2009

Tak my jsme dostali v porodnici jen jeden kufřík🙂 Teda jeden jsem ještě dostala, když jsem otěhotněla... Jinak Kubíkovi se to pasení koníčků taky moc nelíbí, sice už mu to jde líp, ale zrovna moc nadšenej z toho není 😕
Petreva: jak přesně na tom míči cvičíte? My jsme zatím zkoušeli na míči pást jakoby koníky,ale jiný cviky neznám.
Jinak plenky měníme po každém kojení, takže jich máme tak 7 až 9 za den. Kubík teda kadí tak čtyřikrát za den, ale i když je jen trochu pročůraná, radši jí vyměním. Ještě by mě zajímalo, jak to děláte v noci po kojení, když u toho mimča usnou, hned je tedy uložíte, nebo se pokoušíte o odříhnutí? Na té dovolené jsme sice měli cestovní postýlku, ale nechávali jsme Kubíka spinkat u nás v posteli, takže když se v noci vzbudil, najedl se a spinkal dál, ani jsem ho nepřebalila a byla to docela pohoda 😵

markchina
31. kvě 2009

glumy: s tim odrihnutnutim jsem to taky resila, ale i kdyz jsem se po krmeni snazila o to, aby si maly brknul, tak mi skoro okamzite usnul na rameni a po 15min., kdy se nic nedelo, jsme to vzdala. Pritom behem dne mi brkne snad od minuty. Nevim, jestli mu to proste nejde, kdyz zas usne, ale kazdopadne jsem ho pak nechala zas rychle usnout. Je to asi prijemnejsi pro nas oba. S prebalovanim je to stejny, pokud spinka, tak ho nebudim, prebaluju rano 😉 . Holky, dobrou noc.

vendulka
1. čer 2009

dobré ráno...jo, jo má se to zvládnou do 3m ty koníci, no a jelikož za 14 dní máme 3m 😀 ale Nathalka se už snaží...

veruska007
1. čer 2009

Honzik pase konicky ukazkove, je nase mala sikulka. Zrovna jsem se chtela jit ucit, ale jak ho slysim smat se a vyskat v kocarku, nemuzu se od nej odtrhnout 😵 . Odrihnuti moc neresime, kdyz se zadari, tak super, kdyz ne, tak se holt v nejhorsim poblinka. Odrihnuti se u Honzika dockame tak v 50% pripadu, vecer a v noci vubec. Honzik prebalovani nevyzaduje, vetsinou ani tehdy, kdyz se ukazkove pokaka a steka mu to po nozickach 😅 . Pouzivame pampersky a huggiesky a zkousela jsem rukou, jestli jsou vlhke u pokozky a jsou oboje v pohode. V noci neprebalujeme vubec. Co ted, holky, delate s miminkama, kdyz prsi a neda se ven? No, teda da, ale je tam zima a vlhko a Honzik je zmrzlina po mne. I doma nam klesla teplota o 4 stupne a oba kychame jak o zivot, pritom ho mam oblecenyho jak ledniho medvidka 😕 .

mamlas06
1. čer 2009

vendulko ahoj 🙂 Děti jsou nepředvídatelný a učí se snad přes noc 😀 Takže tě jednoho dne Nathalka určitě překvapí, co už všechno umí 😉 Jo a taky v tom rádoby časopise, o kterém jsem se zmiňovala, každá kapitola začíná úvodem: KAŽDÉ MIMINKO JE JINÉ, NÁSLEDUJÍCÍ ŘÁDKY JSOU PRO VÁS INFORMACÍ, NE ZÁKONEM. 😎

vendulka
1. čer 2009

mamlas: jo to je mi jasné, že každé dítě je jiné, to by bylo potm vše moc jednotvárné 😀 Ale musím říct, že se opravdu snaží, bo když ji zvednu hlavičku, tak ji někdy třeba 2 vteřiny udrží,ale sama ji ještě jaksi nezvedne..ona ji má totiž pořád na stranu tu hlavu a emůžu ji naučit,aby si ji dala i rovno

mamlas06
1. čer 2009

veru já ti snad začnu Honzíčka závidět 😀 U nás se odříhnutí občas povede i ze spaní, ale když to nejde, nenutím ji. Jak říká Veruska, při nejhorším se poblinká. A jelikož se už přetáčí z boku na bok, tak se ani nebojím udušení (dokonce jsem snad někde slyšela, že to u kojenců ani nejde?)
Pokud neprší, tak chodíme ven. Kačí v takovým vzdoušku usne i bez drncání. Doma ji dávám navíc jen kabátek, naven takovej teolejší overal, zatím si malá nestěžovala 😀

markchina
1. čer 2009

Dobre rano holky a vsechno nejlepsi vsem mrnouskum 😀 !!! My chodime ven za kazdeho pocasi, kdyz prsi, tak nasadim plastenku. Jen v opravdouvym slejvaku nejdem, ale ten stejne netrva cely den. 😉

veruska007
1. čer 2009

My jsme zmrzliny, Honzika navlekam jak do nejvetsich mrazu, ma teple tricko, ponozky, dupacky, mikinu a zimni teply overal a samozrejme cepicku, zabalim ho do deky, a stejne je uplne studeny a kycha. Chudatko. Ja jsem holt taky strasne zimomriva, vlastne po porode jeste mnohem vic, nez drive 🙄 .

Jeste chci doporucit "plavani miminek", no, zkousela jsem to v sobotu doma, rikala jsem si, ze snad Honzika neutopim. Napustila jsem velkou vanu plnou vody, polozila Honzika, pro jistotu jsem drzela dlan pod bradickou, ale nebylo to ani potreba, jen tak pro vlastni klid. Honzik plaval jak rybicka, smal se uzasne, na dve tempa preplaval vanu, tak jsem ho zase "zavezla" zpatky, bylo to suprovy! Plaval nadherne naznak i na brisku, bylo to uplne neuveritelny 😵 .

mamlas06
1. čer 2009

o tom plavání jsem zrovna taky dočetla, aby se rodiče nebáli doma sami s miminkem plavat. Bohužel máme vanu částečně zazděnou, tak nevím jak bysme se tam vešli. No ale možná to někdy zkusíme, vodu totiž miluje 🙂