2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

petreva
16. čer 2009

Jo jo, holky, taky tak oblíkám +1vrstvu. Tedy krom šátku, viď Husc 😉
Holky,jak vám miminka spinkají přes den?? A spí po kojení nebo až po hraní?
VENDUL, že to ale letí, viď 😵

vendulka
16. čer 2009

no mne spi docela dobre, po jidle ji chvilku chovam nebo si s ni hraji, apk ji dam do postylky, pustim kolotoc a ona si povida a hraje si tam az z toho usne 😀

markchina
16. čer 2009

Nazdarek vsichni,
EVI, reknu ti, byly to nervy, ale dopadlo to dobre. Vyjeli jsme s manzou o pul 2, to jsem jeste Vojtu nakojila a pak ho uz prenechala tchyni. V lednici bylo MM tak 120ml. Nejak se nam to v tom Brne protahlo, myslela jsem si, ze budem doma do 6h.,ale bylo uz 19:15 a my teprv vyjizdeli z Brna. Si to dokazes predstavit, jak mi bylo. V aute jsem mlcela a dokonce mi ukapla slzicka, chudak manzel, taky mu nebylo do smichu, ale drzel se vic nez ja. Trosku klidnejsi jsem byla, kdyz uz jsme se blizili k domovu, tak 10min. od domova uz jsem zacinala byt v poho, jsem si rikala, ze kdyby bylo hodne zle, tak mi tchyne vola. Samozrejme jsem po prijezdu zjistila, ze jediny, kdo stresoval, jsem byla jen ja. Vojta v koupelne na prebalovaku vykoupany, byly tam uz moji rodice z Ostravy, Vojta hazel usmevy na vsechny strany, proste pohodicka 😀 . Ja ho nakojila a ulozila, ale byla jsem totalne vycerpana. Zub mam venku, jeste tam mam poradnou diru, bolest velika, ale stejne bylo nejhorsi to pomysleni na moje hladovejici drobatko. Mlicko vypil vsechno a jeste by si i dal, priste vim, ze odstrikat vic 😉, ale asi zadne priste nebude.
Ja jsem taky dipl., po roce studia jsem prerusila kvuli urazu, ale nastesti se mi to povedlo dodelat, byly jsme posledni rocnik dipl. fyzioterapeutu, ted uz jen vyska ☹.
Jinak ja oblikam taky tak, vetsinou to co mam ja + jeste jedna vrstva a kdyz je takovy horko, tak kratky a jen prehozena plinka.

petreva
16. čer 2009

VENDUL, my nikam nejedem... 😖
A zase jedna otázka 😀 máte osvědčenou knížku o příkrmech...teorii a třeba i receptíky?

markchina
16. čer 2009

Evi, jednu mi kamoska pujcila, ale ted nevim, jak se jmenovala, je to pro nas jeste neaktualni 🙂 .

markchina
16. čer 2009

Jinak me spi zhrubu co 2hodky a je to ruzny, nekdy po hrani, jindy po kojeni, ale tech 2hodin se drzi pevne 😉 .

markchina
16. čer 2009

Vendul, gratuluji ke 3.mesicim. A jeste k tomu oblikani, kdyz davas deku, tak vlastne 1 vrstvu navic davas 😉 😀 😀 .

petreva
16. čer 2009

Hodím na chvilku fotečky z vítání do albíka....odpol smažu, nemám ráda, když jsme vidět....

momin
16. čer 2009

Gratuluju Nathalce ke 3 mesicum...🙂 my budem mit za 4 dny🙂 Danula doma miva jenom bodycko s kratky rukavem a ponozky. Tenke teplacky mival jenom ze zacatku jak byvala venku jeste zima a on byl moc malicky..

mamlas06
16. čer 2009

holky s tim oblikanim - dejte si do kočáru teploměr a budete se divit jake horko tam je, i když třeba fouká vítr. Pokud navíc máte přes kočár síťku proti hmyzu, teplota ještě stoupne!
veruska - máš skutečně neskutečné děťátko 😉
na dovolenou k moři určitě nepojedeme, my jsme spíš na putování se stanem a spacákem. A to letos asi nehrozí 😢 Ale kdo ví, šílený jsme dost 😀 😀
Kačí spaní přes den moc nedá, tak max 1,5 hodky vkuse, dohromady pak asi 3 hodiny a spíš kolem poledne. Po té čtvrté odpolední už málokdy zabere...

momin
16. čer 2009

A ven nedavam jednu vrstvu navic.. je obleceny jako my.. Nekdy kdyz fouka tak dam +tu deku...
Vendulko:my urcite nikam na dovolenou nepojedem 😅 max tak nekde tady po morave.... 😉
Petreva: Danulka spi jak kdy.. Ma obdobi kdy prospi skoro cele dny a noci a jindy zase spinka pres den tak celkem 2 hodinky... 😉

mamlas06
16. čer 2009

holky co myslíte, jde dohromady kojení a smaženice z hub? 🙄 Manžel dostal chuť na fazole, ty ale předpokládám už vůbec nejsou vhodný (ačkoli to jsou luštěniny a tudíž vláknina že?), tak přemýšlím, co rychlýho bych si uvařila pro sebe...

vendulka
16. čer 2009

markchina: jo to davam jednu vrstvu navic, to je pravda... 😀 ale vy jeste o jednu vic ne?Nebo pak uz nezakryvate?

vendulka
16. čer 2009

AD dovolena jeste....mne by se libil prodlouzeny vikend v Holandsku a taky mam zalusk jet v srpnu na Slovensko do Tater...

