2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

veruska007
25. kvě 2009

Tak Honzik kaka velmi zridka, tak 1x- 2x za tyden, ale pak je toho poradna davka, puch jak od ropuch 😅 . Ale Mudr. rikala, ze to tak byva a pokud nema tvrde brisko nebo ho netrapi boleni, tak je to v pohode. Nedavno me napadlo, ze to bude asi tim, ze jsem mela po slepaku chronicky zanet ve streve a musela jsem jist "bezebytkovou dietu" a v podstate se stravuju porad stejne, takze to bude asi tim 😕 .

petreva
25. kvě 2009

Taky se přidávám...E. kadí tak 1x za dva dny občas je něco málo denně. MARTI, s lehátkem jsem taky max spokojená!!! A vibrace ty jsou k nezaplacení!! Taky ho vozíme po návštěvách a teď když už si E hraje, tak je bezva ta hrazdiča. Měním jí tam hračky 😉 Ty máš pořád tak moc mlíčka? To musí být pozitivní na sebevědomí. Aspoň mi to tak přijde. Kolikrát si říkám, že to moje tělo mě neposlouchá (mám jisté zdravot. potíže) a navíc mlíčka není na rozdávání...
VERU, to jsem celá já řeším každý prdík 😅 nebo spíš nad tím až moc přemýšlím...

mamlas06
25. kvě 2009

O lehátku taky uvažuju, vzhledem k tomu jak moc se malej líbí v autosedačce. Jen pořádně nevím jaké zvolit - vy tedy doporučujete Chicco? 🙂

petreva
25. kvě 2009

Mamlas, my máme obě Fisher-Price 😉

mamlas06
25. kvě 2009

😀 woe bych asi neměla už chodit na sluníčko 😀

markchina
25. kvě 2009

EVI, taky mu tam stridam hracky, vibrace obcas, nekdy houpu, proste bezvadna vec to lehatko. Mela jsem na navsteve 4 leteho syna od kamosky a ten se v tom houpal a taky se mu to libilo, je fajn, ze to je az do 18kg, vydrzi nam hodne dlouho.
Jsem rada, ze mlicka je dost, vubec jsem netusila, ze ma tolik holek problemy, to jsem zjistila az na modrem konikovi. Tdd jsem za to vazne vdecna, brala jsem to jako automatickou vec.

mamlas06
25. kvě 2009

Když ono s kojením je to podle mě stejné jako s početím - jde hodně o psychiku. Když na to člověk moc myslí a moc se snaží, nedaří se a nedaří. Ale poručte si příliš se nesnažit a nenervovat se z toho ☹ Bohužel se nikde nepíše, že nekojené dítě se těší stejnému zdraví jako kojené, takže se maminky (včetně mě) trápí zbytečně. A když se trápí, není mlíčko.... Zkrátka bludnej kruh.

mamlas06
26. kvě 2009

Dobré ráno mamtky 🙂
jak přežíváte ta horka? Bydlíme ve starým kamenným baráku, tak to celkem jde. Jen ložnici máme v podkroví, ale orientovanou na východ, takže tam slunce praží jen dopoledne.
Hlásím, že už se malá umí "převali" z bříška na xáda 🙂 Po ránu ji nechávám v postýlce vysvlečenou na bříšku a mezitím snídám. No a když jsem se vrátila, řehnila se na mě už na zádech. Tak jsem ji zase převalila, ať mi to ukáže, tak to není ještě úplně 100% převalení, spíš takovej přepad 😀 Ale radost mi udělala obrovskou 😀

momin
26. kvě 2009

Ahoj holky. tak my bydlime v byte dopoledne nam sviti z jedne strany do oken a odpol z druhe... 😒 takze sme tu trochu jak ve skleniku... Ale sme stejne vetsinou venku tak se to da... 😉 4.6.nam budou delat okna... 😖 Budu se muset s maly nastehovat asi k mamce. Delali vam nekomu? Je po tom velky binec? ☹

momin
26. kvě 2009

mamlas06 vy ste sikovni.... danecek zatim porad jenom ze zad na bok a pak nevi jak pres tu ruku... 😅

markchina
26. kvě 2009

Pekny rano, tak my bydlime v domecku a mame krasne chladek, doma je rozhodne prijemneji nez venku 🙂 , takze horka jsou zatim v pohode.
momin: tak to se ti bude otacet na brisko za chvilku, uvidis. Vojta se taky nejprve hodne otacel na bok a pak najednou sup a byl cely na brichu. Zkus ho dat na lehce zesikmenou plochu, prevali se na bok a pujde mu to mozna i na brisko. Pak to bude zkouset a povede se mu to i na rovne plose. Nam se to takhle povedlo a Vojta se uz pretaci uplne vsude 😉 .
Holky, co kojite, jak dlouho vase mimi pije? A co davat z lahve, tak kolik ml a za jak dlouho vam to mimi vypije?
Od vcerejska jsem mu zacla davat 150ml cajiku 2x denne, takze dohromady vypije tak 300ml.

