2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

momin
1. črc 2009

😀 aha.. my sme meli 37,7.... 😅 tak nic.... 😉

momin
1. črc 2009

Sem nemocna tak porad maleho hlidam aby to nechytl ode me tak uz mi z toho asi hrabe.... 😨

mamlas06
1. črc 2009

těch 37,7 může souviset s počasím 😉

momin
1. črc 2009

joo.. asi s tim souvisi i to kdyz pred merenim treba place ze?
Me zacly uplne silene padat vlasy. Kdyz si je prohrabnu tak mam vzdycky plnou hrst.... VIm ze to po porodu byva ale myslela sem ze jenom kdyz se koji?! jo nebo ne? nevite?

markchina
1. črc 2009

momin, je to uplne fuk jestli kojis nebo ne. Proste se ti hormony vraci do normalu a vypadavaj vlasy,ktery nevypadly v tehu a tesne po porodu. Zhruba 2.az 3.mes.po porodu to zacina,ja mam vlasy ted 2cm dlouhe,je to pohoda. Maly stejne desne taha,takze to ma svy vyhody mit kratky, i kdyz me zas tolik vlasy nepadaly,ale chtela jsem je.

janadean
autor
1. črc 2009

ahojte holky,

no tak co dotad k tem vlasum. Ja uz se bojím ze za chvily budu plešatá 😀 😀 . ale co me stve nejvic je to ze porad taham malemu s pusy, rucicek a obleceni. Já už nevim co s tim. Těch par poslednich chlupu mam porad seplé do copku a i tak je to vsude. A malej mi uz taky pekne plešatí, a taky má i ty jeho porad na tech svojich oslimtaných ručickach. Marchina kongratuluji k prvnímu zoubku 🙂 - tak to aby si začala shanet zubní kartaček 😀 😀

veruska007
2. črc 2009

Vypadavani vlasu po porode je pry normalni, maminka rikala, ze poprve malem vyplesatela. Mne nastesti vlasy zatim moc nepadaji, ale mam je zase hrozne suche, suchou mam i pokozku po celem tele a vsude se mi loupe, i na hlave, vypadam, jako bych mela lupy ☹.

Holky, nevite, zda by se dalo nekam vyrazit s prckem? Jako sama na tyden s miminkem? Mame v panelaku desne horko, Honzikovi se to moc nelibi, mne to s nim taky uz moc nebavi, i v noci mame pres 30 stupnu, tak se poradne nevyspi, je porad unaveny a place 😕 . Uz z toho zacinam byt pekne mrtva. Nejradsi bych ho sbalila a na par dni nekam vyrazila. Nemate typ?

vendulka
2. črc 2009

ahojky holky...

chtela jsem se vas zeptat v cem davate mimi spinkat a jestli je treba prikryvate?ja v tom vedru nevim, jak ji oblect...vecer jsem ji dala overal a nechala odekrytou,ale jak jsem ji kontrolovala, tak mela studene tvaricky, tak jsem ji zakryla plinkou aspon...

vladka1
2. črc 2009

vendulko...my spíme v tenkém bodyčku s dlouhým rukávem a krátké tenké kalhoty jen na gumu(nad kotníky) a ještě ho dám do spacího pytle a už ho nepřikrývám. Je mu tak dobře. Není vůbec zpocený a celou noc máme otevřené okno i dveře od pokoje...v místnosti máme zhruba 27stupňů

vendulka
2. črc 2009

jo to my mame taky tak nejak v pokoji a okno mame privreny, teda jako ventilacku mame na minimum...

mamlas06
2. črc 2009

veru tak pojeď k nám 😉 My máme v baráku jen 25 😀

řešily se tu taky nehty, čím je stříháte? Já si aktivně koupila speciální dětský s kulatou špičkou a neustřihnu s nimi ani papír, natož nehtíky. Tak používám klasický nůžky z manikúry....

vendulka
2. črc 2009

my mame taky ty detsky se zahnutou spickou a v pohode, jen sebou Nath nesmi tolik mlet bo bude mit o par prstu min 😀

mamlas06
2. črc 2009

já jí stříhám nehtíky buď u jídla nebo chvíli po, když se rozvalí, vyvalí na mě pupek a nemůže se skoro ni hnout 😀

vendulka
2. črc 2009

to ja jak kdy...vetsinou behem dne, kdyz vidim, ze je ma dlouhy a nebo me skrabe

mamlas06
2. črc 2009

janadean jak zvládáte BKM?

veruska007
2. črc 2009

Mamlas, fakt zavidim. Ja jsem teplomilna, ale 34 stupnu v byte, a to mam zavrene zaluzie, je fakt moc. kdyz kojim Honzika a jsme na sebe pritisknuti, neni to nic moc 😕 . Navic Honzik pije co hodinu, a zmozen horkem pak usina, za chvili se s placem probudi...no, uz aby se trosinku ochladilo.

