2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

veruska007
1. črc 2009

Ahojte, ja vcera cely den trajdala s Honzikem venku. Akorat vecer jsem uz unavou omdlivala, ale jinak bezva, vyzkousela jsem i Family point v Brne. Honzik je porad sikulka, hraje si, chyta hracky, porad si stoupa, chce stat ci sedet, v lehu se nrda udrzet, predevcirem si zacal sam drzet lahev, parada, jen mu ji obcas jistim a nuzu si u tiho klidne cist 😉 . V satku nechavam nozicky ven, dam jen kratke body+cepicku+ponozky.

mamlas06
1. črc 2009

holky tak jsme noc přežily 😀 Jsem přes ni dala takovou deko-peřinu do postýlky a jeden cíp jsem zastrčila pod matraci aby nebyla v noci úplně odkrytá. Si dokonce pod tu peřinu schovala i ručičky, jinak je mívá venku...
Veru kuju za odpověď, já jí je teda schovávám, jsem si nebyla úplně jistá jestli se u takhle malých dětiček můžou nechávat volně. Ale je fakt, že už nemáme žádné malé dětičky ☹
Jsem si vzpomněla, že jste tu řešily nehtíky na nohou, já je prvně stříhala včera. Sama si je taky stříhám taky tak po dvou měsícíh, vůbec tam nerostou...
A v lednu mi bylo 27, ale ještě předloni mi bylo 20 😀 😀

petreva
1. črc 2009

Ahoj holky, dlouho jsem nepsala....
MAMlas taky Elence trčí nožky ven 😉 koukala jsem, že jsi založila nové téma...to je dobře...je to tam jedno velký pochopení a povzbuzení 😉

mamlas06
1. črc 2009

taky mě to založení mohlo napadnout dřív, jsem ani netušila, co holek má problémy a všechny trpíme zbytečně....

mamlas06
1. črc 2009

někdo jste se tu ptal, jak zabavit mimčo - úžasná věc je zrcadlo, malá se na sebe nemůže vynadívat 😀

veruska007
1. črc 2009

Honzik se nejlip zabavi bryndakem, napred nez ho odvaze a pak nez ho sezmoula... typla bych to tak na 20 minut 😀

momin
1. črc 2009

Ahoj Holky. tak ja budu asi nejmaladsi.V srpnu mi bude 22. Nas Danula se nejlip zabavi takovym hadrovym manaskem-kralikem-koupili sme v ikee... A na hraci dece se mu traky moc libi.
Dneska sem byla u doktorky.Dostala sem antibiotika co 8 hodin a za tyden kontrola. ☹ snad to prcek nechytne.
Jinak je to fakt pekna herecka. Dneska udrzel hlavu pres minutu kdyz sem ho dala na brisko.. Ale musel byt pred zaplou televizi. A pry ze to neumi... 😀 Jenom se mu nechce no.. Tak uz vim jak budem cvicit paseni. 😉

sayast
1. črc 2009

mark,gratuluju k zoubku 🙂

momin,me bylo v kvetnu 23 😉

veruska007
1. črc 2009

Tak mne je 28 a mame prvni mimco 🙂 . Ale prozivam to teda uplne stejne 😝

glumy
1. črc 2009

Mamlas06: a co zkusit místo kapek homeopatika? My máme taky málo železa, dostali jsme kapky, ale Kubík je vždycky vyblinkal, tak jsem se v lékárně poradila a koupila homeopatika je to ok 😅

Momin: toho králíka máme taky, Kubík bez něj neusne, je to super, protože se mu hezky drží, dřív při usínání držel plenku 😉

Jinak mně bude o Vánocích 25 😀

kvetulda
1. črc 2009

Zdravíčko, omluvte mě, že vám sem tak vpadám, ale chci se jen zeptat - dáváte maličkatým miminkům v těhle vedrech čepičku?? Nám je dneska 6 neděl a doktor říkal, že by měl mít čepičku, ale venku je větší vedro než doma a doma ji taky nemá, tak nevím... je pak samá potnička

vladka1
1. črc 2009

kvetuldo,my čepičku, pokud je takové teplo a nefouká vítr, nedáváme. Ale vy jste ještě malincí...já bych nějakou tenoučkou plátěnou asi dala...kvůli fontanelce

veruska007
1. črc 2009

Davame cepicku, ale letni. Jedna je jakoby kombinace bavlny a neco jako prubanu - pruzna, dirkata, s ksiltem, pevna jen kolem ousek, suprova. Druha je kloboucek na zavazani pod krkem. Miminka pry bez cepicky nesmi ani v parnem lete - hrozi zanety usi.

