2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

peta.bry
1. čer 2009

Mám dotaz na očkování proti TBC, máme 11 týdnů a na ramínku se prckovi udělal červený boláček s bílou hlavičkou, docela velký. Máme sice dobrého doktora, ale moc toho nenamluví, takže při kontrole mi už podruhé řekl "hmmm", což asi znamená jakože dobrý 😖 Jak to vypadá u vás?? 😕

mamlas06
1. čer 2009

Peta nám jizva po očkování úplně zhnisala a při koupání sama vytekla asi v 7. týdnu a teď ve 12. týdnu to má zase malinko podebraný a dr. říkala, že je to normální reakce. Takže se ničeho neboj 😉

momin
1. čer 2009

Ahoj holky.
Petreva: tak to ste jenom o den mladsi. my sme 20brezna.. 😉
peta.bry : my tam mame takovou malou hrcku a zatim nic nehnisa. Ale rikali nam uz v porodnici ze az zacne hnisat tak to mame nechat-hlavne nemackat ani nic!!!
Jinak danecek si rihne pokazde. i kdyz spinka tak si rihne. 😅 V noci mu to jude vzdycky hned u nas je to horsi pres den. To musime nekdy chodit i 15min. kdyz si nerihne tak se vzdycky strasne poblinka.Tak vzdycky nosim nez si rihne. my s tim zvracenim mame dost problemy i tak.. Ale pry kdyz pribira tak to nevadi nam rekla doktorka.. 😉 my teda na prochazky nechodime kdyz je tak skarede. byvame doma a hrajeme si na dece. Holky mate miminka doma v takovych tech lehatkach?

glumy
1. čer 2009

Momina: náš Kubík taky docela často blinká, alepřesně jak říkáš, když přibírá, prý to nevadí 😉 Jen ta spotřeba plen a bryndáčků je trošku větší 😀 Právě proto ho také po jídle dáváme tak na patnáct minut do lehátka, ale zatím do té nejnižší polohy, aby byl trošku vyvýšený.
Jinak s tím pupínkem po očkování, taky bych nic nemačkala. Jedna naše známá to vymáčkla, prý ji doktorka řekla, ať to vymáčkne jako beďara. Ale oni to celkově moc neřeší, jejich mimčo je o necelý měsíc starší a už dávno ochutnalo knedlíky s omáčkou, bramborovou kaši a polévku, takže tak 😠

markchina
1. čer 2009

Tak my po ockovani nic nemeli, pry si nas pozvou ve 2letech na preockovani, je to negativni.
Lehatko behem dne obcas vyuzijem, ale je v nem vzdycky chvilku, jinak si hrajem na dece s hrackama a pouzivame hrazdicky.
glumy: oni krmi tak male mimco norm. jidlem? to je mazec? to si vazne koleduji o problemy, chudak dite ☹ .

glumy
1. čer 2009

Markchina: jj, bohužel, asi ho s tím nekrmí každý den, teda doufám, ale už toprostě zkusil. V kaši bylo normální kravské mléko, v polevce mastný oka... A ještě by mu dali řetízek na krk, aby byl fešák... 🙄
Ještě by mě zajímalo, jak dlouho asi kojíte? Kubík jí přes den co dvě, max tři hodiny. Dřív, když jedl po těch třech až čtyřech hodinách, kojili jsme cca 20 minut. Teď se mi to ale zdá dost, tak nevím 😕

markchina
1. čer 2009

glumy, ja krmim zhruba co 2-3h., nekdy i driv, maly se malokdy o jidlo hlasi sam, ja jsem vetsinou rychlejsi 😀 . Sleduju priblizne dobu kojeni a kdyz uz sou to 2h., tak ho kojim. Kdyz je unaveny, tak ho nakojim, aby se mu lip usinalo, pekne bumba a uz ma privrene ocicka, polozim ho do postylky a pekne chrupka. 😉

vendulka
1. čer 2009

holky, ale víte co pořád tak nějak nechápu?Ž mi mudr říkal, že nám nastřelí naušničky až v 6m, že dříve nee, a co vím, tak některé chodí už s naušničkama z porodnice, jako já nikam nespěchám s tím,ale říkala jsem si, že v těch 3m by mohla už mít, když bude to léto, tak aby byla frajerka 😵

mamlas06
1. čer 2009

vendulko nám mudra naušničky taky nedoporučila dřív než měsíc po první hexavakcině, stejně tak plavání někde na veřejnosti. Taky bych už chtěla aby je měla, ale radši si počkám. Navíc to naše mudra ani nedělá, máme si dojít na ušní...

