2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

vendulka
11. črc 2009

ja se tesim az Nath bude mit nausnicky a asi to s ni protrpim i kdyz mi bude asi ouvej 😔

mamlas06
11. črc 2009

tak to já se taky těším, už to bude prostě slečna 🙂
momin a nerostou Danečkovi doopravdy už ty zoubky? Nebylo by to nic neobvyklého 😉

momin
11. črc 2009

mamlas ja nevim... kdyz mu dam prst do pusy tak nekouse dasnema ale zuzla.... A ani sem si nevsimla ze by je mel nejake jine ty dasna..jak vubec maji vypadat kdyz lezou zoubky?? 😅

mamlas06
11. črc 2009

tak to já netuším, ale markchina by mohla vědět 😉
ještě mě napadlo k tomu nočnímu spaní - nezkusila jsi koupit dětskou koupel pro klidný spánek? anebo provonit pokoj levandulovou esencí (ale s citem a měl by být čistě přírodní) 🙂

dankajuskova
11. črc 2009

sestricka mi sarinku vzala do ordinace a mne tam ani nepustili,ze pri kvuli tomu aby si mne s tim nespojovala.ja jsem cekala v cekarne a slysela jak place. ☹ no az mne pri srdci stiskalo.chudatko kdyz mi ji pak prinesli mnela olepene ouska a mnela zabrecene ocicka a brecela,hned jsem jsi ji pochovala aby jse uklidnila. no nikdy vic nechci zazit ten pocit uzkosti ☹ .

momin
11. črc 2009

dani ja sem nedavno potkala znamou .. mala ji spinkala v kocarku a ona vezla kocar a brecela. Tak sem se ptala co se stalo a ona ze byli pichat nausnicky.. ze to obrecela vice nez ta mala.
Ja sem tak brecela s Daneckem jak sme byli na kontrole s tim ockovanim a ona mu to musela propichnout a mackat.... 😠 😢
Mamlas vune sem jeste nezkousela.... myslis ze by mohlo zabrat? Asi zkusim uz vsechno..🙂

dankajuskova
11. črc 2009

momin a co ti nechce danecek spinkat?
no ja jsem nebrecela ale mnela jsem slzy na krajicku,kdyz sme odesli od doktora tak sarinka v kocarku usnula,pak jsme se cely den hrali,chovala jsem ji,no bylo mi ji strasne lito,co jsi musela prozit.

momin
11. črc 2009

No spatne spi.. Porad sebou hrozne sije. A breci..Ma zavrene ocicka ale place.... A ani pres den mu nejde moc spat.. uz si nevim opravdu rady.. Rikam ze ted zazivam druhe sestinedeli ted....
dani a brecela ti jeste pres den sarinka....??? Asi si z toho mela vetsi trauma nez ona.... 😉

dankajuskova
11. črc 2009

no ze zacatku ano kdyz jse vzbudila,ale pak odpoledne jse uklidnila.
sarinka taky poradne v noci nespi,taky furt sebou sije,protaci na bok a pak zacne brecet.a pri tom ma ocicka zavrete.

momin
11. črc 2009

Tak to asi bude normalni u nekterych miminek... Ale proc to delaji?? ja mam pocit ze ho neco boli a ja nevim co... Ale slysela sem ze zoubky trapi mimca uz dlouho pred tim nez vylezou.... tak mozna to je fakt ono...

mamlas06
11. črc 2009

já o té levanduli někde četla, ještě se ti na to podívám 😉 Ale určitě existuje nějaká dětská koupel před spaním (Johnson)...
danka radši mi o tom ani nemluv, se na ty naušničky tak těším, ale tohle 😒

kaacenkaaa
12. črc 2009

Holky, nám mudra řekla že je na hranici a ať zkusím dokrmovat. Nutrilonu Dávám jenom 30 ml, vyjímečně 60 ml když mám míň mlíčka, podle situace. Je fakt že asi bude drobounká...

mamlas06
12. črc 2009

kacenka některý děti rostou napřed do délky a pak nabírají hmotnost, hlavně jestli jí roste hlavička. By mě zajímalo, co by ta tvoje mudra řekla na naši hmotnostní křivku 😀
momin - při nespavosti aplikujeme 1 kapku levandule do aromalampy nebo formou masáže či koupele (do koupele je třeba kapku levandule rozpustit nejprve ve lžičce rostlinného oleje, mléka či medu)
Při prořezávání zoubků použijeme jednu kapku heřmánku na oteklou dásničku. Heřmánek působí analgeticky, zklidňuje a hojí. Při polknutí harmonizuje i celý trávicí systém

dankajuskova
12. črc 2009

mamlas a ten levandulovej olejicek co davas do aromalampy si koupila kde?

