2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

bajusik
15. črc 2009

kacir: Ahoji květnové mimčo??

kacir
15. črc 2009

Jasne, narodil se 25.5. Byl sice menší 2660g na zacátku 37 týdne, ale je v pořádku a pěkně roste 😉

bajusik
15. črc 2009

tady už moc mamin nechodí, tak si najeď do diskuze společný termín a tam květen 2009 ;)

bajusik
15. črc 2009
radanaf
17. črc 2009

bajusik:dekuji za rady, kazdopadne to koupim a vyzkousime. 😉 snad nam to taky pomuze.

markchina
19. črc 2009

Nazdar holky, jsme zpet z dovolene, bylo to suprovy, az budu mit vice casu, tak si vas musim docist, co je noveho a pridam i fotky z dovolene. Ted jeste vybaluju, uklizim a tak, takze kopec prace. 😖

anitta
19. črc 2009

ahojky holčiny prosím můžete mi napsat kolik mělo vaše mimi obvod hlavičky ve trech mesících? my máme 43cm a dr nás trochu vystrasila,

dekuju moc

lidus2
19. črc 2009

ahoj makrchina...tak te tu vitam...pak napis jaka byla dovca a jak to zvladal vojtisek 😀
snad nemate za sebou dalsi pad 😉
jinak holky vas presouply sem a ja se k vam vtirla 😀 😀

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
tak se brzy ukaz 😀

mamlas06
20. črc 2009

anitta - malá se narodila s obvodem 34 cm a ve 3 měsících měla 38,5 cm... Čím tě prosím tě vystrašila?

anitta
20. črc 2009

ahojky tím že by to mohla být voda v mozku bojim se ale už me hodne lidí uklidnilo že je to blbost má 6kg a 60cm tak je to celkem umerné

eatygrenee
20. črc 2009

anitta: my máme v necelých 2 měsících obvod hlavy 39 cm

jituskak
25. črc 2009

holky, jak vám mimča zvedají halvičku? mám pocit, že malej se nijek nezlepšil od toho 1. měsíce. na bříšku řve a hlavičkou mlátí, jako že ji chce zvednout, ale je moc těžká, tak mu padá... začínám se tím trápit, protože ostatní mimča už dávno hlavičku drží...

marcuca
26. črc 2009

Ahojky maminky, i ja jsem maminka 2 mesicniho chlapecka Filipka. 🙂 Nevim presne cim by to mohlo byt, ale pripada mi, ze mi nejak ubyva mlicko v prsou. Filipek chce stale casteji, ale zaroven nechce vubec UM. Ani ze strikacky a ani z lahvicky. Poradte maminky, ktera mate nejakou dobrou radu. 🙂

mamlas06
26. črc 2009

jituskak - nesrovnávej se s ostatními mimískami, každé mimčo je jiné 😉 někdo má hlavičku holt těžší tak má problémy s udržením. Určitě se to časem naučí 😉 Můžeš mu třeba pomoc, když je na bříšku tak mu podepři ruce (zkus si to napřed sama na sobě, lehni si na břicho a opři se o ruce, sama poznáš kde je potřeba pak malýho podpořit) Pokud si ale přesto nejsi jistá, zkonzultuj to s mudrou, ta by měla nejlépe vyhodnotit ten správný vývoj
marcuca - třeba to není tím že by ti mlíčko ubývalo ale že Filípek teď hodně roste tak potřebuje častější přísun 😉 Rozhodně se snaž vydržet, byla by škoda, pokud plně kojíš, o mlíčko přijít

kacir
27. črc 2009

marcuca- koj dál, čím víc budeš kojit, tím víc mlíka se ti bude tvořit. Vydrž, jsou chvíle, kdy se ty prsa mín nalívají, to se spraví samo. Nekrm zbytečně UM, věř, že se to upraví a koj jak o závod dál 🙂

kacir
27. črc 2009

marcuca- s tím zvedáním hlavičky se netrap, některá mimča nezvedají hlavičku hned ukázkově, malej mi u toho taky řve a je lenošnej. Jestli máš pochybnosti, obrat se na doktorku, at ho zkoukne, ale určitě je zdravej a naučí se to později, nedělej si zas takový starosti 😉

