2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

janadean
autor
20. čer 2009

Ahoj holky
ja jsem Vam o tech koralkach uz psala. Koupila jsem je www.bioshop.cz tak se tam nekde mrknete. Staly me 270Kc plus postovne. Ja mu to na krku nechavam porad a nevim jestli mam tak hodne miminko a nebo to fakt funguje. Ale je pravda ze nez sem mu to koupila tak byl hodne nervozni kvuli zoubkum a ted je opravdu klidny. A take jsem slysela ze je to proti vsem bolestem, a navic mu slusi 🙂 Moje znama to koupila svoji holcicce uz loni a taky si to nemuze vynachvalit.

momin
20. čer 2009

janadean a vam uz vazne lezou zoubky?

janadean
autor
20. čer 2009

ještě jsem nic nenahmatala. Ale hrozně mi slimtá a ručičky ma pořad v pusince, a když mu masiruji dasne tak me opravdu kouše prst. Někde jsem četla že když miminkam začnou dasne brzo svědět tak jim zoubky rostou až pozdeji. Ale muzu rict že predtim nez jsem mi dala ty jantarove koralky tak byl hrozně nervozni a hodne mi brecel a ted nebrečí nikdy jen kdyz ma hlad.

momin
20. čer 2009

Holky jake mate pocasi?

momin
20. čer 2009

My trcime cely den doma.. maly je protivny protoze se tu poradne nevyspinka kdyz nam zateplujou ten panelak.. 😖 ted konecne na chvili usnul. Dneska mame 3 mesice... 😉

momin
20. čer 2009

Teda cely den nikdo... holky proc nesmi mimca koukat na televizi?

markchina
20. čer 2009

momin, preji Daneckovi vsechno nej!!! 😀
janadean, tak te vitam v CR, nakonec jsme do Olmiku nejeli, kvuli pocasi ☹ , ale udelali jsme si jiny vylet do moravskeho krasu, nakonec to pocasi docela vyslo, neprselo, bylo to pekny. Projeli jsme se lanovkou, maly koukal a byl z vyletu nadseny. V Olomouci mam sice rodinu, ale moc casto tam nejezdim, to spis do Ostravy, tam jsem zila 20let a mam tam rodice. Snazim se tam jezdit kazdy mesic, at si babi s dedou taky vnoucka uzijou, vsak je prvni a segra asi jeste dlouho mit zadne nebude. 🙂
momin, u nas cely den zatazeno, ale celkem tepl, kolem 4h. desticek, ale kratky, pak se vyjasnilo. Na tv by nemely cucet, aby se jim nenicily oci, maji je mnohem vic citlivejsi nez dospeli, jako vsechno.

janadean
autor
20. čer 2009

ahoj momin, já o tom teda vůbec nic nevím. Já malemu pouštím v autě Dvdčko s písnickama pro deti a i každe rano. No moc rád na to kouka ale ted mu to asi zarazim. A kde jsi o tom slysela?

janadean
autor
20. čer 2009

ahoj Marchina tak to jsme skoro sousedky 🙂 . Ja jse m se narodila ve Frýdku-Mistku a žila jsem tam do svých 19 let a pak jsem se odstěhovala do Londýna. Ted se mamka odstěhovala tady do Lipnika takže do Frýdku už moc nejezdím. Jinač holky jak to mate tedka s tim hubnutim? Ja proste kojím, sem tam cvičím jím zdrave jak jen můžu a nic. Mám 90kg a to jsem vždy mela tak 70kg. Je to hrůza.
Jinač jsem se hrozně vylekala předevčírem, jěště pořád jsem nedostala menstruaci a začala jsem zničeho nic v noci zvracet. Ale koupila jsem si těhotensky test a je negativní 😀 😀 😀. To by nebyla prdel kdyby ...... hi hi hi.

