2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

petulka12
14. kvě 2009

my měli 3550g a 50 cm a při poslední prohlídce naměřili 57cm, je hrozně dlouhej

vendulka
14. kvě 2009

téda, jakto, že etad máe už všichni 62 a nám je pořád 56, nevím, kolik teda měří teď...ale je nám a to si myslím, že je delší jak 56 cm, pač v 6 týdnech měla 54cm a už má 8 týdnů a za týden nám rostla cca 2cm...tak envím

vendulka
14. kvě 2009

ale oni to značí ty velikosti jak chtějí 😀

vendulka
14. kvě 2009

petrulka: tak asi má být po kom, já jsem malá (160cm) a MM je vysoký (190cm) a zatím toasi vypadá, že Nath bude po tátovi v tom jak bude velká

petulka12
14. kvě 2009

náš malej má být taky po kom vysoký, já mam172 a taťka 180
jen mám strach aby semi do pul roku vešel do kočárku (máme malou korbičku), no hlavně že mi to všichni řikali a já si nedala říct 😅

mamlas06
14. kvě 2009

My nosíme od velikosti 52 do 62 a vše nám krásně sedí 😀 Takže ty velikosti je opravdu třeba brát s rezervou. Kačí je takovej hroznej dlouhán - roste do dýlky o stošest, šířku si zatím šetří 🙂 Oblečky jí tedy sedí na dýlku, šířku vyrovnáváme s látkovýma plenama.
A abych dorovnala s vámi koupání - používáme Bubchenu šampon na koupání a olej na mazání. Teda už se s tou kosmetikou blížíme ke konci, tak zkusím SebaMed. A v porodnici nám říkali, že by se mělo děťátko mýt každý den, když ne koupat, tak aspoň celé tělíčko otřít vlhkou žínkou. To koupání mi přijde příjemnější, takže koupeme. A po ránu otřít obličej studenou žínkou...

vendulka
14. kvě 2009

tak my teda ráno nečistíme bličej a občas ji utřu těma utřiprckama, když je od blinkánků

petreva
14. kvě 2009

Ahoj maminy 😉
Taky koupáme ob den a ten den mezi otíráme 🙂 Myjeme buď čistou vodou nebo trochou dětského gelu a mažeme krémem...
Holky, vy co kojíte, odstříkáváte si nějak pravidelně nebo vůbec??A vážíte někdo prďouska před a po kojení? Kolik toho vypijí??

veruska007
14. kvě 2009

Ahoj, tak my museli mrnouska vazit skoro porad: pred kojenim, po napiti z jednoho prsu, z druhyho prsu, po dokrmeni UM, plus vecer nahatyho. A taky jsem odstrikavala, po kazdem kojeni. Bylo to o pusu pro nas vsechny 🙄 . Po sestinedeli jsem prestala odstrikavat a malyho vazime jen vecer, injekcni strikacky jsme vymenili za ortodonticky dudel od Nuku a pohodicka, Honzik pribyva, spinka celou noc a maminka je konecne stastna a spokojena 😵 .

vendulka
14. kvě 2009

my taky musely vážit, pač malá nepřibírala na váze a zhubla a tak jsem museli zvážit, nakrmit z oprsu z vážit, dokrmit UM a zase zvážit a večer taky nahatá...ale pak jsem přešly úplně na UM a vážily jsem jen před a po jídle a pak už vůbec a jsem jen an UM a jsem myslím šťastné obě a malá krásně přibývá, včera jsem vážily a má už 4,5kg 😉

momin
14. kvě 2009

Holky ktere davate maly UM dodrzujete presne tu tabulku? Ja totiz maleho nemuzu nijak donutit aby tech 150ml vypil. Vipije mi tak 60 nekdy 90. Ale za to chce casteji... 😒 myslite ze to vadi?

vendulka
14. kvě 2009

minin, já to chtěla dodržovat,ale mudr mi říkal, že se na to nemám koukat, no naše malá je asi velkej jedlík, 130ml zvládala v pohodě a ráno mi už vypije i 170ml a začínáme pomalu na těch 170ml, pač má už 4,5 kg

simounah
14. kvě 2009

Náš malý má 5,2kg a první dostane prso a pak 90ml z flašky UM (to někdy sní celé někdy ne). Pokud mu dám jen samotnou flašku vypije tak 120ml. Jí zhruba po 3-4 hodinách přez den a v noci po 5hod. Moc na to dávkování na krabici nekoukám - když má hlad tak mu dám víc, když ne tak míň.

mamlas06
14. kvě 2009

Jak vás tak čtu, my jsme pěknej drobek, po dvou měsících máme 3,5 kg. Zatím kojím a je fakt že občas mám pocit že přes den nedělám nic jinýho. Ale zase dávat UM se mi nechce... Za týden jdeme na převážení tak uvidíme co nám Mudra řekne.
A mám další dotaz 🙂 Co všechno děláte při kojení (krmení)? 😀 Většinou u toho prohlížím net (jako právě teď), tak jestli to třeba nevadí? Jako jestli se nemám věnovat tomu kojení? Já už si fakt připadám občas jak magor 😀

momin
14. kvě 2009

Jee 3,50 ve 2 mesicich ten musi byt malinky.. Dan mel 3,70 kdyz se narodil a minuly tyden uz mel 5,20 😅 my asi mame zase pekneho cvalika. Ale me to ani neprijde sem rada ze roste. 🙂 A myslite ze vadi kdyz mu ho pres den davam treba co 2 hodiny? Podle te tabulky by mel vypit 150 ml a pak 4 hodiny vydrzet nepapat. Asi to ale nikdo takhle presne nedodrzuje co?! 😅

momin
14. kvě 2009

mamlas06:chtela sem se na vas podivat do albicka ale zatim tam mas jenom pripravu.. 😀 dobra priprava... 😀

