2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

lidus2
5. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu uz nejakou chvili prihlasena,ale myslim,ze sem pisu poprve 🙂 Nas Matysek se narodil 16.04.2009,takze k vam patrime 😀 vlastne nee,jsme o mesic mladsi,ale alespon mi poradite 😀 Matysek krasne v noci spinka,uspavam ho po te 18h,budi se mezi 2-3 na jidlo a v sest na vyspano.Od 3tydne dokrmujeme sunarem a od 10.6.nekojim.,coz me opravdu mrzi 😢 kdyz nespinka,tak se snazim s nim hrat,ukazovat mu veci.Co jste se svymi mimci delali pres den?Matej by nejradsi stal nebo sedel,chvilinku ho necham,ale pak ho polozim a muze se zblaznit,je strasne zvedavej 😀

momin
5. črc 2009

nas se taky vzdycky vsteka kdyz ho polozim... 😀 Ale chvilicku si pobreci a pak asi zjisti ze to nema smysl tak uz si povida a smeje se... 😅
Holky ja vam zavidim to spani v noci..... Nechapu to.. maly ji pres noc skoro stejne casto jako pres den.. 😒 Sem uz znicena.. a ta chripka se me nechce pustit-mam porad horecky. pritel ma sadru na ruce tak se o maleho nepostara... 😔

dankajuskova
5. črc 2009

no to s tou chripkou ti nezavidim,ja si to preskakala uz taky 😖 .nase sara taky spinka od deseti vecer tak 4 hodky a pak se furt budi po 2 hodinach. 😒
dneska mne sara prekvapila,spinkala pri nas na posteli a zacala povidat tak sem se nato vzbudila a ona byla na brisku,no sama se musela prekoprcnut.vedela se otacet na bok ale az takhle nikdy,protoze ji vadila rucicka.mam s ni radost 😀

markchina
5. črc 2009

holky tak musim zamachrovat, vedle jednicky vlevo dole nam vyliza jednicka vpravo dole 😀 . S takovou budeme mit pusinku plnou zoubku 😉 .

dankajuskova
5. črc 2009

tak to blahozelam, 😀 a vojtisek je v pohode,nebo u toho breci

lidus2
5. črc 2009

No tak to je krasny 🙂 uz se tesim az polezou Matejovi.Ted posledni dobou poradne slinta,tak to hlidam a nic.Ale ma jeste cas.Musi to byt srandovni na tak malym mimiskovi videt dva zoubky 😀 za chvili bude mit usmev jak ten smajlak 😀 😀

markchina
5. črc 2009

Nepripadne mi nejaky nevrlejsi, vypada v poho, jen nekdy ze spani zaplace, nebo se pri hrani trosku rozcili, ale me kdyz boli zuby, tak vyvadim mnohem vic 😎 , je to zatim v klidu.
JJ, je to legrace, zatim to jsou jen takovy minivycnelky, ale porad rostou.

vendulka
5. črc 2009

opet ahojky, na prehrade celkem dobry, ale pichla me vosa a boli me to jako cert.... 😠

jo a dneska je to rok co jsem otehotnela 😵 😵

markchina
5. črc 2009

Tak, prave jsme meli prvni pad, zkutalel se mi z pohovky, mame dlazbu, tak se nepada zrovna do mekkeho, ale valenda je nastesti nizka. Ach jo, chudinka moje mala. Skladam jidlo do lednicky jen asi 3 metry od nej a najednou zuch, hnedka plac, ale za chvili byl klid, tak snad je ok, nic neni videt, ale porad mu osahavam hlavicku ☹ . I kdyz vsichni rikaji, ze mimca neco vydrzi, tak je to stejne stres, jestli mu neco nemuze byt.