mamlas06
16. čer 2009

vy co nosíte mimča v šátku - jaký úvaz používáte? Já dávám do vnitřní kolíbky s kapsou (nebo jak se to jmenuje), ale mám pocit že se tam už Kačí taktak vejde, tak bych to chtěla s váma zkonzultovat 🙂

hupcza
16. čer 2009

ad spaní: u nás se přes den moc nespí ...v noci pěkněspinká od osmi cca 7 hodin (už zvládnul i 9), ale přes den ..někdy i 3 hodinky, někdy ani minutu ...pokud není protivný z únavy, neřeším to., pokud je, zabalíme do karpa, uhoupeme do balonu

mamlas: http://vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gst=1&... tenle - jednoduchý, rychlý, pevný, že se s ním dá i pracovat (pleju záhony, vysávám schody ....)
http://vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gst=1&... - tento jsem používala, předpokládám, že toje ten tvůj ...a už ho tam neumím nasoukat - trčí mu nohy - ondří je taková žížala dlouhá

ad dovolená - edeme jen na něco kratšího po zemích českých v červenci
do zahraničí rozhodně neplánuju a už vůbec nena podzim
6-8 měsíc má prcek obvykle separční úzkost, kdy nesnáší jak změnu lidí okolo sebe, tak prostředí ..takže se dá z úspěchem pochybovat otom, že bych si tu dovču užila
navíc cesta s kojením a přebalováním pěkně nabobtná
... však není všem dnům konec, pojedeme příště 🙂

dankajuskova
16. čer 2009

no my tento rok jedeme jenom na slovensko jak uz sem psala a pristi by sme uz chteli jit k mori,no uvidime jak na tom bude sarinka 😉 ,taky se obavam toho kojeni,prebalovani ,protoze cesta trva cca 8 hodin.tak to bude fuska. 😠

markchina
16. čer 2009

vendulko, jak kdy, nekdy oblecu stejne a jen prikryju dekou a nekdy ma malicko vic na sobe nez ja. Prece jen si rikam, ze ja se hybu a maly lezi. Kdyz ho oblecu min, tak kontroluju rucicky, jestli jsou teple, tak dobry, kdyz jsou chladnejsi, tak ho zachumlam vic do deky.
K te dovolene, nikam do zahranici se nechystame, ale doma sedet nebudem, jedem na tyden na machac, budem se valet u vody a chtela bych vykoupat i maleho.
Budete se nekdo koupat s mimci? Doktor rikal, ze se infekce nemusim bat, jen alergie na sinice.
hupcza, o te separacni uzkosti jsem slysela, ale je to hodne individualni, je to hlavne fixace na matku, snad to nebude probihat moc drasticky, to obdobi se k nam totiz rychle blizi.

hupcza
16. čer 2009

mark: jasně, že to je individuální ...ale není to nic vyjímečného ....
a tak si zbytečně nebudu připravovat komplikaci fe formě zaplaceného pobytu iks set km od domova
když budeme někde blízko, pokud by se to týkalo nás v plné dávce, můžeme se spakovat a jet domů a n se protrápit celým týdnem
a když se nám tovyhne, užijem si dovču i v čechách ..však je hezky i u nás 🙂

a s plaváním - chodíme na vanky ...bazén až na podzim ....co bude v létě ..no asi taky budu řešit operativně ...asi nepolezerme vyloženě do kačaků ....no a veřejné koupáky mě ale taky moc neberou 😅
ale předběžně plánujeme nějaké termály- tam jo
ona jinak ta voda je pro prcky i dost studená

vendulka
16. čer 2009

no ono taky v tom kocare je trosku vetsi teplota...a pokud tam nefouka a je teplo, tak je tam na zdechnuti, to ji mam potom hodne malinko oblecenou

momin
16. čer 2009

Cetla sem ze jestli je mimcu teplo se nepozna podle rucicek a nozicek-ty ma pry skoro vzdycky chladne...ale podle zatylku. 😉
markchina: a to ze by mohlo tak male mimi treba i do prehrady nebo tak?

hupcza
16. čer 2009

vendu: no ondra je v kočáře opravdu minimum času, takže podle toho oblíkání neřídím 🙂

mom: taky sahám na zátylek

vendulka
16. čer 2009

jj taky nesaham na ruce a na nohy bo je ma na 90% vzdy studene 😀

hupcza
16. čer 2009

no taknakonec i já mám věčšně studené nohy, že ...takže proč by to měl mít ondří jinak 😀 😀 😀

kikyna
16. čer 2009

Ahoj holky, tak jak to tu procitam, tak si rikam, ze jsem asi moc choulostiva matka v tom oblekani...ja sem se mu jeste nedovolila dat neco s kratkym rukavem...jednu vrstvu davam vzdy a jeste ma deku a tu podle potreby odkryvam. Nas je takovy zmrzlin, kdyz prochladne dostane skytavku a v teplicku je strasne spokojeny to si lebedi.

vendulka
16. čer 2009

to ja kdyz malou moc oblecu tak je spocena a ma potnicky a kdyz ji je moc vedro, tak se mi odkope, tak vim, ze ji je teplo 😀

vendulka
16. čer 2009

ted ji mam doma jen v body s kr.r a ponozky a spokojene spinka

momin
16. čer 2009

To my sme v kratkem rukavku porad kdyz je venku teplo... A k tomu kratasky a ponozky... A uz ani neprikryvame... A cepicku ma jenom kdyz fouka.

sayast
16. čer 2009

tak to ja oblekam jako kikyna a mala je spokojena. kolikrat vyslovene chce zabalit i do zavinky a pak teprve spokojene usne. doma body s kratkym a teplacky ma. ven jsem zatim kratke nedala

sayast
16. čer 2009

cepicku nedavam,ale davam satecky, libi se mi a aspon ma prikrytou hlavicku, jsou vzdusne 🙂