mamlas06
20. čer 2009

koukám že si asi všechny užíváme víkend 🙂 my byly u mojí mamy celý den, tak jsem si celkem odpočinula (Kačí jsem viděla jen na krmení 😀 )
janadean hubnutí mi vůbec nic neříká, mám pořád 10 kg nahoře ☹ a to se v jídle dost krotím, každý (skoro) den chodím s kočárkem na hodinovou procházku a nic, ba co hůř, mám pocit že začínám rosolovatět (=takovej ten "hejbací" špek 😝 ) Ale moc to neřeším, bych chtěla brzy další mimi 😎 . Docela jsi mě navnadila s těmi korálky, ale asi bych měla strach aby se na tom malá neoběsila.... Jo a menstruace - už víc jak rok jsem ji neměla a asi jsem divná - se na ni celkem už těším 😀 koupila jsem si konečně menstruační kalíšek tak jsem na něj zvědavá 🙂 To zvracení možná souviselo s počasím, takovéhle dny je mi taky blivno (venku se střídá počasí a dost kolísá tlak...)

markchina
20. čer 2009

janadean, to by byla vazne prca, kdyby... 😀 . Ale neco podobnyho jsem zazila asi 2mes. po porodu, kdy mi bylo po ranu spatne, tak jsem si koupila tehu test, ale byl neg. a i ta nevolnost presla, no ale strach jak byk, ze jsem zas v tom. By me asi omylo 😀 . Jestli ti bude takhle dlouhodobe spatne, tak si radeji udelej za tyden testik znovu, nekdy to proste trva, zazila jsem to u prvni gravidity, pozitivni byl az jsem byla ve 2.mes.
Ja uz mam svoji vahu zpatky, mozna 1kg navic, ale spis bych mela zacit neco delat s povolenym bruskem, jeste to neni 100%, coz me celkem stve. Jinak plne kojim, necvicim, na prochazky chodim kazdy den, jinak neresim.
Jinak by me tez zajimalo, kdy se dostavi menzes, zatim teda nic. Neee, ze by mi to vadilo 😉 , pri kojeni to je norm., ze se i 8mes. nemenstruuje.

dankajuskova
21. čer 2009

ahoj,hezky den preju.no ja s tym chudnutim tak moc problem nemam,urcite bych potrebovala schudnut 1 - 3 kg aby se citila dobre a dostala se na puvodni vahu. to ste jeste nemenstruovali? hmm tak to se mam bat,ja uz menstruaci mnela,mozno ze kvuli tomu ze beru antikoncepci 😉

svataterezicka
21. čer 2009

ahoj holky brzo nam budou dva mesice a chci se zeptat na kakani. Verunka posledni dva dny skoro nekaka, tak jednou za den a to po tom co ji dame rourku. Je to normalni? nevite co muze v moji strave stavet takhle? pritom jim skoro stejne. Nebo to muze byt antikoncepci (beru sedm dni)? Prosim poradte.

mamlas06
21. čer 2009

ahoj holky, kde jste? 😲
terezicka my to měly jeden čas taky, ale bylo to po UM. Ty předpokládám plně kojíš? Pokud se ti malá nekroutí tak bych ji radši zbytečně tou rourkou nedráždila, aby si na to nezvykla. U plně kojených dětí je běžný, že třeba i několik dní (není vyjímkou ani týden) nekakají. Pokud má ale bolesti, tak nám mudra doporučila heřmánkový čaj před jídlem....

markchina
21. čer 2009

Ahoj holky, konecne mam zabaleno a zitra ficame do Ostravy na tyden, tak zas nebudu stihat konika 😅 .
terezicka, me Vojtik taky nekakal, zacal az v 3,5mes. Do te doby jen s rekt. rourkou, pak najednou zmena a od te doby jsem na rourku nesahla. Kaka krasne kazdy den, nekdy i vickrat, dnes napr. 3x 😀 .
Vubec netusim, jestli to muze byt hormon. antikoncepci, je fakt, ze jsem ji po 2mesicich vysadila, ani me to nenapadlo, ale je to k zamysleni... Spis jsem to prikladala k tomu, ze uz mu dozrava travici system a hlavne strevni mikroflora.

vendulka
21. čer 2009

ahojky holky, ja pres vikend na netu moc nefakcenko...uzivam sii kompletni rodinky...

