2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

hmelda
27. čer 2009

Ahoj janadean cetla jsem tvou diskuzy a docetla jsem se ze jsi zdravotni sestricka,mam dotaz na tebe ale treba i na jine holceny-maminky ktere maji doma tri mesicni mimi jako ja 😵 ,nasemu brouckovi uz asi lezou zoubky tak chci vedet jak jste na tom vy,pripada mi to brzy ale je nevrli,hrozne slinta,cpe si pesticky do pusinky a spousta dalsich veci stim spojenych ☹ tak jake skusenosti jsou u vas???Jinak nas prdosek se na nas taky porad smeje i ve spani je porad vysmatej a to mi dela nejveci radost protoze vym s jistotou ze v tu chvyli je nespokojenejsi 😵 .

momin
27. čer 2009

jo Vendul uz te chapu.... 😀

vendulka
27. čer 2009

tak Mathalka taky slinta jak bernardyn a porad ma rucicky v pusince,le zatim tam zadnej zoubek nevidim.... 😉

vendulka
27. čer 2009

Nathalka 😀

momin
27. čer 2009

jj sme na tom taky tak. Slinta az mu to tece po bodycku vzdycky.. Ale myslim ze to jeste zuby nebudou! Ze to tak proste byva... 😀

markchina
27. čer 2009

jsme na tom stejne, desne cinta z pusinky, ale zoubky nikde a to uz mame 4,5mes. pryc 🙂 . Porad mu kontroluju pusinku, ale jeste to teda vubec nevypada, i kdyz cpe do pusinky vsechno a kdyz je na brisku, tak slinta a slinta, plina za chvili mokra a kdyby jen ta, mokre jsou a proslintane jsou vsechny hracky co ma k dispozici a kdyz tam jen neco odlozim, treba obleceni, uz to ma v pusene a totalne zeslintany, no konec. 😀

momin
27. čer 2009

Kamoska ma 9 mesicni holcicku a prvniho zubu se dockali teprve pred 14 dny.. 😅

hmelda
27. čer 2009

Holceny dekuji za prispevky,je to super s vami pokecat a ziskat par novych informaci a k tem nasim zlatickum,mam kamaradku ktera ma holcicku a oni pri meli prvni zoubek uz v pul roce a to slintani jsem taky myslela ze je normalni ale zacla jsem to prikladat k zacinajicim zoubkum pote,co jsem Matyskovi dala zuzlat svuj prstik a on ho svimy dasinky tiskl takovou silou ze jsem koukala,tak jsem zvedava co nas ceka do budoucna 😅

dankajuskova
27. čer 2009

nasa sarinka si taky furt cpe rucicky do pusi,a asi pred necelym mesicem jsem si myslela ze se ji taky klubu zoubky a nic,asi je na to jeste hoodne brzy,mozna to bude kvuli tomu ze nejdrive vsechno objevuje rucickami a proto si vsechno cpe do pusinky.no nevim.pa hezky vecer a dobrou noc.

janadean
autor
27. čer 2009

Ahoj Holky, tak co já teda vím tak je uplně normální že si mimča strkají ručičky do pusinky i celou pěst 😀 . Ale to slimtání je příznak rostoucích zoubků a hlavně když se snaží kousat co se dá - kvůli svědění. A první zoubky budou vždycky ty v předu. Mojemu to svědění začalo už nějak v polovině druhého měsíce a taky furt nic.

Momin ptala ses jestli už nějaká z nás byla nemocná. Tak já už dvakrát. Poprvé když měl malej 4 týdny a ted minulý víkend jsem měla hroznouch chřipanu a jeste i ted hrozně kašlu a smrkám. Malej se vždycky hrozně lekne a rozbrečí se. Jamie to ode mě nechytl, možná je to tím že ho plně kojím tak má nějaké protilátky.

