2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

vendulka
29. čer 2009

ahojky holky, zdravim po narocnem vikendu...nejak posledni dobou nestiham konika,ale snad by to uz mohlo byt lepsi....

vendulka
29. čer 2009

jinak ty ruce...Na na to uz asi prisla ored 14 dny a ma je porad zaboreny v pusine a nebo v nich porad neco ma...jinak dneska se zacala trřosku snazit jakoze pretacet se taky, jako nepretoci se,ale snazi se...ruzne se tema nozkama odrazi a zkousi...no myslim, ze nam zacinaji byt ditka uz divoka a chtrejsi, takze budeme muset davat vetsi poroz na ne

momin
29. čer 2009

No my uz smne prvni pad zazili tak ted si davam fakt bacha....

vendulka
29. čer 2009

teda ale musim vam napsat, ze o vikendu - v sobotu jsem male, zesilela....P sel z fotbalu domu po schodech a ja sla s N se podivat na schody a jak jsem ji mela v naruci a ze si ji otocim do klubicka zacalatak hystericky brecet,ale tak silene, jako by ji nekdo zmlatil, ale pritom jsem ji nikde neskripla nebo neskrabla enbo neco takovyho a trvalo to prinejmensim pul hodiny, sileny rev, ruda byla slzy tekly proudem, mne z toho bylo spatne bo jsem nevedela co se deje, litala jsem tady s ni P za mnou at se uklidnim, no hruuuuza uz nikdy vice!!!!!!!!jsem normalne rvala s ni...takova bezmoc....

vendulka
29. čer 2009

momin: tak pozor na to! 😉

mamlas06
29. čer 2009

jo ruce, to je taky nejoblíbenější hračka. Občas chytne i tu mojí a šup s ní do pusy 🙂 Ale aby si tam strkala něco jiného to ji moc nebaví... Přetáčení nám taky moc nejde, ale na to je ještě čas. A co jí jde úplně ukázkově je převalovat se na dece proti směru hodinových ručiček 😀 Položím ji nožičkama ke mně (pozice 6. hodiny 😉 ), počurá se a "jde" na 3. hodinu. Tam se opět vyčurá a už se valí na 12. hodinu 😀 No prostě sranda 🙂
momin na cestách mi právě ta flaška přijde praktičtější, vodu mám v termoláhvi takže teplá vydrží skoro celý den. A když ne, tak není problém požádat třeba na benzině, aby ti ji na chvíli strčili do mikrovlnky. Mlíčko mám už "naporcovaný" z domova a stejně jsme venku ještě nebyli dýl než na 1 max 2 krmení... No prostě si musím tu flašku obhájit sama před sebou a hlavně se do ní zamilovat 🙂

mamlas06
29. čer 2009

vendulko tohle nám Kačí taky dělá, spokojeně leží v kočárku, hraje si s méďama a najednou bez varování úplně vykřikne a začne se vztekat. Napřed jsem si myslela jestli jí něco nekouslo, ale ne... Asi mají přebytečnou energii, tak se jí potřebují zbavit 🙂

vendulka
29. čer 2009

no nevim toto bylo jako by se ji opravdu neco stalo,ale nevim co bo jsem ji nic neudelala...no ale doufam, ze se to nebude opakovat...

momin
29. čer 2009

vendulko vam se to stalo poprve? My mivame takove zachvaty dost casto... 😎

vendulka
29. čer 2009

jj po prve 😀

veruska007
29. čer 2009

Jo, tak nam se neco takovyho stalo taky, v patek v kocarku. Honzik lezel v kocarku, najednou zacal strasne rvat, uplne fialovel, a rval tak 2h v kuse. A jakmile jsem ho zvedla do naruce, ticho 😕 . Hot se chtel nosit.

