2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

janadean
autor
5. črc 2009

Ahojte maminky
Marchina další zoubek jo? no parááda 😉 blahopřeji. Je mi moc líto že Ti malej spadl, dokazu si uplne predstavit jak ti bylo 😢 😢, dej Vojtiškovi za mě pusinky.
Ještě jsem Tobě a momin chtěla říct že jsem našla článek o tom kdy mají miminka sedat tak se na to mrkněta

http://www.babyweb.cz/Clanky/a549-Ctvrty-a-paty...

Moje kamaradka nechava svoji holcicku sedet uz od 3 měsice podeprenou polštárema a jedna sestricka ji rikala ze pri ji tak můze nechavat. Mě se to moc nelibilo a tak jsem hledala něco o tom a v tomhle clanku se pise ze miminka se nesmi nechat sedet nejméně do 6 měsíce pokud si samo nesedne.

Jo a momin ja si taky myslim ze to mozna budou ty zoubecky me to taky maly delal tri dny v kuse. Zkousela si mu dat prst do pusy? A nebo dáváš mu dudlík?

lidus2
6. črc 2009

ahoj holky,ja vam zavidim,ze uz mate zubatce 🙂 🙂

markchina : jak se ma vojtisek,doufam,ze je vse ok 😀

janadean : hezky clanek,je pravda,ze Mateje odcas uklidim do sedacky,abych si alespon zasla na wc,ale on tam stejne moc dlouho nevydrzi,nemame auto,tak na ni nejni vubec zvykly.Sedacka byla v cene kocarku a alespon jsem ho mela v cem privezt z porodky 🙂

momin : tak jakou jste dnes meli noc?uz jsi nasla zoubecek 😀

markchina
6. črc 2009

Ahoj holky, dik moc za optani, Vojtiskovi se dari vyborne, ani nema bouli nebo nekde modrinu.
Dnes jsme byli na celodennim vylete na Vysocine, bylo to suprovy, byli jsme cely den venku, chodili na prochazky, jen ta cesta zpet... Jsem cestou dom trochu zabloudila, tak jsem si najela pak km navic a byla doma misto za hodku az za 1,5hod. Maly nastesti celou cestu spal 😀 .
Janadean, na clanek mrknu, tohle me moc zajima.
Momin, tak co zoubky? Este nic?

markchina
6. črc 2009

JO, a dnes mame presne 5 mesicu 😎 😀 😀 .

momin
6. črc 2009

😀 holky nechte toho.. na zuby mame cas.... 😎 😀 Dudlik mu davam.. proc? a kdyz mu dam prast do pusy tak ho zuzla a nekouse dasnema... 😅
Vojtikovi vsechno nej k 5 mesicum... 😉 to je hrozne jak to leti.... 😀 uz by to fakt chtelo zmenu nazvu tematu....
Jinak Lidus maly usnul v 10 az.... 😕 pak papal ve 4 a pak v 7 uz vstaval.. ja nechapu proc tak malo spi posledni dny.. Vzdycky sem ho ulozila v 8 a vstaval az rano kolem 8-samozrejme se budil v noci na jidlo aly i tak vydrzel dyl.....

Jake mate pocasi??

janadean
autor
6. črc 2009

tak mi mame dneska přesně 4měsíce. Maleho jsem dneska vzala do ZOO v Olomouci no a uplně suprový den 🙂 . A taky se mi začína plazit. Zatim se tak dvakrat posunul dopředu a také se točí dokola 🙂 .

markchina
6. črc 2009

janadean, tak to gratuluju 😀 , oslavime to spolu 😎 😀 😀 😵 . Jamie je sikula, za chvili je budem hledat po byte 😉 .

veruska007
7. črc 2009

Ahojte, my ted taky vyletovali. V sobotu jsme byli na Brnenske prehrade, chteli jsme jit az k Veveri, ale tam uz se nedalo s kocarkem, tak jsme nasbirali aspon plno hub. V nedeli prisel drndat bracha s pritelkyni. A vcera jsme byli v Lednici. Akorat byla porad horka, a to Honzik moc nechtel jist. No, snad uz bude lip 😉 .