lidus2
12. črc 2009

ahoj holky tak jsem tu chvili nebyla a nestiham cist 😀
my vazime asi 5,7kg a 16.7.ma budeou 3mesice 😀 😀 na kontrolu jdeme 28.7. a zitra jdeme na tuberkulozu a dostaneme vcelicku,protoze se nam neudelala reakce na ockovani z porodnice...vubec se na to netesim,malem jsem brecela,kdyz malymu strihali pahyl od pupiku ☹
ja pouzivam kosmetiku jonsons baby pro dobry spanek,obsahuje to neco z levandule,pouzivam koupel a ted jsem koupila i tel.mlicko 🙂 tak snad se mi neosype 😀 krasne to voni a snad to na nej ma spaci ucinek 😀 😀

mamlas06
12. črc 2009

danka já ho sice nepoužívám do aromalampy, ale na machání prádla 😉 koupila jsem ho přes net, ale možná by byl k mání v obchodech s přírodní kosmetikou (měla by to být 100% levandulová silice)

momin
12. črc 2009

Holky my jdeme zitra zase na kontrolu s tim prvnim ockovanim-tak drzte palce at uz je to dobre.. ¨Ted sem koukala do volne diskuze na tema "jake otazky nebo hlasky vas nejvice vytaceji" nejak podobne se to jmenovalo.. A malem sem umrela smichy..... 😀 😀 😀 😀

momin
12. črc 2009

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... mrknete.. je to fakt sranda.. Hlavne ten zacatekkk 😀

kaacenkaaa
12. črc 2009

Jo s tou hlavičkou je to v pohodě. Naše pediatrička je strašně hodná a skvělá. Je fakt že jí jsou teprve necelé dva a půl měsíce a teprve teď budu vyřazovat větší množství oblečků, moc sem jich teda nekupovala, ale unosili jsme je docela dost...

lidus2
12. črc 2009

ahojik...fakt krasny 😀 😀 lidska blbost je neomezena 😀 😀 😀
me babicka(86let) rekla,ze Matejovi od 3mesice muzu davat polevky a casteji kladena otazka je,kdyz skyta,jestli mu nejni zima a ta nejcastejsi je...komu je podobny 😀 😀 😀 prijemne pobaveni na dobrou noc aaahoj 😀

veruska007
13. črc 2009

Ahojte, my dnes pujdeme cvicit a do prace, tak jsem tu jen na skok 😵 . Mne maminka taky rikala, ze za jejich casu se od 4. mesice uz davaly stavy z ovoce nebo primo namixovane ovoce a misto vecerniho kojeni krupicna kase...holt doba se meni.

Pozitri jdeme na 4 mesicni prohlidku, tak jsem zvedava. Honzik se porad drzi mezi hubenoury, uz ma 5,35 kg, podle dnesnich tabulek nic moc. Ale maminka mi poslala rozpis, jak jsem na tom byla ja a sourozenci... a treba ja mela v roce 7 kg, tak Honzik bude asi po mne 😅 ...no, akorat ja uz ted teda zadny hubenour nejsem 😀 .

A taky Honzik dostane 2. davku hexavakciny, to se teda moc netesim, zas bude par dni pekny protiva.

Jo, a jet s nim v kocarku byla o vikendu takova tragedie (neskutecne hlasite v nem bez ustani rval), ze jsme vecer prehodili korbicku na autosedacku. Tak snad uz dnes bude v pohode. Nebo mne lide v tramvaji vynesou v zubech. 😒

bajusik
13. črc 2009

Ahoji maminky, máme chlapečka Christianka narozen 2.5.2009 . Porodní váha 3080g a délka 50 cm. Roste jako z vody. Teď má 5,5kg a 62 cm. Je to naše sluníčko, už máme za sebou nejedno trápení - prdíky, nedostatek mléka, přechod na umšlou výživu, zácpa, špatné kyčle. Ale i přes to všechno je to smíšek a za den bych napočítala max. 30 minut kdy mi malej brečí. 🙂

bulinka
13. črc 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s tříměsíční kolikou? Já doufala, že to po třech měsících přejde, ale v pátek nám už byl čtvrtej měsíc a pořád se mi malá při jídle kroutí bolestí a pláče ☹ . Jinak je to strašnej smíšek, ale jak nás chytne bříško tak je zle. Kolikrát jí ta bolest i vzbudí a to je pak řev.
Jinak při porodu jsme měly 2880g a 49cm. Zítra jdeme na 4 měsíční prohlídku, tak jsem zvědavá jestli už máme aspoň 5kilo a jestli nás konečně naočkujou hexou. Měli jste někdo nějakou reaxi na hexa vakcínu? Docela se děsim jak to zvládneme.

