2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

andulkad
27. dub 2009

Ahojka. Moc ráda se podělím a zkušenosti. Já mám doma sedmitýdenní Aničku. 🙂

veruska007
27. dub 2009

Nas Honzik ma zitra 6 tydnu. Castecne kojim, castecne UM, porodni vaha 2650, ted ma cca 3,5 kg, tak se snazime 😉 . Jsme z Brna.

janadean
autor
27. dub 2009

ahojte holky,
Andulkad ja mam take sedmitydenni miminko ale chlapecka jmenuje se Jamie. Vazil 3 680 a ted mi uz vazi skoro 6kg soz si myslim ze je dost. A kojite? Nebo oboje? Ja jsem ze zacatku prikrmovala ale ted uz jen kojim protoze mi prijde ze vazi dost a nechtela jsem aby byl obezni. Ja jsem zdravotni detska sestricka tak vim ze je trochu vic s kg nez by mel a je jeste v norme. Take jsem se chtela zeptat jestli se uz vase miminka na Vas smeji? Muj se smeje porad kdyz spinka (dela mi to radost aspon vim ze je spokojeny) ale na me se usmal jen trikrat tak si ani nejsem jista jestli to vubec bylo na me 🙂 .

janadean
autor
27. dub 2009

veruska 007
tvuj maly Honzik mel malou porodni vahu tak proto ma tedka je 3.5kg tak to je dobre ze prikrmujes 😉. Ja muzu rict ze muj maly je opravdu hladovy - prijde mi ze furt kojim nekdy i co pul hodiny - jak casto kojite?

veruska007
27. dub 2009

Jo, tak ja kojim a prikrmuju jak kdy... pres den ma obdobi, kdy chce jist co 45 minut, v noci spi v kuse cca 7h. Krmim 7x-14x denne, jeste porad nejak nemame rytmus. Zalezi, kolik zrovna vypije. Smeje se vetsinou jen ze spanku, behem dne zridka kdy. Az na to jidlo je to suprovy.

markchina
27. dub 2009

Nazdar holky, moje mimusko ma 11tydnu a jmenuje se Vojtisek. Kdyz se narodil, tak mel 3700g a 50cm, ted ma neco malo pres 6kg a takovych 65cm, roste jak z vody. 😉 Od narozeni jen kojim, vetsinou tak co 2-3h. V noci 4-5h, takze se i vyspim. Maly zacal mit pred 4 tydny pravidelny rezim, takze jsem rada.
Mate uz zabehly naky system ukladani? Kde spinka vase mimi a jak dlouho?

veruska007
27. dub 2009

Ty brdo, miminko, ktere ma 6 kg... koukam... to my budeme mit snad skoro v roce! Ja se ale taky narodila s porodni vahou 2,30 a 7kg jsem mela v roce, tak si z toho hlavu nelamu. Ad spani: nase miminko spi v loznici s nami, ve vlastni postylce, pokud dodrzuje svuj rezim, usina kol. 21:30 a spi do 4h rano. Pri krmeni se vzbudi, protoze krome kojeni ho jeste dokrmujeme strikackou a behem jidla a pred nim vazime, takze se svetlem a manipulacemi vzdycky vzbudi... kdyz mame stesti, spi jeste dalsi dve hodinky.

markchina
27. dub 2009

veruska, to mate docela drsny, vubec ti to nezavidim, ale hlavne ze je mimi zdravy, za chvili na to budes jen vzpominat.
Jinak Vojtisek se uz krasne smeje, hlavne na me, coz mi dela samozrejme radost 😉 , ostatni jen zavidi. Smeje se moc rad, mam fotky v albicku. Na brisku udrzi pekne hlavicku a uz se opira o predlokti a rozevira dlan, skrabka prstikama do podlozky 🙂 , obcas se otoci ze zadicek na bok, vetsinou za nejakou hrackou.

