2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

mamlas06
26. kvě 2009

Chudák malá, vyčerpáním usnula. Tak snad se prospí a bude zase fajn... Možná na to má taky vliv to počasí, mně je taky nějak všelijak (ale to bude spíš teď těma nervama s ní) ☹ Veru rourku jsem ještě pořádně nesháněla, resp. když jedu do města tak na ní ani nevzpomenu a tady u nás v lékarně ji nemají (je to taková lékárna na dvě věci a paní magistra je fakt třída - když se zeptám na způsob podávání léku, div mě nepošle nikam, prej mi to musela říct doktorka anebo ať si přečtu příbalovej leták....).
Teda holky co já budu jednou dělat, až si malá třeba rozbije koleno a poteče krev? Už takhle jsem z toho úplně hotová 😒 By člověk za ty prcky dejchal 🙂

vendulka
26. kvě 2009

tak to je teda lékárna na dvě věci, malá se mi taky kroutila u jídla, ymslela jsem , že se jí chce kakat, ale asi ne, tak jsem ji ddala Sabika a je klid

mamlas06
26. kvě 2009

sabik = sab simplex? taky dávám od čtvrtka a to naposled malá kadila. Snad jen shoda náhod, o žádných vedl. účincích nepíšou. Teď mě spíš zaráží ten bojkot prsa, jinak se přisaje úplně ke všemu 😕 Jo a jak ty kapky podáváte?

momin
26. kvě 2009

mamlas06 a neni to tim horkem ze mala nechce papat? ja totiz ted musim danulu do jidla taky nutit. A kamoska mi rikala ze miminka nemivaji takovy hlad kdyz je horko. ja to tak mam vlastne taky..kdyz je teplo nepotrebuju moc jist... 😅

mamlas06
26. kvě 2009

Naposledy jedla v deset takze hlad uz urcite mela. Navic ona se k prsu prisaje ale pres kloboucek, jak ho sundam tak jeci 😒 Nakonec jsem to vyresila flaskou, uz jsem ten plac nemohla poslouchat...

vendulka
26. kvě 2009

mamlas: sabík je spíše na to, když nemůže malá prdět...ona se mi tak kroutila, tak jsem ji ho dala a před chvilkou kakala, no byl to 3 den, takže čekám, že v pátek bude další nálož 😀

mamlas06
26. kvě 2009

vendulko a jak jí ho podáváš? kolik kapek a jak často a tak. jak už jsem tu zminovala, naše magistra v lékárně je neschopná, na krabičku napsala 5 kapek a nic mi k tomu víc neřekla. V letáku píšou 15 kapek... Tak jí občas nakapu do pusinky, občas na dudlíka několik kapek 🙂

vendulka
26. kvě 2009

mamlas: no mně mudr napsal 10-15 kapek před kojením, takže ji dávat tak něco mezï, záleží jak rychlo to kape a já stačím počítat 😀 ,dřív jsem ji ho dávala denně, pač jsem si myslela, že je to na to, když prdí a ono je to na to, když nemůže prdět a bojí ji z toho bříško, takže teď ji ho dávám jen když se mi u jídla kroutí

mamlas06
26. kvě 2009

Driv nas prdiky vubec netrapily a kdyz, tak stacila masaz Pupikem, ale posledni dobou ☹ A pritom jsem jidelnicek nijak nezmenila, naopak jsem vyloucila par potravin, ktere nam vadily

petreva
26. kvě 2009

Ahoj holky,
MAMLAS, téda to je pech...nám na prdíky lépa zabírá Baby Calm. S tím bojkotem...my bojujeme třeba co tři čtyři dny!!! Je to fakt psych. dost náročný, ale zkus vydržet. Vždycky se snažím E. utišit a pak přiložit, ona si dvakrát třikrát cucne a zase začne hulákat...když to jinak nejde odstříkám si a dáme jí to jinak...odstříkáváš?

dankajuskova
26. kvě 2009

to mate vsechni problemy s tima prdikama,my byli vcera kvyli tomu u doktora,dal ji nejake homeopatika.a cuduj se svete pomaha to,uz neplace a znovu se smeje.sarinka kaka zatim cez den i nekolik krat,tak to sem rada.a s tim papanim,ona spise vubec nechce pit z lahvicky kdyz ji odstrikam mlicko,a dudlik nechce ani videt,furt ho vypluva.

markchina
26. kvě 2009

mamlas06: nam teda sabik nezabral vubce, davala jsme 15kapek, ale kapalo to na h..no. Obdoba sabiku je lefax, je to pry skoro stejny jen o neco lepsi a navic je tam davkovaci pumpicka, takze jsem 1x zmackla rovnou do pusinky, proste zlaty davkovani oproti sabsim. Ale u nas se to taky nejak neprojevilo.
S tim Baby Calmem to bylo taky nejdriv nijake, tak jsem prestala davat a zjistila, ze bez nej to je horor. Ted uz davam jen baby calm a fenyklovy cajik.

petreva
26. kvě 2009

A celý den je jí chuděrce takhle? To bude nějaký výkyv, uvidíš! Holky jedny držte se!

