2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

dankajuskova
20. kvě 2009

az na vychode slovenska - presov.my zatim 2 mimco nechceme,kdyz tak az kdyz bude sarince kolem 5 let.je to jeste hoodne daleko.a ja taky nechci jit z MD na MD.chtela bych jit alespon na 2 roky spatky do prace abych si od toho kousek oddychla ....

mamlas06
20. kvě 2009

Jejda, tak bez zvuku to je o ničem :(
Já malou oblíkám taky do bodyčka s kr. rukávem, ponožky, gaťata a ještě nějaký kabátek s dl. rukávkem. Na ven to moc nepředělávám, většinou je v kočáře stejně teplo jako doma (samozřejmě když je venku fukavec tak přidám vrstvu na ručičky a deku) - zkuste si do kočáru někdy dát teploměr. Jsem se tuhle úplně divila, svítilo sluníčko ale dost to foukalo, já byla venku v bundě a dl. kalhotech. No a v kočáře bylo 28 °C!!

mamlas06
20. kvě 2009

Danka s antikoncepci ti neporadím - nechci do sebe nic cpát dokud kojím (i když se říká, že to nevadí). Neboj se zeptat dr., ten ti určitě poradí. Mně ji tedy nabízel hned při kontrole a když jsem odmítla tak mě poučil co a jak a ať pro jistotu přijdu za 3 měsíce na kontrolu (kdyby nám to s manželem někdy uteklo 😉 )
Mimčo bych taky chtěla co nejdřív, ale jsem po sekci tak nevím jak dlouho čekat. Na to jsem posledně u dr. zapomněla se zeptat...

momin
20. kvě 2009

jinak holky ty babky sou asi vsechny stejne: "miminko musi byt v zavinovacce" "musi lezet na rovnem" atd.. taky je vzdycky necham vypovidat a myslim si svoje... A kdyz nas videla babka s babyvakem tak se skoro zblaznila. 😀 Rikala ze ho tak nemuzu nosit. A kde sem to videla.. ze bude mit maly krivou pater-ze musi byt na rovnem a ne tak v klubicku... 😀 No co dodat...

mamlas06 ja pockam po odpoledne na pritele on s tim neco udela a to pujde.. 😀 ja nejsem zrovna PC expert... 😅 na nektere veci sem tele...

dankajuskova
20. kvě 2009

no to je asi pravda o tych babickach 😀 mne uz dokonca davala tchine dokonca rady jak mam kojit a podobne 🙂

ninus81
20. kvě 2009

Ahojky holky jak se říká když se to sere tak se to sere pořádně - malý má pupečníkovou kýlu a vypadá to že i tříselní kýlu dětská nás poslala k Hadravové do polikliniky tady u nás ve strakonicích prý je dobrý diagnostik a ta pupečníkovou kýlu potvrdila a u té tříselní říkala že se jí to nezdá že by to bylo něco povídala o nějaké vodní ( to netuším??????????? )tak máme počkat měsíc a uvidí se pokud se to nezlepší čeká nás operace na dětské chirurgii v Českých Budějovicích

momin
20. kvě 2009

To me tchyne taky! Videla maleho zatim jenom jednou a uz me stihla poucovat o vsem moznem... tak se s ni pritel pohadal a asi ji zase dlouho neuvidime... ne ze by mi to vadilo... 😅

momin
20. kvě 2009

ninus vy uz to nemate lehke od zacatku.... porad neco co... ☹ to je mi lito... ☹ Chudak honzik! A vy taky.. A nevis jestli ho to boli? place?

ninus81
20. kvě 2009

mamlas06: jo jo to mě napadlo ale tak hezky rozesmálo když jsem viděla připrava na ,,Tondu,, a toho plyšáka
jinak my jsme si nechali říct co čekáme

momin
20. kvě 2009

Holky co s tim nutrilonem extra? opravdu nevite od kdy se muze davat? Neni mozne prece aby se mi Dan budil na jidlo co 2 hodiny v noci... 😒

ninus81
20. kvě 2009

momin: ty myslíš ten více sytící????

ninus81
20. kvě 2009

jinak nás dr převažovala a malý má 4334g 😉 😉 😉

momin
20. kvě 2009

jj ten.