janadean
autor
27. dub 2009

me malej chce jist v noci dvakrat, ale ja mu vetsinou nastrikam mlicko do lahvicky protoze jinac bych sedela dlouho, takhle to vybumba a uz zase spinka 🙂. Holky take jsem se chtela jestli jste pribraly hodne na vaze? Ja teda jo pres 20kg 😢 nevim jak tohle teda zhodim ale uz jsem psychicky pripravena pekne cvicit 😝

veruska007
28. dub 2009

Ja v tehu pribrala necelych 10 kg, ale mela jsem nadvahu uz pred tim. 7 kg jsem nechala v porodnici, 3 navic mam porad, ne a ne zmiznout 😠 . A podle obleceni si pripadam tlustsi nez o ty tri kila, zadne puvodni kalhoty neoblecu 😖 . Chodim na dlouhe prochazky s kocarkem a jim stridme... a nejak extremne hubnout asi nebudu, cheme brzo druhy mimco, tak by to bylo asi marny. 😅

markchina
28. dub 2009

Tak ja celkem pribrala 13kg, v porodnici jsem nechala taky 7kg a ted mi zustalo tak 2-3kg navic. Sice kazdy rika, ze uz mam svoji puvodni postavu, ale ja sama vidim, ze nektere obleceni vubec nemuzu nosit, pac je mi to maly. To povoleny bricho bude jeste nakou dobu trvat, ale zatim to je brzy 😉 . Po pul roce bude lip, navic pak budem nahanet deti, to bude pohybu 😀 .

momin
28. dub 2009

Ahoj holky. Muzu se pridat? Danecek ma sice teprve sesty tyden..ale snad nevadi 😉 Ja sem za tehotenstvi pribrala 22 kg-uz mam 14 dole. Jde to samo a docela rychle.. 🙂 Pry je to i tim ze kojim. Tak jenom at to tak pokracuje.. 😉 Jinak Danecek mel 52mc a 3800g. Byl to cvalik a to byl jeste narozeny o 10 dni drive.. ted uz ma 4800-roste jak z vody. Holky ktere kojite: do kolika mesicu mate v planu kojit??

andulkad
28. dub 2009

Ahojka. Tak my jsme se narodili s váhou 4250gramů a teď máme 5 kilo. Papáme vcelku nepravidelně celkem šestkrát denně. Někdy po dvou hodinách, v noci už jsme měli pauzu i 7,5 hodiny. Přes den spinkáme taky poněkud nevyzpytatelně. Někdy prospíme celé dopoledne a pak ještě spinkáme i odpoledne a z toho nespíme celý den víc než hodinku. Ale na co si nemůžu naprosto stěžovat je noc. Usínáme mezi půl osmou a půl devátou a s výjimkou jednoho kojení spíme hezky celou noc. 🙂. Usmíváme se krásně už asi čtrnáct dní, ale na bříšku se nám zatím moc nelíbí. Hlavičku dokáže krásně udržet, ale za chvilinku brečí, tak ji radši otočím. Takže by asi vše bylo super nebýt toho, že když nespíme, tak většinu času propláčeme. Nedaří se nám bohužel přijít na to proč a tak jen doufáme, že to přejde.

markchina
28. dub 2009

Ahoj momin,te tu vitam.Ja bych chtela kojit co nejdyl,ale ne za kazdou cenu.Proste kdyz to bude vyhovat me i malymu,tak budu plne kojit jak bude mozny. A az zacnem s prikrmy, tak tomu taky necham volny prubeh.Hlavne aby byla spokojenost na obou stranach. Jinak holky,jaky maji vase mimi barvu ocicek?My zatim modry,snad nam to vydrzi.

markchina
28. dub 2009

andulkad: teda to je poradna porodni vaha, to musel byt solidni vykon ten tvuj porod. Jak si to zvladla? Muj maly mel o pul kg min a uz to byl mazec. A nemuze vas treba trapit brisko? Mozna ma naky boleni,kdyz tak place.

glumy
28. dub 2009

Čaues, tak se k vám s Kubíkem přidáme. Zítra mu bude šest týdnů. Když se narodil, měl 3960 g a 52 cm. Kubík roste hlavně do délky, takže má teď 58 cm, ale kolik přesně váží zjistíme příští týden v poradně 😅 Jinak je hodný mimčo, přes den spí, nebo kouká na okolní svět, brečí maximálně když ho přebalujeme. Kojíme každé tři hodiny a v noci vydží jak kdy, někdy jen ty tři hodiny, jindy i pět, tak se alepsoň vyspíme. Jinak během těhotenství jsem přibrala 15 kg, ale zatím je dole jen polovina 😠 Tak snad to půjde ještě dolů...

andulkad
28. dub 2009

markchina : Porod byl docela zajímavý, ale stejně jako u prvního mimča skončil bohužel císařem. Kdyby doktoři věděli skutečnou váhu, tak mě ani normálně rodit nenechali, ale váhový odhad jsme měli 3500g. Škemrala jsem, že chci rodit normálně , a tak mi porod vyvolávali. Ale po 10-ti hodinách kontrakcí jsem byla otevřená na 2 cm ( stejně jako po třech hodinách) , takže to skončila opět tím císařem.
Jinak bříško nás myslím si nebolí, páč prdíme úplně krásně a hlavně v klidu 😉 a s úsměvem 🙂 .

