2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

ninus81
23. kvě 2009

Ahojky holky tak jsem tu zase mezi vámi měla jsem notebook marod 😠 a má koníková závislost se projevila 😅 ted už jsem zase spokojená že mám připojení a mužu tu být
Jinak Honzíček je zlatíčko na tu pupečníkovou kýlu jsme koupili kýlní pás pro miminka a už 4 den to poctivě má a vypadá to že to opravdu pomáhá 😉

markchina
23. kvě 2009

ninus81: to je supr, moc moc drzim pesti, at to dobre dopadne a nemusite na operaci. Vojtula uz od pul8 spinka, ja za hodku pujdu za nim, tak dobrou noc. Dnes tu bylo docela mrtvo, tak snad to zitra dozenem 😉 . Dobrou noc.

simounah
23. kvě 2009

Náš malý reaguje na nás i na cizí stejně - když na něj někdo promluví a usmívá se na něho, tak se začne taky smát 🙂 😀 .
My lahvičky po každém jídle umyjeme i kapkou jaru (zdají se mi mastné), pak pořádně opláchnu a prolijeme vařící vodou z konvice a 1x nebo 2x do týdne je vyvařím v hrnci s vodou (kam nahážu i dudlíky).
Dnes jsme byli na vítání občánků - to bylo krásnééé 😵 😵 😵

markchina
23. kvě 2009

Nas prcek taky nejprve reagoval stejne, ale zacal to delat az ted. Drive se taky na smejici osoby hned usmal. Vysledovala jsem to, kdyz jsem se vratila po 2 tydnech z Ostravy. Prisli ho pozdravit babi a deda (manzelovi rodice) a jak na neho tchyne s usmevem promluvila, tak bylo zle 😀 . No proste uz rozeznnava zname a min zname a uz na to patricne reaguje. Tak vam to holky hlasim, mozna vas to taky ceka 😉 . Az to postrehnete, tak pisnete.

hankyn
23. kvě 2009

Ahojte, potrebovala bych poradit. Mam chlapecka stareho 7 tydnu a pres den se nemuzem dostat do zadne rutiny, zvlast krmeni je hruza. Pripada mi, ze nic jineho nedelam nez kojim. Meli jste taky takovy problem? Je to jeste brzo na to abychom meli rutinu?

radanaf
23. kvě 2009

Hankyn: taky jsme meli takove problemy. Ja jsem s malym byla prvni mesic v nemocnici, protoze mel problemy s kuzickou. A kdyz jsme prisli domu bylo to vsechno hrozne rozhozene a maly se kojil hrozne casto, byla jsem z toho upllne hotova a zacala davat prikrm. Asi po 2 tydnech se to ustalilo a jenom kojime. Maly pribira uzasne. Snad se vam to taky vsechno srovna. Drzim palce.

radanaf
23. kvě 2009

Ahoj holky, jak vase mimca reagovaly na ockovani. My jsme byli vcera, dostal 2 pichulky. Chudacek cele odpoledne byl podrazdeny a kricel jako kdyby mu ublizovali. Nastesti kdyz jsem ho vecer ulozila, spinkal jako vzdycky. Tak jsem byla rada protoze jsem myslela ze se nevyspime.

vladka1
24. kvě 2009

radanaf:...na jakém očkování jste byli?

markchina
24. kvě 2009

hankyn: doporucuji ti vubec to neresit, uvidis, ze se to upravi za par dni samo. Zaved si jen prav.ranni a vecerni ritual a zkus to nechat byt. Myslim si,ze je jeste docela brzy,ale ritualy nic nepokazis.

dankajuskova
24. kvě 2009

ahoj holky.sa sem se tim nejak nezabivala jestli to je nebo neni rutina.kdyz chtela papat tak sem ji dala najist.taky sme si vytvorili nejaky ten vecerni a ranni zvyk a ono se to pocase vsechno upravilo samo,zacala sem mit cas i na sebe a domacnost.nas taky caka za mesic ockovani tak sem zvedava jak to dopadne.mne spis momentalne trapi to ze sarince se zacali klubat zubky,tak je celej den mrzuta,kdyz jdeme na prochzku tak zacne venku hned brecet ... chudinka moje malicka ☹ .

