2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

markchina
17. čer 2009

jj, tez chci druhe, kdyz Vojtovi bude kolem 2 let 😉 . Uz bude samostatnejsi, tak se nebudu muset starat o 2 mimca.

vendulka
17. čer 2009

tak my jsme doma,byly jsem venku a je tam nadherne

vendulka
17. čer 2009

a o druhem mimcu teda zatim neuvazujeme a myslim, ze jeste dlouho nebudeme 😀

veruska007
17. čer 2009

Taky jsme ted byli venku, je tam nadherne, akorat je Honzik po ockovani trosku rozmrzely 😕 , ale jinak v pohode. Konecne objevil, ze se hracky daji strkat do pusenky, tak si nasel novou zabavu 😀 .

mamlas06
17. čer 2009

Tak jsme zpět z výletu - v práci to bylo jak jsem předpokládala 😀 Jeeee ta je krásná, a je hodná? a jaký má vlásky a takkkk.... No co byste chtěly od tolika ženských 🙂
Ohledně rodičovský - taky bych chtěla na 2 roky a hned další mimčo (mým snem jsou 3 děti 🙂 ), jen nevím jak je to s otěhotněním po císaři 😒 A ještě jste tu řešily dovolenou v práci - mám pocit že máte nárok na její proplacení? To bych ale kecala, každopádně mně jí v práci proplatí (takže v létě bude hooodně penízek 😀 ). A pozor na to - rodičovská je do dvou let dítěte, nikoli celkem 2 roky (to ale určitě víte) 😉

dankajuskova
17. čer 2009

ja sem dneska taky volala na personalni a tam mi rekla ze tu dovolenou z prace (mne to vychazi 16 dni)si muzu vybrat az po materske dovolene a pak jit na rodicovsku.no nevim jestli to zavisi podle zamestnavatele jestli pred ukoncenim materske nebo po ukonceni.

mamlas06
17. čer 2009

holky tak mě konečně po dlouhých 3 měsících napadlo zeptat se mámy, jak to měla ona s kojením - tak bráchu kojila 6 týdnů a s velkým úsilím, mě kojila necelé 3 měsíce a s velkými bolestmi.... Tak jsem to asi po ní částečně zdědila - další skvělou věc jako např. velkou prdel, křečový žíly a sklony k migréně..... 😖 chudák Kačenka, jestli to chytne taky 😒

markchina
17. čer 2009

veru, Vojta byl po tom ockovani taky mrzoutek, nevedela jsem, jestli to muzu na to svest, ale jak vidim, tak to mohlo byt tim.
Ja dnes byla v praci taky vyrizovat dovolenou a dle nasi mzdove mam narok na dovolenou po dobu me materske, takze 10dni, vyplati mi to po skonceni materske, takze v cervenci.

vendulka
18. čer 2009

dobre rano...

hupcza
18. čer 2009

dobré ranko

mam: to tak nemusí být - v té době se prostě nekojilo - a to nikoli kvůli problémům na straně matek - prostě byl suunar a to bylo to nej ...kojení nebylo podporováno a hodně matek nedokojilo ani do konce šestinedělí

mamlas06
18. čer 2009

jj, byl sunar za 10,60 Kč 😀 No ale mama říkala, že kojit chtěla, jen jí to nešlo.I když asi je fakt, že nebyla taková osvěta a nebyly laktační poradkyně... Na druhou stranu, taky jsme živi a zdrávi i když jsme nebyli kojení 😎

mamlas06
18. čer 2009

samozřejmě že Kčs 😀

veruska007
18. čer 2009

Ja taky probirala nedavno s maminkou jeji trable v tehotenstvi a kojeni a muzu rict, ze to mam uplne jak pres kopirak - syndrom belave bradavky, nehubnuti pri kojeni, dokrmovani sunarem... no, slysela jsem, ze jaka matka, taka Katka 😀

momin
18. čer 2009

Ahoj holky. Dneska to zase vypada na krasny den. 😉
Mamka me taky kojila pry asi 2 mesice a segru taky tak.. pak prisla o mliko jako ja... 😒 A babca mamku pry jenom 6 tydnu potom to same.. takze to asi nejak dedicne bude.. Bohuzel...
Rikaly mi to jak sem prisla o mlicko a byla z toho tak nestastna....