momin
26. kvě 2009

ty jo tolik cajiku... my davame tak 50ml cajiku na den. Ale Dan mi ho blinka. Vzdycky kdyz mu dam cajik tak za chvili zvraci..nevim cim to je... 😖

petreva
26. kvě 2009

Holky, tak to se musím taky chlubit 😅 😉 máme to holky šikovný a klučíci, viď Momin, se přidají záhy!!!! To musím zkusi, na šikmou plochu, na bok, aby ji to "lákalo se převrátit na bříško! To je ale složitější než z bříška na záda, tak uvidíme.
MARTI, naše E. pije hrozně různě od 8min až po 15-20. Vypije tak 80-140ml. Ty jo, tolik čajíku ti vypije? A naráz? To asi ne, viď. Mě Dr. říkal, že čaj nee, že by pak méně pila mlíčko a přestala přibírat. Ale v těchhle horkách mi to taky přijde vhodný dát jim drobet napít...i když jsem to ještě neudělala 😅

veruska007
26. kvě 2009

Tak ja zatim nedavam cajik ani vodu, uz jsem mela vodu parkrat nachystanou, ale nakonec jsem stejne dala radsi mlicko, jsem rada za kazdy gram, ktery Honzik pribere a kazdou kapicku, co vypije, a to mlicko je preci jen kalorictejsi. Uvidim, jak bude zvladat horka. Uz jen dnes, pak se zas ochladi. A dnes mi prijde drndat bracha 😀 😀 😀 , tak jsem stastna jak blecha, budu mit zase dve hodinky na uceni! Sice jsem sprtala od peti rano, ale uz jsem dvakrat drobka krmila, a nejak nevedel, kdy dost... to druhe trvalo pres 1,5h 🙄 .

Mimon, nam menili okna, jeste pred porodem, binec z toho neni skoro zadny, jen kdyz se nam vyvalila jedna zed, protoze panel byl zevnitr jeste polepeny cihlama a nikdo s tim nepocital 😅 . Bylo to v klidu, sice jsme pro jistotu nabytek prikryli tema foliema (cca 20m2 folie stoji 18,-), ale bylo to zbytecny. Horsi bylo pak to opravovani, protoze to skarede zacistili, tak si s tim pak hral manzel a taky nam znicili tapety, takze jsme museli pretapetovat cele steny... hrali jsme si s tim strasne douho, az do meho porodu 😝 .

dankajuskova
26. kvě 2009

dobre rano,no ja kdyz sem predchvili stalo jakoby sem se vzbudila v saune jak je vsude horko.my bydlime taky ve starym baraku.chvala bohu nam do loznice slunicko moc nesviti az odpoledne tak mala v pohode spinka,konecne.vcera sme byli s ni u doktora protoze noc predtym celu prebrecela,mala nafouknute brisko,problem s prdikami.a uz je to lepsi.ja male taky beru cajik kdyz jdeme venku tak si sem tam neco cucne,taky ma zizen v tom horku.ja sem jeste neskusela ani nepostrehla aby se nas drobec prevaloval,snad to pride samo.
momin.a s tema oknama,kdyz nam je delali na slovensku tak to docela slo,jenom hodne prachu a trochu hluku.

markchina
26. kvě 2009

Vojtísek je uz kus chlapa,tak je nakojeny za5-10min. Vcera sem mu udelala dopol.150ml fenykl.caje a vypil si to v klidu naraz,ani po nem neublinkne,jen odrihne. Vubec mi neprijde,ze by pil mene,ale norm. Davam mu cajik tak hodku po kojeni. Pak jsem mu udelala 150ml odpo a zas to vyzahl. Dnes rano z tech 150 vypil jen 40,ale nenutim, jestli nema zizen,tak zalezi na nem. Brisko je ted supr,uz se mi netrapi,krasne kaka a prdi a cely den se usmiva,je to bezva.

