2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

heennee
30. dub 2009

ahoj holky, mam doma 8-týždňovú Sárinku a chcela som sa spýtat, ako sa snažíte zabavit vaše miminko ked nespinká 😝 Moja malá vyžaduje maximálnu pozornost, stále sa jej musím venovat, rozoprávat sa s nou, stačí ked ju len na chvílku položím a už sa spustí rev...ale to fakt rev ako blázen.... vezmem si ju na ruky, rev prestane... položím, zase spustí plač.... uspávame len hopsaním na gym lopte.... robím niekde chybu a mám ju nechat vyplakat? Nejako mi to ale srdiečko nedovolí a chvílke plaču si ju musím pritulit.....je to ale dost vyčerpávajúce, pretože ju vlastne celý den nosím a nosím....

markchina
30. dub 2009

Vitej heennee, ja maleho zabavim hrackama. Mame hraci deku, tak ho tam polozim a on si hraje a povida se zviratky. Koupila jsem mu i hrajici hrazdicku,tak taky nekdy dame, uz ho zajimaji hracky a otaci se za nimi na bok. Na brisku uz si taky vydrzi hrat. Zkousej vsechno mozny,to pujde. Drzim palce!

momin
1. kvě 2009

heennee-nas Danecek je uplne to same... my ho ale nechavame vyrvat.... ho to vzdycky za chvili unavi a prestane. je to hnusne ale to bych doma fakt nic neudelala kdybych ho mela porad nosit... Nevim jestli si tvoje sarinka uz hraje nebo jestli si vsima hracek.. Nas danecek jeste vubec ne takze ho ani nijak zabavit nemuzeme.. ☹ Uz trosku zacina koukat po vecech tak treba to brzo prijde 😉

sharililinka
1. kvě 2009

markchima: ahojky děkujeme, nene jdeme na očkování. tak předem vše nej k narozeninám

markchina
1. kvě 2009

sharililinka: dekuji 😀 .
Holky, ono kazdy den je mimi jine, za chvili si budou hrat sami, uvidite. My jsme prece jen par tydnu napred.

janadean
autor
1. kvě 2009

Markchina taky Ti preji vse nejlepsi k Tvym narozeninam 🙂. Muj maly si pohraje sam tak maximalne deset minut a pak taky se chce nosit. A brecet bych ho nenechala - moc dlouho to nevydrzim. Prectete si tady tenhle clanek

http://www.evalabusova.cz/clanky/rozumet_detske...

mozna pak zmenite nazor 😉 . Eva Labusova ma i jine dobre clanky tak se mrknete i na ty jine. Ja teda uklizim a varim kdyz maly spi a nebo kdyz se vrati Tatka z prace

glumy
1. kvě 2009

Janadean: ten článek je opravdu zajímavý 😅 Nevím jak vy ostatní, ale já teda ještě moc nepoznám, když Kubík pláče, co ho trápí. Maximálně když má hladík.
Markchina: Kdy asi tak Vojtíška začaly zajímat hračky? Máme taky hrací deku, ale asi je na to ještě brzy 😕

markchina
1. kvě 2009

Tak ja uklizim a varim vetsinou az vecer po8h,kdy maly uz spi zavreny v loznici.To vim,ze budu mit klid.Jinak pres den,kdyz maly usne nebo si hraje tak taky trochu,ale to nemam takovy klidek. Glumy:rekla bych,ze v10tydnech a porad je to lepsi.Nekdy ma lepsi dny a nekdy horsi,zalezi jak je vyspany,jestli ma boleni a tak.. Holky,narozky az5.5,ale dik vsem.

markchina
1. kvě 2009

Jinak Vojta ma 6.5. 3mesice,tak to uz vas asi budu muset opustit☹a nebo vam budu hlasit,co vas ceka🙂.

janadean
autor
1. kvě 2009

Markchina muj maly je presne o mesic mladsi nez tvuj Vojtisek 06/05 bude mit dva mesice 🙂. S tim hranim muj maly ma kolotoc nad postylkou a ktomu mu hraji ukolebavky tak to ma rad a nekdy u toho i usne. Pak jsem mu koupila tokove ruzne latkove, sustici nebo plysove knizecky tak na to kouka jak bagr do tvrde hliny ale ma rad zrcatko na to kouka jinac 🙂 Vcera jsem si ho dala na klin a cetla jsem mu nabidku z tesca ukazovala mu co pujdem koupit a on se opravdu smal jako by mi rozumel 😀. Nebo si ho dam na deku polozim ho na brisko a budto ho masiruji nebo mu dam ruku k patam a on se pak snazi nozickama posunout nahoru.