janula14
2. říj 2009

AHOJ,MAM 9 TYDENNIHO CHLAPECKA.RADA SE PODELIM O RADOSTI I STAROSTI.PORODNI VAHU JSME MELI 3,90KG A TED MAME 6,30KG.RADA BYCH SE ZEPTALA,JESTLI JE NORMALNI,KDYZ MI ZACAL PIT JEN OKOLO 110ML MLEKA NA JEDNO KRMENI A KDYZ NESPINKA,TAK CHCE PIT SKORO KAZDE 2 HODINY.NEZ SE MU TO TAKHLE ZMENILO,TAK JSME BYLI NA 150 A NEKDY DOKONCE NA 180ML.MIMINKO PROSPIVA DOBRE.PODLE TABULEK BY MEL PIT TECH 180 PRIBLIZNE KAZDE 4 HODINY.I KDYZ VIM,ZE KAZDE MIMINKO JE JINE,TAK ME TO VRTA HLAVOU.MATE NEKDO PODOBNOU ZKUSENOST?DEKUJI ZA ODPOVED

janula14
2. říj 2009

NAS MALY DABLIK SAMKO SE SMEJE HROZNE CASTO,JE S NIM OPRAVDU SRANDA.ALE DOST NAS TRAPI KOLIKY,VETSINOU K RANU,TAK TO MU POTOM DO SMICHU NENI.ALE JEN CO MU NAMASIRUJI BRISKO,UZ MA ZASE BLAZENY USMEV NA TVARICCE.

gjavurkova
22. lis 2009

ahoj holky. Mám Lenku, 7 týdnů. Jak to zvládáte psychicky? Já mám z mrňouse trochu depku. Někdy má lepší den, někdy prostě piští, že nevím co dřív a jezdím ze zoufalství s kočárem co to dá, protože to je jediná záruka, že tam bude spát. Nedaří se nám moc odříhat, pak nás bolí bříško, pak prdíme, tím se nevyspíme a neštěstí je na cestě. Tak už to tu mám v okolí proježděné a nebaví mě to. Taky začíná být zima, tak se nedá být moc dlouho venku. Nebydlíte někdo v Praze 10 a okolí? Docela ráda bych se občas s někým sešla na pokec. Malá když se vyspí, tak je boží, směje se, kouká na kolotoč nad postýlkou a tak, ale jak říkám, to je málo kdy. Moc mě mrzí že je furt nevrlá a nevím co s tím. Bojuju mezi touhou ji po kojení polospící odložit do postýlky s tím, že neodříhne ale snad chvilku usne a mezi dlouhým pokusem o odříhnutí, který se nemusí podařit a ještě ji probudím tak pak piští že chce spát. No tak jsem si postěžovala, máte nějaké rady?

anysek1
22. lis 2009

Ahhojky holky já mám chlapečka Alexe ten má dnes přesně dva měsíce.je to můj šikulka.přes den mi papká co 3 hoďky ale v noci mi spí asi 7 hodin.jinak porodní váha byla 3320g a dnes máme asi 6kg,co je ještě rarita tak malej měřil při narození 56cm dnes nám jsou malé i oblečky vlelikosti 68☹takže spoustu věcí co jsem nakoupila neměl ani na sobě.jinak mi pořád něco povídá a směje se.povídají vám vaši prckové???

gjavurkova
23. lis 2009

jo my měly 54 cm, na holčičku dobrý, ne? Taky jsme leccos od začátku neoblékly a v měsíci a půl jsme měly 5,6 kg, takže k těm šesti bych to taky ve dvou měsících viděla. Mně malá taky povídá a směje se, pokud je ovšem dost vyspaná, což jak jsem psala není tak často. Přes den kojíme po cca 3-4 hoďkách podle spánku a v noci máme 6-ti hodinovku a pak už po těch cca 3. Pakliže nás něco nebudí. No máme taky rýmu a zánět spojivek, tak je to těžké. Dneska jsme ovšem šípková růženka. Ráno spala tři hodiny, pak jsme hodinu povídaly a pak zase tři, teď jsem nakojila a zase spí, skoro si říkám, jestli je v pořádku, ale ať si spánek užije chudinka, když ho normálně moc nemá. Třeba se konečně naučila sama odříhávat a bude líp. Jen doufám, že se neprobere v deset večer a nezačne si chtít hrát . Uvidíme.

