2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

hupcza
16. čer 2009

mam: autor knížek nejšťstnější miminko vc okolí a nejš|ťastnější batole v okolí ...je to jeho metoda, jak klidnit děti ...pomáhá to i na hodně dráždivé děti

sim: ono je s poduivem, jak ta tv typrcky fascinuje už odmala 😅

no já to začala pročítat kvůli těch našich zelených hovínek ..a spurt může ýt vlastně jakákoli odchylka od normálu v těch daných obdobích

hupcza
16. čer 2009

mom ...éé...to už nevím .... neposílal jsem ti to v diskusi kopřivnice?

mamlas06
16. čer 2009

hupcza děkuju za vysvětlení 🙂 Možná bych se měla po těch knihách poohlídnout, momentálně nám knihovna zeje prázdnotou 😀

vendulka
16. čer 2009

momin: nic si z toho nedelej nasi proncezne je pres 3m a taky nepaseme, co se da delat, nutit ji nebudu a na brisku mi spi pres den porad a na zadech jen v noci, takze si myslim, ze an tom brisku je dost casto,ale jen se ji nechce

mamlas06
16. čer 2009

tak už jsem si knížky objednala 😀 Třeba mě to přinutí nevysedávat po večerech u PC, ale dělat něco pořádnýho 🙂

hupcza
16. čer 2009

mam: nz 😉
ven: tak spaní na říšku u ondry nehrozí ..je pravý opak a hlavu nepoloží ...když jsme ho yli fotit chtěli jsme, ať si lehne na polštář a je takové to sladké miminko ...a on furt tyčil tu svoji hlavinku a zalehnout? ani omylem 😀
to nedobereš

markchina
16. čer 2009

hupcza: u nas je to samy, na brisku je skoro porad, ale s polozenou hlavou ani nahodou, hlavu ma vztycenou a hraje si nebo pozoruje, spinka na zadech nebo na boku.
simounah: mimco si vezme mlicka tolik, kolik potrebuje, jsou obdobi, kdy roste vic a taky vic vypije, ale po 3. mesici se rust ustaluje a uz tak rychle nepostupuje, tak se to i projevi na spotrebe mlika. Driv se delala chyba v tom, ze se zaclo hned prikrmovat, ale bylo dokazano, ze dite si opravdu vezme akorat a prikrmy jsou zbytecne a pak jsou deti prekrmovany.

simounah
16. čer 2009

Do 3.měsíců jsem malého částečně kojila...teď už nekojím. A je to asi týden - mi začaly strašně padat vlasy.Jsou všude kam se podívám a o česání ani nemluvě - plné umyvadlo. Že by to bylo po kojení - nedostatek vitamínů? Že by to malý vysosal 😉 ?Kamoška říkala, že se jí to taky stalo zhruba po 3.měsíci. Máte to tak taky některá?

markchina
16. čer 2009

sim, to je normalni, zhruba 2-3 mesice po porodu zacnou padat vlasy, ktere nevypadly behem tehotenstvi, obnovuje se ti hormonalni hladina a to zpusoubuje to vypadavani. Pak to vypada, ze padaji vic, ale vlastne jen vypadavaji pozdeji a najednou, takze to vypada desive. Ja sla na kratko a jsem spokojena, i kdyz to nebylo tak hrozny, ale maly me aspon nema za co tahatt 😀 .

veruska007
17. čer 2009

Holky, vy jste se vcera rozepsaly! My byli na vylete, jezdime s manzelem na sluzebky, vzdycky nas pocka kousek za rohem od firmy a jedem. Akorat na zpatecni ceste jsme uvizli na dalnici, byla tam bouracka, stalo to 10 km pred nami, ale jinak super.

My mame 3 mesice dnes 😵 ! Za hodinku vyrazime k doktorce na kontrolu.

Satkujeme taky, doted jsem davala malyho do kolebky, ale prijde mi, ze uz tam moc nevleze, tak budu asi vazat kriz s kapsou - vicemene stejny uvaz jako kolibka, akorat dite celem k sobe, brisko na brisko, nozicky ven. Ale jak jsou velka horka, nemam na satek odvahu, bojim se, ze bychom se navzajem upekli.

Dovcu planujeme tuzemskou, na tyden, v penzionu a nejlip s polopenzi 😵 , at si poradne odpocineme. Do zahranici bych chtela, moooc 😅 , ale nechame to az za rok. Ted jsem ze vseho, co se miminku stane, hrozne vykulena, a co bych delala nekde v Tunisku, kdyby se mimcovi nahodou neco stalo a ja si neumela poradit.