Nehty striham, kdyz se nastvu, ze mne Honzik moc poskrabal 😵 , tak 2x tydne na rukou, jednou mesicne na palcich na nohach.

vendulka
2. črc 2009

dala jsem novou fotecku do alba mojej sikulky 😵

mamlas06
2. črc 2009

vendulko (teda Nathalko) dobrý 😉
veru máme starej barák, tak je tu "chladněji", bohužel ale i v zimě, aspoň bude mít malá studenej odchov 🙂 A žízeň taky má, tak pije čajík, by byla schopná ho vypít hektolitry 😀 Asi bude po mně, pro mě 4 litry denně není žádný problém...

vendulka
2. črc 2009

davas cajik?A jaky?ja bych asi taky uz chcela pomalu zacit,ale nevim jaky... ☹

mamlas06
2. črc 2009

mudra mi doporučila na trávení heřmánkový čaj, ale v lékárně mi doporučila magistra Dětský čaj s heřmánkem od Lerosu, prý je to stará dobrá klasika, kterou jsme byli už i my napájeni 🙂

vendulka
2. črc 2009

tak davas oba a nebo ten detsky z lekarny? 😕

mamlas06
2. črc 2009

dávám ten dětský, krom heřmánku tam je i fenykl a ještě nějaký bylinky a malej chutná. Ale jí chutná i obyčejná voda 😀

momin
2. črc 2009

Pry mi muze doktorka predepsat nejake vitaminy kdyz vlasy padaji opravdu hodne.. berete nekdo? ja sem z toho uplne v soku.. Pada jich tak moc ze se divim ze jeste nejsem plesata... 😨
A jak pise janadean taky sem vzdycky uplne na nervy kdyz je najdu na Daneckovi.Schvalne je nosim ztahle ale nic nepomaha.. jednou sem mu ho dokonce tahala z pusinky a uplne ho natahlo tak ho musel mit uz az nekde v krcu... 😠 ☹
Holky ten hermankovy cajik muze mit vliv i na hovinka? 😅 Pardon ze tu o tom tak pisu... 😅 Ale Danula ma vzdycky 2 druhy v plince kdyz se vykaka.... 😕

mamlas06
2. črc 2009

vlasy mi taky padají a kdybych jich neměla tolik, asi už jsem též plešatá. A mám stejný problém jak vy - vlasy jsou úplně všude, ucpanej odpad ve vaně, v posteli, na Kačence 😒 Ale abych na to brala vitaminy se mi nechce, tuším že by to mohl být zinek nebo hořčík...
Aheřmánkový čaj má skutečně vliv na bobíky, jsou tmavší. A dneska měla dokonce i tmavší blinkání...

momin
2. črc 2009

mamlas jo no.. dneska sme museli koupit krtka..ten odpad byl fakt sila.. vlasy vsude.
Tak to bude asi tim cajikem... Uz sem chtela zase volat doktorce..😀

mamlas06
2. črc 2009

momin určitě 😉 já už to totiž s mudrou konzultovala 😎

momin
2. črc 2009

jeste holky ctete uz malym pohadky nebo zpivate nebo neco? 😅

mamlas06
2. črc 2009

momin myslíš před spaním? ještě jsem se k tomu nedostala 😉 Ale přes den jí čtu - většinou z příruček "Jak pečovat o miminko" apod... 😀

momin
2. črc 2009

tak to je dobre... ja nectu vubec. Ale pohadkovou knizku uz mam koupenou... 😀

dankajuskova
2. črc 2009

ahojky,ja mam taky ten problem s vlasama,ale u mne to zacalo jen pred nekolika dnami,co jsem si vsimla.ja davam sarince cajik hipp od 2. mesice,tam je i fenykl i hermanek.a ja taky piju fenyklovy caj a tez caj od lerosu na tvorbu mleka.
sarinke jeste nectu pohadky,hodne s ni mluvim kdyz se hrajeme,ctu ji casopis miminko.nebo je v postylce a pustim ji radio aby se necitila ze je sama.a tak mam chvili klid. 😀
sarinka nechce ani videt dudlik,dneska jsem četla ze deti bud cucaji dudlik,prsty nebo plinku.sarinka si furt chyti plinku do ruky a pak ji cpe do pusy.no nevim. 😉 pak je cela upatlana od slin na cele tvari. 😝