veruska007
24. kvě 2009

Tak to Honzik je zlaticko, necha se pochovat od kazdeho, akorat jednu babicku zrovna dvakrat nemusi, ale kdyz ona nema na deti cit, tak se asi nedivim, kdyby tak skubala se mnou, taky rvu 🙄 . Jinak kdyz je s Honzikem nejvetsi krize, nejlepsi je vzit ho ven, v kocarku usne, vyhladne mu... a pak se vrati aspon na pul dne do starych koleji 😅 . Jinak s tim jidlem zlobi porad. A ohledne ockovani jsem prekvapena, protoze nam doktorka nic nerekla, a na kontrolu jdeme za mesic.

petreva
24. kvě 2009

Ahoj holky,
MARTI, já jsem Eva, 😉
NINUS, to je moc dobře, že to pomáhá!! To má přes pupík nějaký stahovací pás? Třeba si dá kýla říct a vyřeší se to takhle.
HANKYN, já si teda nepřipadám, že pořád kojím, ale nic pravidelnýho taky nemáme. Už to začínám v hlavě řešit, jak to udělat lépe...ale asi je nejlepší nechat to trochu na mimču. Teda já doufám, že když nezavádím žádné hranice, že to tak bude dobře.
RADANAF, taky jsme minulý týden v po. dostaly 2 píchance. Elenka pondělí více méně prospala, což jsme koukali, protože na její temperament nevídaná věc...ale v út+st+čt byl očistec...brečela jak otevřela oči, ani v kočárku nespala, špatně jedla...snad to bylo tím.

Holky, to mě dost zajímá, jaké máte rituály a jak vaše dítka uspáváte??Rovnou v postýlce?Míváte taky "večerní" pláč??

markchina
24. kvě 2009

Nazdar holky, tak jakou jste mely nedeli? My si ji vazne uzili. Rano v 9h. jsme sli na cirkevni schromazdeni, pak jsme byli pozvani na obed, tak jsme s udleali s Vojtou prochazku a celou dobu na navsteve byl Vojta uzasny, jen se usmmival, hral si a 2x si na 45min. zdriml. Proste pohodicka, uplne kouzelny den, ted si hraje uz doma.
K tem ritualum: my mame ranni a vecerni. Rano vstavame tak ruzne, jak maleho trapi brisko, dnes rano v 5h, ale pak v 7h zas usnul a spal az do pul9. Jinak rano jdem do koupelny, tam ho celyho vysvlecu, oplachnu oblicej a dupku pod tekouci vodou, dame vitaminky Vigantol, prebalime, uceseme a oblecu do vsedniho obleceni, pak jdem kojit nebo si hrat.
Vecerni ritual: v pul8 koupem, oblecu do spaciho overalku, ucesu, pak kojime a jeste si chvili hrajem nebo se mazlime, jdu ho ulozit do postylky v loznici, kde mu zazpivam, dam pusu a necham ho. Chvili si jeste hraje s rucickami a pak usina, nekdy usne hned jak ho polozim, jak je unaveny. Mam chuvicku, takze kdyz vyplivne dudlik a zacne si pofnukavat, tak jdu hned nahodit a je okamzite klidek. Na kojeni se budi mezi 4-5h rano, ja ho sama nebudim. Fungujem tak asi od 8 tydnu, driv to moc dobre neslo. Hodne v noci plakal, byl neklidny a chtel se porad chovat a byt stale u prsu. Ted je to fakt pohoda. Chce to jen cas 😉 .

cirrusa
24. kvě 2009

Holky, mám na vás dotaz. Dokážete si představit, že byste teď s manželem a mimčem jeli na týden na dovolenou? Každoročně jedzíme s manželem na týden do Luhačovic (každý den máme jednu lázeňskou proceduru, nic náročného) a teď zvažujeme, zda to pro nás bude aktuální i v únoru kdy Tomášek bude mít cca 2 měsíce...

mamlas06
24. kvě 2009

ahoj holky, byly jsme od včerejška pryč. Byl nádhernej víkend, tak jsme toho využily 😉

petreva - kojím, ale protože malá moc nepřibírá, dávám radši k obědu navíc jednu flašku. A pak občas dostane čajík...