momin
2. čer 2009

Holky kde ste? 🙂 Ja sem dneska hrozne sikovna.. vyvarovala sem malemu dudliky na flasky a zapomela na ne tak se mi vyvarila voda-sou uplne cerne a jeste sem si spalila 2 prsty tak ze mam puchyre..:( tak beru Danecka a jdem nakoupit nove...

mamlas06
2. čer 2009

jejda, no hlavne ze jste nevyhoreli 😉 Uz jsem na to taky parkrat zapomnela, ted si radeji nastavuju minutku 🙂
holky varite kazdej den? Bych potrebovala nejakou inspiraci co k veceri...

markchina
2. čer 2009

Nazdar holky,
momin: to jsi vazne sikulka, hlavne ze jsi jinak ok. Nastesti me tohle nehrozi, jednou za cas udelam cajik 😉 .

veruska007
3. čer 2009

Tak my vyvarujeme na radu sestricek z porodnice jen jednou tydne. Jinak jen proplachuju horkou vodou (z kohoutku).

ninus81
3. čer 2009

Dobré ránko holky tak jsem sem po delší odmlce nakoukla moc vás všechny zdravím. Pomáhala jsem sestře se svatbou a v sobotu 30.5 se vdávala takže ani nebyl čas na koníkování ( dost mě ale chybělo)
Jinak u nás nic nového, malej je zlatíčko v noci spinká napapá se v 19hod pak ve 2hod a pak okolo 7hod ted nás trochu trápí prdíky ale to i díky té frejkovo peřince doufám že až půjdeme ve 3m na kontrolu bude to všechno OK.Jinak pupíček ( ta kýla ) vypadá dobře pěkně se stáhl zpátky a to díky tomu kylnímu pásu a tajně doufám že i ta tříselní bude ok

petreva
3. čer 2009

Ahoj holky!!!
GLUMY, dávám E. taky jakoby pást koníky na ten míč...ve stejné pozici ji "ukláním" s míčem na strany a dopředu+dozadu. Taky občas drobet zhoupnu, to se jí moc líbí...Kojíme asi tak co 3hod přes den a co 5 v noci. Trvá nám to různě, když je mlíčka dost tak klidně i 8minut , ale večer, když se u toho vzteká a mlíka je méně tak i 20. A kojíme téměř vždy z obou.
NINUS, to je bezva, že je kýla lepší ne li dobrá!! Hned se člověku trochu uleví, viď.
MOMIN, kdy jdete na vítání vy?? Nám se to kvapem blíží!!! A E. je zrovna tenhle týden tak nevrlá!!! Uf, to jsem zvědavá!!
MAMLAS, jooo inspiraci!! Tu hledám každý den, něco ryhclého, a vydatného! Při tom našem čertisku se toho moc vařit nedá...skoro doma nespí...dělali jsme plněný papriky houbama, šunkofleky, špenát, plněný brambor. knedlíky....a už si nepamatuju 😉

veruska007
3. čer 2009

Jo, ja taky moc nevarim, maximalne nejakou rychlovku. Honzik ma totiz mezi 11 - 15. h. nejvic energie, a kdyz uz se mi ho podari zabavit, abych mohla uvarit, tak uz to nestihnu snist 😠 . Objevila jsem v Lidlu vcelku levne hotovky, pridam tam jeste trochu zeleniny a mam za 60,- jidlo na dva dny.

Jak primet dite, aby pilo rychleji? Nevite? Honzik se taky koji z obou prsu (a pak dostane jeste sunar), ale koji se 30 - 90 minut, zpravidla 45 - 50. Jeste ze jsem se u toho naucila cist nebo se ucit. 🙄

ninus81
3. čer 2009

petreva: já doufám že bude dobrá 🙂
My už jsme na vítání občánku byli před týdnem, dostali jsme pamětní listinu, bryndák Občánek města Strakonic, a 5000,- a zaplatila jsme za malého popelnice 😀 😀 😀 😀
kdyštak mužete juknout http://ninus-honzik.rajce.idnes.cz/Vitani_obcan...
ještě mám od fotografky co tam fotila ale ty musím naskenovat tak to pak až bude čas