mamlas06
26. kvě 2009

holky diky za podporu, uz je to snad dobry (ťuk-ťuk). Vykoupali jsme, promasirovali brisko a ted uz zase spokojene sosa 🙂 Asi za to mohlo to pocasi, konecne tu taky trochu sprchlo. Petreva neodstrikavam - nevim cim to, ale i kdyz mam totalne nalita prsa, tak odstriknu sotva 20 ml, akorat mi z toho boli prsa a nality jsou furt. Asi mi nefunguje vypuzovaci reflex na povel anebo nemam trpelivost 🙂

petreva
26. kvě 2009

Uf, tak Mamlas, dobrý 😉 Taky jedna kamarádka neodstříká nic ☹ takhlavně, že Kačenka saje!!! To je dobře. Jsi si oddechla, viď 😵

vendulka
26. kvě 2009

mamlas, tak super, že je už dobře...Asi káťa neměla svůj den...tak ať pěkně spinká, my ne a ne zabrat, už taky 1,5 hodiny čučá a nechce spát

mamlas06
26. kvě 2009

To jo, uz je to zase takovej sladkej spokojenej andilek 🙂 Ale s tim odstrikavanim to fakt nechapu - prso nality ze mliko tece skoro samo (teda jen v noci, pres den to zvladam jakztakz), ale odstrikavacka temer nic neveme. A to jsem uz zkusila dve. Jednou jsem to zkusila rucne, to slo mnohem lip, ale bolelo me z toho cely telo. Tak asi funguju jen na povel Kacenky, nastesti. I kdyz to taky neni zadna slava, tak uz tyden radsi davam k obedu flasku s Nutrilonem...

markchina
26. kvě 2009

mamlas06: koupila jsem si dvoufazovou odsavacku s tim, ze budu odstrikavat a udelam si malou zasobu, kdybych nemohla malyho nakojit....no a dopadlo to tak, ze pomoci odsavacky odstriknu par kapicek, ktere doluju pekne dlouho, takze jsem na tom podobe. Pritom rucne to jde krasne, zmacknu a pekne tece, maly kdyz zacne pit, tak mi mliko samo crci z prsu, nechapu. Asi nejsem odsavackovy typ 😀 . Jeste si ji chvili necham a pak ji asi opet prodam, protoze ja ji asi vubec nevyuziju. ☹

veruska007
26. kvě 2009

Zkus elektrickou odsavacku Avent. Byla jsem na tom podobne, a moc mi pomohla. Hlavne je potreba vytrvat, i kdyz chvilinku nic netece... ono pak treba za dve minuty zas zacne a ja pak treba po pocatecnim 10ml odsala dalsich 50. 😕

mamlas06
26. kvě 2009

Uz mam doma dve odsavacky, dalsi kupovat nebudu 🙂 Uz se postupne smiruju s tim, ze do 6 mesicu nebudu plne kojit (ale tam nekde vzadu v hlave ten broucek stejne stale hloda, ze nejsem uplne dokonala matka 😝 ) Proto jsem rada za kazdou podobne "postizenou" dusi, moc se o tech nekojicich nemluvi. Navic ted v okoli taky spousta mamin priznava, ze nekojila a co jim vyrostlo za vejrostky 😀

momin
27. kvě 2009

Dobre rano hoílky... Mamci ktere davate UM.. Budi se vam mimca v noci na jidlo? jestli jo tak jak casto a kolik vypijou??

vendulka
27. kvě 2009

dobré ráno...

monin: my jsme na UM,ale Nath se mi nebudí, včera šla například spát kolem 19hodiny, jedla naposledy v 18 hod. a dneska mi vstávala v 6:30 😉

veruska007
27. kvě 2009

Tak Honzik usnul v osm, vzbudil se v pet, tak se nakrmil, usnul... a vzbudil se zas v sedm 🙄 , a pak v devet a krmil se skoro 2,5h 😠 . Ale jinak jsem zkousela, jestli jeste umi stat, a vydrzel to skoro dve minuty 😅 , ruckama se oprel o polstar na sedacce, napnul nozicky a krasne stal a koukal a smal se tomu 😵

momin
27. kvě 2009

2minuty? ty jo..a nerikali ti doktori ze by to nemel delat? 2 minuty je dost dlouho...

mamlas06
27. kvě 2009

Teda veru, vubec si nedovedu predstavit, že by ten náš prcek by už měl taky stát 🙂 Jste fakt šikovný, co takhle s tím do televize? 😀

momin
27. kvě 2009

😀 jo no taky sem jeste neslysela ze by tak male mimi stalo? namas foto v albicku jak stoji??

veruska007
27. kvě 2009

No, nenechavam ho tak moc casto, aby si nezkazil zadicka. Ale maminka je detska zdravotni sestra a taky ho nechava obcas stat, vubec se tomu nedivi, ja pry byla stejna 😅

momin
27. kvě 2009

veruska007 ty nemas ani albicko? :( sem se chtela mrknout...

mamlas06
27. kvě 2009

dneska je tu nějak mrtvo... holky jak jste prožívaly šestinedělí? 🙂 Já ho snad celý probrečela, řvala jsem úplně kvůli všemu, jsem se dokonce i rozbrečela v obchodě, když jsem nemohla najít oblíbený sušenky 😀

momin
27. kvě 2009

😀 ja sem se rozbrecela kdyz sem mela kaminek v bote! tak to sem rada ze sem nebyla sama takova... 😀 byla to hruza. prvni tyden se mnou musel byt pritel doma-nezvladala sem...