2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

vendulka
25. čer 2009

ahojky....
mamlas: 😀 😀

vendulka
25. čer 2009

no coment 😀

mamlas06
25. čer 2009

holky kde ste všechny? snad vás nespláchla voda, už jsem dlouho neviděla zprávy a teď mě úplně viděsilo, co jsem se na idnes dočetla...

vendulka: hlavně že ti to je už jasný 😀 😀

janadean
autor
25. čer 2009

ahoj holky, tak já jsem něco vymyslela, zkouším malého nechat vyčůrat do toho kakoče a ted po dvou dnech jsem zjistila že mi vždycky pravidelně čůra mezi 15 už 20 minutou po tom co se vzbudí. Takže vždycky když se vzbudí tak mi tak po 10 minutach přidržím kakoč a jak začné čůrat tak já opakuji slovo "wi wi" (takhle se čůrat řekne anglicky). Už se mi takhle vyčůral od včerejška 4 krát. Ve škole nás učili že každé dítě čůrá tak co tři hodky ale to je u větších děti. Tak ted se pokoušim zjistit jestli čůrá i pravidelně stejnou dobu po kojení atd. No uvidíme 🙂

mamlas06
25. čer 2009

janadean a už jsi nějakou plenu zachránila? Mně se to stále ještě nedaří, i když je fakt že to dost flákám. Spíš mi jde o ta hovina, aby v nich malá nebyla zbytečně dlouho a hlavně se pořádně vyprázdnila. A jakej kakoč používáš? 🙂

mamlas06
25. čer 2009

teda fuuuj, co jsem to napsala - VIDĚSILA z měkkým i??? 🙄 Jsem z toho asi celá naměkko ☹ snad jste všechny v pořádku

janadean
autor
25. čer 2009

no já ho mám bez pleny dneska na celý den, prože si píšu jak často ciká. Snažím se mít pravidelný režim asi takhle:
kojím v 6, 9, 12, 15, 18, 21 a on mi usne ráno před 10 a pak ještě kolem te 13:00 a 16:00 a to je pravidelné. Tak dneska ho mám bez plenky a píšu si v kolik čůra po spaní a kojení a zítra to udělám taky a možná i pár dní. Dělám to proto, že bych z jeho grymasu nepoznala jestli chce čůrat. Jen to zkouším a uvidím. Tak zatím vím to čuraní po spaní a zatím to bylo pravidelné. Jo a zatím mu držím jen takou širší nadobku s umelé hmoty.

vendulka
25. čer 2009

ja dneska nemam skoro ani cas na pocitac, porad neco delam a tak, tak snad zitra to bude lepsi...
ma prijit dneska tchyne, tak to znate,gruntovani, chystani pohosteni 😀 do toho Nathalka, hrani,venek, prbalovani,papani, blbosti...no uz jsem k.o.,ale co...snad si zitra odpocinu 😔

svataterezicka
25. čer 2009

Tak se jdu pochlubit s kakáním 🙂 Volala jsem pro jistotu mudr jestli je to normální kakat jednou denně tak prej jo, přesně jak jste říkaly že může kakat i jen jednou týdně. Malá ale začla zas kakat každý den jednou a dneska dokonce třikrát 🙂

momin
25. čer 2009

Ahoj holky... jak je to s vodou u vas? V Novem jicine je to hruza.. :( :(
Jinak BKM je moc zajimava..ale taky si neumi predstavit to curani... 😅 Kadeni jo protoze danula pred tim vzdycky uplne rudne jak zacne tlacit.. 😎

mamlas06
25. čer 2009

momin nás se povodně naštěstí netýkají (ťuk-ťuk).... a u BKM se každý úspěch počítá, bobek má dokonce dvojnásobnou hodnotu 😀 😉
terezicka - tak vidíš, hlavně když se ti Verunka nekroutí a neplače bolestí

markchina
25. čer 2009

Nazdar holky, tak Letovic se povodne nijak vyrazne netykaji, mame tam jen prehradu a ta je hooodne daleko od mesta, v Ostrave to taky neni horky, dnes bylo dost teplo a i krasne cely den, byla jsem na prochazce kolem Ostravice a taky vypadal v klidu. Jak to vypada na novojicinsku? ☹

veruska007
26. čer 2009

Ahojte, my ted cestujeme, tak moc na Konikovi nejsem. Predevcirem jsme byli v Karlovych Varech, ale meli jsme pech na dlouhe kolony, takze nam cesta tam a zpet zabrala 14 hodin, z toho skoro 12 v aute. To byl teda zazitek, s miminkem 🙄 . Vcera jsme byli v Prerove, to uz bylo lepsi, tam se Honzikovi i mne moc libi, nakrmila jsem ho na oblibene lavicce v parku, pohodicka. Akorat vecer jsme jeli pro balik na postu a zacal v tramvaji silene rvat, nebylo slyset vlastniho slova, s manzelem jsme tam delali, co se dalo, ale malej rval a rval. Urcite si vsichni oddychli, kdyz jsme vystoupili. No, a vylezli jsme z tramvaje a Honzik se zacal rehtat na cely kolo 😀 . Manzel myslel, ze ho zabije. No, a za pul hodinky jedeme pro zmenu do Trebice. Tak snad bude dnes malej hodnasek.