jinak nase Nath ma taky porad rucicky v puse a slinta jak bernardyn 😀

sayast
21. čer 2009

terezicko,ja plne kojim a mala mi kaka 1x tydne. mame rekord 9 dni. je normalni ze kojene deti vse stravi a az 21! dni nemusi kakat 😉. je to v poradku 🙂

ja o vikendu taky moc nenetuju,aby manza nenadaval 😅

julca taky porad slinta a ruce ma pernamentne v pusince

a nekdo se tu ptal na cvalika,tak toho mam ja 😅. dr rikala ze tak krasne pribira tim,jak v noci krasne spi. od porodu jsem nikdy nevstavala vic jak 2x a asi od 4. tt nam spi celou noc. od cca 21:30 do 7 hod. dnes jsem ji v 6:15 nakojila a spali jsme az do 10:30. deticky pry nejvic sili v noci 🙂

HAK taky beru a MS uz mam za sebou,prikladam to za vinu ji. Vubec mi teda MS nechybela 😅 🙄

janadean
autor
22. čer 2009

dobré ráno,

tak s tím kakáním je to uplně normalní, já mam rekord 11 dní 🙂 . Pak se někdy stane že v jeden den mi kaká i třikrat a to tak hodně že se až divím. Svatáterezička to bys stejněpoznala kdyby ho bolelo bříško. Já jsem včera byla hrozně nemocná - hnusná chřipana, ale už mi je o moc líp. Jen se modlím aby to ode mě nedostal malej ☹ .

momin
22. čer 2009

janadean: s tou tel. mi to rekla mamka kdyz videla ze ho nechavam divat.... 😒
svataterezicka: my sme meli s kakanim rekord taky kolem 10 dnu kdyz sem jeste kojila....
Jinak hubnuti se mi taky nedari-ja se vlastne ani nesnazim 😅 vubec se mi nechce..ale blizi se leto... 😖 mam nahore 10kg od porodu... ☹ Vazila sem 64kg ted mam 74.... 😒 neni to zadna hruza spis by to chtelo zpevnit no...
Dneska jdem na 3 mesicni kontrolu ale az odpoledne. A na ockovani... 😒

momin
22. čer 2009

sayast: tak to mate super. ja vstavam 2x za noc ted-a to davam UM... 😒 jde spat v 9.. pak se budi kolem 2 potom po 5 a pak po 8 a to uz vstavame...
Jak spinkaji mimca vam ostatnim??

petreva
22. čer 2009

Ahoj holky,
MOMIN, nám Elča usíná (ikdyž poslední dny špatně a budí se...) tak kolem 20-20.30 a budí se kolem 1-2hod pak kolem 5.30 a v půl deváté ráno. takže vlastně podobně jako vy 😉
SAYAST, prosím tě, když nekojíš celou noc, nepozorovala jsi úbytek mlíčka? Ale asi ne, což? A k ránu musíš mít prsa hodně nalitá,ne? Nebo už se "přizpůsobyli?"
Mějte holky hezký den.

momin
22. čer 2009

petreva tak to mate jako my.... 😉 Sayat fakt zavidim... 😀
Dneska zase prsi... ☹ vcera sme byli v Ostrave v Ikee.A i na nejake to obleceni se mrknout... Danecek byl zlaty!! Bud spinkal..nebo koukal na "silenou kravu" co ma zavesenou na kocarku,nebo si cucal rucicky..no zlaticko! 😅
Holky mely ste neco po tom 3 mesicnim ockovani? Krome toho ze byly mimca protivne-s tim pocitam 😉 .. ale treba teploty nebo tak??

vendulka
22. čer 2009

sayset...no mne mala spi vecer 12 hodin (20-8:00) a ze by nejak moc pribirala 😅 😀

momin: drzim palceky do poradny a na ockovani, at to moc neboli

vendulka
22. čer 2009

jinak ja taky krmim UM a spi mi celou noc.... 😵

veruska007
22. čer 2009

Ahoj, my byli na ockovani pred tydnem a Honzik byl akorat dva dny protivny, plactivy, ale dalo se to vydrzet. Ja o vikendu taky na net moc nechodim, aby manza nenadaval 😅 . A taky o vikendu dohanim vsechny resty, ted jsme stihli vygruntovat, vyzehlit, dve navstevy 😅 .