mamlas06
14. kvě 2009

Momin - ta, máme holčičku 😉 Jestli já teda nejsem nějaká krkavčí matka co nedá děcku pořádně najíst? 😀

mamlas06
14. kvě 2009

Tam mám 2 alba? Přípravu a Kačenku: https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

momin
14. kvě 2009

jee fakt promin ja sem si nevsimla... Takove malinke miminko.. 🙂 je nadherna. danecek byl obr uz kdyz se narodil 😉

mamlas06
14. kvě 2009

Nic se nedeje 🙂 Jestli ten tvůj Daník nebyl tak těžkej kvůli té spoustě vlásků co měl 😀
Všechny miminka jsou krásná, vždycky mi přišly všechny úplně stejný, ale nejsou. To vlastní je vždycky nejkrásnější že jo 😀

veruska007
14. kvě 2009

Ahoj, tak ja castecne kojim a castecne jsem na UM, na tabulku vubec nekoukam, protoze malej od zacatku vubec nepije tolik, kolik ma. Pribira presne podle tabulek (melo by to byt 30g/den), tak to neresim. Narodil se s 2650g, ted ma 4 150. Pije cca 7x za den, ale nekdy si jen cucne a usne a nic. Kolik presne nakojim, to nevim, ale kdyz jsem to pred casem kontrolovala, bylo v prumeru kol. 50ml. A UM mi nevypije vic nez 50 ml. Takze plus minus dohromady 100 ml na krmeni, 700 ml za den.

sayast
14. kvě 2009

ahojky holky,
muzu se pridat? Nasi Julince jsou dneska presne 2 mesice.
V utery jsme byli na kontrole, meli jsme 5860 g a 56,5 cm (porodni 3050 g a 49 cm). Plne kojim.
Pri kojeni jsem bud na netu, nebo koukam na tv nebo ctu, snad to nevadi 😅.
velikost mame 56-62

mamlas06
14. kvě 2009

Say - jsem ženská zvědavá tak jsem ti hned nakoukla do alba a přečetla si o porodu - několik řádků jsem s tebou úplně cítila. Taky mi porod vyvolávali, ale bohužek se vůbec nerozběhnul (první tabletku do mě strčili v pátek v osm ráno, k "porodu" nakonec došlo až v sobotu navečer....). Fakt síla 😠 Ale můžu s klidem říci - stálo to za to 😉

sayast
14. kvě 2009

me spis potrapila placenta, mela jsem ji prirostlou k deloze. Jinak porod parada, sla bych hned do druhyho 😀. ale mam rozum a manza nechce 😅
rodila jsem tyden pred terminem 🙂
myslim ze kazdy porod za toho milacka stoji 😵

sayast
14. kvě 2009

mamla,kacenka je nadherna, takovy drobek 😵

veruska007
14. kvě 2009

Taky mi porod vyvolavali... trval 3,5h, tabletka zabrala, ale protoze mel Honzik malo kysliku, tak se ho snazili vyhnat rychle, dostala jsem tolik oxytocinu, ze jsem mela jednu kontraci za druhou, prestavky cca 20 vterin, ale nastesti to rychle uteklo. PA porad chodila, ze to na porod nevypada, nevypada... a najednou uz byla hlavicka skoro venku 😀 . Jo, u kojeni si ctu. V knihovne koukaji, jak tam porad beham pro novy knizky. Kdyz jsem na netu nebo koukam na telku, maleho to rusi.

sayast
14. kvě 2009

me se po prvni tbl zastavil porod po nekolika hodinach bolesti kdy jsem skoro lezla po zdi 😅 a pak mi vecer sama praskla voda. mala byla venku za 4,5 hod (po 1,5 hod tlaceni).

veruska007
14. kvě 2009

Jejda, tak to nezavidim, ja to mela uplne v pohode. A zatlacila jsem jen jednou, a to jeste jen tak pro srandu, Honzik vylezl v podstate sam 😅

simounah
14. kvě 2009

Jak tak čtu samý vyvolávaný porod. My jsme taky měli vyvolávaný v 41.týdnu - malý měl taky nízké průtoky (málo kyslíku). Tabletku jsem dostala v 8 ráno, v 11 kapačky oxytocinu a v 16:02 byl na světě. Taky nám dalo tlačení zabrat.

veruska tak koukám, že jsme na tom podobně s krmením 😉 , co dáváte za UM?

mamlas06
14. kvě 2009

porod fakt zazitek na celej zivot - v nemocnici jsem uz lezela od pondeli, dr. se nezdal zaznam monitoru. Nataceli me tak 5x denne cely tyden a v patek rano bez varovani zacali vyvolavat. Prozila jsem si fakt krusnej den a noc a to jsem nevedela co me ceka. V sobotu jsem byla asi od obeda privazana na monitoru permanentne, takze nejaky pohyb na zklidneni neprichazel k uvahu. Ulevilo se mi kdyz praskla voda, ale pak bylo jeste hur... Ke konci jsem uz zahodila veskerou sebeuctu a rvala jak tur a pritom jsem ani nerodila!! Jen se zkratka nechtely otevrit porodni cesty. Nakonec tedz pristoupili k cisari, nastesti. Kaci byla pry cela zamotana v pupecni snure...
Ted uz se tomu smeju, ale tehdy mi do smichu nebylo. A pan dr. vtipalek, nikdy sam nerodil, do me vrazil 2 prsty, ackoli chvilku predtim ivrdil ze je to sotva prst, a divil se ze pomalu brecim bolesti. V tu chvili bych mu nejradsi vrazilo taky neco nekam 😀
Se omlouvam ze jsem se tak rozkosatila, ale muselo to ven 🙂