dankajuskova
20. kvě 2009

no tak to ma tchyne malou jeste ani nevidela,tak sem zvedava na to poucovani kdyx pujdeme na svk o 2 mesice.
mne taky tchyne vubec nechybi!
ninus: to mi je lito honzika,snad to nejak zvladnete,budu drzet prsty aby vsechno dobre dopadlo,tak se drzte 😉

ninus81
20. kvě 2009

momin: my ho dáváme taky a malej se mě přes den dožaduje co 3 hod mlíčka a v noci vydrží i 4 nebo 5 hod do dalšího pití. Přijde mě že ten sytící je jen dražší a nezasytí ale malému chutná tak jsme u něj zůstali a k normálnímu jsme se navraceli

ninus81
20. kvě 2009

dankajuskova: děkuji snad to bude ok a operaci se vyhne uvidíme

momin
20. kvě 2009

ninus a je o moc drazsi? A existuje i male baleni? ze bych ho zkusila davat treba jenom na noc a pres den ten normalni vis...

ninus81
20. kvě 2009

momin: u nás vyjde v lékárně a v supermarketech na cca 370,- - 380,- (mě se ho párkrát povedlo sehnat i za 358,-) myslím si že malé balení určitě bude vím že klasickej nutrilon 1 je i v 300g balení zkus se zeptat v lékarně

momin
20. kvě 2009

no tak to neni zase tak velky cenovy rozdil.. ja ten obyc u nas kupuju za 340kc. Uvidime.,.nechci kupovat to velke bal..kdyby to bylo tak jak rikas-ze je jenom drazsi... 😉

ninus81
20. kvě 2009

momin: mě tak přijde že to nemá žádný efekt sytící ale uvidíš třeba u vás to bude lepší já u nás ten obyč kupovala 320,- - 330,-
Honzík je jedlík vypije 150ml / 6x nebo 5x denně

momin
20. kvě 2009

vsak my skusime a uvidime... 😉 treba to pomuze nejak. A treba taky byla tahle noc nejaka vyjimka ptotoze to fakt jeste neudelal od te doby co davame UM. 😅

momin
20. kvě 2009

Holky drzi si vase mimi neco kdyz usinaji?

heennee
20. kvě 2009

ahoj danka - neda sa mi nepripojit do diskusie...tiež sme s priatelom obidvaja slovaci a žijeme už skoro 5-ty rok v prahe...a máme 10-týždnovu prvorodenú Sáru 🙂 Takže úplne chápem tvoju situáciu...sme na tom úplne rovnako 🙂

vendulka
20. kvě 2009

my byly venku a malá měla body s kr.rukávem, čepičku(háčkovanou) a tenké kalhoty a ponožky a ani jsem ji neměla zakritou, a v kočáře bylo na zdechnutí....

vladka1
20. kvě 2009

danka...ohledně té antikoncepce....pokud kojíš a máš v plánu kojit co nejdéle, tak nejlepší je Mirena-antikoncepční tělísko. Působí v děloze 5let. MUDr ti ho zavede za minutku..nebolí to. Jen ta cena...6100kč. Ono ale když to propočítáš do těch 5let, vychází to méně než hormonální anti v tabletkách. Blbý je, že to musíš dát hold najednou

dankajuskova
20. kvě 2009

ahoj heennee,a odkial si zo slovenska,kde byvas tu v prahe?
no bola som u toho gynekologa a dohodli sme sa na tabletkach pokial budem kojit.dakujem za rady.

vladka1
20. kvě 2009

danka....na hormonálních tabletkách?...to ti půjde ale do mléka....

dankajuskova
20. kvě 2009

to su tabletky popri kterych muzu kojit.a doporucil mi je jenom prave pocas kojeni a ze se pak dohodneme jestli dal tabletky nebo neco jiniho. 😉

momin
20. kvě 2009

Holky nam vzdycky Danula prorve pred spanim 2 hodiny..:( nechapu proc to dela..:(

mamlas06
20. kvě 2009

momin - to budou asi ty trimesicni koliky, o kterych tak casto ctu... Chce to trpelivost a zase trpelivost.
To same ninus - hlavne trpelivost a hlavu vzhuru, deticky snesou mnohem vic nez lecktery dospely

Jinak jsme byly dnes u Mudry, v 10 týdnech máme 3,7 kg a 56 cm. Není to mnoho, ale Mudra nic špatnýho neříkala. Prý to určitě dožene. A pochválila ji, je to čipera, už rozumně kouká, pozoruje okolí a krásně drží hlavičku 🙂 Se tam zkrátka malá předvedla v tom nejlepším světle, házela úsměv na všechny strany. Taky jsem se ptala na naušničky, tak až po první dávce vakcíny a doporučila nás na ušní...