2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

markchina
9. čer 2009

Gratuluji vsem jiz 3mesicnim miminkam 😉 , my uz jsme se presvihli pres 4, tak ted Vojta nosi tricko a na nem je velika 4 😀 .
Za chvili mam vyrazet do Brna, takze budu asi 5-6h. mimo domov, babi hlida, mliko odstrikany a vse pripraveny, ale stejne je mi nejak ouzko ☹ . Musime to zvladnout.
Na vitani obcanku jsem maleho oblikla do nextovych rifliku, tricenka a na to mikinu, vypadal jak dospelacek. Hodim to do albicka, at se muzete podivat 😉 .

markchina
9. čer 2009

O.K. Uz je to tam, v albicku Vojtisek 3 mesice.

momin
9. čer 2009

😀 vojtisek byl fakt frajer..... 😅 Je krasny. Hrozne veliky! 🙂

markchina
9. čer 2009

momin: takovy muj maly dospelacek. Veliky on je,lidi neveri,ze to je moje mimi. Ja sem dost drobna,ale manzel ma 185cm,tak bude asi po nem. Nase rodina je samy maluch,ja mam165cm a su nejvyssi.

vendulka
9. čer 2009

holky a budete nektera krtit?

momin
9. čer 2009

Holky ktera ste to tady psala ze ma vase mimi pupecnikovou kylu?? jak se to pozna??

momin
9. čer 2009

markchina: jo no je strasne dlouhy.. danecek je taky veliky po tatkovi. ja sem taky prcek... 😅

glumy
9. čer 2009

Vendulka: dneska jsme se zrovna byli zeptat na křtiny tady u nás na faře. Já i manžel jsme křtěný, ale do kostela moc nechodíme. Takže budeme muset chodit na nějakou přípravu (prý to může být třikrát, nebo taky desetkrát), tak jsem na to zvědavá 😉

vendulka
9. čer 2009

glumy aha, takze pokud nechodim do kostela, tak musim na nejakou pripravu, jo?tak to je pro nas asi taky pase.....
a diky za reakci 😉

simounah
9. čer 2009

Náš malý měl na vítání občánků oblečenou bílou košili s dlouhým rukávem s šedýma jemnýma proužkama z HaM a hnědé manžestráky. Vypadalo to pěkně nastrojeně. 🙂

simounah
9. čer 2009

My jsme kojili částečně do 3.měsíců, teď kojíme jen 1x denně jinak dáváme UM a zhubla jsem asi hned měsíc po porodu na svoji váhu před těhotenstvím a mám možná i míň. Ale u mě to asi není kojením. Spíš pohybem kolem malého - procházky s kočárkem a někdy není ani čas se pořádně najíst 😵

veruska007
10. čer 2009

Tak my budeme taky křtít. Měli jsme ale svatbu v kostele, takže to budeme mít bez přípravy. Křtiny budeme mít na sv. Annu v Brně. Už jsem v Donumu koupila krásnou svíčku a křestní roušku (byla jsem těsně před porodem za kmotru kámoščiné dcerce, tak jsem to zrovna všechno koupila dvakrát 😅 )

petreva
10. čer 2009

Ahoj holky,
MOMIN, v sobotu na vás budu myslet a pak dej vědět, jak jste pořídili 😉 Elenka měla bílé kalhoty s výšivkou,kytičky, a tričko s dlouhým rukávem taky s kytičkou, trošku je vidět na foto v albíku 😉
My křít nebudeme....
VERU, tak kojíš dál? To se s tím nedá nic dělat? Nějak to přeléčit?

veruska007
10. čer 2009

Ahojky, kojim, ale obcas u toho pekne bulim, boli to fakt vic jak porod 😖 . No, maminka to mela taky a vydrzela nas kojit pres pul roku, tak uvidim, co vydrzim ja. Doktorka rikala, ze je to pomerne nove popsany syndrom a zatim neni znama lecba, tak je to blby. No, ale jsou i horsi veci. Hlavne ze je miminko spokojene a pekne pribyva. Uz mame skoro 5 kg! 😵 . A vcera odpoledne jsem byla na brigade a Honzik vydrzel cele odpoledne hodnoucky, tak to bylo super.

petreva
10. čer 2009

Veru, aha...to je pech, teda. Brďo , Elča už má přes šest kilo 😅 hodňoučký miminko!!!! Půjčit prosím 😀

momin
10. čer 2009

Ahoj holky.Tak mame pupecni kylu.... 😒
PETREVA tak snad to vitani zvladnem jako vy.... 😀

dankajuskova
10. čer 2009

holky,jak mam davat sarince pit cAjik kdyz z lahve mi pit nechce,furt to vsechno vyplivne?

momin
10. čer 2009

Ahoj Danko. my sme zacinali davat ze lzicky... malym miminkum par lzicek denne pry staci...