Mimca se pry nemaji divat na televizi, protoze to u nich muze vyvolat epilepsii - teda, platilo to podle mne spise drive. Obrazovka totiz nepatrne blika (ale myslim, ze dnes uz tolik ne), a pak muze vyvolat zachvat. Epilepsie neni u deti zadna vzacnost, ale v dospelosti vetsinou zmizi.

Honzik taky porad slinta, vsechno si strka do pusinky, ale zoubky jeste nebudou.

Nocni buzeni: nekdy se Honzik naji v osm vecer a vzbudi se v pet, pul seste rano, a pak uz vstavam, to je pohodicka. No, ale ted se nam zacal kazit, nekdy se naji v osm, devet vecer, vzbudi se ve tri, a pak kolem sedme rano. A to uz vstavame. Pak spi jednou dopoledne, jednou odpoledne.

Hubnuti je taky krize. Ja nastesti pribrala v tehotenstvi jen 10 kg a jeste jsem byla hodne opuchla, takze jsem sla z porodnice, a mela jsem jen 3 kg navic...no, a to mam furt, nezhubnu ani deko 😠 . Pripadam si jako koule. Ne ze by ty tri kila byla nejaky horor, ale mne se tesne pred otehotnenim nejak zblaznily hormony a ztloustla jsem 13 kg behem par tydnu 🙄 . No, a dolu to nejde a nejde. Od cervence budu chodit na cviceni, tak se to snad konecne pohne. Pripadam si jak Fiona. 😠

vendulka
22. čer 2009

veru a nema sproblemy treba se stitnou zlazou?

vendulka
22. čer 2009

tak s tou televizi jsem to nevedela,nase mala rada kouka na telku, hlavne na tu nasi velkou plazmovku 107cm co mame v obyvaku, no tak ma teda smulu... 😝 i kdyz MM mel jako dite epilepsii, je to dedicne?

momin
22. čer 2009

No my taky porad slintame... 😀 Az mu to nekdy tece po bodycku.. Ale zoubky si jeste taky nemyslim ze by to byly... 😉
Tak o te epilepsii sem to netusila... ja ho obcas nechavam chvili koukat.. snad mu to nic neudela..
Joo a Danecek uz konecne udrzi hracku..sice mu ji musim dat do ruky-sam si ji jeste nevezme..ale drzi ji dlouho. uz se nam dari otacet na bok.. uz se parktat povedlo i na brisko-ale zpatky to nejde.. 😀 jenom to paseni porad nic... 😒

veruska007
22. čer 2009

Jj, sklon k epilepsii je dedicny. Ale pokud si dobre pamatuju ze skoly, v detstvi ma epilepsii 10% deti, v dospelosti jen 1%. Kdyz jsem jezdila na tabor jako vedouci, meli jsme vzdycky par deti s epilepsii v anamneze, ale fungovaly normalne a nikdy se nic nestalo. Jo, ja taky mela epilepsii v detstvi, v pohode jsem z toho vyrostla. Honzik taky nekdy kukne na televizi, ale snazim se tomu zabranit. Vecer kojim u zprav, a on, potvurka mala, porad otaci hlavicku a chce se koukat.

Stitnou zlazu jsem si nechala vysetrit, ale nic nezjistili. Pobihala jsem pred otehotnenim po vsemoznych doktorech, rikali, ze se to holt nekdy stane a neda se s tim nic delat a snad se to tehotenstvim spravi. No, nevim, nevim. Ted mi zbyva leda tak rychle otehotnet, abych zas mohla brisko hrde vystrkovat a ne ho furt maskovat 😀 . No, ale myslim, ze si jeste dame nejaky cas... aspon par mesicu.

vendulka
22. čer 2009

veru, tak s chuti do toho a pul je hotovo 😀