vendulka
26. čer 2009

dobre rano maminy a deti 😵

veruska007
26. čer 2009

Tak my nikam nejeli. Rano jsem vstavala v pet, nabalila jsem tasku veci pro Honzika, jak kojime a jeste dokemujeme, mame s sebou na jeden den vybavu jak na tyden...no, a kdyz jsem vzbudila Honzika, vypravili jsme se, prehodila jsem kocarek na autosedacku, dorazila na tramvaj, tak volal manzel, ze nikam nejedem. Myslela jsem, ze mne klepne. Honzik rval a nechtel z autosedacky, tak jsem s nim jeste udelala par kolecek po okoli, ale stejne si porad drzi cepicku a jak se podiva na autosedacku, spusti sileny rev 😕 . To zase bude dnes veselo... 🙄

vendulka
26. čer 2009

teda veru...at to prezijete ve zdravi....Nath se dneska jen smeje 😵

veruska007
26. čer 2009

No, od toho ockovani je Honzik jako vymeneny: pred tim temer neplakal, ted nekdy krici, az se skoro chveji okna. A zacal se nam v noci budit na jidlo, tak mame po klidnem spani 😠

vendulka
26. čer 2009

tak to snad prejde treba je to tim ockovanim, nam Nath porad jen spala a ani nechcela moc jist...ale uz je to ve starych kolejich, takze dobry

mamlas06
26. čer 2009

zdjavím 🙂
my se jdeme dneska podívat s Kačí na svatbu - na místo, kde jsme s manželem měli přesně před 14 měsíci taktéž obřad, tak jdu uronit vzpomínkovou slzu 😀
veru cestování s mimčem je fakt síla, tolik věcí jsem si nevozila ani na týden na dovču co má malá na jeden necelý den. Ale je fakt, že u nás to hodně dělají ty látkový pleny. A to vypravování!!! Furt běhám jestli mám vše a stejně se mi pokaždý podaří nějaká věc zapomenout...

veruska007
26. čer 2009

To jo, a hlavne jeste vybava na sunar, to nema chybu. Skoda, ze plne nekojime. Teda, po nekterem kojeni uz nic nechce, po jinem vypije 120 ml sunaru. Nejvic me nastve, kdyz uvarim sunar, a on se na mne usmeje, a nenecha si vnutit ani kapicku. A kdyz ji nahodou vnutim, tak to stejne poblije 😅 . Ach jo, ja bych se chtela mit stejne dobre jako miminko...

vendulka
26. čer 2009

veru, tak takovy problem obcas taky resim, Nath se na me smeje a lahev nechce a kdyz to do ni "narvu" nasilim, tak pulku vyblinka ven...ja to uz neresim....nechces, nejez...teda chvilku to do ni cpu,ale kdyz vidim, ze se vzpira a odmita,tak to zkusim treba za pul hodiny a kdyz ne, tak to leti pryc (Nutrilon)

veruska007
26. čer 2009

Ja cetla, ze se muze sunar jednou ohrivat... takze poprve udelam cerstve, po druhe ohreju. Zkousela jsem davat jedno jidlo se sunarem, druhe bez, ale po dvou dnech chtel sunar kazde krmeni, dalsi den sotva jednou. 🙄 .

Vendulko, chtela jsem se Te jeste zeptat, nevis, kde se v Brne zada o rodicovskou dovolenou? O materskou se zadalo kdesi v Zidenicich, ale o rodicovskou se pry zada jinde... nevis kde? Diky.

vendulka
26. čer 2009

veru, jejda, tak to nevim jak to rpesne je, materskou mi posilal zam. a posilaji mi ji z Zidenic z Gajdosovy a pro porodne jsem si byla na Mojmiraku a tam mi daly i papiry (podklady) pro rodicak, tak bych rekla,ze asi tam...ale jestli to je tak ve vsech pripadech to nevim, zkus si zavoalt na tu MSSZ na Gajdosovu

vendulka
26. čer 2009

no ja ji to davam i studeny ten Nutrilon bo jako ohrivat to nechcu...obcas to trosku ohreji tak, ze pustim na lahev horkou vodu a trosku se to ohreje...

momin
26. čer 2009

Ahoj Holky.
Vendulko studeny nutrilon???? 😕 Tak to ti ho blinka proto ne?!
Mamka mela chatku v jicine-kousek od Jicinky a v chatce metr vody... Branu nam to odneslo.. A na zahrade 20cm bahna... 😒 Jeste ze tam nebydlime ze to byla jenom chatka.......

momin
26. čer 2009

Holky uz ste byly nemocne co mate mimca doma?

vendulka
26. čer 2009

ne studeny ji nedavam, do lahve davam teplou vodu a prevarenou studenou a smicham to....ale kdyz je to potom moc studeny, tak to ohreju tou tekouci horkou vodou

vendulka
26. čer 2009

ja zatim nemocna nebyla

momin
27. čer 2009

vendulka takze davas i neprevarenou vodu? ja sem se prave chtela zeptat od kdy se muze mimcum davat normalni neprevarena voda?!

vendulka
27. čer 2009

ne ja davam prevarenou vodu, uvarim si 0,5litru do termosky horke vody a ta mi tam vydrzi celej den tepla, a pka si uvarim (prevarim) vodu, kterou encham vychladnout a micham studenou s teplou,abych nemusela cekat az to bude akorat, takto to mam hnedka pripravene ke spotrebe.
Ptala jsem se na to doktora a ten mi rekl, ze minimalne do 6m prevarovat,....