Ted se musím pochlubit. Věřte mi nebo ne ale já jsem to asi s tím čuráním do nočníčku dokázala 😀 😀 😀 . Malej mi tam čůra na povel. Vžycky když ho tam posadím tak se vyčůrá do 2minut ale většinou hned jak ho tam posadím 😵. Já jsem z toho uplně paf, furt si říkám že to je jen náhoda ale dneska jsem za celý den použila dvě plinky a to byly jen trošičku počurané.

momin
28. čer 2009

janadean to je super ze si to dokazala!! Ja mam ted nejakou chripku hnuskou a bojim se aby to maly nechytl...
☹ Nekojim takze asi bude trosku nachylnejsi na nemoci... 😒 holky taky je u vas porad tak hnusne? :( uz me to pocasi nebavi....

hmelda
28. čer 2009

Ahoj janadean,to chlubeni je celkem v poradku,ja myslim ze kazda maminka by se mela pochvalit za jaky koliv uspech se svim brouckem ale strasne me to zaujalo,kolik ze je malemu Jaimimu??Zajima me to protoze uz uspesne skousite ten nocnicek a ze by to bylo na povel to asi ne,jen jsi proste sikovna a vzdy to vcas vystihnes,jo hold neni nad maminky ktere se plne a s laskou venuji svim zlatickum 😵 ,holki musite priznat ze ne vsechny deti maji tak sikovne maminky 😖 .

hmelda
28. čer 2009

Ahoj momin tak to pocasi je tak blbe i u nas,je to fakt na prdel,misto toho aby jsme s prckama chodili ven na slunicko a trochu se skvarili at na to leto nevypadame jak bledule tak se nam porad jen mraci 😠 ,s tou chripajznou si nedelej starosti uvydis ze to zvladnete,deti jsou mnohem odolnejsi nez se zda 😉 .

momin
28. čer 2009

hmelda snad jo..🙂 Fakt bych nechtela at je nemocny tak malicky..
Jinak holky delame trosku pokroky s pasenim. Uz vydrzi na brisku i minutu v kuse.... 😀 A hlavicku se snazi zvedat.. Hold sme trosku opozdeni.... 😅 Ale my to dozenem. A zaciname se otacet na bok cim dal casteji. 😉

hmelda
28. čer 2009

Momin ja myslim ze nejste opozdeni,muj Matyasek ten teda vydzi trosicku dele na brisku a hlavicku drzi celkem dobre ale obcas se bula na jednu stranu,babicky rikali jestli ho pry nenechavam spinkat jen na jedne strane ale hodne to stridame tak myslim ze to tim nebude 😒 .

momin
28. čer 2009

No tak to sem rada 🙂 Vetsine holek tady uz mimca pasou krasne... ☹ ja sem si dneska vsimla ze ma danecek dost placatou hlavicku ze zadu a nevim co s tim. 😒 Snazime se ho davat na bok a stridat to.. jenze on v postylce tak cestuje ze si stejne nakonec lezi jak chce...

mamlas06
28. čer 2009

janadean - gratuluju, nám sice Kačí do nočníku taky čůrá, ale pleny má stejně mokrý furt. Dneska odpoledne jsem jí nechala na dece hambatou a snažila se taky něco vypozorovat a výsledek? Za 1 hodinu čůrala 4x 😀 Tak to by musela na nočníku bejt nonstop 🙂
a asi jsem s tím už trapná, ale pro změnu máme velký problémy s kojením 😖 U prsa šílenej řev, ještě tak maximálně přes klobouček je ochotná něco vytáhnout ale je to boj ☹ Chjo......

veruska007
28. čer 2009

Ahojte, tak s tim slintanim jsme na tom stejne, Honzik slinta uz asi mesic, porad si cpe vsechno do pusenky, nejen rucicky, ale i hracky, a ze vseho nejradsi chyti muj prst a jezdi si s nim po dasnich - cetla jsem, ze deti svedi dasne davno pred tim, nez jim zacnou rust zoubky... takze Honzikovi obcas dasne masiruju prsty, on u toho prede blahem 😵 . Ale na zoubky to zatim vubec nevypada.

Ja byla nemocna, kdyz byly Honzikovi tri tydny. Chytla jsem nejakou virozu, ja mela horecku a kasel, Honzika jsem nakazila a dlouho jsme bojovali s rymou. Ted mam strasnou sennou rymu, ale nesmim kvuli kojeni zadne leky, taky se mi leka, kdyz kycham.

