2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

oli26
12. črc 2010

😀 😀 😀 uaaaa uaaaaa to znam 😀 😀 😀

j.cien
12. črc 2010

Boze-vypraveD!!!Sorry!!pisu jak hotentot 😀

dracinek
12. črc 2010

ahoj holky, tak u nás se režim pomalu buduje. Ráno vylízáme s postýlky po 8 pak nakojit, sejdeme o patro níž k babičce-tam chvilku pokecáme projdeme se po baráku a malý jde spinkat, pak se tak za 2-3 hodky zbudí, napapá-zase se ponosí pokouká a když nezačne zývat položím ho do houpačky nebo ho položím na dečku a hrajeme si se štěrchátky-pak občas popaseme koníčky a jde se zase bucat, navečír ven a pak kolem 7 koupel, 8 postýlka a o pul 9 chrní a pak co 3 hodinky papáme. Taky se těším až se nám to zlomí a bude spát déle-ale v těch vedrech se ani pořádně spát nedá ☹

dracinek
12. črc 2010

😨 zívat s Y - ostuda 😅 Až teď jsem si toho všimla 😀

j.cien
12. črc 2010

@dracinek juva-krááásne pasete!takto mi pase akorat Mia...Tea jeste moc ne 😖

oli26
13. črc 2010

dracinek-- juuu vy nadherne pasete my jeste nic moc ☹ jak na to? 😀

lopejznikova
13. črc 2010

Ahoj holky,
u nás se taky o režimu moc povídat nedá. Co jsou ty vedra tak kojíme co 2 hodiny, někdy i hoďku, k večeru vydrží i 4 hoďky, ale to převážně po ježdění s kočárem. Třeba dneska jsme kojily odpoledne kolem půl šesté a doteď spí, ale čekám, že se každou chvíli vzbudí. V noci vydrží i 6 hodin, ale pak si to přes den vybere. Když ji nakojím a hned neusne, tak si s ní povídám, houpu, chodím po bytě. Mám dobré, že táta pracuje z domu, tak si ji bere i táta. Odpolko jezdíme za babi anebo ona přijde k nám. Tak ji zase má babi. Jelikož jsme první vnouče, tak si to užívá. Nám na prdíky pomáhá to, že Valinka mi usne na břiše, vydrží takto spát i 2 hoďky, já se teda asi po půl hodině kroutím, ale co by pro ně člověk neudělal, že 🙂. Dávám Sab, ale trochu pochybuje o jeho účinku, jinak mažeme bříško Pupíkem a cvičíme. My ještě nepaseme, akorát tak když ji držím jakoby na odříhnutí, tak se vzpíná na ručičkách. Kdy se začíná pást?

lopejznikova
13. črc 2010

Taky jsem dneska volala laktační poradkyni a defacto mi řekla to co jsem načetla z netu a že by byla 2x milá to se říct nedá. Máme problém s přisáváním, přisaje se, párkrát si cucne, odsaje, přisaje a takto pořád dokola. Anebo se přisaje, nádherně pije a pak jakoby dostala nějaký záchvat začne třepotat hlavičkou, kopat nožičkami, zběsile hledá bradavku a pokud ji dostatečně rychle nemá v pusince, tak spustí řev, a když už ji má v pusince, tak jí to teče hodně anebo málo, tak to taky řve, tak ji zvednu, uklidním, přiložím znovu, a opět se situace opakuje, takhle to zkusíme ještě 2x a pak já nebo malá toho nechá a usne, další kojení se to buď opakuje anebo je to v pohodě. Je to otázká pár týdnů zpátky. Jediné co mě utvrzuje v tom, že to dělám asi dobře je, že prospívá, tak odhadem má 4,20,a že mám bradavky v pořádku. A že je potřeba spíš vychytat jenom detaily.

dracinek
14. črc 2010

@lopejznikova : no my začali pást dost brzy-podle fotky první náznaky 5.6. to měl malý skoro měsíc a na konci června už mu to šlo lépe. Ale to nic neznaená, že ještě nepasete - ono je každé mimi jiné 🙂
Ohledně toho kojení, jde spíš skutečně jen o detaily-pokud ti přibírá taky by to nijak moc neřešila-malá hold zkouší co může a je ted trochu vybíravější-bud ji to teče moc nobo malo... To se urovná-neboj.

dracinek
14. črc 2010

Holky, chtěla bych se zeptat: dáváte ted čepičku, v těch vedrech, když jdete ven ??

