2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

markettt
5. kvě 2009

Ahojte holky, tak ja malou taky davam do zavinovacky a jeste prikryvam dekou, mam ji tak vlastne i pres den,protoze je porad studena, navic ted ma jeste chudinka virozu, tak porad psika a posmrkava, obcas zakasle, je mi ji lito, chuderky. Jinak dudliky taky mame a nedame na ne dopustit obe dve. Nejdriv jsem mela strach, ze nebude chtit prso, ale nema s tim vubec problem. A nejlepsi znacka je pro nas Chicco, je takovej malickej a krasne ji padne do pusinky, Nuk mame taky, ale ten je pro ni moc velikej a pada ji z pusinky🙂

janadean
autor
5. kvě 2009

Muj maly koblizek nechce dudlik, vzdycky mi ho vyplivne a kdyz mu ho pridrzim tak mu z toho natahuje, prijde mi ze si rad cumla ruku a to ma teda po me - ja taky dudliky nechtela. Uz mi vubec nechce pit s flasky, vzdycky jsem mu zbytek co nevypil odstrikala do lahvicky na noc a ted kdyz mu to dam tak si s tim masiruje dasne 😝 . a mliko vyplivava ven 😖 .
Na dovolenou prijedu tedka 22 kvetna do Cech, protoze my bydlime v Londyne. Moc a moc se uz tesim budu doma az do zari 😀 😀 😀 nicnedelat 🙂

artepeli
5. kvě 2009

my planujeme na dovolenou nejaka kola, snad uz nekdy koncem leta vydrzi malicka v tom voziku. mysleli jsme na nejakou vinarskou stezku na Morave nebo jezera v Rakousku, ale zatim jeste presne nevim. nemate to tam nektera zmaknute, treba tu Moravu, co by se dalo?

markchina
5. kvě 2009

My se chystame v cervenci na Machovo jezero, budem tam v bungalovech, tak jsem zvedava, jak to bude maly zvladat. Jeste bychom chteli mrknout do Prahy, chcem jet vlakem, ale teprve uvidime 🙂 , maly bude mit pul roku, tak uz to mozna pude.

momin
5. kvě 2009

Holky kolik vazi ted vase slunicka???

markchina
5. kvě 2009

Vojtiska jsem vazila dneska a ma asi 6400g, ve ctvrtek jdeme na kontrolu ve 3. mesicich, tak budu vedet presne 😉 .

petreva
6. kvě 2009

Ahoj holky, snad neva, že se sem takhle přidám...my jsme vážili Elenku minulou sobotu, bylo to přesně 6neděl a měla 5,04kg...
Na dovolenou nepojedem, ale chtěli bychom dělat takové jednodenní výlety...uvidíme, protože s našim uplakánkem je to dost složitý...
Holky včera byl večer,už jsem nevěděla kudy kam...a dnes je to o něco lepší, ale stále.....musím běžet..

petreva
6. kvě 2009

MOMIN, tak jak to praktikujete? Dokrmuješ po každém kojení? A kolik? A co Daneček? My to včera během dne docela pěkně zvládaly, ale večer byl děsná krize, už nechtěla vůbec nic, jen řvala...a dneska taky špatně jí, ale když jí chci dát moje odstříkaný mlíčko stříkačkou už nechce...jéžiš, já se dneska fakt zbláznim...ach jo 😔 Nejraděj bych uvařila stovku nutrilonu a dala jí flašku...mám se vzdát, když mlíčko jo? Jak vydržet to hrozný brečení, když nevím proč se tak chová a co potřebuje...ach jo, fakt jsem máma na baterky a ty asi dochází..

glumy
6. kvě 2009

Čaues holky, tak jsme dneska byli na kontrole. Kubíkovi je dnes sedm týdnů. Má 4860 gramů a 60 cm 😵 Akorát poslední tři dny má nějaký větší hlad, budí se po dvou hodinách někdy i v noci, tak máme prý přes den kojení trochu oddálit, aby z něj nebyl cvalda, tak jsem na to zvědavá. Taky ho bolí bříško a Sabík nějak nepomáhá, nemáte některá nějaky typ? Doktorka zkoušela pasení koníčků, Kubíkovi to moc nejde, nějak se mu na bříšku nelíbí, tak máme cvičit, když to bude příště stejné, půjdeme na konzultace k rehabilitační, tak snad to procvičíme a zlepšíme 😅

petreva
6. kvě 2009

Ahoj Glumy, nám se docela osvědčil na prdíky Baby Calm...je to přírodní z bylinek,zkuste a uvidíte 😉

veruska007
6. kvě 2009

Ahoj, my Honzika vyzime kazdy den, az do nedele jsme ho vazili i pred, behem a po jidle 🙄 . Ted nam vazi 3,83 kg a meri nejakych 53 cm. Vcera mel 7 tydnu. Jo, dudlika Nuka taky vystrkuje jazykem a hrozne ho to bavi. Nastesti moc nebreci, jen kdyz je pokakany, ma hlad nebo se nudi, to ho otocim na brisko, postavim pred nej hracku a mam na 20 minut pokoj 😀

