2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

lopejznikova
28. črc 2010

Ahoj holky, tak jsem se vrátila za chaty a hned bych se tam vrátila. Valinka tam spala i 7 hod v kuse, hlavně v noci. Doma je to horší. Ne,po spala ukázkově, nakojily jsme, pohoupaly, přečetly pohádku a v tu ránu spala a kupodivu i ve stejnou hodinu. Dneska to bylo horší, to se budila co 2 hodiny a dneska jsme uspávaly skoro přes půl hodiny. Ale asi jsou nějaký změny na slunci, protože Valča je taky nějaká rozmrzelá. Ručičky nespojujeme, ale pěkně cucáme a dávíme se 🙂. Prstíky vedou před dudlíkem. Zatíme nepaseme, ale pěkně laškuje s broukáním. Hlavně reaguje na tátu 🙂.

ija1
28. črc 2010

ahojky, muzu se pridat? mam 2,5 mesicni holcicku a neznam nikoho moc v okoli s kym pokecat o Alence............ jmenuju se Ilona

oli26
29. črc 2010

@ lopejznikova: to bylo asi tim cerstvym vzduchem 😀 😀 😀 nam na chate taky pekne spinka 😀 ,s tema prstikama mame ted novinku, mrnous se snazi nacpat do pusy najednou dudlik i ruku a kdyz mu to nejde, jako ze ro nejde nikdy, tak pekne rve 😀 😀 😀
jinak dneska jsme se pry poprve smali nahlas... ja jsem to teda neslysela, protoze jsem spala jak poleno, ale mrnous se prej rehnil na kolotoc... jeho nejoblibenejsi hracka, vydrzi ho sledovat i hodinu a krouti pritom hlavou jak sleduje jednotliva zviratka. Bohuzel mame rucne natahovaci, takze jen natahujem a natahujem. 😀 😀
No a me se udelal opar, takze mam vitr, aby to mrnous nechytnul ☹ ☹ ☹ ach jo!!!
@ IJA1- Jasne, vitej mezi nami 😀

dracinek
29. črc 2010

A holky, když si vaše dítko cucá ručku, prstíky necháváte ho nebo mu dáváte dudlík místo pacinek? Náš malý jeď těma ručkama úplně posedlý-pěstičkou si vyšťouchne dudlík a už jede 🙂

oli26
29. črc 2010

@ dracinek- ja ho nechavam, at si uzije 😀 😀 😀 jenom me desi, ze ma rucicky casto plny chlupu, jak hladi kocku a pak sup s nima do pusy 😢

dracinek
29. črc 2010

@oli26 to znám 🙂 Máme kočku a psa. No alespoň si zvyknou 🙂

ija1
29. črc 2010

Ahojky, preju krasny den, nase Alenka uz pomalu spojuje rucicky dohromady............obcas se ji to podari..........a prstickyz pusy vyndavame porad a misto nich davame dudlika. Ted ma novou zabavu, snazi se dostat sama na brisko..........tenhle tyden je nejaka rychla,,,,,,,,,,v nedeli zacla past konicky sama, a od ctvrtka se otoci sama na brisko, uz asi tri tydny se snazi se tam dostat a ted se ji to povedlo............uz dvakrat tam od vcera byla.........uplne sama..............., me sokovala vcera maximalne. povazovala jsem za uspech ze se dovede dostat na oba boky ve 2,5 mesicich a ona vcera uz uplne na bricho..........
a brebenti si porad, porad komentuje, obcas to vypada jak kdybysme vedly rozhovor..............

dracinek - to je hezky ze pesti 🙂, to neumime, Alca si chytne dudel do prstu a hodi ho k noham...............

lopejznikova
29. črc 2010

@dracinek Ahoj, malá taky, jak kdy, když už se mi to zdá dlouho anebo často, tak ji vrazím dudlík, ale stejnak dlouho v pusince nevydrží, vyplivne a cpe si pěstičku, někdy palec a teď jede "na paroháče" 🙂. já se taky občas divím, kde ten dudlík skončí. My se zatím nepřevalujeme, úspěch je na bok, ale točí se pořád jenom na levý. Zkouším ji dávat na bříško, ale vůbec se jí tam nelíbí a koníky ještě nepaseme...chjo. Ale broukáme a taky vedeme rozhovory 🙂.

lopejznikova
29. črc 2010

@ija1 ahoj, vítej 🙂

ija1
29. črc 2010

@lopejznikova - dekuju 🙂, ALca se tocila dva tydny nejdriv na levej, pak tri tydny jen na pravej a tedka uz na oba, ale zatim to dela jen asi 3 dny, zacli jsme na ten opacny bok davat hracky a po nejake dobe to zabralo...............rozhovory jsou krasny............mozna je to jen moje fantazie, ale jednou jsem rikala kuuuuuuuuuk Alenko.............a asi po minute ticha se ozvalo kuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuk............ kdybysme to neslyseli oba s manzelem, neuverime..........a kazdy rano kdyz rekneme ahoooooooooooooooj, nasleduje usmev a odpovida asi petkrat hahooooooooooo
Alca zacla s pasenim ze dne na den,vubec neslo, neslo, nevedela jsem co delat a pak najednou se to zlomilo......

oli26
30. črc 2010

@ dracinek- jak to delate s chlupama? at delam, co delam, jsou proste vsude, a to jsme koupili i susicku, aby nebyli na obleceni a vysavame rainbowem a vubec, cesu ty potvory kazdej den a vsude chlupy 😀 😀 😀

lopejznikova
30. črc 2010

@oli26 ahoj, my máme 2 psy a je to dost záhul a ještě malej byt, ráno uklidím a večer můžu zase. Malá má i chlupy na dudlíku. S tím nic nenadeláš, jedině dát zvířátka pryč ☹. Já jsem z toho byla taky hotová, ale manžel razí teorii ať si zvyká, tak to neřeším. Stejnak za chvíli budou lézt a budou mít v pusině všechno 🙂.