janadean
autor
1. kvě 2009

jo a markchina neopostej nas at pekne vime co nase male ceka! 😉

markchina
1. kvě 2009

Janadean: jsem si cetla ten clanek, fakt jsou tam dobry informace. Pozoruju na sobe, ze mi staci min spanku, ale nedokazala jsem to vysvetlit 😉 , tak jsem o neco moudrejsi. Ja uz vetsinou rozpoznam, co maleho trapi. Navic znam jeho rezim, takze mi to i rychle dojde, jestli je unaveny nebo treba hladovy.
Jinak hraci kolotoc mame nad postylkou taky, kouka jak se toci a posloucha melodii, casto ho i uspi nebo utisi plac. Jeste ma na bocnici plysovou spiralku se zviratky, ta ho taky bavi, otoci se na bok a rucickama do nich mlati.
Kdyz se probudi, tak si sam zacne hrat. V postylce ma taky 2 plysaky, ale ty tam jsou jen tak, zatim ho nezajimaji. Ze zrcatka je taky paf, v koupelne se z prebalovaku na sebe kouka a je uplne uchvaceny. Barevnou sustici knizecku mame taky 🙂, chytne a susti.
Dnes mi znamy privezl hrazdicku od CHicca, tka jsem zvedava, jak se mu bude libit. Pak napisu.

heennee
1. kvě 2009

no to je sila, moja mala je tiež narodená 06/03, takže 06/05 bude mat dva mesiace..Takže s Janadean sme na tom rovnako 😀 No mojú malú zatial hračky nejako nezaujímajú, zahrat sa s nimi nezahrá, ale ked jej ich ukazujem ja a krútim zo strany na stranu, tak otáča za nimi hlavičku ako divá 😀 Velmi rada sa otáča za svetlom, takže ked stojíme pri okne a pozeráme susede do okna, vydrží pekne dlho 😎 Ńedávno sme dostali do daru lehátko,ktoré ma tiež hrazdičku s hračkami, tam mi bud kričí hned ako ju tam položím, alebo tak max 2-3 min...Inak mám ešte jeden problém - VŽDY po kúpaní mi malá kričíl jak blázon pri obliekaní, až pokým nedostane papat....žeby jej pri tom plávaní v malej vaničke tak vytrávilo? 😀 a to jej náročky dám trošku papat pred kúpaním, aby mi neodpadla hladom....čo by ste mi poradili? Mám jej dat papat pred kúpaním, okúpat a dat spinkat? Príde mi to ale dost nelogické kúpat až po papaní...

markchina
1. kvě 2009

Jeee, to je supr, tak to budem s mimci slavit kazdy mesic stejne 😀 .
heennee: ja lehatko poridila taky, mame od fisher price vibracni s hrazdickou, byly to vlastne prvni hracky, ktere jsem malemu poridila a docela se mu tam libi.
Bezprostredne pred koupanim bych ji papat nedavala, aby ti neublinkavala. Pokud to je z hladu, tak ji zkus dat treba pul hodky pred koupanim a po koupani ji dej znova, at ma pekny sny 😉 . Jinak jsem slysela, ze deti hodne placou po koupani zimou. Me maly place hlavne pri oblekani, neni oblikaci typ 😀 , ale mam pocit, ze si zacina zvykat a uz tolik nerve. Jsem rada, ze zima je za nami a uz ho nemusim tak navlikat 🙂 . Jak oblikate svoje mimca na prochazku? Ja mu davam bodycko nebo tricenko s dlouhym rukavem, dupajdy a kabatek nebo mikinku s kapuci a cepicku. Mam v kocarku rozlozenou zavinovacku, tak ji jen spojim suchacem a jeste prehodim fleesovou tenkou deku.

markchina
2. kvě 2009

Tak hrazda slavi uspechy az dneska, porad do neceho stoucha nebo s necim toci 😀 . Zacla se mu libit poloha na boku, lehne si na bok a i tak nekdy usne. Jsem zvedava, kdy se otoci sam na brisko.

janadean
autor
4. kvě 2009

ahojte maminy,
vsimla jsem a si ze muj maly se na me kouka o mnohem vic - kamkoli se pohnu tam kouka 🙂 a taky se smeje casteji nez predtim - dela mi jen radost 😉 . Ale jeste porad mi mava rukama kdyz lezi na zadech jakoby se zlekl a pak se mi kvuli tomu samozrejme vzbudi 😅.

