2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

glumy
3. čer 2009

Ahoj holky, tak já taky studuji. Příští týden mám státnice, zatím tedy jen bakaláře, pak bych si chtěla dát rok volno, abych se mohla věnovat plně Kubíkovi a pak budu pokračovat dál, snad se do toho dokopu. Je to sice náročný, třeba dneska jsem se chtěla učit, ale nešlo to, na druhou stranu člověk doma alespoň nezblbne 😎
Lupy na hlavičce už nemáme, tedy vlastně jen jeden poslední 😀

mamlas06
3. čer 2009

Holky fakt vás obdivuju s tím studiem 🙂
Tak jsme byly u naší mudry a tříměsíční kontrole (hrozně to letí) a "už" máme téměř 4 kila (bez 30 gramů - ale malá byla akorát řádně vyčuraná a malinko vykakaná 😉 ) 😀 Jinak všechno v pořádku 😎 Na trávení doporučila heřmánkový čaj a dělat řidší UM.
Danka lupy nemáme a ani jsme neměly, myslím že se to týká hlavně dětí rozených přirozeně (nebo přirozením? 😀 😀 )

mamlas06
3. čer 2009

holky tak už jsem zase nasraná na naši lékárnici - mudra nám mimojiné doporučila i změnu UM - z Nutrilonu HA na Comfort. Jsem tak nějak předpokládala, že když tohle řeknu v lékárně, tak dostanu co žádám. No a až teď doma koukám, že mi prodala naprosto obyčejnej Nutrilon 😠 😠 Tak tam už fakt nikdy nepůjdu 😠 😠

markchina
3. čer 2009

Nazdar holky, konecne jsem se dnes dostala k pc. Pustili jsme se s manzelem do malovani, zkoncili jsme pred chvili, snad to zitra dodelame, dnes mi to uplne stacilo 😒 .
S tim studiem vas taky obdivuju, ja jsem rada, ze uz to mam za sebou, jsem lenoch. Mam v planu jen par kurziku, ktere me ale bavi a jdou tak nejak samy, asi proto, ze je to hlavne o praxi.
Ja varim temer kazdy den. Temer proto, jelikoz mam nekdy tak preplnou lednicku, ze se proste musi zlikvidovat co je 🙂 . Vareni me bavi, manzel by v praci musel chodit na nejaky polotovary a ja se v kuchyni aspon odreaguju. Peceni ale nesnasim 😠 , pecu tak max. nejaky maso 😉 .
Vojtiska kojim asi 10min., je to rychlik. Ted bojuju s odsavackou, potrebuju pristi tyden do Brna k zubari a tchyne bude hlidat, nechci ho chudaka tahat sebou. Je to hodka tam, 2h. u zubare a pak hodka zpet, no teror.
Jdu jeste chvili porelaxovat u vinka a pak spinkat, snad bude maly zlaty jak vcera. V 20h. usnul, v pul4h. rano kojeni a pak hned usnul, vstavani v pul8, no parada, ani jsem nepotrebovala spat pres den. Tak vsem dobrou noc!

mamlas06
4. čer 2009

dobré ráno všem 🙂
holky vy co kojíte, prosím o radu - po kojení mám úplně ztvrdlou bradavku a celkem i pálí, kde děláme chybu? Že by byla malá špatně přisátá? Děje se mi to ale jen na jedné bradavce...

veruska007
4. čer 2009

Ahoj, ja mam syndrom belave bradavky - taky to pali, je ztvrdle, ale bradavka je cela bila. Boli to silene, mela jsem to uz v tehu, pomaha hodne teply obklad.

S tim studiem to jakz takz jde, akorat si musis rict, ze uceni je Tva oddychova aktivita a donutit se ucit treba pri kojeni a v kazde volne minute, kdyz si drobek vydrzi sam hrat, ... no, a odpoledne nejlip, aby si nekdo malyho vzal na dve hodinky na prochazku, aspon dva dny pred zkouskou, abych se mohla ucit. No, jde to, ale je to vetsi drina nez driv, no. Hlavne ta frustrace, kdyz se zacnes ucit a mrnous chce pozornost 😝 .

