2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

markchina
14. kvě 2009

ja mela taky vyvolavany a slo to jak po masle,necely3h.bolesti. Jinak u kojeni vetsinou koukam na tv nebo na mobilu neco koumam. Vojtu koupu kazdy den,pridavam do vody johnsbaby koupel,nicim nemazu,vecer prevlikam do frote overalku,rano do do bodycka a dupacek. Kdyz dem ven,tak jen priobliknu mikinku nebo svetrik a cepicku s backurkama. Polozim na mekou zavinovacku a prikryju fleesovou dekou.

sayast
14. kvě 2009

mamla, hruza ☹

mamlas06
14. kvě 2009

ze by byly v breznu nejaky erupce na slunci ze je tolik vyvolanych porodu? 🙂 U nas probehl "porod" v 38. tydnu...
Holky a odkud jste? Ja z takovy maly vesnice na jihu zapadnich Cech 🙂

petulka12
14. kvě 2009

mě porod teda nevyvolávali, 5 dní jsem přenášela ale 8.den jsem měla nastoupit na vyvolání ale začala jsem krvácet, takže jsem si poležela v nemocnici 2 dny než se malej narodil

mamlas06: Řesanice jsou za Kasejovicema že? já jsem z Blatné, možná to znáš

veruska007
14. kvě 2009

Ahojky, ja jsem z Brna. A malyho dokrmuju Sunarem Premium. Taky se divim, ze je tech vyvolavanych porodu tolik. Premyslim, jestli to spatny krmeni neni zpusobeno prave tim vyvolavanim, ze organismus jeste s mimiskem nepocital 🙄 . Jo, taky mi porod vyvolavali kvuli hypoxii plodu (nedostatek kysliku u miminka).

vendulka
14. kvě 2009

saysar...jé to máme stejně staré holčičky.... 😵

vendulka
14. kvě 2009

my máme dneska taky 2m

vendulka
14. kvě 2009

¨já porod vyvolaný neměla,ale nervama se mi malá narodila o 11 dní před TP

simounah
14. kvě 2009

Tak jsme se právě vrátili z prvního plavání ve vaně - jdu vám napsat jaké to bylo. Bylo to supeeer - Tadík jen koukal co se děje a spokojeně sebou nechal jezdit po vodní hladině. Myslím, že se mu to líbilo. No mě hrozně 😀 . Paní mu k tomu zpívala a říkala básničky a Tadík koukal a koukal. Dokonce ho tahla po vodní hladině jen za bradičku na zádíčkách a tělíčko spokojeně plavalo 🙂. Jsem koukala taky jak je spokojený prďola. Už se těším na příště.

Tady je odkaz kdyby jste chtěli kuknout jak to probíhá - aspoň kousek a fotka

http://picasaweb.google.cz/Simonafotoalba/Tadik...

http://picasaweb.google.cz/Simonafotoalba/Tadik...

vendulka
14. kvě 2009

já jsem taktéž v Brna 🙂

vendulka
14. kvě 2009

týýýjo, to je boží, já chci taky chodit palvat....kolik to stojí?A to už můžete chodit, když nejste očkovaní?

simounah
14. kvě 2009

6 lekcí 1000,- Kč. Nevím jak s tím očkováním - nikdo neříkal, že by jsme první museli. 😒

vendulka
14. kvě 2009

to je docela drahý teda 😖 a jak jsi an to narazila na netu?Nevím co mám zadat do vyhledavače,aby mi to našlo...nechci to kalsické plavání kojenců...zatím....no já nevím,ale myslím si, že je dobré být naočkováni, no nevím, zkusím zavolat mudrovi, jak to je, taky bych s malou ráda někam chodila, pač ona vodu miluje

sayast
14. kvě 2009

me vyvolavali porod kvuli otokum a bilkovine a ketonum v moci
ale s kojenim problem nemame 🙂

simounah
14. kvě 2009

Chodí na to kamoška, tak mi to doporučila a pak jsem si to našla i na netu. Ve vaně se plave od 2 do 6. měsíců. čím dřív tím líp - prej, aby se dalo stočit do klubíčka. starší děti už to nechtějí dělat.