oli26
30. črc 2010

@ lopejznikova- jo tak chlupatej dudlik mame taky 😒 prijit k nam socialka, tak uz jsme bezdetni 😀 😀 😀 ted jsem douklizela a uz se tu zas kolem me vznasi chuchvalec chlupu, nechapu, ze ty previti maj jeste nejaky chlupy vubec na sobe 😀 😀 😀

dupik
30. črc 2010

Ahojte holky, máme doma Verunku - 2 měsícea tři týdny. Jak tady čtu, jak se vaše mimi umějí převrátit na boček a na bříško, tak asi máme doma lenocha. Snaží se pást koníky-dávám ji každý den, ale moc ji to nejde. Tak snad vás brzo doženeme...Jinak malá je ukecaná po mě. Když na ni koukám a mluvím, tak spustí a i čtvrt hodiny v kuse odpovídá...Je kouzelná.

dupik
30. črc 2010

Jinak čtu tady, jak se bavíte o nočním kojení. Malá je v tomhle fakt pohodová. O půl osmé koupeme, pak kojení - 20min. V devět spinká a budí se o půl čtvrté, nabaští se a spí dál. Pak až v sedum ráno. Celkem pohoda. A tak dvakrát týdně spí až do šesti celou noc.Vstává až s manželem...je to naše prcka...

lopejznikova
30. črc 2010

@oli26 jojo, tak to my taky 🙂.

lopejznikova
30. črc 2010

@dupik neboj, my máme taky lenocha 🙂, všechno přijde. Já ji teda na bříško dávám jenom když ji bolí. Příští týden jdeme na KO, tak se zeptám dr. Ale malá šla dřív, resp. už mi v bříšku nerostla, takže mi ukončili těhu v 39. tt a Valča odpovídala tak cca 37 - 38 tt.

dupik
30. črc 2010

No mě brali sekcí kvůli preeklamsii ve 38+0, tak vlastně malá dva týdny skluz...ale zatím jsem to tak nebrala...asi bych neměla srovnávat malou..

oli26
30. črc 2010

@dupik- radek se taky jeste nepretaci, ani naznakem :o) 😉

slunickoseznam.cz
30. črc 2010

Ahoj holky můžu se k vám přidat taky mám doma 2 měsíční miminko 🙂

ija1
30. črc 2010

ahojky,
dupik - sice to prevraceni ji slo tak ze tri tydny vlevo, pak dva tydny jen vpravo ted uz oboji, tam byla vcelku rychla, ale konicky ji dlouho nesly, byla jsem z toho smutna, ze to nejde, a pak se to nejak jeden den zlomilo...............takze asi kazdy mimi chce cas, je fakt ze Alca je presne den pred terminem.......... a na brisko se ji to zatim povedlo trikrat samotne.............takze porad trenuje..........ale dokonce sama..........porad tam proste chce............

lillyrakasova
31. črc 2010

Je tu spoustu maminek,tak třeba mi nějaká z vás poradí,protože já si opravdu rady nevím...Mám dvouměsíční dcerku Lilly a nedávno,je to asi týden zpátky když jsem ji vytáhla z kočárku a položila na přebalovací pult,tak se mi začla třepat-nožičky a ručičky měla narovnané jakoby v křečích...ztuhlé svaly,hlavičku nahlou na levou stranu,červenala se a mrkala očičkama....tenhle děj se opakoval vždy po hodině☹....ten den jsem jela s malou do nemocnice,kde nás hospitalizovali na 4 dny..ale všechna vyšetření měla v pořádku:(....tak jsme opět doma a já se děsím okamžiku,kdy se to opět stane....nemá stím některá z maminek zkušenost?? 😔 😢 ☹ 😒

slunickoseznam.cz
31. črc 2010

@lillyrakasova a neměla malá teplotu někdy křečují děti z teploty?

peprlik
31. črc 2010

ahojky holky muzu se vas na neco zeptat??

peprlik
31. črc 2010

nase mala, bude mit v pondeli 2 mesice a vubec nereaguje na zvukove podnety, muzu ji mlatit u ucha a hlavu neotoci...☹, poslali nas na usni a ja se bojim toho nejhorsi...jak to mate vy?? co vasi prdlousci, toci se za zvukem??i kdyz spi a ja tlesknu tak se nijak neleka☹

eloana
31. črc 2010

@peprlik ahoj tak snad to bude dobre..... malemu bude v utery 8 tydnu -na zvuky reaguje je dost lekavy a za chrastici hrackou se otoci. V porodnici vam nezkouseli ouska? maleho merili takovym pristrojem

slunickoseznam.cz
31. črc 2010

@peprlik -Tak Natálka je taky lekavá ale když usne tvrdě tak jí nevzbudím tlesknutím ani silným zvukem ale když nespí chrastím chrastítkem nebo na ni mluvím tak se zamnou otočí a v porodnici nám měřili ouška taky takovým přístrojem jestli Natálka slyší určitě to bude dobré možná je jen "lenivá"a brzo to dožene

lillyrakasova
31. črc 2010

slunickoseznam.cz-...Ne ne právě že ne...:(...kdyby měla teplotu tak by to byly fibrilní křeče nebo tak nějak o těch vím...jenže teď ty křeče měla zase a dvakrát☹já si vůbec nevím rady☹

eloana
31. črc 2010

@lillyrakasova napada me nejaka forma epilepsie,ale to by vam snad v nemocnici zjistili........

slunickoseznam.cz
31. črc 2010

@lillyrakasova a má jeno ty křeče nebo i nějaké jiné potíže?