Honzik 4h bez jidla vydrzi, venku vzdycky, kdyz ma nejvetsi hlad, tak dostane dudlik, pripadne brachovi a spol. davam s sebou prevarenou vodu, at si malej aspon zaplaca zaludek, ale nikdy nebylo treba, dudlik stacil.

mamlas06
4. čer 2009

veru tak jsem o tom zkusila něco najít a bohužel to asi bude ono ☹ teda pokud to není kvasinka 😒

veruska007
4. čer 2009

Bud rada, ze to nemas, ja se nedavno dozvedela, ze maminka to mela v tehu taky a zustalo ji to doted...no, nikdy jsem si toho nevsimla. A ty bolesti jsou strasny, opravdu horsi nez pri porodu, a navic je krome kojeni vyvolava i sebemensi pocit chladu, takze v zime jsem mela domaci vezeni, nemuzu plavat a zadny zimni sporty apod. Treba Ti jen mimco skripne nejaky nerv nebo prekrvi bradavku pri kojeni. Zkus si dat pozor, aby se mimco prisalo co nejdal od bradavky, treba to pomuze. A po kojeni okoli bradavky promasirovat napr. bepanthenem nebo infadolanem.

markchina
4. čer 2009

Nazdarek holky, chtela jsem zeptat tech, kteri davaji UM, kolik vase mimi vypije najednou pri krmeni? Vcera se mi povedlo odstrikat 150ml MM, dnes mu to chci odpo dat, tak chci mit jen trochu prehled, kolik vypiji ostatni. UM a MM by melo byt asi stejne nasytit, ze?

vendulka
4. čer 2009

ahojky, ja mela vcera zase ukazkovy zlucnikovy zachvat, tak jsem tu uz nebyla a byla sjem jen v postely 😝

vendulka
4. čer 2009

tak ja davam Nath kazde krmeni 165 ml a 5x denne

vendulka
4. čer 2009

nekdy to nevypije cele, treba jen 130,140ml, jak kdy,ale vetsinou to vypije cele

veruska007
4. čer 2009

Ja kojim a dokrmuju, kolik nakojim nevim, ale byvalo to cca 50:50, dokrmuju 30 - 80 ml, vetsinou kolem 50 ml. Krmime 6x denne.

petjuska
4. čer 2009

Ahojik.. Ja mam klucika ted ve ctvrtek 2mesice. Jmenuje se Daniel. Taky bych si rada s nekym psala...Je to moje prvni mimi a rady uvitam... 😉

petjuska
4. čer 2009

Me mali vypije 120ml a je na nutrilonu mlicko jsme bohuzel nemela kdyz jsme sla z porodnice...

dankajuskova
4. čer 2009

ahoj,no ja mam ted v posledni dobe taky ten sami problem s bradavkou,jenom jednou lebo to druhe prso nechce ani videt.a taky zacinam mit pocit ze mam nejak malo mlika,dufam ze nebudu muset prikrmovat,protoze sara je takovej malej hlados a papa skoro furt.

vendulka
4. čer 2009

petjuska, vitej...Daniel je moc pekne jmeno, aky jsme ho meli vybrane pro kluka

petjuska
4. čer 2009

Dekuji.. Mi se jeste rozhodovali pro Vojtu Matyase....Holcicku jsme meli Natalku...

markchina
4. čer 2009

Tak jsem zkusila dala malymu odsaty MM a vypil 50ml. Zdalo se mi to malo, ale i kdyz sem ho vazila den predtim pred a po kojeni, tak mi to taky ukazovalo 50g navic. Zas si rikam, ze kdyby mel hlad, tak rve a vahove prospiva pekne, tak je to asi v poho.

vendulka
4. čer 2009

petjuska tak tosme meli stejna jmena Natalka x Daniel

mamlas06
4. čer 2009

holky teď koukám na zprávy - učitel zemřel při zorbingu 😨 Říkali že byl z Nového Jičína, mám pocit že jedna z vás je tu také z N. Jičína? Pak do takový nějaký atrakce vlezte.... Je to strašný................