markchina
6. kvě 2009

glumy: jj, my taky baby calm, a taky mam pocit, ze to je lepsi po fenyklovym cajiku, jinak vsechno selhalo. Myslela jsem, ze nam nezabira vubec nic, tak jsem vse vysadila a rev sileny na druhy den, tak jsem dala baby calm a hned klid, tak to asi ucinkuje, ne 100%, ale bez nej tragedie.
Jinak my paseni zvladame pekne, zitra jdem na kontrolu v 3mesicich, tak jsem uz hrozne zvedava
petreva: vydrz holka, vim jak to je tezke, dnes mi maly dopoledne taky plakal a vubec jsem netusila, co mu muze byt, protoze uz to vetsinou vim. Plac byl dlohy a hrozny, tak jsem ho polozila do postylky, zavrela se v loznici a bulela a modlila se, at se to spravi. Maly byl za 3min. potichu a uz to bylo lepsi. 😉 Ale fakt jsem byla zoufala a to rval tak 30min. v kuse. Nedokazu si predstavit, ze nekdo to ma nekolik hodin ☹ . Odpo uz byl v klidu, asi byl unaveny a podrazdeny, nekdy si to mimi holt chce porvat.

simounah
6. kvě 2009

veruska007: náš malý má 10. týdnů - nejdřív kojím a pak dokrmuji z flašky Avent - už od porodnice a chytá se v pohodě. Měla jsem strach, že všude se píše jak se dá flaška už nevezme prso. Ale zatím chce oboje - akorát nemám moc mlíka, tak dokrmujem. Ale to nevadí - hlavně, že nemá prcek hlad a je spokojený 😉

veruska007
7. kvě 2009

Je, tak to jsem rada, za na tom tak nejsem sama. Prijde mi to totiz nekonecny, kojim z jednoho prsu, z druheho, pul hodiny zabite, nekdy vypije 70, nekdy nic, prumer je tak kol. 50 ml. A pak jdu ohrat sunar, vypije 3 - 4 strikacky po 20 ml, a je hodina v tahu... a kdyz ma hladovej den, za dvacet minut chce znovu 😝

simounah
7. kvě 2009

Myslím, že nejsme ani první ani poslední kdo kojí a pak musí přikrmovat. Náš malý si vytahne z prsa tak 50ml a z flašky dostane ještě tak 80 - 120ml (jak kdy). Z prsa sosá 5 - 20 minut (taky jak kdy) a pak flaška, takže krmení je taky tak na 45minut až hodinu. Ale tak nějak jsme si už zvykly. Stejně si myslím, že kojit už moc dlouho nebudeme a pak už bude jen flaška, tak to bude rychlejší. Já jsem dokrmovala nejdřív z kádinky a jednou se u toho tak rozčiloval, že jsem dala flašku a byla pohoda. Jsem si řekla - buď se pak chytne i po flašce na prso nebo ne - že se nehodlám trápit. A chytá se v pohodě. A navíc mi ta flaška vyhovuje v tom, že můžu nechat malého pohlídat babičce, když někam potřebuju jet. Už jsem se smířila s tím, že plně kojit nebudeme a nevadí mi to.

janadean
autor
7. kvě 2009

jo ja souhlasim se simounah ze ta flaska se nekdy hodi ja mam pristi tyden pohovor do prace a nevim jak to udelam s Jamienkem - ten tu flasku nechce a ja budu nejmene tak 8 hodin pryc s domu. Vcera jsem zkousela kdyz byl hladovy a nic. Moje kamaradka ma podobny problem s malou rikala mi ze jeji mala klidne hladovy cely den a flasku si nevezme pekne si pocka na mamu ☹ opravdu nevim jak to udelat.

janadean
autor
7. kvě 2009

ahoj Simounah, moc se mi libi tvoje fotecky s Tadeaskem 🙂 Jak si udelala ty ktere vypadaji jako reklama?