hankyn - já dopoledne taky nedělám nic jinýho než kojím. Furt čekám na nějaký pravidelný režim, ale vypadá to, že tohle je náš denní režim 🙂

Co se očkování týče, my zatím nic nedostaly. Až se pořádně zahojí ramínko po TBC, nejdřív prý ve 3 měsících. Holt co mudr to originál 🙂

markchina
24. kvě 2009

cirrusa: nam kdyz byli 2 mesice, tak jsme jeli z Letovic na tyden do Ostravy za mymi rodici. V poho jsme to zvladli, ale nasi nam pripravili pokojicek, kde mel maly nachystanou postylku a stul na prebalovani, ja tam mela postel...proste pohodli pro nas oba. Ja sebou brala spoustu veci, vcetne vibracniho lehatka a dalsich vecicek pro Vojtu. Ten tyden byl skvely, protoze jsme byli oba obletovani a ja si bajecne odpocinula.
Uprimne si ale nedokazu predstavit, ze bych jela jen s manzelem nekam do ciziho prostredi s 2mesicnim miminkem, mela bych z toho dost obavu a asi i starosti. Ledazeby mi zajistili pokoj s dostatecnym prostorem pro prebalovak, vlastni socialky, postylku a misto pro dalsi veci na prcka. Vojta ma uz 3,5mesice, tak bych si to spis dokazala predstavit, ale i tak bych jeste vahala. My se chystame v lete na tyden na Machovo jezero, ale to bude mit maly uz pres 5mesicu a jedem jeste se znamymi, tak budem mit s manzelem podporu v peci o maleho. 😉

markchina
24. kvě 2009

cirrusa: jo a abych nezapomnela, taky bude moc zalezet, jaky bude tvoje mimi 😀 . Jestli budete mit hodneho usmevaveho space, tak to bude supr, ale jestli to bude maly kriklounech, ktery prorve noci, tak se vam s nim nikam chtit ani nebude 😉 .

cirrusa
24. kvě 2009

Mark, no on to je 4hvězdičkový hotel, navíc na stránkách se o mimčách zmiňují,že jsou na ně připraveni, tak bych asi v případě, že bychom jeli tam napsala dopředu a zeptala se na ten přebalovák (i když nedá se ten týden vydržet i s přebalováním na posteli? 😕 ). Sociálky jsou v každém pokoji a postýlka by se asi zvládla cestovní. Teď mne spíše napadlo, že nevím jak bych řešila látkové plenky, ale v lázních asi někde bude prací služba..Takže asi počkám s rezervací až jaký bude Tomáš (i když mám strach, že už tam pak bude plno 🙄 )

každopádně díky za názor 🙂

mamlas06
24. kvě 2009

cirruso - vyjet s 2 měsíčním prckem navíc v látkových plenách bude asi slušný adrenalin. My když jedem na víkend (1 noc) k mámě, tak mám velkou tašku plnou plen, navíc mi máma přes noc vypere a ještě kolikrát musím šáhnout po papírovce. To bych na ten týden raději volila papírovky. A třeba bych sebou vzala babičku nebo nějakou tetu, která by občas mrně pohlídaa, aby sis mohla v klidu užívat procedury 😉 A taky se může docela dobře stát, že tě výlet nebude lákat. Dřív jsme jezdili s manželem tak jednou za měsíc na víkend pryč, teď mi to vůbec nechybí 😉

cirrusa
24. kvě 2009

Mamlasu, tak toho se nebojím, já lázně miluji už moc dlouho. Výlet jako takový ani ne, ale lázně, pohodu, klid, to fakt potřebuji... 🙂 Babičku, no to radši asi ne, ale vím, že se dá naplánovat procedury tak jak mi vyhvují (loni jsme to tak řešili, jelikož manžel měl nějaká jednání a jejich dfané časy mu nevyhovovaly), tak bychom to udělali na střídačku, nejdříve on, pak já 🙂 A ty látkovky, no je pravdou, že to je silný argument, to budu muset ještě zvážit...

