2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

dankajuskova
11. čer 2009

my jdeme na ti kycla ted 24.6.,takze taky ve 3 mesici

momin
11. čer 2009

veru: kdy bude ta fotka? 😅 Asi bysme to vsechny docela rady videly.... 😉

momin
11. čer 2009

Na kycle jdeme taky ve 3 mesicich. Asi to je fakt jak kde....
Vendy Nic si z toho nedelej. daneck se taky jeste moc nepretaci-sou to spise nahody. A koniky jeste nepase vubec... 😅
Holky jak ste na tom s potničkama u malych? maji nebo ne?

veruska007
11. čer 2009

Zatim mam jen jednu (ja vzdycky trnu, at nespadne a pohybuju se pobliz, abych mohla kdyztak chytat; toz to nefotim 😉 ), muzu poslat majlikem, jinak asi hromadne fotky zverejnovat nebudem 😅 . Ja za to fakt nemuzu, stoupa sam 😕 . Jsem se ptala maminky, co s tim (je detska zdravotni sestra), a rikala, ze nic... ja pry byla stejna, behala jsem v sedmi mesicich a nijak mi to neublizilo. 😎

momin
11. čer 2009

Holky to je mazec..... Honzik od Verusky vazne stoji!! Neuveritelne.... 😵

mamlas06
11. čer 2009

ja to chci taky videt 🙂
jinak kycle mame v poradku, RTG jsme krasne pocuraly a na pani dr. spustila Kaci peknou divocinu 😀

glumy
11. čer 2009

Veruska007: ty joooo,to je teda fakt sikulka, diky za fotku 😵

momin
12. čer 2009

Ahoj holky.. zita mame vitani obcanku... 😅 ja se bojim.... 😅

veruska007
12. čer 2009

Se mate, my bychom se chteli taky vitat, a nic... u nas se nevita 😠 . Neboj, bude to super. Ja obcas chodim s Honzikem nekam, kde musi byt hodinu hodnoucky a v pohode. Pro jistotu mam v jedne ruce dudlik, ve druhe plysaka, a docela to zabira 😀

mamlas06
12. čer 2009

momin - o tebe při vítání nejde a Daník bude sladkej tak jako tak 😉 A když bude vyvádět, aspoň si ho budou všichni pamatovat (to tam byl jeden a ten vám celou dobu řval, no co to má za matku... 😀 😀 )

vendulka
12. čer 2009

ahojky holky, my mame dneska na pilno... 😀

momin
12. čer 2009

mamlas06: no jo no.. ani utisit ho neumi ze.... 😀 😀 uz to slysim... 😀

mamlas06
12. čer 2009

momin presne tak 😀 a jeste k tem potnickam - mela je zpocatku, hlavne kolem dudliku, ale ted uz myslim ze dobry. Asi ji tolik neoblikam, ma totiz docela casto studeny rucicky i nozicky 🙂
vendulko co takhle pri patku? A na pilno? I kdyz je fakt, ze u nas je uplne jedno co je za den, tak nejak obcas uplne ztracim pojem o case....

momin
12. čer 2009

My ted ty potnicky mame uplne vsude(my=danecek 😅 ) byli sme i u doktorky. mame kapky proti svedeni. maleho to svedi tak sebou porad sije a breci a kdyz breci tak se poti jeste vice.. zacarovany kruh no.... ☹ Ma je i na pusince a pres noc se dost skarede poskrabal. Budeme krasni na tom vitani... 😅 Vsude ma pupinky a fleky... na zadech na brisku i na nozickach..bobek.. ☹

mamlas06
12. čer 2009

momin nozicky, zadicka i brisko schovate, to na vitani nebude videt 😉 Ale jinak s tebou (=s daneckem) citim, zkousela jsi mu dat rukavicky? aby se tolik neskrabal....

veruska007
12. čer 2009

Ja koupila super bavlnene rukavicky v tescu, dva pary po 30 ,-. 😉

momin
12. čer 2009

Neskousela protoze sme s tim zatim nikdy moc problem nemeli. Nikdy se neskrabnul do krve-az ted jak uz zacal mit takove tvrde nehtiky... Ale asi skusim.. Tesco mame kousek tak se zajdu podivat tam... 😉 Dik za radu...

mamlas06
12. čer 2009

nam rukavicky padaji, tak obcas dam ponozky 😀 vypada to srandovne, ale drzi na svym miste 🙂

momin
12. čer 2009

😀 taky dobry napad.... a nevadi to Kacence?