kvetulda
1. črc 2009

díky veruš.. doktor mi taky říkal o těch možných zánětech, ale mně přijde divný dávat čepičku, když je venku teplejc než je doma a doma ji taky nemá

mamlas06
1. črc 2009

já čepku nedávám, jednak ji malá nemá ráda a jednak se i tak dost potí. Pokud ti do kočáru nefouká, tak si myslím že je čapka zbytečná. Třeba mu dej kolem hlavičky plenu, aby měl chráněná ouška, ale jak říkáš - doma ji taky nemá a venku je teplejc 🙂
glumy to mě ani nenapdlo nahradit to nečím jiným. Já jsem takovej ten poctivej pacient, co mi dají to beru 🙂 A jak se prosím jmenují?

kvetulda
1. črc 2009

díky holky... teď si z toho ještě vybrat 😅

Doktor taky ukazoval aby měl malej na hlavičce něco v místě fontanelky...... tak mu asi začnu něco dávat, jenže on se mi pak vždycky celej zapaří a osype ☹

mamlas06
1. črc 2009

tak mu zkus dát přes hlavičku jenom plenu nebo kapesník (samozřejmě čistej a bavlněnej 😉 )

kvetulda
1. črc 2009

mamlas: 😀 asi to zkusím 🙂

momin
1. črc 2009

kvetulda my davame cepicku jenom kdyz je fakt chladno..skarede a fouka... Jinak ne. maly se hrozne poti. vzdycky ma uplne mokrou hlavicku i kdyz dam tu nejtenci cepicku co mame... V lete ji urcite davat nebudu!! 😉

momin
1. črc 2009

No v lete až bude teplo.... 😀 leto uz je ja vim... Nevite kdy ma byt nejake slusne pocasi? U nas se to zase zacina zatahovat a vypada to na dest......... 😠

momin
1. črc 2009

glumy takovy karovany modro bily? 😵

mamlas06
1. črc 2009

na Novojičínsku hezky nikdy nebude 😝
když jste byly na hexavakcíně, dávaly jste pak mrňousům čípek na snížení teploty?

momin
1. črc 2009

haha mamlas.... 😎 😀
ale jako vypada

momin
1. črc 2009

ale jako vypada to ze fakt asi ne. Ja to vzdycky odeslu driv nez chci ani nevim jak.... 😔

kvetulda
1. črc 2009

momin: to je přesně náš případ, taky je hned mokrej, ale jsem na vážkách, protože mu je přece jen teprve 6 týdnů... mám z toho zamotanou hlavu ☹ ☹

momin
1. črc 2009

No ja sem asi v 6 tydnech cepisku jeste davala porad... Ale to taky nebyly takove horka.. je to dilema... Nevim co bych delala asi- jako ty....

kvetulda
1. črc 2009

malej se probudil, tak mu jdu dát napapat, díky holky, pa

glumy
1. črc 2009

mamlas06: mě to nejdřív taky nenapadlo, ale když to Kuba každej den vyblinkal avšechno bylo špinavý, tak jsem se právě koukala na net a doporučovali nějaký sirup. V lékárně mi ale řekli, že je až od roka a tak mi lékarnice nabídla ty homeopatika 😉 Dává se 5 kuliček do trochu vody, po třech dnech by se ta voda měla vylít a udělat nová a každý den dáváme pět kapek. Jmenuje se to Ferrum Phosphoricum.

momin: jj, přesně ten to je, navíc nebyl ani moc drahej, což mě překvapilo. Měli jsme totiž takového menšího méďu uzlíka a najednou jsme ho nemohli najít. Koupili jsme tedy toho zajdu no a asi po týdnu jsem prala manželovi mikinu a v kapse byl méďa uzlík 😀 Tak máme alespoň jednoho do kočárku a jednoho do postýlky.

jinak čepičku taky nedáváme, koupili jsme takovou plátěnou s kšiltíkem, tak maximálně tu, ale třeba dneska a včera bylo takový vedro, že by se v čepičce zbytečně pařil.

momin
1. črc 2009

glumy jj my mu rikame zajda pajda 😀 a Danecek se na neho vzdycky strasne smeje.. vic nez na nas.... 😀
Holky kolik uz je teplota u mimca kdyz merite v zadecku?? Vim ze se odecita pul stupne... Ale od kolika byste to teda nejak resily?

mamlas06
1. črc 2009

momin prý 38,5 už je teplota, 38 by krátkodobě nemělo vadit...