S tim nocnikem koukam... ja myslela, ze nocnik se dava az tak nejdriv v roce... Klobouk dolu! 🙂

mamlas06
28. čer 2009

veru není nočník jako nočník 😉 Mimčo na ničem nesedí, podržíš ho v klubíčku nad nějakou nádobou a ono se vyčurá 🙂 už jsem tu tuhle fotku ukazovala, tak taky mrkni http://haniakarel.rajce.idnes.cz/Kacenka_4_7.6....

momin
28. čer 2009

mamlas06 ta fotka je super!! I ta kde vypada jako slunicko-s tema vlaskama. 😀

janadean
autor
28. čer 2009

Ahoj Holky,
Hmelda děkuji moc 🙂 . Já mám tedka na Jamieho dost času. Přijela jsem na tři měsíce do Cech k mamce a nemusím vůbec nic dělat 😀 😀 . Zádné vaření, praní , žehlení, takže využívám situace a věnuji se malému na 100 procent. Jinač malemu bude 06.07 čtyři měsíce. Jo a s tím nočníkem - koupila jsem uplně obyčejny a normalne si ho dám mezi nohy a ho na to posadím s tím že je o mě opřený. Mrkněte se ke mě na fotky.
Mamlas je mi líto že tedka zapasíte s kojením 😢 . Ono se někdy stane že semlíčko zastaví. Jestli je to u každého kojení tak ji zkus přikrmit UM. A nebo zkus kojit časteji, třeba každou hodku.

veruska007
29. čer 2009

Tak copak dnes provadite? Ja chtela jit s Honzikem na nakupy, ale nejak mi vytuhnul, tak cekam, jak se probudi, nakrmi a vyrazime. Bracha ma dnes narozky, tak odpoledne jeste budeme cestovat 😵 .

momin
29. čer 2009

Ahoj. My dneska jedeme na kontrolu ockovani.. Prisla nam domu pozvanka... Vubec sem netusila ze neco takoveho je... Hmm no asi je. jinak pocasi hnusne. Horsi nez na podzim... Mlha ze neni ani poradne videt... 😠

veruska007
29. čer 2009

Tady je od rana horko, 25 stupnu v 6h rano, dusno... jsem zvedava, kdy zacne prset 🙄 .

mamlas06
29. čer 2009

janadean - jamie je takovej kus chlapa 😀 by to naše mrně strčil do kapsy jako nic 😀
s kojením už fakt nemám sílu, natož abych s malou bojovala každou hodinu, zatím je stav MM:UM 3:3, ale asi bude brzy hůř ☹ Navíc když vidím, že je malá po flašce spokojená zatímco po kojení řve ještě hlady...

momin do loňského roku jsem vůbec nevěděla že nějaký Nový jičín existuje. Pak jsme tam byli v tom kraji na dovče a vraceli jsme se 8. 8. - to zrovna havaroval ten vlak. A od té doby mám pocit že měsíc co měsíc se o něm mluví ve zprávách v souvislosti s nějakou tragédií 😒
jinak počasí tady taky nic moc, spíš nic než moc, ale na procházku to stačí. Hlavně že neleje...

momin
29. čer 2009

mamlas06: Jo no..ve Studence.. To byla taky hruza... ☹
S tim kojenim sem slysela ze nejdulezitejsi sou prvni 3 mesice... mamlas ja bych se na to uz fakt vyprdla.. nemuste se trapit.... Obe dve..

mamlas06
29. čer 2009

s tím kojením má každej jiný názor, ale nejdůležitější je spokojenost mimča 😎 Už jsem si (asi podesátý) zakázala nad tím lámat hlavu, tak teď už to fakt neřeším. Dopiju čaje pro kojící co tu mám a pak děj se co děj. Navíc mi teď to krmení z lahve přijde mnohem snazší, rychlejší a efektivnější, tak taky budu mít snad víc volna 😀 😀

momin
29. čer 2009

😅 Me pripada kojeni praktictejsi.. hlavne kdyz se nekam cestuje.. nemusis nikde ohrivat-chladit-vodu.. Nic chystat...

dankajuskova
29. čer 2009

ahoj holky. dnes v noci se nam nasa Sára zacala ze zad otacet na brisko 🙂 🙂 a celkem ji to jde 😉 .
objavila aj ze ma 2 ruce tak se zacala s nimi hrat a samozrejme strkat do pusinky 🙂

momin
29. čer 2009

jee ruce uz Danecek obevil asi pred mesicem 🙂 🙂 Ale s tim otacem ste fakt sikovni! 😵