mamlas06
3. čer 2009

tak koukám, že vaření je skoro všude problém. Být po mém, tak ani nevařím, ale ještě tu s námi přeci jen bydlí Kačenky táta 😀 😀 Nejradši bych furt vařila zapečený těstoviny, to ale manžela prý nezasytí...
U nás se kojení pohybuje od 20 minut v noci až po hodinu a něco přes den s intervaly 1-2 hodiny. A to si přes měsíc říkám, že ten příští týden už to bude lepší... 😒
Dneska jdeme k mudře, jednak dochází vitamin D a pak nas pořád trápí prdíky a kakání. Asi je to běžný, ale chci mít jistotu (myslím to kakání, prdíky si asi vytrpí každý)
Veru a jak dlouho se budeš ještě učit?

ninus81
3. čer 2009

mamlas06: já taky mám ráda těstoviny pěkně se smetanou, šunkou a nivou ale přesně ten můj je nejí protože prý jsou hladový. Taky mě kolikrát dochází inspirace a když se zeptám co mám vařit - klasická odpověd je MĚ JE TO JEDNO 😠 😠 😠 😠 😠 😠 to bych vraždila 😀

veruska007
3. čer 2009

V patek mam zkousku, kdyz ju udelam, tak jen do toho patku 😀 . No, a pak posledni v cervenci, ale to se snad nasprtam cca do 3 dnu. A pak uz jen udelat vyzkum a napsat disertacku 😅 . Holt, chci to stihnout, nez bude druhy mimco... a materskou mam jen na 2 roky, takze abychom se tak za pul roku zacali snazit 😕

ninus81
3. čer 2009

veruska007: nevím jestli jsi to psala ale můžu se zeptat co studuješ????
Já přemýšlím že příští rok bych si udělala dálkově bakaláře

mamlas06
3. čer 2009

Jo ninus, chlapi jsou všude stejný - taky tomu mýmu je jedno, co uvařím, ale když něco navrhnu, tak to nechce 😠 😠
veru tak to držím pěsti a vůbec ti to nezávidím. Dlouho jsem uvažovala, že bych si dálkově udělala ještě nějakou školu, ale asi bych se už nepřinutila učit se 😝

momin
3. čer 2009

petreva: my mame to vitani v sobotu 13. teprve dneska sem se tam prihlasila takze teda pujdem. kdyztak bude veselo no... 😅

veruska007
3. čer 2009

Studuju psychologii v Olomouci, momentalne doktorat z oblasti dopravni psychologie. Vyslo mi nekolik clanku napr. v Psychologii Dnes. 😎 .

vendulka
3. čer 2009

ahojky holky, dneska je tu pě+kně, malá mi spí, já zatím stihla uklidit a nasnídat se...a odpoledne vyrazíme ven...

mamlas06
3. čer 2009

nam ten den taky hezky začal 🙂 tak snad to vydrží až do večera...

vendulka
3. čer 2009

no prý na večer mají přijít přeháňky , tak nevím no....

ninus81
3. čer 2009

veruska007: Máš tay články někde na netu že bych si je přečetla, je to hodně zajmavý obor já měla psychologii jen 2 roky loni jsem si dodělala dálkově maturitu

veruska007
3. čer 2009

mozna nejaky ukazky by mohly byt na webovkach Portalu, kdyz vydavaji Psychologii dnes... no, a mozna nejake prednasky z Autotecu a Radiozurnalu by mohly byt na netu... zkus zadat do vyhledavace Veronika Zehnalova a Veronika Hamernikova... treba Ti to neco ukaze

dankajuskova
3. čer 2009

ahojky,da se to v pohode stihat popri mimcu studovat,alebo mas veelke problemy se prinutit ucit.ja uz sem taky premyslela nad nejakou vyskou,neco so sociologii,ale bojim se toho ze to bude na ukor malej,ze ji budu zanedbavat,nebo domacnost a tak.kdybych to dodelala alespon bakalare do konce materske tak by mi to pomohlo i v praci ji na vedouci prodejny.no nevim.to vareni- ja furt vari to naco mam prave v ten den chut.ale vacsinou varim taky neco s testovinami,nebo maso,chlapi se bez toho moc neobejdu. chci se zeptat maji vase miminka jeste na hlavicce takove jako lupy?