vendulka
7. črc 2009

ahojky holky, jsem tu ted nebyla ajk bylo volno, uzivali jsem si taty 😵

vendulka
7. črc 2009

gratuluji k 5m, to je parada 😵
jinak ja Nath do sedu teda nedavam

mamlas06
7. črc 2009

čau ženský 🙂 taky jsme užívali prodlouženého volna a byli u moji mamy...
my máme právě dnes 4 měsíce, neskutečně to letí. A malá objevila novou hračku - svoje nožičky 😀 zatím se teda tahá jen za ponožky tak dlouho dokud je nesvleče, ale je sranda ji pozorovat jak se snaží na nožky dosáhnout 😀 A včera večer řekla první slovo - TÁTA 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 žvatlala si s náma a mezitím jí to z pusinky vylítlo, bylo to naprosto zřetelný, táta u toho taky byl, tak byl dojatej (no já samozřejmě taky) 🙂 🙂

vendulka
7. črc 2009

mamlas, tak predm gratuluji ke 4m, my mame za tyden a TATA????Ty joooo to je sikulka prdolka, ja porad na Nath MAMA a ona cuci jako puk 😀

mamlas06
7. črc 2009

my na to taky zírali jak tele na nový vrata, ale bylo to tak 😀 pak se nás úplně lekla, jak jsme se na ni oba dva vrhli a začali ji pusinkovat 😀 Ale od tý doby nic, fakt to byla jen shoda náhod ale moooc krásná. A máma taky asi jen tak neřekne, s mámou je pruda 😠

vendulka
7. črc 2009

no ono to prijde 😉

markchina
7. črc 2009

mamlas, jeee, to je hezkyyy, moc Kacence gratuluji ke 4.mesicum, je to vazne sikulka, ze uz neco rekla.
No ja mam taky novinku, jen tak zkusmo jsem volala do Blanska, abych zjistila neco o plavani kojencu a batolat. Normalne se plave od 6m., ale maj tam i 4,5mes. mimi, dokonce tam meli i 3m. mimi, tak pani rikala, ze jestli chcu,tak muzu zitra dojet, probiha intenzivni kurz streda, ctvrtek, patek...a ja teda chcu 😀 , takze zitra prvni lekce. Prave jsem se vratila z mesta, musela jsem prece Vojtulkovi koupit jeho uplne prvni plavky 😎 . Moc se na to tesim, uplne skvele to vyslo pred nasi dovolenou, jedem na ten Machac, pry je tam voda bez sinic a fajn, tak jestli bude tepla, tak budem trenovat 😉 .
Jestli se mi to nezdalo, tak dnes vypustil Vojta z pusy mama, nevim, jestli to neni nejaky novy styl broukani, ale ono to tak zacina, zvatlanim slabik, tak sem taky hned priskocila a hned ho zacala pusinkovat. Motoricky je na tom hodne popredu a motorika je spojena s psychikou, tak proc by to nemohlo byt, ze? No, uvidim, jestli to jeste zopakuje.

janadean
autor
7. črc 2009

Ahojte holky,
no já teda koukám 🙂 🙂 🙂 Máma, táta to je tak hezké 🙂 . Muj maly na me furt řve slovo "hej!" Je to prčovní 😀 😀 😀 . Hlavně ráno když se vzbudí tak to řve furt dokola. Holky já mám z něho tokovou radost on se mi dneska přetočil ze zad na bříško 🙂 . Já jsem ho pozorovala, první to bylo jen tak na bok a pak se zastavil a nešlo mu to, no a začal se rozčilovat a pak se ze vzteku převrátil 😀 .
Marchina já už pujdu na plavaní tedka 14.07 po druhé a je to parada. Od té doby co jsme byly ve vaničce mu napouštím co druhý den vanu i doma a nacvičujeme 🙂 🙂 - Jamiemu se to moc líbí až píští radosti. Ale na lehatku v malé vodě má taky moc rád, on mi tam přijde jak ryba na suchu jak sebbou pořad mrská 🙂 .