argousek
14. črc 2010

Ahojte holčiny, můžu se přidat? Máme 2 měsíčního kloučka 😉

Čepičku nedávám, kdyžtak jen plátěnou proti sluníčku, když ho nesu na ruce, ale jinak bavlněnou určitě ne

argousek
14. črc 2010

lopejznikova to je možný, že to dělá. Štěpán se taky začne odtahovat a řvát, když mu to teče moc a nebo ze začátku, když se přisaje a honem mu to neteče 😉 Pokud prospívá je to O.K

argousek
14. črc 2010

jo a k tomu pasení. Ono se ze začátku mluví o pasení, ale není to ještě ono. Sice se může vzpírat na ručičkách, ale dobře pasou až tak ve třech měsících. To už vymizí ten úchopový reflex (sevřené ručičky) a při pasení má ručičky otevřené a krásně se opírá o ruce. Takže žádný strachy, času dost 😉

oli26
14. črc 2010

to lopejznikova: my mame obcas pri kojeni uplne to same , je to boj 😀

dracinek
14. črc 2010

no u nás je spíš problém po kojení-když si malý začne vehementně vykládat a kopkat nožičkama - pak ublinkává ☹

lopejznikova
14. črc 2010

my čepičku taky nedáváme, a když už tak plátěnou s dírkami, stejnak má přes stříšku plenku, tak si myslím, že by to bylo moc.

lopejznikova
14. črc 2010

@dracinek tak to mi taky ublinkáváme, hlavně když se přisaje nad 10 min, tak to do hodinky všechno vyblinká, ale stalo se nám to zatím tak 3-4 a to si přitom ještě nalokola vzduch. Ze začátku jsem z toho byla pěkně vyplašená, ale naštěstí to nešlo obloukem. Malou jsem otočila hlavičkou dolů a vypadalo to jako když pustíš kohoutek.

lopejznikova
14. črc 2010

@argousek úchopový reflex ten teda máme dost silný, ale už se to začíná zlepšovat, aspoň při spaní má ručičky volnější. Možná je to i tím, že jsme v bříšku přestaly růst a zastavily jsme se kolem 38.tt a museli mi porod vyvolávat. Dr. říkala, že je to na ní znát, ale jenom min. a že kolem 3 m se to srovná.

dracinek
14. črc 2010

my právě čepičku taky nedáváme a plenu přes kočar taky praktikujeme 🙂

oli26
15. črc 2010

my teda neblinkame nikde, ale taky si vubec nebroukame ach jo 😠 😠 😠

lopejznikova
15. črc 2010

holky, já mám asi blbou otázku, ale jak poznám, že brouká? Valča vydává takové neidentifikovatelné zvuky (eeeaaaeeaa...) a mává si při tom pěstičkami u obličeje a je taková živější. Babička říkala, že si krásně povídá. To je to broukání?

oli26
15. črc 2010

no ano jak se to pozna ? 😲

argousek
15. črc 2010

no dítě není už jen zticha nebo nepláče ale vydává takové hrdelní zvuky, které mohou znít jak eeaa .... jak píše lopejznikova 😉
oli26 ale nesmutni, každé dítě má své tempo a není třeba se znepokojovat, pokud něco začne dělat dřív nebo později 😉 všechny k tomu dojdou 🙂

dracinek
26. črc 2010

nějak nám to tu zase upadlo. Tak jakpak rostete?

oli26
26. črc 2010

no my snad rosteme, hele otazka, uz vam mrnata spojuji ruce?

j.cien
26. črc 2010

@oli26 moje holky zatim ne...jen jedna objevila,ze se ra rucka cucat,tak si ji cpe do pusy....

oli26
26. črc 2010

j.cien- no my cucame taky 😀 teda jestli se to tak da nazvat, nebo spis se snazi rukou udavit, nebo si ji uhryznout 😀 😀 😀 jinak pri paseni zacal otevirat jednu ruku... na stridacku 😀 z chrastitek zrovna nadsenej neni 🙄 a zitra nas ceka ocni, protoze nas zlobi kanalek a dnes se mu to hrozne zhorsilo ach jo 🙄 a uz spinkate lip? malej mel ted nejaky tri urvanejsi dny, takze bylo veselo 😝

dracinek
26. črc 2010

no u nás jsou taky ted hytem ručičky-občas už i paleček cucá jak divej 🙂 Když ho mám opřeného zády o prsa tak si občas chytá ručičky ale hlavně si je cucá 😀 Posledních pár nocí byl malej taky nějakej nevrlej. Jinak spinká od pul 8 do pul 12 a pak se budí ve 3 a v 6 , pak ještě občas usneme tak do 8....

j.cien
26. črc 2010

@oli26 Ja to nechci ani zakriknout...ale posledni 2 noci to byl luxus-kojila jsem ve 21 a pak az ve 4rano 😵 😵 😵

oli26
26. črc 2010

tak to je opravdu luxus, tak to moc preju, at to vydrzi a tise zavidim 😀 😀 😀