lidus2
5. črc 2009

Chudinka malej,musel taky byt pekne vyplasenej.Urcite ho sleduj,je to drobek malej ☹ nevim,jestli se to bere jako u dospelich,ale myslim,ze by po narazu na hlavu nemeli spat a kdyby zvracel,tak by to nebylo dobry.Vojtisek je sikovnej a prvni pad zvladne 😀 Matej uz spi,uplne odpadl.Delali jsme blbosti-teda jaa,poustela jsem mu chnapika krokodyla,zacal knourat a protoze je cas jidla,tak jsem mu dala jidlo a on mi u toho odpadl 😀 moc toho nevypil a je jeste brzy,tak jsem na nej zvedava,jak dlouho mu to vydrzi 😀

lidus2
5. črc 2009

vendulka : ja otehotnela 1.8.2009 ...kde jsou ty casy,kdy jsem si delala tehu testy 😀 a kdyz uz jsem si byla jista,ze cekame Matyska,tak jsem byla az do vecera v praci a test nikde 😀

markchina
5. črc 2009

lidusko, dik za moc za podporu, porad ho sleduju, ale zas radi, tentokrat radeji v postylce, uz se stavi na kolinka, chvilku je vpravo, chvili na zadech, brichu... proste nevydrzi v klidu, porad v pohybu 😀 . Snad to je ok, ale lekla jsem se.
Jeee, ty mas chnapika krokodyla? Ten je supr, mas ho na cd?
Ja otehotnela nejspis 11.5. 🙂

momin
5. črc 2009

vy vite datumy? 😀
Markchina..deti maji mekke kosticky tak se jim tezko neco zlomi a jestli plakal jenom chvilicku tak to bude dobre... 😉 🙂

momin
5. črc 2009

Holky Danecek se nam porad toci na bricho a pak zacne brecet protoze mu to nejde zpatky,,, 😀

lidus2
5. črc 2009

markchina : to je cipera,jsem rada,ze je v poradku.Tim si asi musi projit kazdy...mam to pred sebou a vubec ti nezavidim.Ale kdyz radi,tak je to dobre znameni.Nene kamaradka mi ho poslala na mobil jako mp3 a nasla jsem ho na YouTube jako video,tak sedime dal od pc a matej vidi zelenou skvrnku jak se kmita sem a tam,uz se na to smeje 😀 uz ho umim zpivat 😀 😀

momin : nekde jsem to nasla na netu,snad tehu kalendar,tam jsem zadala datum posledni menstruace a vyskocil tam datum poceti 🙂 kamaradka mi rikala,ze ji to vypocitala mudra na tom kolecku,ale ja se neptala 😀

holky ja vam zavidim,ze uz mate takovy sikulky 🙂
kamaradka ma skoro sedmimesicni,ta uz radi jak dabel a Janina mi rika,ze mam jeste lezaka 😀 😀 jako,ze jeste lezi 😀

lidus2
5. črc 2009
lidus2
5. črc 2009

ja zadala zacatek posl.menstruace a kdyz jsem tenkrat koukala do kalendare,tak by to i mohlo odpovidat 😀

momin
5. črc 2009

joo tak to ja uz asi nezjistim... 😀
idus2 my jeste poradne nepaseme takze sme taky trochu pozadu.. Sice se porad snazi ale jeste tu hlavinku dyl neudrzi.. Jenom pred televizi mu to nekdy jde... 🤐

maty01
5. črc 2009

Ahoj maminky,
nezlobte se, že vám sem tak lezu. Ale potřebovala bych radu, jestli jste se s tím taky nesetkali. Za pár dnů nám budou 2 M. Minulou sobotu se nám podařilo načůrat do očička a taky si ho pořád malý tře. Od té doby ho měl zalepené, žlutě. Kapala jsem až do dneška Opthalmoseptonex, zlepšilo se to, ale pořád máme v koutku trochu výtok a slepené řasy občas. Prostě ještě trochu slzíme a už je to týden.
Nemáte nějakou radu?