Mamlas, pred casem jsi se ptala na noseni v satku - ja nosila Honzika v kolebce, ale dnes poprve jsem ho dala do krize s kapsou uvnitr, a bylo to super. Nosi se to lepe nez kolebka, Honzik mohl koukat, byl moc spokojeny. I ja. Parada. Behali jsme po nakupech pres 2h! 😵

mamlas06
29. čer 2009

veru taky jsem ten úvaz už zkusila a taky super 🙂 teda před chvíli jsem si ji dala taky do šátku a vydržela tam sotva 10 minut, ona je vůbec dneska nějaká nevrlá. Asi to bude tím počasím páč je tu na zdechnutí. Vzduch se ani nehne a je hrozný dusno. Chudák malá celá zpocená a to má na sobě jen body s dl rukávem a na nožkách návleky...
A když naši Kačí chytne taky ten rapl, tak občas opravdu pomůže pevné objetí, pohoupat a zazpívat. Občas pomůže položit na deku a sundat plenu. No a jsou stavy, kdy nepomůže vůbec nic 😎

markchina
29. čer 2009

Nazdar holky, tak se dnes po tydnu vracime zpet z ostravy domu, snad bude cesta ok, docela se uz tesim, ale bylo tu moc prima.
janadean, jste moc sikovni s tim curanim, mate muj obdiv 😉 .
Koukam, jak rychle to leti, skoro vsichni maji uz 3mesice, to bychom meli zmenit nazev tematu 😀 , nam uz pomalu tahne na 5.mes, zatim dobre zvladame pretaceni na brisko pres obe strany a pomalu i plazeni, zacina byt potvurka cim dal vic aktivnejsi.
momin, a jak se vam to stalo, ze jste hapali? taky uz nam pad hrozil, ale nastesti to nedopadlo.

janadean
autor
29. čer 2009

Tak jo Markchina, tak nějaké téma vymysli, tohle téma můžem nechat těm mladším 🙂

mamlas06
29. čer 2009

jelikož je tu většina miminek narozena v březnu, tak by se to mohlo v názvu objevit 😉

glumy
29. čer 2009

Ahoj holky, tak jak se máte? Minulý úterý jsme byli na Vítání občánků a pak jsme byli kousek za Prahou (začínám s rekonstrukcí baráku). Teda to Vítání nic moc☹ Asi je to tím, že j to v Praze, dětí je hodně, tak je to šup, šup. Ani kolébku tam neměli, děti nerecitovaly 😅 Jen pronesli nějaký krátký proslov, zapsali jsme se do knihy, dostali jsme kytku, listinu a zlatý přívěšek na řetízek a konec...
Včera jsme si půjčili Manducu, že to vyzkoušíme, než jí koupíme a Kubíkovi se v ní teda moc nelíbí, přitom chová strašně rád. Asi je to tím, že do té novorozenecké vložky se už moc nevejde, ale zase když je to bez ní, musí mít hodně roztažené nožičky ☹
Jinak se zatím ještě nepřetáčí. Trénovali jste to přetáčení nějak, nebo děti začaly samy? Doktorka nám totiž říkala, ať ho přetáčíme střídavě na jeden a druhý bok...

momin
29. čer 2009

No bylo mu asi 7 tydnu.. vzdycky sem ho pokladala na gauc..zabaleneho v dece kdyz byl tak malicky a usnul. Odesla sem do kuchyne a najednou strasny kraval a maly na zemi. 😢 brecel on a brecela sem i ja. On asi 5 minut ja asi hodinu... 😅 Spadl do te deky takze se nastesti nic nestalo. nechapu jak se mu tenkrat podarilo prekulit... 😒

Nejaci breznacci uz tu ale myslim sou ne? Ale nejsem si jista... Mozna 2008.... 😨

Verusko maly si tak taky vyrvava noseni na rukach. Kdyz ho mam u sebe chodim s nim tak je vsechno super ale jak ho polozim tak zacne takovy rev..... obcas i slzicka.... Herec maly....

janadean
autor
29. čer 2009

a nebo to téma může mít něco s jarem a nebo třeba něco milého jako teletubbies 2009 🙂

mamlas06
29. čer 2009

janadean jsi mě rozesmála, něco milého jako třeba teletubbies 😀 Je teda fakt že jsem to sledovala jen občas a v takovém tom telecím věku, ale milý mi to určitě nepřišlo 🙂 Ani nevím, jestli se to vůbec tady v Čechách ujalo, my máme spíš kuřátka 😉

janadean
autor
29. čer 2009

ahoj mamlas,
já mám teletubbíky ráda a i muj malej na to rád kouká 🙂 , pouštím mu to na www.youtube.com. já malému říkám teletubbie protože mi je v dupačkách připomíná 🙂. Já osobně o kuřátkách nic nevím - ale zjistím. Tak klidně můžem teda to nové téma nazvat kuřátka 😀 . Co na to ostatní holky?