hankyn
24. kvě 2009

No tak super. Ranni a vecerni rutinu mame takze to necham na prckovi jak se zaridi pres den. Diky moc.
veruska007: No to ja pribrala s malym 18kg a jeste mi zbyva 7kg shodit a nejak mi to nejde, ale po pravde receno to zatim moc neresim. Akorat cvicim na bricho. Uvidim jestli to pujde samo pri kojeni. Preci jen to trvalo 9 mesicu nabrat tak tomu davam 9 mesicu na shozeni 😉

markchina
24. kvě 2009

cirrusa: neni vubec zac, pokud jsou na to pripraveni, tak by jim ani detsky krik nemel tak vadit, ne? 😉 😀 Kazdopadne ti fandim a vubec vsem, kdo se nenecha mimcem vyvest z miry a cestuje, proste zadny omezovani. Mimi si aspon zvyka od mala a prizpusobuje se rodine a ne rodina mimcu, tak to ma byt 😉 .

cirrusa
24. kvě 2009

Mark, no z toho dětského křiku jsem trošku na vážkách, už vidím jak na nás chodí stížnosti, že to naše malé zae prořvalo celou noc 🤐 ☹ ach jo, musime to fakt dobře zvážit, nerada bych nějaké nepříjemnosti, jak pro malého, tak pro nás a okolí ☹

veruska007
25. kvě 2009

To ja bych chtela s mimiskem nekam v lete vyrazit, preci jen stravit ty horka v rozpalenem panelaku neni nic moc 😝 . Nastesti ja mam zatim toho usmevaveho space 😉 . Jeste ze tak, ve ctvrtek mam zkousku, pristi patek druhou, tento patek ma manzel firemni grilovacku pro rodiny zamestnancu, tak tam budeme brat Honzika take, nema nam ho kdo pohlidat, tak tam bude muset byt taky hodnasek, ... snad se nam nezkazi! Uz jsem s nim byla na vikend u nasich a dvakrat u kamaradky a vsude si udrzoval svuj domaci rezim, byl v pohode, neplakal a cele noci prospinkal. Dokonce na vyletech ji a spi vic nez doma, takze pokud to jde, vyrazime s manzelem na sluzebky a je to parada 😵 . Vubec, doma je to krize, ja v praci minimalne co dva mesice nekam letela, a ted jsem doma a mam abstak 😠 . Pristi leto, pokud uz teda nebudeme mit druhe miminko 😅 , bychom chteli i s Honzikem na dva tydny na Djerbu... mooooc se tesim 😎 . Kamoska ted leti s 5letym a pulrocnim ditetem do Recka, tak z ni vytahnu info, jaky to bylo s mimcem.

petreva
25. kvě 2009

Ahoj holky,
pořád mi to nedá a nějak v hlavě řeším kojení...jsem asi fakt hrozná a moc nad tím přemýšlím...ale..na vícero místech jsem četla, že byl doba mezi kojeními neměla přesáhnout 6hodin, že se pak snižuje laktece...už 3noci jsem zaspala..Ty jo a to jsem včera psala, že nes už nesmím!!! Jenže já jak padnu do postele 😅
Co myslíte? Máte někdo mezi kojeními zejm. večer a v noci delší přestávku? Mám obavu o mlíčko, když už jsem to po 3x pokazila...
JInak k té dovolené...normálka vám trošku v dobrém závidím, ale já bych se neodvážila nikam, takhle do hotelu. I cestu k manželovým rodičům pořád odkládáme. My máme toho uplakánka...snad z toho taky vyroste, ale zatím je to zkouška mých nervíků. Přesto je to moje beruška a naopak je zase moc šikovná, abych ji pořád jen nehanila 🙂
HOLKY, jak to teď v těch horkách děláte s procházkama? Chodíte ráno a odpol? přes poledne doma?

veruska007
25. kvě 2009

My chodime zpravidla od 14,30 na dve hodinky. I kdyz je horko. Je na to zvykly a kdyz jdeme jinak, zlobi pak s jidlem, pri jidle spi a za pet minut se vzbudi a place hlady. Ma jen overalek nebo body a je prikryty plenkou. Kdyz ma zizen, jdeme domu. Dopoledne jdeme ven jen zridka, zpravidla kdyz nekam musime.