vendulka
18. čer 2009

tak ja uklidila celej byt a jsem kaput, leje ze me jako z konve , az mi to uschne v koupelne, tak si dam sprchu

vendulka
18. čer 2009

me mamka taky kojila necele 3m, ja teda jen 14 dni 😲

vendulka
18. čer 2009

taky mi rikala mamka, ze pri porodu mela krizove bolesti, ja teda nastesti neeeee

vendulka
18. čer 2009

jinak si myslim, ze kazda ma narok na dovolenou po as materke dovolene, to je snad ze zakona,ne?

vendulka
18. čer 2009

bych si do te prace mela taky ohledne toho zavolat,ale nase ucetni je peka pi...

mamlas06
18. čer 2009

vendulko pojď k nám, já tu jeden den nebyla a vypadá to tu jak po náletu 😒
porod jsem bohužel jako mama neměla, naštěstí ale ani těhotenství - u mě probíhalo těhu jakoby ani neprobíhalo, zato porod ten byl 😖 u mamy těhotenství nic moc, ale o porodu skoro ani neví 😎
stejně když to vemete, jaký (ne)možnosti měly naše maminy a jaký možnosti teď máme my 🙂 A stejně si občas připadám úplně zoufalá a nemožná postarat se o 1 děťátko a domácnost...

mamlas06
18. čer 2009

vendulko nárok na ni samozřejmě máš, jen někde ti dají možnost si ji nechat proplatit 😉
koukni na http://www.miminko.estranky.cz/stranka/materska...
Po ukončení mateřské dovolené je třeba zařídit dvě věci - u zaměstnavatele zažádat o vybrání "řádné dovolené", na kterou máte nárok - a to ihned po ukončení mateřské dovolené (jinak se nárok krátí) a zároveň zajít na sociálku, nahlásit ukončení mateřské dovolené a zažádat si o zahájení vyplácení rodičovského příspěvku. Od ledna 2008 si lze vybrat rychlý, klasický či pomalý způsob čerpání rodičovské dovolené - viz změny v čerpání rodičovské dovolené.

vendulka
18. čer 2009

mamlas, spis se divim, ze nase babicky zvladly porod,v te dobe snad skoro nic v te medicine nebylo.... 😅

vendulka
18. čer 2009

😀 jinak diky za nabidku,ale uz mi to stacilo

vendulka
18. čer 2009

mamlas: ja vim, ze to tak je...u nas to funguje tak, ze musim jakoby naspoupit do prace a vycerpat dovolenou a pak jit na rodicak

vendulka
18. čer 2009

ted valim do sprchy,dokud Nath spinka

mamlas06
18. čer 2009

a kde vůbec čerpaly moudré rady, když nebyl internet 😀 😀

vendulka
18. čer 2009

tak to asi od maminek a tchyni, vsdak to tak funguje dodnes 😀

veruska007
18. čer 2009

Honzik mi dnes porad place, asi po tom vcerejsim ockovani. Navic jsem tu mela chlapa z Oknostylu, uz pres dva mesice cekame na to, nez nam udelaji site do oken. Rano tu stravil 1,5h, malej celou dobu rval hlady, no, ale kojit ho pred cizim chlapem jsem teda nechtela. No, a po 1,5h rekl, ze nam to spatne zamerili a budou to muset znovu udelat... takze zhruba dalsi dva mesice 😠 . Mame s nimi porad problemy, uz me to stve. Jo, ja mela tehotenstvi (bohuzel) i porod (nastesti) stejne jako maminka a s kojenim taky to samy 😅 .

hupcza
18. čer 2009

no tak máma kojila jen šestinedělí - my kojíme už třetí měsíc
máma rodila jen asi 4 hodinky - já 30
já rodila před termínem, máma přenášela

vendu: no rady od matek a tchýní jsou až na výjimky důvodem nekojení - mamka dělá laktační poradkyni a dulu, takže to mám z první ruky
ono to pak asi není otázkou dědičnosti ale vlivem stejně blbých rad
kolik ženských mámě volá, že nemají mlíko a musí krmit (samojim to matky potvrzují) a po hodinové návštěvě mamky jim nabíhá laktace a kojí další měsíce

mamlas06
18. čer 2009

mě v tom mama opravdu pomáhá a podporuje mě, ale laktační poradkyně to opravdu není 🙂