momin
26. kvě 2009

markchina to mate super s tim briskemn.. rika se ze po tom 3 mesici by se to melo zlepsit tak snad to tak budeme mit taky. Danecek porad tlaci pak si prdne a pak breci... ☹ Konecne se mi podarilo vyfotit jak se smeje... 😀 jeste ho nemam v albicku ale dam to tam.. 😅
petreva no jo holcicky jsou nejak popredu,ale my vas za chvili dozenem... 😉

vendulka
26. kvě 2009

ahojky holky, tak my byly včera na převážení u mudr a Nath měla 4740g a mudr mi říkal, že na koníky (pasení) máme čas, že do 3m by to měla zvládnout 😉

veruska007
26. kvě 2009

Honzik je taky motoricky hodne sikovny, poprve se nam pretocil asi ve dvou tydnech, ale jen nahodou 😲 , uz tyden vali sudy jak o zivot a strasne se u toho rehta 😀 . Konicky pase taky uz tak 3. tyden, hlavicku drzel hned po prichodu z porodnice. Nejvetsi legraci mame, kdyz stoji opreny rukama o kojici polstar nebo polstar na gauci a vzteka se, ze neumi chodit 😀 , vzdycky ho tak tak chytime, kdyz hodi telickem a nozicky zustanou na miste 😅 . Asi bude po mne, ja pry v 7 mesicich behala jako jine deti v 1,5 roce... asi od nasich pujcim ohradku po nas, at muzu v klidu chodit na zachod a netrnout strachy, ze mimco ozira kvitka nebo zkouma zasuvky.

vendulka
26. kvě 2009

jinak v těch vedrech zkouším Nath dávat vodu, ale nechce ji a na čaj zatím prdíme 😀

vendulka
26. kvě 2009

veruska007: a kolik je Honzíkovi když už stojí? 😕

vendulka
26. kvě 2009

no a ty vedra jsou šílený, ráno se tak v 6:30 zbudím a máme v ložnici 26°C....

markchina
26. kvě 2009

momin, my to meli s temi prdiky uplne stejny. Proste prdel s placem, ted si prdi z vesela 😀 . Zlepsilio se nam to asi v 3,5mesicich, takze drzim pesti, at je to bolavy obdobi brzy za vama. Prisli jsme z venku, je tam pekny hic, ale slunicko je vysoko, takze z zadne strany nesviti do kocarku, coz je bezva.

vendulka
26. kvě 2009

my byly venku od 9-11 dokud nebylo takový vedro, ale i tak bylo,ale aspoň trošku foukal větříček....

veruska007
26. kvě 2009

Honzikovi je dnes (teda uz pred 1,5 hodinou 😅 ) 10 týdnů. Je drobek, ale šikula. No, ještě nestojí sám, musí se opírat ručičkama. A vydrží chvilku, tak dvě minuty. Když jsme byli na kyčlích, doktor nevěřil vlastním očím, co tam brouček vyváděl 😵 . Koukala jsem an seznam, co má mimčo umět, a je na tom tak o 1 - 1,5 měsíce líp. Nj, po mamince 🙂. No nic, zaspal si oběd, jdu šprtat, než si to uvědomí 😅 .

mamlas06
26. kvě 2009

Tak my asi právě prožíváme vrchol všech kolik ☹ Naposledy malá kadila ve čtvrtek, tak jsem se jí snažila pokaždý když se kroutila pomoct teploměrem (stále nemáme rourku, lékárna u nás stoji za h.vn. 😠 ). A teď jsme 2 hodiny nedělaly nic jinýho než tlačily, řvaly, kroutily se a kadily. Toho z ní vylítlo jak z dospělýho člověka 😖 A vrchol všeho - úplně bojkotuje prso ☹

vendulka
26. kvě 2009

my teda kakáme každej 3 nejhůře 4 den

veruska007
26. kvě 2009

my jednou az dvakrat tydne, brisko neboli, prdiky netrapi. Mamlas, masirujes brisko? Muzu doporucit 😵

momin
26. kvě 2009

10 tydeni mimi stoji? tak to sem opravdu jeste neslysela...
mamlas06:a to se rika ze holcicky takove problemy nemivaji... ☹ teda aspon ja sem to slysela... je mi vas fakt lito... ty tu rourku nemuzes sehnat?

markchina
26. kvě 2009

mamlas06: to je fakt divny, ze to v lekarne nemaji, to je fakt des. Bez rourky by to byl asi des, jediny ucinny prostredek, kterym jsem to trapeni mohla zmirnit.