momin
28. dub 2009

andulkad:nas Danecek taky kdyz nespinka tak place.. Teda spis to vypada zeč se vsteka.A porad tlaci a prdi. Pry krici kvuli tomu brisku-rikala doktorka. taky se mi tomu nechce verit kdyz prdi ve dne v noci tak ho tam prece nema co tlacit ne?! ☹ S tim kojenim vam holky docela zavidim-my kojime co 2 hodiny ve dne v noci... 😨

markchina
28. dub 2009

glumy, taky docela velky mimi 🙂. Nas Vojtisek si poplace jen malokdy, vetsinou jen kdyz ma bolenicko. Jinak si pekne hraje, povida s hrackama a nebo spolu blbnem. Taky pekne prdi, ale boleni ma stejne. Nastesti uz jsme na konci 2. mesice, tak snad se nam ty 3mesicni koliky neprotahnou. Ale uz mam pocit, ze to je trosku lepsi, tak uvidime. Nejhorsi to je nad ranem, pres den celkem dobry.

janadean
autor
29. dub 2009

Holky ja nevim s tim kojenim ☹. Je normalni aby jedl tak moc? Muj vstane v 7 a ja prisaham ze kojim az od 09:30 sice s prestavkama ale stejne mi prijde ze to je furt a pak znovuh kojim pred 11:00 a utoho mi po 15 minutach usne a spinka tak do 13:00 - 14:00 a pak zase kojim furt dokola snad co pul hodinky tak 10- az 15 min.. Ale kdyz jsme venku tak to prospi a nechce tak jist.
V noci moc neji jen o pul noci a pak kolem 03:00 a to jen tak na rychlo - nekdy mu mlicko nastrikam do lahvicky a to vypije 100ml a uz spi do rana. Obleceni uz ma skoro vsechno male kupuji mu ted 3-6 mesicu a to mu pekne sedne jak by to na neho usily.
Momin s tim tlacenim a prdenim to mame taky uz od druheho tydne - doktor mi rikal ze je to normalni a ze spousta miminek to dela (pry si oblibi takovy divny zvuk) zni to jako kdyby mel zacpu ale pritom nema. S tou vahou ti to teda zavidim ja teda mam bricho uplne dole 🙂 ale zato ten zadek a stehna - to fakt nevim jak zhodim - uz jsem zacala skakat pres svihadlo a maleho beru na prichazky tak na dve hodinky tak jen doufam. A kojit budu asi dlouho kdyz bude vetsi tak aspon rano a vecer aspon do toho 1 roku

veruska007
29. dub 2009

Holky, ja vam takova velka miminka uplne zavidim. My dnes byli na kontrole v sestinedeli, drobek ma 3700 kg, ze vsech pozvanych miminek jsme byli jednoznacne nejmensi. Meri 52 cm a uz jsme teda odlozili tri oblecky pro nedonosatka s vanou do 2,5 kg, ale jinak ve vsem plave. Jak dlouho budu kojit, to nevim, porad krmim a dokrmuju injekcni strikackou sunar, doktorka rikala, ze takhle mame pokracovat porad 😠 . Kazde krmeni pak trva hrozne dlouho a nejhorsi je, ze v noci se u toho totalne probere, a pak uz nechce usnout. Nastesti se v uspavani stridame s manzelem, jinak by to bylo hrozny. Co se hubnuti tyce, zatim nemam dole ani deko, pribrala jsem teda jen 3 kg, ale na obleceni mi to prijde, jako bych pribrala aspon dvojnasobek, do zadnych kalhot nevlezu, chodim na svizne prochazky, rekla bych, ze denne naslapu cca 10 km... ale nehubnu a nehubnu a brisko mam taky jak v sestym mesici... 😒 . A ani nevim, jestli mam nejak moc hubnout, pri kojeni by se to nemelo... a my bychom chteli brzy druhe miminko... tak uvidime. 😅

momin
29. dub 2009

veruska007:takovy prcek malinky.. 😨 To mel Danecek kdyz se narodil.. Ale tak hlavne ze pribira. 😉 Holky kdy vam zacly miminka spinkat tak hezky v noci? ten muj dablik se fakt budi pravidelne co 2h a chce jist.. pritom se mi zda ze toho vypije pokazde dost tak by nemusel mit tak casto hlad... Mozna skusim odsavat a davat mu z flasky at vim kolik toho vypije?? Nebo ja nevim....