vendulka
10. čer 2009

jo taky bych zkusila lzicku! 😉

mamlas06
10. čer 2009

Holky závidím vám všem, které nemáte problémy s kojením 😒 Já s tím bojuju od samého začátku a vypadá to, že jsem nadobro dobojovala 😢
Křtít nebudeme, manžel by sice chtěl, mně by se to taky asi líbilo. Ale já bohužel křtěná nejsem a hlavně tady místní farář je děsnej. Snaží se jít s dobou, ale vůbec mu to nejde. Postupně na jeho mše přestávají chodit lidi...
momin a jak budete tu kýlu léčit? tuším že ninus tu onehdá psala, že jí Honzík taky měl a řešili to kýlním pásem. Snad by to ale prý nemělo být nic vážného a časem třeba zmizí sama (jsem to někde četla, mám načteno spoustu literatury, hlavně teda o kojení a k čemu mi to nakonec je ☹ )

momin
10. čer 2009

MAMLAS06: No ja sem se hrozne bala co to bude-zni to hrozne ze ma mimi kylu ale doktorka rikala ze to miva az 20%miminek a ze se to temer vzdycky spravi samo..Nemame to lecit nijak.Jenom kdyz mu pupik vyleze moc-tak jemne zatlacit dovnitr...Pry proste jeste nema uplne uzavrenou brisni dutinu.. 😖
Tak to kojeni vzdavate? Jsi dobra ze si vydrzela tak dlouho.. ja sem to vzdala asi po 7 tydnech...

dankajuskova
10. čer 2009

no je to tezky s tema mimcami.bojim se kdyz se jim stane hocijaka malickost,ja sem byla cela nesva kdyz mnela sarinca jenom ucpany nosik a nemohla poradne dychat,tak si nevim predstavit jak by sem zvladala to kdyby mnela tu kylu.musime byt statocne a dufat ze se to spravi.
momin. snad to nejak zvladnete budu drzet prsty a to dobre dopadne a at je danielko zdravucky 😉
s tim kojenim ma snad kazdy nejaky problem,ja sem treba mnela na pokoji v porodnici holku ktera mnela taky problem s tim ze mnela malo mlicka a tak a ted sme si psali a jej dcerka uz vazi o hodne vic jak sarinka kteru kojim porad a normalne.dekuju za radu,tak ja to skusim lzickou snad to pujde.

momin
10. čer 2009

Pry to nic neni. A maly ani nebreci-jako ze by ho to bolelo tak verim ze to bude dobre. 😉

mamlas06
10. čer 2009

momin já to vzdát nechci, ale na druhou stranu nechci trápit Kačí. Nějaký mlíčko mám, ale malá už druhý den prso prostě nechce. Si 3x sosne a pustí se. To úplně vypadá jako že jí nechutná - když jí ho stříknu do pusinky, tak na to vůbec nereaguje ☹ Uvidíme jak to půjde dál...
Danka nám se zpočátku osvědčila stříkačka, čaj ze lžičky byl úplně všude jen ne v pusince, většinou jsem ho vylila než jsem se dostala do pusinky 🙂

momin
10. čer 2009

No nam s tou lzickou musel pomahat tatka 😅 jinak se to fakt moc neda kdyz sebou mimi sije... 😀 danecek ode me taky nejdriv nechtel a kdyz sem mu vnutila tak to pak vsechno vyzvracel. a pak brecel hlady... Taky nevim jestli mu nechutnalo nebo co to bylo... 😒

veruska007
10. čer 2009

Tak to ja mam presne opacny problem, Honzik odmita UM. Sveho mlicka mam malo, tak mu to nestaci, ale sunar nechce. Pritom mu chutna. Ale on chce prso. Nic tam uz neni, boli me to az k placi a on se vzteka, vrha se mi na tricko a vyrazi mi lahev z ruky 😖 . Uz jsem prisla na maly figl, dam mu dudlika, a az ho dudlik uklidni a on nekouka, rychle vyndam dudlik a strcim lahev. Pak vypije i stovku. 😝 . Za tyden jdeme na kontrolu ve trech mesicich, doufam, ze do te doby bude mit 5 kg.

glumy
10. čer 2009

Veruska007: jak probíhaly křtiny Tvé kámošky? A co si tedy budeme muset koupit, jakože tu svíčku a tak? A kde se to kupuje? Já jsem tímhle netknutá 😅

veruska007
10. čer 2009

Nevim, kde bydlis - ja nakupuju vzdycky v Brne - prodejna Donum, nahore na Petrove, nad Zelnym trhem, hned naproti katedraly. Krtene dite musi mit krestni svici a krestni rousku. Krtiny byly behem mse (muzou byt i zvlast), krtene dite ma kmotra nebo kmotru. Farar uvita rodice, pak nasleduje krestni obrad. Pri nem se diteti leje na hlavicku krestni voda (jen trosinku), pomaze se olejem krtencu, zapalena krestni svice i krestni rouska jsou symbolem noveho, cisteho zivota. To je vicemene vse. Pak mela kamoska malou oslavu u nich doma. My premyslime nad restauraci, do naseho bytu 55 m2 se nam asi 12 pribuznych(jen rodice a sourozenci s partnery) a kmotra s rodinou (4 dalsi) nevleze ☹

momin
10. čer 2009

mamlas06:a ty dokrmujes? Jestli si to tu uz psala tak promin..... 😅

glumy
10. čer 2009

Bydlíme v Praze, takže tady snad taky nějaký obchod seženem. Ta paní z fary, ke které budeme chodit na přípravu říkala, že nám ještě řekne co a jak a co bude potřeba. Tak uvidíme. S manželem do kostela nechodíme, věřící taky nejsme, ale chtěli jsme, aby byl Kubík pokřtěný. Je to asi divný, že jo 😅 Jinak pak bychom šli taky do restaurace, bude nás cca 12, takže bychom se do našeho 2+kk taky nevešli 😀