Pokladate miminka pri spani na brisko? to se muze tak brzo? Ja Honzika tvrdosijne obracim na zadecka.

markchina
17. čer 2009

Pekny rano, vypada to, ze bude krasny slunecny den, snad se to nepokazi.
Veru, ja kdybych ho polozila na brisko, tak mi neusne ani za nic, bude mit hlavu zvednutou 😀 . Davam ho na zadicka a nekdy se otoci sam na bok.
Dnes mame litani po uradech, za chvili se mi ma materska ponizi jen na rodicovsky prispevek, chjo ☹ .

hupcza
17. čer 2009

doré ranko

veru: já když šátkuju v horku, dávám mu jen odýčko s krátkým + ponožky
no a samozřejmě plíny (ony ty látkvé stejně vypadají některé jako kraťásky)

na břicho na spaní nedávám nikdy - kvůli rizika sids - nestojí mi to za to
no a beztak by neusnul, jak píše mark.

vendulka
17. čer 2009

hezke rano....tady krasne sviti slunicko a vypada to, ze bude dneska naaaaaaadherne

mamlas06
17. čer 2009

markchina - najak dlouho si dáš rodičovskou?
my se dneska pojedeme podívat ke mně do práce, je to tam samá baba tak to bude samý jéééééé a ťuťuňuňu 😀

vendulka
17. čer 2009

holky , byla jste uz nektera se svym mimcem na te prvni hexa?Jak to snaselo a mohly jste normalne ven?

veruska007
17. čer 2009

Tak nas ockovali pred pul hodinou 😅 . Honzik pekne kricel, ale za par minut se uklidnil a ted se smeje, jako by se nic nestalo. Materskou si dam na dva roky... do dvou let chceme druhy mimco, toz proto. Mna konci materska az v pulce srpna a pak mam pry jeste 14,5 dni dovolene.

vendulka
17. čer 2009

veru...a muzete normalne ven?

veruska007
17. čer 2009

Jo, ptala jsem se doktorky, jestli mame dodrzova nejaky klidovy rezim a pry ne, jedine kdyby mel teplotu, ale cerstvy vzduch pry neuskodi. 😀 ... cerstvy vzduch v horkem letnim dni v brne 😀

markchina
17. čer 2009

veri, honzikovi velka gratulace ke ctvrt roce 😀 .

mamlas, ja chtela puvodne na 2roky, ale nevychazelo mi to s platem, nemela jsem materskou 11.500, tak jsem zvolila variantu na 3roky a jsem rada. 2. dite chci totiz tak za 2,5roku, Vojtu bych si chtela poradne uzit. Na kolik si davas ty rodicovskou?

vendul, hexu jsme meli zatim 1. davku, dalsi dem za 3 tydny, snasel to dobre, byl bez teplot, ale pry jsou teploty bezny, tak nam pro jistotu dal nurofen.

vendulka
17. čer 2009

veru a ke komu chodis v brne?

veruska007
17. čer 2009

bydlime na SNP, tak chodim k mudr. Tomanove, ul Fugnerova, mam to minutu chuze z domu, takze parada 😀

vendulka
17. čer 2009

my jsme u mudra taky tak za 3 minuty 😀 ,my chodime v reckovicich na Banskobystrickou k mudr.Jiri Chudacek

dankajuskova
17. čer 2009

veruska 007:to kdyz ti skonci materska dovolena tak mas narok na normalnu dovolenu z prace,kteru si nevycerpala?ja si davam rodicovskou na 2 roky,chci jit spatky do prace,a druhe mimco by sme chteli az kdyz bude sarince kolem 4 - 5 let. a kolik se vlastne plati kdyz jdete na rodicovskou na 3 roky?na 2 je to myslim kolem 11000,- .

vendulka
17. čer 2009

na 3 je to 7600,-

vendulka
17. čer 2009

jj, jak ti skonci PPM nastupujes na dovolenou a pak na rodicak 😉 (pokud se teda nepletu? 😅 )

dankajuskova
17. čer 2009

a co je PPM?

vendulka
17. čer 2009

penezita pomoc v materstvi ....jednoduse materska 😉

veruska007
17. čer 2009

Mne psala ekonomka z prace, za kdyz jsem na MD, tak mam narok na dovcu, jako bych chodila do prace, takze mne to dela za pul roku 14,5 dni, ktere musim vybrat pred PPM... takze od 31. 8. pujdu na dvouletou materskou.

Mimco II. chceme driv, manzel je jedinacek, a druhyho takovyho doma nechci 😀 . Kdyz jsou deti od sebe 5 let a vice, uz jsou spis jedinacci nez sourozenci. Deti si spolu hraji nejdriv od dvou let, a to uz ten starsi jde do skoly a "mimina" ho neberou. Toz proto chci druhy driv... no, to vis... jsem psycholozka a delam dobrovolnika v materskem centru 😉 .

momin
17. čer 2009

verusko taky sem to tak cetla... 😅 takze druhe mimco chceme taky az budou daneckovi tak 2roky... 😉

hupcza
17. čer 2009

veru: taky tak 🙂 i s vlastní zkušenosti 🙂