lidus2
5. črc 2009

momin : my paseme 😀 hlavinku udrzi docela dlouho,ale ruce mu musim nastelovat ja,vzdycky mu jedna ujede podel boku,lezi nakrivo a zacne bulit 😀 nektere deti jsou trosku dopredu,nektere pozadu...uvidime jak to pujde nam 🙂 ted paseme a chodit zacneme az s rokem 😀 😀

maty01 : chudinka,ale ma dobrou trefu 😀 urcite ma v ocku nejaky zanet,ale prijde mi to trochu divny,ze by to takhle reagovalo.Kdo by rekl,ze maji tak agresivni moc.Ja uz bych necekala a sla bych k mudre,at mu to najek neposkodi oko,preci to je jen slaby organismus a nemuselo by to byt z ty moci.Mohl mu tam nafoukat vitr a pak se malej trefil...shoda nahod.Zajdi tam a napis,jak se malymu vede 😀

markchina
5. črc 2009

maty, ono muze tohle vyvolat i trochu vody do ocicka, my to meli taky tak, od te doby neoplachuju ocicka vodou, byli jsme i proplachovat kanalky, hruza. Rekni to doktorovi, da ti kapicky nebo masticku, muzes masirovat u korene nosu silnejsim tlakem, cistit vytoky z ocicka prevarenou kojeneckou vodou nebo borovou vodou a ofatlmoseptonex muzes davat nez dostanes neco od doktora, hlavne pozor, at uz se mu tam nic nedostane. Hodne stesti 😉 .

momin
5. črc 2009

Holky myslite ze muze byt malemu horko v noci kdyz sebou sije? toci hlavickou z prava do leva a breci.. ale ma zavrene ocka... Davam mu uz jenom body s kratky. Uz ani ponozky nema..... Ale nezda se mi nijak moc teply v noci.. i kdyz ja se teda v posteli potim jake je dusno....

lidus2
5. črc 2009

momin , a nejni mu zima? 😀 treba ma jen spatne sny.Kdyby mu byla zima nebo teplo,urcite by to dal vic najevo,urcite by se vzbudil 🙂 matej taky sebou sije,ale jen chvili jakoby se protahoval a vim o tom jen kdyz jdu spat...mozna me citi 🙂

momin
5. črc 2009

no nam se tak prave budi v noci..... Ze by mu byla zima me fakt nenapadlo.... 😀 Snad ne.. mame tu fakt dost teplo.... 😅

lidus2
5. črc 2009

my mame taky v loznici sileny dusno...mame otevrenou ventilacku v loznici,dvere od loznice a okno v kuchyni,malej spi v bodycku,ponozky a lehkou deku pres sebe 🙂 zkus dnes ponozky a uvidis a nekde jsem cetla,myslim,ze to psala markchina,ze v noci se klubou zoubky,tak to pak omrkni 😀

momin
5. črc 2009

😀 😀 😀 na to snad mame jeste cas... zkusim ponozky a uvidime.... No snad ho netrapim a nemrzne mi... 😅

lidus2
5. črc 2009

urcite nezmrze 😀 ted tady machruju,ale jsou veci,ktery mi nekdy hned nedojdou 😀 😀

lidus2
5. črc 2009

urcite neumrzne 😀 ted tady machruju,ale nekdy mi taky trva nez mi neco docvakne 😀
spat nejdu,ale uvolnuju misto pro tatku 🙂 mel denni a ma abstak 😀 😀
psala jsem ti k mlickku o sunaru 🙂
preju vsem hezky vecer 😎

momin
5. črc 2009

jj lidus cetla sem. Diky. ja dam vedet jak to maly prijal.... 😉
Dneska se mu nejak nechce spat.. je jeste porad vzhuru..jindy usina pred 8. no treba pospi dyl rano...

markchina
5. črc 2009

momin, me tohle dela Vojta taky, ale rostou mu zuby, tak to prisuzuju tomu 😉 . Pred chvili jsme ho kontrolovala a myslim, ze ma trosku zvysenou teplotku, ale to je pry taky u zubu normalni. Uz ma dva, tak jsem zvedava, kdy se vyklube 3. 🙂