vendulka
5. čer 2009

nazdar bazar

petreva
5. čer 2009

Ahoj holky,
za chvíli budem odcházet na to vítání, tak si drobet sobecky prosím o palečky... 😅 mám z toho drobet obavu, co ta naše cácorka předvede.
MARTI, ono je to asi fakt trochu jiné MM a UM. Většinou ty děti krmené UM jedí méněkrát denně. Vždyť jsi myslím říkala, že baštíte co 2hod. Ale že sní jen 50 😕 to čučim. Ale zase,když se víc nedožaduje, je spokojený a přibývá, tak to nemá cenu řešit, ne? Naše Elenka zbaští 80-120, občas si dá jen 60 a občas i 180, ale to jsou vyjímky. Ty jdeš k tomu zubaři nebo kam, jsi psala, viď 😉
PETJUSKA, téda, Daniel, to jsme měli taky vybrané pro chlapečka.
DANKA, Sarinka ti teda pije jen z jednoho prsu? Možná proto se ti zdá, že se ti laktace snižuje. Někde jsem četla, že by se buď měli prsa střídat nebo při jednom kojení nabízet obě. S. u toho druhého brečí? Taky se mi zdá, že E. upřednostňuje jedno prso 😒 ale fakt se snažim nabízet...

mamlas06
5. čer 2009

petreva tak ať vám to dobře dopadne 😉 a když se bude malá předvádět, taky dobře, jen ať všichni ví, že je na světě 😀

markchina
5. čer 2009

Dobre ranko,
Evi, myslim na tebe, drzim pesti, pak hned napis, jak to probehlo 😉 .
My dnes dlouho vstavali, az kolem 9h. a pak jsme jeste hodku blbli v posteli, zaciname dobre 😀 . Zitra slavime 4měs.

glumy
5. čer 2009

Ahoj holky,
petreva: držím palce ať to v pohodě zvládnete 😎
Nemáte někdo zkušenost s Manducou? Uvažujeme, že bychom jí pořídili 😅

vendulka
5. čer 2009

petreva: tak jak dopadlo vitani obcanku a jake to bylo?Prisla jsem o neco?

petreva
5. čer 2009

Ahoj holky,tak píšu tedy, jak to bylo....samozřejmě se čekalo už jen na nás Říkám si, že Elenka nesmí usnout,protože pak když ji něco probudí, je to nehoráznej řev a prostě chce spát...no což, hned při chůzi z kopce nám vytuhla, ale jak...před úřadem jsem ji vzala do náruce, taky spala a už jsem se děsila jak se vzbudí a spustí. Slíkli jsme jí svetřík a začalo mohutná protahování..zaujali jsme tedy poslední misto a nastoupily děti. Začaly cosi předříkávat, já ani nevím co, Elenka koukala po světlech a já tajila dech, aby to už skončilo. Za chvíli začala natahovat, vrazila jsem jí dudlíka a intentivně tiskla k pusince ...dooobrý, prozatím křik zažehnán. Pak ještě cosi mluvil starosta, bylo to hezký, ale nějak jsem si to nemohla užít. Elenka začala "povídat", tak jsem si říkala, že má snad dobrou náladu, děvče jedno...pak nás volali na podpisy...vždycky řekli : "Manželé Zav... s dcerou Elenou." Měli jsme vztát a jít se podepsat, takže všude hrobový ticho, tož vztali jsme a Elenka si nehorázně nahlas a dllloooooouuuuze krkla!!! Bože, všichni se otočili a začali se hrozně smát, i pan starosta hodil takový úsměv, že jsem se musela taky tlemit!!! Ještě že tam nehodila šavli...
Starosta nám cosi předával a povídal, jak je E. šikovná, že pozdravila pohladil jí po ručičce a E. mu darovala úsměv. No hotovo. Při focení jim tam zase brebentila...jsem z ní úplně vyplesklá!! Ale když jsem se fotili jen my tři tak se potvůrka neusmála. Naháněli aspoň pohled, ale ne a ne. Uvidíme. Foto budou příští týden. Dodáme

Hodím do albíka jen Elenku s dárečkama...dík že jste na nás myslely!!!Jste moc hodný
😵 😵 😵

dankajuskova
5. čer 2009

AHOJ,petreva:tak to tva elenka je male cislo 😉 ,asi se ji libi kdyz je medzi vice lidma.tak to ste dostavali i nejake darecky?no to je super. 😉

vendulka
6. čer 2009

hezky vikend 😉