mamlas06
29. čer 2009

janadean teď se to jmenuje Kouzelná školka, dřív to byla Kuřátka, dávaji to každý den odpoledne 🙂 (teda o prázdninách ne) - o zkouškovým to byl můj nejoblíbenější pořad, dávali tam Bořka stavitele, Pošťáka Toma, Prasátko Pep.... No prostě úlet 😀 A je mi jasný že v Londýně (teda nejsem si úplně jistá, že žiješ v Londýně 🙂 ) to má jinou sledovanost 🙂

mamlas06
30. čer 2009

ahoj holky, nějaké novinky? První zoubek, přetovčení na bříško, první krůčky (co Honzík Verusko? 😉 ). Malá se jeden čas pořád přetáčela na pravej bok a levej ani ťuk. No a teď to má zase naopak, furt se točí na levej bok a pravej jako by neexistoval. A už se cpe do sedu - chytnu ji za ručky a ona sama se přitáhne do takovýho polosedu a vydrží v něm docela dlouho, přitom pozoruje okolí. Jak želva 😀

vendulka
30. čer 2009

no takl to mate vsichni nejake sikovne deti, my skoro nic, ale co ja ji do niceho nenutim musi na to prijit sama a neze ji budu cpat ruce a nutit aby se zvedala a nebo nejak pretacela, ja myslim, ze o nic neprijde, mame doma takovou tabulku , je to v prukazce k mudr, a tam je mesic po mesici co ma u met a tak nejak to splnujeme...

mamlas06
30. čer 2009

myslíš tu tabulku úplně na konci? taky se podle ní řídím. A taky jsem si zkusila zadat naše hodnoty do percentilových grafů a tam jsme dopadly jentaktak v limitu 😎 Ještě mě napadlo - znáte cvičení Vojtovou metodou? Máte na to nějaký názor? Švagrová tak cvičila s neteří a mě při tom normálně běhal mráz po zádech, jak ta chuděra u toho vřískala....
Jo a verusko, když máš Honzíka v šátku, schováváš mu i nožičky nebo je necháš venku trčet?

vendulka
30. čer 2009

jo myslim tu tabulku 😀 , no sice nevydrzime mit hlavicku 5 vterin nahore, dkyz je na brisku,ale co, o prd jde...hlavne ze prospiva jinak v poradku 😀

tu vojtovku enznama,le dokazu si predstavit co to je za muka 😖

momin
30. čer 2009

Holky ty tabulky me strasne stvou ! ! ! ! ! ! ! ! Vsechny.. I ty na nutrilonu ! ! kazde mimco je jine.. A ja sem pak nervozni ze je neco spatne.... 😠

momin
30. čer 2009

Holky mam dotaz...... Je divne ze sme jeste nemuseli strihat nehtiky na nohach malemu ? ? ? 😅 Vubec mu nerostou....

janadean
autor
30. čer 2009

ahoj momin, no já to s těma nehtíkáma mam u nožiček taky. Na ručíčkách mu to stříham co tři dny a na nožičkách snad dvakrát co se narodil. A taky se mi to na nožíčkách stříhalo hrozně špatně, asi by bylo lepší mu to jen opilovat. Ale roste mu to pomalu. A co Danielek, už ti pase koníčky déle?

momin
30. čer 2009

No nevim jestli se tomu da rikat paseni.. porad tak zobe. A za chvili zacne vzdycky rvat... nasla sem jednu tabulku na netu kde psali ze by to mel zvladnout do 4 mesicu.. jedina tabulka co se mi libi.... 😀

brodimar
30. čer 2009

ahoj,zdravím všechny.Chtěla bych se také připojit do diskuze.mam 3 a půl letou holčičku Klárku a zatím mi dává pěkně zabrat.Vyžaduje neustálou pozornost,navydrží chvíli ležet a hračky ji taky moc nezajímají nejlepší činnost pro ní je chovaní a přitahování se do sedu Myslím,že by už nejraději chodila chtěla bych poradit jak docílit toho,aby se chvili zabavila a stale neplakala když se ji právě nikdo nevěnuje.přes den skoro nespí ,tak máme s přítelem o zábavu postaráno.Koníky paseme ukázkově a snaží se přetáčet,mudr,říkala že bude hrozně šikovná a bude vše dělat brzo 🙂 ale spokojená by také mohla být,to by mi pro začátek stačilo... 🙂