markchina
7. črc 2009

janadean, je to skvele, kdyz ti tvoje ratolest predvede neco noveho, ze? Ja se z toho vzdycky tolik raduju, jsou taky rychle ucenlivy, je to az obdivuhodne, vzdyt jeste pred par mesici byli v brisku a po narozeni byli tak bezbranni a te?....neuveritelne, vzdy uz skoro lezou, mluvi, vyjadruji emoce 😀 😀 😀 , fakt zazrak.
Dnes je tu celkem mrtvo, co? Jaky mate pocasi? U nas bylo cely den pekne, ale vecer sileny slejvak a bourka. Kdyz je to vecer tak mi to neva, hlavne aby pres den bylo pekne.

mamlas06
7. črc 2009

je to fakt krása vidět jak se ty drobečkové vyvíjí 🙂 taky jsem si dneska při koupání říkala, že ještě nedávno jsme si ji přivezli z porodnice a teď už si žvatlá, usmívá se na nás..... 😎 Už si konečně to mateřství začínám užívat na plno (taky asi proto, že jsem se prostě vzdala kojení, z flašky je malá napapaná za chvilku a pak máme spoustu času samy na sebe, dřív jsme sice spolu taky trávily spoustu času, ale "praly" jsme se u prsa) a asi jsem divná, ale už se těším na dalšího prcka 😉

markchina
8. črc 2009

Dobre rano, mamlas,nejsi vubec divna,ja jsem na to pred spanim taky myslela. Na dalsi mimi se tesim moc,ale dalsi tak za 2roky, Vojtu si chci uzit, materstvi je uzasne, naprosto si to uzivam,tolik prijemne straveneho casu jsem dlouho nezazila.

vendulka
8. črc 2009

dobre rano 😉

vendulka
8. črc 2009

tak ja teda nad druhym ditetem nepremyslim

janadean
autor
8. črc 2009

ahoj holky,

tak já další až tak za dva roky a nevadilo by mi otehotnět hned dvakrat po sobe. Ale já to nechávam Bohu. Jinač já už musím jít tedka v říjnu do práce ☹ protože u nás v Londýně je mateřská jen na rok ale já jsem ani nepracovala byla jsem jen studentka. Vůbec si nedažu představit že malého uvídím az vecer ☹ . Je to hrůza jen kdyz na to pomyslím.

mamlas06
8. črc 2009

janadean to ti vůbec nezávidím, práci nechci několik let vidět 😀 I když jsem uvažovala, že bych zhruba od toho září zkusila "trochu" pracovat, ale těžko seženu nějaké místo. Navíc bych ráda další dítě do dvou let (teda až se mi podaří přesvědčit i manžela 😒 ), tzn. od ledna se začít snažit, takže asi nejsem moc lukrativní zaměstnanec 😀

markchina
8. črc 2009

janadean, tak to je hodne blby, ze je tam materska jen na rok, to v CR muzes i 4, to je vazne mazec. A kdo se ti bude starat o synacka?
Ja mam materskou na 3roky, ale chcem dalsi, takze budu asi pokracovat, dali Buh. Jinak by mi taky nevadilo mit hned 2 po sobe, vlastne bych moc chetla 3deti. Takze bych doma byla asi 10let 😀 .
Ja uz trochu pracuju, obcas nekoho vemu na masaz, ale doma a na 1/2 - 1h., takze nic narocneho. Chtela bych se pak trosku rozjet a pracovat doma jako fyzioterapeut, uz bych nechtela jit pracovat do zadny firmy, jen byt svym sefem.