petronelie
7. kvě 2009

Ahoj maminky, můžu se k vám přidat? Mám desetitýdenního Davídka 🙂

simounah
7. kvě 2009

janadean: zde je odkaz na ty fotky
http://www.photofunia.com/
stačí si vybrat, která se ti líbí a vložit tam svoji fotku

janadean
autor
8. kvě 2009

jee dekuji moc a moc 🙂

momin
8. kvě 2009

petreva:Delala sem to tak ze sem po kazdem kojeni dokrmila jeste 60ml sunaru. Danecek moje mliko pije ale skoro pokazde ho vyzvraci. Sunar nevyzvraci nikdy tak nevim jestli mu nechutna nebo co se deje.. ☹ Asi budu muset prestat kojit uplne. V pondeli se poradim s doktorkou... Byli sme od stredy do dneska na slovensku a Danecek se tam konecne zacal smat!! Pokazde kdyz se vyspinka tak se na nas smeje!! To je radost... 🙂 😉

janadean
autor
9. kvě 2009

ahoj momin muj maly teletubbie se take usmiva, dela mi to hroznou radost a hlavne a po tech ospalych to opra nocich a vseho me to opravdu povzbudi a mam velikou radost 🙂 🙂 🙂

momin
10. kvě 2009

jo jo jsem uplne stastna.. Muze klidne zlobit cely den a potom staci jeden usmev a vsechno je hned odpusteno... 😉 Strasne sem se na to tesila!! 🙂

veruska007
11. kvě 2009

Jj, Honzik se take zacal smat a je to parada. Taky uz ji jen tak 7x denne, z toho se 1x-2x nadlabne MM tak, ze uz mu nemusim ani davat UM 😵 . No, pro nas je to malej zazrak 😅 . A hlavne temer kazdou noc spi az do rana 😎 . Jeste zhubnout a budu v sedmym nebi 😵 .

petreva
11. kvě 2009

Ahoj holky,
MOMIN, jak jste dopadli u doktora? Co vám poradila? My měli včera večer!!! Eleka probrečela od půl sedmé do půl desáté...jíst nechtěla, dudlíka taky ne..prostě nic...bříško jsme mazali, pecky nahřívali a řvala a řvala...ty to bylo teda náročný na psychiku...
VERUSKA, prosím tě, když ti Honzík takhle krásně spí...nechávš ho? Nebo ho nějak budíš na kojení nebo v noci nekojíte??A odstříkáváš si nebo prostě v noci chrupkáte všichni? Elenka totiž v noci taky docela dobře spí a já nevím kuli laktaci jestli nevztat a aspoň neodstříkat...ale zase kdy, že když nevím, kdy se vzbudí...no prostě kojení je pro mě stále dost otazník...

momin
11. kvě 2009

petreva:Dokrorka rikala ze mam prestat kojit.Mlicka uz sem mela stejne strasne malo a tu trosku co danecek vypil stejne vyzvracel ☹ Koupili sme nutrilon a davame nutrilon... Ale ted zase mame problemy s briskem a kakanim.. ☹ Porad je to neco. Jeste ze uz se obcas usmeje a jenom nebreci... To da cloveku strasne moc energie. 😉 I kdyz ted zase skoro porad placeme..a talacime a nemuzem se vykakat... Ale to pry byva nez si na to UM zvykne.. 😒
veruska:taky uz zacinam nad tim hubnutim uvazovat... 🙂 uz by se mi mozna i chtelo neco zacit delat... 😅 Ted uz muze krmit i tatka tak se do toho mozna dokopu.. uz nemam zadnou vymluvu proc ne... 🤐

veruska007
11. kvě 2009

Ahojky, ja kvuli kojeni zkousela vsechno mozny, ale nakonec mam porad stejny mnozstvi, at delam co delam. Takze ted uz vsichni chrupkame celou noc. Zpocatku jsem Honzika v noci budila i co dve hodiny, pak co tri, co ctyri hodiny, v noci jsem odstrikavala... vysledek byl takovy, ze ja vycerpanim brecela, mela strasne zimnice, prujmy... a k nicemu to nevedlo. Mlika mam stejne, at v noci kojim, odstrikavam nebo spim a Honzik, kdyz jsme ho v noci budili kvuli jidlu, tak se nechtel probudit, nakonec stejne nic nevypil, dlouho nemohl usnout, plakal vycerpanim a nespal, cele dopoledne poradne nejedl ani nespal, teda, jedl malo a mezi tim usinal. Ted spime celou noc, ja jsem v pohode a Honzik taky, jidlo potom dozene behem dne, rano se vzbudi a poradne se nadlabne dvakrat po sobe a jsme oba spokojeni 😵 . Jo, cvicit bych taky chtela, chci aspon donutit manzela na vecerni badminton, ale on je hroznej lenoch 😎 . No, a hrej to sama, no 😝

petreva
11. kvě 2009

Ahoj!!
MOMIN, a jaký Nutrilon jste koupili? Mě holky radily, že mají dobrou zkušenost s N. conford ne obyč, po tom jim děti měly zácpu a plyny..tak třeba zkusit ten.
Holky, Elenka vyjímečně spinká tak taky uháním dohajan. Mějte se všechny ..

momin
12. kvě 2009

My zkousime zatim ten obycejny... Danecek kaka jednou za 2 dny a pry je to tak v poradku-rikala doktorka. kdyby neco tak skusime prejit na ten konford-taky sem slysela ze je moc dobry!! 😉

momin
12. kvě 2009

A co vy s tim kojenim?? Bojujete?