markchina
12. čer 2009

Nazdar holky, mam navstevu z Ostravy (rodice 😉 ), tak aspon neco v rychlosti pisnu. My byli na kyclikach taky ve 3.mesicich, psali, ze se chodi mezi 3-4.mes. Dalsi kontrolu mame za 4 mesice.
Meli jsme ted kontrolu ve 4. mesicich, Vojta ma 67cm, 6700g, vsechno ok, dostal vakcinu trojkombinace a zas za mesic mame prijit.
S pocasim to tu je des, strida se slunicko s destem, tak hodku je jasno a pak hned obloha cerna, snad to uz brzy bude lepsi.
Vcera jsem malemu koupla golfy, mrknete na odkaz a napiste, jak se libi. Vojtovi moc,mame modre provedeni.
http://www.mimi-kocarky.cz/cz-detail-101021.html
Mame zatim operku jen ve vodorovne pozici,at nenicime zadicka, ale je to parada, Vojta kouka a je klidny, hrozne se mu libi, ze ma prehled co se deje.
Jinak zatim nestojime, ale krasne paseme, pretacime se pres levy bok na brisko, pres pravy to jeste vazne, uz nekdy zvladne i z briska na zada, 1x docela valel sudy, a zacina mi na brisku couvat dozadu a rotovat.

momin
12. čer 2009

markchina:kocarek je moc pekny! Ten nas vypada skoro upne stejne kdyz se slozi-mam 2 kombinace... kdy ti zacal Vojtisek past ? my totiz porad jeste nic... 😒

markchina
12. čer 2009

momin: Vojtula zacal celkem brzy, uz na konci 1. mesice, behem 2. se zdokonaloval a pretacel se na bok, a hned ze zacatku 3. se zacal pretacet na brisko. Ted ve 4. se zveda na natazenych loktech vetsinou po brisko, nekdy az po trisla. Jde to docela rychle, uz se o nej bojim, kdyz nekde lezi, protoze nikdy nevim, jak ho najdu a bude hur 😉 . Rychloste rozvijeni motoriky je zakodovana a je dana geneticky, takze jestli vis, jak jsi rychle postupovala ty nebo manza, tak to tak bude s nejvetsi pravdepodobnosti u Danecka.
U me to bylo rychly, jak mi nasi rikali, manzel byl taky pry sikovny, takze Vojta nas nasleduje. Ja v 5.mesicich sedela, v 7. prvni krucky a v 10. jsem mluvila a behala. Vsechno do 1 roku.

momin
13. čer 2009

Ahoj holky. Tak bylo to super!! Danecek byl moc hodny. Sice se tam pozvracel ale nevadi... 😀 Jinak si celou dobu cucal rucicky... Dostali sme kyticku hracku a knizku..zazpivaly nam deti a bylo to. Krasne... 😅

markchina
13. čer 2009

Nazdar holky,
momin: u nas to bylo zrovna tak 🙂 . Danecek je sikulka, hlavni je nebat se vyrazit s mimcem, vsak je to hlavne pro ne 😉 .

momin
13. čer 2009

jo no.. ja se vzdycky bojim s nim nekam jit ze tam bude rvat. Ale on je vzdycky tak zlaty kdyz je nekde kde to nezna ze ho nepoznavam.... 😅

mamlas06
13. čer 2009

taky se uz tesim na nase vitani 🙂 Kaci ma rada spolecnost, tak snad to bude taky dobry...
Holky co davate UM, jakou barvu maji pak hovinka? Me to dneska dost prekvapilo, mala mela porad stolici do zluta (prej konzistence michanych vajicek - haha) a dneska rano takovy lehce nahnedly. Se omlouvam ze tu resim takovy veci, ale koho jinyho se ptat nez vas ze 😉
Jinak dneska u nas na vsi hasici slavi 100 let zalozeni, spousta lidi a kazdej koukne do kocarku a pochvali... Se naparuju jak pav 😀 😀 To se tak hezky posloucha...

momin
13. čer 2009

mamlas06 danecek ma takovou nahnedlou porad.. Az vcera mel zlutou... Zluta je spravna? trochu sem se lekla 😲 nevedela sem ze davas UM... 😅 Muzu se zeptat po kolika hodinach a kolik ti kačenka papa???

mamlas06
13. čer 2009

momin momin, o jednu stránku zpět ses také ptala 😀 😎 😀 dávám jednu flašku 120 ml denně (někdy ji vypije celou, někdy sotva půl...), většinou k obědu. Jen včera jsme byli celý den mimo domov a "venku" nám kojení moc nejde, tak měla flašky 2 + 4 kojení. Jinak je to cca 6 kojení plus 1 flaška... 😎

mamlas06
13. čer 2009

a plně kojené děti mají práve tu tzv. vaječinu - žlutá stolice připomínající míchaná vajíčka. Když jsem to pak viděla naživo, tak jsem se musela smát, takhle podle mě míchaný vajíčka nevypají 😀
No ale už jsem to i konzultovala s pokročilejšíma maminama, tak je to v pořádku, občas na to má vliv třeba i heřmánkový čaj (a ten malá měla ve čtvrtek...) Každopádně prý pokud to není nazelenalý, tak je to v pořádku 🙂

momin
13. čer 2009

no jo.. skleroza neboli ze..... 😅