anysek1
24. lis 2009

gjavurkova no na holcicku je to dost dobry😀 nas malej mel dnes bozi den porad se smal a povidal.jsem z nej nadsena.to ti teda nezavidim zanet spojivek a ryma no dekuju pekne☹ snad to malou brzo prejde.jen at pekne spinka aspon se driv vyleci😀

andulka87
15. led 2010

AHojky maminky. Mam dve holcicky jedna ma dva roky a druha tri mesice. Prvni holcicku sem jenom kojila a nebylo potreba nic jineho. Druhou holcicku taky kojim. Vzdy krasne spinkala(od narozeni skoro celou noc) ale poslednich par dni usina s hysterickym placem, prso ale nechce tak nevim cim to je. Maminka poradila davat hermankovy caj,ale doktorka je proti, tak nevim co mam delat. Dneska sem ji ale zkusila dat toho cajiku a usnula sama a krasne tak uvidime. Ale nemam zadny baby cajik tak sem dala vylouhovat susene kvitecka z hermanku. Myslite ze ji to nijak neublizi. Su z toho trosku zmatena. Dekuju

maktor
16. únor 2010

Ahoj holky, mohla byste mi prosím některá poradit? Mám 7 týdenní holčičku a ještě se na nás nesměje. Nevím jestli je to v pořádku. Na bříšku hezky zvedá hlavičku, hračky ji na chvilku zaujmou, ale pořád se kaboní. Děláme na ní ksichtíky a nic. Od kdy se na vás minka smála? Dík.

momin
16. únor 2010

maktor nam sice nejsou 2 mesice 😅 ale maly se poprve usmal v 10 tydnech.... 😀 ja myslim ze mate jeste cas... 😉

maktor
16. únor 2010

dík moc, už na ten první úsměv čeká celá rodina 🙂

momin
16. únor 2010

hihi.... 😉 my sme taky tak cekali... Delali sme na nej porad opicky a poprve se usmal na babicku kdyz mu rekla "ahoj" 😀

renros
16. únor 2010

Přesně tak, my dělali tako vopičárny a Viktorek nic a najednou se z ničeho nic usmál! Bylo to asi v 7. týdnu. Teď, v 9. týdnu se řechtá už celkem často. Pro změnu nám nechce moc zvedat hlavičku. Proto poctivě trénujeme - tak 7x denně, i když třeba jen na chviličku.

ivana2301
17. únor 2010

ahojte žienky - mamičky...,potrebovala by som poradiť....Mám skoro dvojmesačnú babuľku váži asi 5,14kg.Koľko by mala asi tak spapať na jednu dávku-Je kojená...Vážim hu a vypije niekedy 100 inokedy 80 alebo 140.Papká tak po 3 3,5hod. v noci ako kedy po 6h....Koľko spapkajú vám?A ešte mám starosti...Koľko Vám je hore dieťatko po napapkaní sa??Mám pocit že maličká stále spinká.Po jedení je hore niekedy ...asi 1 hod - tak dlho odgrguje..a potom zaspinká...Niekedy hu musím budiť na papkanie...alebko ked hu nezobudím tak sa zobudí sama prebalím trošku sa snou porozprávam a už za chvíľu revéé na ratu..potom sa moc napapká a zase zaspinká...Snažím sa hu dávať na bruško lebo nechce pásť koníky....Aj to ma dosť trápi..ale zase ked hu mám na rukách hlavičku pekne držká...Už kadečo skúšam aby vydržala čo najdlhšie na brušku ale dosť hu to hnevá a plačká.....Akosi pri tom zdvýha nôžky a prdelku.....Snažím sa jej aj pomôcť že jej ručky pridržam ale akosi nyšt.Prosííím poradte že ako vyzerá Váš bežný den....Lebo už kadečo si nahováram či je všetko v poriadku ☹ Ale zase pekne sa usmieva pekne fixuje očkami hračky-kolotoč...tak neviem...ale trápim sa preto....

momin
17. únor 2010

Ivanko a vy ste meli nejake problemy ze ji vazis? ja tohle nechapu..... ☹ zbytecne si timhle to materstvi zneprijemnujete misto aby ste si to uzivali...
Pokud pribira a pokud papa po 3 hodinach je to v pohode! Ze ti v noci vydrzi 6 hodin je super! Co by za to jine maminky daly...
A s tim pasenim koniku-drzeni hlavicky-to zvladaji deti ve 3 mesicich.. takze kliiid.... 😉