S tim nocnim spanim si nelam hlavu. My na zaklade "dobrych rad" Honzika v noci budili na jidlo a k nicemu to nebylo. Nechtel se probrat, nechtel pak jist, nemohl pote usnout, byli jsme z toho na nervy vsichni. Ted usne kolem devate, ranni kojeni ma cca v pet rano, ja jsem vyspana, Honzik spokojeny. A mlicka min nemam. Ja teda castecne dokrmuju Sunarem, uz od porodnice, ale kdyz jsem kojila v noci, a pak rano zas, rano jsem mela malo mlicka, jak jsem byla vycerpana. Zatimco ted, kdyz spinkam jak andelicek, mam rano mlika tolik, ze Honzik zvraci prejezenim a Sunar nechce ani videt 😅 . Tak si s tim nelam hlavu a klidne spi, ju? 😵

markchina
25. kvě 2009

Dobre rano, holky!
Evi, ja to s tim kojenim taky neresim, ale je fakt, ze jsem zatim od porodu nemela problemy. Od narozeni je mlicka dost a maly je spokojeny, zadne krize v 6nedeli a 3mesicich nebyly (ťuk-ťuk), takze ty hodinove intervaly mezi kojenim nijak neberu. Pres den kojim, tak co 2-3hod., v noci, jak se maly vzbudi. Ukladam v 8h, dnes se vzbudil v pul2, ale to je vyjimecne, spis spinka min. do 3, casto az mezi 4-5h, takze interval v noci mame i 8-9h. nekolik dnu po sobe. Vysledek je jen takovy, ze mam prsa k prasknuti a ta strana, na ktere lezim, je mokra, protoze tim tlakem na prso tece mliko. Nastesti maly krasne papa, takze vypije cely prso a to druhy si necha na rano, behem dne zas pohoda.
S prochazkama ruzne, vcera jsme byli venku cely den, ale ve stinu a maly byl jen v bodycku s dl. rukavem a spokojeny. Jinak chodim kolem 11h, protoze vencim pejska a odpoledne bud s kocarkem nebo jen kolem domu v baby vaku, ale to je na 5min, opet kvuli pejska. 🙂.
Holky, kakaji vam mimca kazdy den? Vcera Vojta vubec a dnes hned rano, asi to u plne kojenych deti je norm.

mamlas06
25. kvě 2009

Zase tu máme další krásný sluníčkový den 🙂
Evi já mám nařízenýho budíka každej den, ale pokaždý se mi taky nepovede vzbudit se. Naštěstí když už vstanu, tak probudit berušku není problém, dokonce vstává s úsměvem 😀 Bohužel bojuju o každou kapku MM, tak si netroufnu budíka úplně zrušit...
Normálně se úplně divím, jak se malá za ten víkend změnila - sice se už předtím občas smála, ale teď se směje skoro pořád a hlavně už i nahlas, žvatlá taky o stošest a když jí ukážu hračku, tak po ní hned sáhne. Teda ne že by se pokaždý trefila, ale dřív hračky spíš jen pozorovala, občas do ni praštila 🙂 Já z ní mám taaaakovu radost 😀
A teď si budu trochu protiřečit, ale když se tu probírají dovolený, občas mívám sto chutí tady všeho zanechat a odjet někam pryč a hlavně SAMA 😉

mamlas06
25. kvě 2009

My kakáme hodně nepravidelně, jednu chvilku to už vypadalo na pravidelně obden. Teď je to nárazově - někdy každý den, někdy po 2 dnech a několikrát denně... Asi na to má taky hodně vliv moje strava. Jak jsou horka, přestávám mít chuť k jídlu a tak je možná moje mlíčko "hladový", tudíž Kačí zužitkuje každou kapku 🙂

markchina
25. kvě 2009

Tak u nas to bylo tak, ze se maly bez rorky proste nevykakal, ale asi se ta strevni flora umoudrila a dozrala, protoze maly je podstatne lepsi, kaka ted ob den, vcera nic a dnes uz 2 plny plinky. Mam z toho velkou radost.
Vojtu uz zajimaji hodne hracky, dokaze si i sam hrat dost dlouho, taha za ne, dava si je do pusinky a neco jim zvatla.
Evi, koukala jsem, ze mas taky lehatko od fisher price 😀 , jak si s nim spokojena? ja si ho nemuzu vynachvlalit, vsude ho taham sebou.