veruska007
29. dub 2009

Honzik nekdy ji co 4 hodiny, ale vetsinou usne v devet vecer, vzbudi se ve tri nebo ve ctyri, a pak spi do sedmi. Dnes jsem byla s drobkem poprve na prochazce v satku a naramne se mu to libilo, usnul hned, ani zada mne neboli, no, v necem maji mala miminka vyhodu 😅 . Ale nez ho vypipleme tema strikackama, tak asi zesedivime oba 🙄

momin
30. dub 2009

Holky kde ste? mali davaji zabrat? 🙂 Mate nektera zkusenost se satkem na mimi?? Nosite nekdo? Ja bych ho moc chtela ale nevim jestli sme nemeli zacit hned v prvnich tydnech.. Ale zase 6 tydnu jeste neni tak moc ne....

veruska007
30. dub 2009

Ahoj, ja su tu, mimouse mam pres rameno, hrozne se mu ta poloha libi, delam si srandu, ze si hraje na kabelku. Ale aspon muzu psat. Ja mam satek, napred jsem parkrat zkousela na doma, mimouskovi se tam libilo, vcera jsme byli poprve venku, planovala jsem kolecko kolem panelaku, ale moc se mu tam libilo, spal v satku 3 hodiny, nosim v uvazu kolibka, satek sanami, spokojenost.

sharililinka
30. dub 2009

Ahojky, mám 10-ti týdenní holčičku Amálku,když to tak čtu, tak koliku to vůbec neznáme. Jsme na umělé výživě od 12. dne. Naposledy dostává papat kolem 21:00-22:00 hod a pak vstává kolem 8 hodiny ranní. Vážíme kolem 5-ti kg nevím to přesně odhaduji k lékařce jdeme 5.5 tak uvidíme. Naposldy jsme měli 4510 kg to nám bylo 8 týdnů. Šátek jsem chtěla zkusit také,ale mám potíže se zády tak by to nebylo asi moc vyhovující ,škoda ☹

markchina
30. dub 2009

Nazdar holky, tak ja se satkem zkusenost nemam, mame doma babyvak, ale malemu se v nem nelibi, takze asi s satkem bychom taky moc neuspeli.
Janadean: je mozny ze tvuj prcek si prochazi rustovym spurtem, aspon neco takovyho se uz na forum resilo. Mimi vyzaduje kojeni klidne i po pul hodce. Je to tim, ze rychle roste a potrebuje vic mleka, proto to chce kojit a kojit. Ono se to po par dnech uklidni. Byva to v obdobi sestinedli, ve 3 a 6 mesich. Nevim, jestli se to oznacuje jako laktacni krize, ale myslim, ze je to totez. Proste porad kojit 😉 .
My se na kontrolu chystame 7.5. Vcera jsem malyho vazili, tak ma 6200g, podle me je akorat. Jinak dnes jsme meli uplne nejlepsi noc. Maly usina v 8h., vzbudil se az o pul5rano na kojeni jeste pak do 7h. spinakl. Byla to parada, ja vyspana a maly bez ranniho boleni. Treba uz to brisko bude lepsi a lepsi. Uvidim, jak to bude dneska.

janadean
autor
30. dub 2009

ahoj holky, tak zitra rano v deset mame nase prvni ockovani 😝 . A hned 05.kvetna 6ti tyddenni prohlidku. Mame ji o dva tydny pozdeji protoze se muj maly narodil v 38 tydnu. Vitam Sharililinku mezi nami 🙂 .
Markchina muj maly my uz tak ji od narozeni ale mas pravdu s tim rustovym spurtem ja jsem se spis bala ze moc dobre nestravuji nebo-li nezdrave 😖 nemam moc cas vyvarovat kazdy den tak jim co se da 😖 .

markchina
30. dub 2009

janadena: hmmm, s tim stravovanim to muze taky byt, nevim 😒 . Pry se ma jist pestra strava bohata na ziviny, aby mel mimi dost mineralu, vitaminu, bilkovin apod., proste dost stavebnich prvku. Jestli nema dost bilkovin a tuku, tak muze mit treba hlad, chtelo by to zkusit si dat pozor na jidlo a hned poznas, jestli vydrzi dyl 😉 .

markchina
30. dub 2009

Sharililinka: Amalka je moc krasne jmeno. Mate dobry termin kontroly, zrovna na moje narozky 😀 . A to mate u lekarky uz 3mesicni kontrolu nebo nejakou kvuli potizim?