momin
13. črc 2009

Nas ty koliky do 3 mesicu opravdu presly.... Ale bylo to silene. Hlavne vecer..... ☹

bulinka
13. črc 2009

Já už si několikrát myslela, že jsou pryč(jeden až dva dny neplakala), ale pak to zase začlo. A to jsem na přísný dietě, takže z jídla to nebylo ☹ . Ten řev je hroznej, vždycky mi je chudinky líto. Ale už je aspoň schopná usnout sama v postýlce i když jí bolí bříško(asi tak týden), doteď jsem uspávala na ruce, ještě že jsme lehký, jinak už bych měla asi kýlu 🙂

mamlas06
13. črc 2009

čau holky, dneska je to přesně rok, co jsme se dověděli o naší Kačence. Ráno jsem si udělala test s tím že zase určitě nic (měla jsem neskutečně dlouhej cyklus). No a když jsem tam tu druhou čárku viděla, tak jsem tomu vůbec nemohla uvěřit 😀 Ten den jsme šli na pouť, tak jsem tam manželovi potají koupila perníkový srdce "Tatínkovi" a po návratu mu to i s testem slavnostně předala. A ten vůůůůl (náš zlatej milovanej 😉 ) na to suše odvětil: "Ale kdo teď bude tahat ten beton?!?" (za 2 týdny jsme totiž dělali podlahy a bydlíme v patře, veškerý materiál jsme tam tahali přes balkon) On to totiž nějak pořád nechápal 😎 Nakonec jsem ten beton taky zvládla, jsme to před rodinou tajili až do 9. týdne, neboť můj gynekolog měl zrovna dovolenou, tak jsem to neměla oficiálně potvrzený až do 15. srpna... 🙂

mamlas06
13. črc 2009

bulinka a zkoušíš nějaký kapky? My si taky prožily svý, občas pomohla masáž bříška Pupíkem a pak položit na bříško... Naštěstí už jsou snad pryč (ťuk-ťuk), chce to opravdu vydržet. A jestli to přetrvává takhle dlouho, radši se zeptej mudry.
bajusik fakt ti nepláče? 🙂 To máš opravdu zlatý děťátko, my máme takovou naší malou velkou vzteklinu 😀 Když ji to občas chytne, tak nám pomalu nadskakujou skleničky ve skříni 😀

bajusik
13. črc 2009

for Bulinka: Malého taky dost trápilo bříško, hodně nám zabrala antikoliková láhev Tommee tippee a kapičky babycalm, teď chci zkusit ještě probio kapky, prcek mi trpí zácpou tak snad pomůžou aby se to srovnalo.

for Mamlas06: Nooo, nepláče ťuky ťuk. Je hrozně samostatný, když měl týden zkoušel si vyřvat pozornost, ale prd mu to pomohlo tak teď už se dokáže zabavit i sám s hračkama, je fakt že se snažím být pořád s ním, ale vesměs pláče buď když ho krémuju, nebo když se něčeho lekne a nebo když ho něco trápí. Jinak pláč neznám 🙂 A neboooj vztekliny se v životě neztratí 😀

momin
13. črc 2009

bublinka asi vam taky nic nepomaha jako nam tenkrat... mazali sme vsim moznym. kapky sme meli..:( nic nezabralo.. Bylo mi ho taky hrozne lito... ☹
Maly si ted dost vymysli a vyrvava pozornost. na rukach je to v pohode ale jak ho polozime to je řev....... 🙄

bulinka
13. črc 2009

Dávám kapičky sab simplex a masíruju bříško pupíkem při každém přebalení. Zatím malou plně kojím, tak nevím čím to může bejt. Ještě máme problém s kakáním, kadíme jednou za čtrnáct dnů. Ale prej je to normální, když jenom kojím.
Kdy budete zkoušet zavádět příkrmy?