mamlas06
8. črc 2009

jeee markchina, to jsem si vždycky přála dělat masáže 🙂 Chtěla jsem si udělat aspoň nějaký kurz, ale než jsem se k tomu dokopala, měla jsme po škole, když jsem nastoupila do práce, v okolí jsem žádný kurz neobjevila. Tak třeba až se budu na mateřský nudit, vrhnu se do toho 😀 A ty už sis o RD žádala?

mamlas06
8. črc 2009

jo a holky, už jsme taky předběžně přihlášený do kurzu plavání, začíná se ale až od září 😀 😀 😀 se tak těším, jen si a Kačence samozřejmě taky budu muset pořídit nějakej obleček do vody 🙂

janadean
autor
8. črc 2009

O malého se bude starat můj bracha, pojede semnou. Asi bych ho z cizím člověkem nenechala alespon do té doby než bude mluvit. Ale práci sem si našla dobrou - instumentářka na operačním sále 🙂 . A ještě k tomu mám nárok na mateřskou v cz budu ji vybírat 2 roky tak to je také fajn. Marchina ty to máš také fajn vymyšléné aspon budes s malym porad 🙂

markchina
8. črc 2009

mamlas, jj, o RD uz mam zazadane, mam to na 2roky. Ja jsem fyzio, takze zadny kurzik delat nastesti nemusim a muzu delat klasickou, sportovni a periostovou masaz, behem prace jsem si navic udelala masaz lavovyma kamenama a shiatsu cinskou masaz, jo a taky bankovani, takze bych toho mela vic 😉 .
Janaden, taky zdravuska, dobry 😀 . JJ, vymyslene to mam, jen aby to dopadlo 😀 , no uvidime, casu je dost. Chci mit kopec deti a byt s nimi. Kamoska ted jela do anglie delat aupeir, rikala, ze tam hlida 2holcicky a jednoho 4leteho klucinu, pry pekny rozmazlenec, ma tam byt pul roku, ale mozna to utne driv a po prazdinach prijede.
Plavani bylo suprovy, jen nas oba s Vojtiskem zarazila teplota vody, byla chladnejsi, ale za chvili si Vojta zvykl, maji nejak porouchany ohrivadlo, ale dalo se to. Zitra jdem zas a v patek se budem potapet a budem mit fotecky, tak pak dam, snad to stihnem nez odjedem na dovcu.

lidus2
8. črc 2009

Ahoj holky,jak se mate? 😀 kooukam,ze mate doma samy plavacky 😀 od kdy jste zacali chodit plavat?my mame necely 3mesice,to je asi brzy ze?
ja jdu RD na 2roky a do tech dvou let bych chtela znovu otehotnet 🙂
pocasi je u nas promenlive,porad se honi mraky,jednou sviti slunko,pak se zatahne a pekne ochladi....podzim jak vysity 😖
kam razite letos na dovcu?pritel jede s jeho dcerou a svagrovou na chatu,ale ja budu doma ☹ Matysek je moc malej,abychom byli tyden pryc.Ke vsemu to je na samem konci civilizace,takze kupa plen,postylka,veci a beda kdyby se neco stalo,tak sanitka by prijela buhvi kdy 😖 takze vubec nevim co budeme s Matyskem delat
ale pristi rok nekam vyrazime vsichni ctyri a uzijeme si to 😀 😀 😀

veruska007
8. črc 2009

Ahojky, my taky chceme do dvou let Honzikovi poridit brasku nebo sestricku, snazilkovat asi zacnem take od ledna. Jen se trosinku bojim, uz Honzik se nam povedl neuveritelnym zazrakem... a ted to vypada podobne 😕 .

Jinak do prace se pujdu domluvit v pondeli, jestli me vezmou zpatky na castecny uvazek, ale za podminky, ze bych mohla pracovat prevazne z domu 😉 .

A dnes jsme byli v Olomouci a uz mam hotove uplne vsechny zkousky, i ty, ktere jsem mela mit az za dva roky 😅 .