proplácí to pojišťovny - zatím, ale asi se to prej zruší jsem slyšela. jestli už to nezrušili

vendulka
14. kvě 2009

hele a to plavete jen tam a nebo to pak budeš praktikovat i doma?

vendulka
14. kvě 2009

pak budu muset asi něco porychtikovat na netu...teď jsu koukat na Ulici 😀

simounah
14. kvě 2009

máme trénovat i doma - aspoň 1x máme napustit velkou vanu. tam chodíme 1x týdně. a pak na to nějak naváže plavání v bazéně. to co se naučíme ve vaně - držení ad... budeme potřebovat tam.
a doma ještě každý den přejíždíme přez obličej mokrou rukou na povel : Tadeáši áá šup - aby věděl, že v ten moment bude na obličeji voda a později se na to bude potápět - tak aby poznal, že půjde pod vodu.

vendulka
14. kvě 2009

tak to je super, to se an to fakt podívam na netu, by se mi to líbilo.... 😵 a malé určo taky

mamlas06
14. kvě 2009

Petulka - pravdu máš, je to tam a Blatnou znám, pracovala jsem tam 🙂
Plavat taky máme v plánu, možnost mám ale jen do Horažďovic a tam berou od 6 měsíců 🙂 Už se na to taky těším. Občas zkusíme Kačí napustit plnou vaničku ať se nadnáší a to kouká... no to byste musely vidět 😀
Simounah - ty fotky a video jsou úplně skvělý, jen Tadík vypadá asi tak o pár měsíců starší jak naše Kačí

simounah
14. kvě 2009

Na fotkách a na videu ty děcka vypadají vždycky větší. A to je Tadík z okolních stejně narozených dětí nejmenší 🙂 . Příště zkusím natočit nějaké jiné prvky v té vaně. S tou paní se střídáme - chvilku to s ním dělá ona a pak já.

mamlas06
15. kvě 2009

simounah - a co všechno jste ve vaně dělali?

vendulka
15. kvě 2009

hezké ráno

simounah
15. kvě 2009

První ho paní chytla do tzv. klubíčka - jedna ruka za hlavu, druhá mezi nožky - schoulila ho a potopila do vody po krk co on na to. A v té vodě s ním začala jezdit v tom klubíčku. Pak ho položila na záda a ponořila mu půl hlavy a taky s ním tak jezdila a u toho říkala básničky a písničky. Sem tam měl na vodní hladině před sebou hračky, tak na to koukal. A pak ho na oslovení - jak jsem psala pohladila mokrou rukou, aby si zvykl na vodu v obličeji. Postupně na něho bude cákat, lít vodu z kelímku (víc a víc) a nakonec bude podjíždět pod květináčem, z kterého teče voda jakoby ze sprchy...no a pak ho třeba i potopí. Ale k tomu všemu se musíme dopracovat. Zatím si musí zvyknout na úchop v klubíčku a že se položí na hladinu.

dolda
15. kvě 2009

Ahoj holky

my jsme se taky přihlásili na plavčo, už se moc těším. Nemám moc času se rozepisovat, protože mi ta naše potvůrka spí v náruči 😀

mamlas06
15. kvě 2009

Zdjavím maminky, jaký jste měli dneska den?

lennyy
15. kvě 2009

simounach-chodíte na plavání v Hodoníně?Jsi Simča?

simounah
15. kvě 2009

joo v Hodoníně - Baby club Katka. Ano Simča jsem. 😉

lennyy
15. kvě 2009

Dík za info.Lenka

mamlas06
16. kvě 2009

Jak se vám hojí jizva po očkování proti TBC? Malej už to jednou zhnisalo a teď mám pocit že se jí to opět podebírá...