momin
4. kvě 2009

Ahoj holky... vcera vecer se mi prestalo delat mlicko.. museli sme rychle do lekarny pro sunar a ted sme na UM... ☹ Ach jooo..... 😖

markettt
4. kvě 2009

ahojte, muzu se pridat? My teda mame teprve paty tyden,ale cas leti a za chvili uz bude mit mala taky dva mesice🙂
Anicka mela pri narozeni 3000g a 48 cm, tak jsem zvedava na 6ti tydenni prohlidku, ale papa hezky a vypada to, ze hlad nema. Spi taky docela dobre, jen nekdy vecer ji musime nechat vybrecet, protoze nezabira ani houpani a uspavani, vzdycky je pak hned vzhuru, ale jak uz vecer usne, tak spi treba do 4 hodin a pak zase bez problemu usina. Jinak s tim placem po koupani to mame uplne stejny a urcite to je zimou a vzdycky se zklidni az u mlicka. Jinak hracky ji taky jeste moc nezajimaji, moc po nich ani nekouka, nejradsi si prohlizi me a uz se zacala smat...Kolik casu holky travite pres den hranim nebo povidanim s vasima mimcama?

veruska007
4. kvě 2009

taky prikrmuju sunarem, netrap se, hlavne ze je mimco spokojene! Ja to napred obulela, zkousela vse mozny i nemozny, vzdycky jsme z toho byli zniceni s miminkem oba a vysledek temer zadny. Tak jsem si rekla, uz zadny esperimenty a jsme oba v pohode. Honzik ma zitra 7 tydnu... 😵

artepeli
4. kvě 2009

momin - to jen tak z niceho nic prestane mlicko tect?? nebo jak jsi to poznala? 😒

markett - me malicka vetsinu casu prospi, takze za to "vzhuru" nazyvam jenom vecery, tak cca. 3 hodky. Moc si zatim nehrajem, jeste ji hracky nezajimaji, spis si ji hodim na kolena a povidam si s ni, delam ruzne zvuky pusou, snazim se ji rozesmat. pres den s ni vetsinou spis jenom tak cvicim, kdyz lezi na brisku nebo nechavame vetrat zadecek, ale to byva fakt jenom kratka doba.

v cem spi vase mimi pres noc? davala jsem Tanicku do rychlozavinovacky, ale mam pocit, ze uz mi z ni nejak vyrusta, kolikrat se probudim a ten spodni cip ma odkopany..

momin
4. kvě 2009

Chtela sem dat malemu napapat pred spanim a strasne brecel.Vzdycky chvilicku tahal pak se pustil a zacal kricet.Zkousela sem pak odstrikovat i odsavat a fakt tam nic nebylo.. Doktorka nam rekla ze se to stava vetsinou ze stresu ale ja nejsem..nebo o nicem nevim... ☹ taky sem to vcera obrecela. Rika se ze prvnich 6 mesicu je nejdulezitejsi tak sem chtela vydrzet aspon to.. 😨

mirunda
4. kvě 2009

Ahojte maminky.. smím k vám? 😕
Mám doma dnes přesně 8-týdenní Lilianku a bojujeme s kojením co to dá..večer dokrmujeme, ale chci se toho zbavit..neznáte některá nějaký fígl? 🙂

petreva
4. kvě 2009

Ahoj holky, ráda bych se k vám všem přidala, jeslti můžu 😅 zrychleně jsem vás dočetla, ale vlastně už všecno zapomněla 😅
MOMIN, heleď, fakt vím, jak je to těžký, ale jestli máš ještě drobet motivace a síly nevzdávej se úplně. Dneska jsem dostala další osvědčený recept...jen tak na sucho opražit celozrnnou mouku a udělat z toho polévku, třeba zeleninovou...takhle si zvyšovala laktaci maminka jedné kamarádky a ta měla 7 dětí!! Blázen...taky bych zkusila pít hodně melty nebo cara..je v tom ječmen! A zkoušíš odstříkávat? Mě z počátku z prsou neteklo téměř vůbec nic, jen pár kapiček a to po vypětí všech sil...ale co to zkouším týden už něco odstříkám. Ale unás je to složitý...ani po jídle není klid, takže ne po každé se to podaří...Momin, ale fakt ti věřím, já už taky nějak nemůžu a přijde mi to nespravedlivý...proč i my si nemůžem užívat ot svoje maličké...tak hodně sil!!

momin
4. kvě 2009

Evi mlicko fakt netece.Nejde to a maly porad kricel.Cucal vsechno co se kolem neho mihlo-asi z hladu.. ☹ Dali sme sunar-uz sme fakt museli-bylo mi ho hrozne lito... Chutnal mu,z vlasky mu slo pit krasne.. Mame po rozcilovani.. Vzdycky se napapa a spinka-to sem u kojeni neznala.Predtim byl porad nespokojeny-i po kojeni.... ted je to super!

heennee
4. kvě 2009

momin, tak to som rada, že si aspon ty svoj problém vyriešila 😵 príčinou nášho neustáleho plaču je čiastočne asi i hlad /kojím a čiastočne, asi 2-3x denne, dokrmujem Bebou...... tiež sa snažím aby malá mala aspon nejaké MM, je to ale i tak niekedy dost vyčerpávajúce, ked malá papá i 45 min a po trištvrte hodine je zase hladná..my proste intervaly medzi kojením 2 alebo 3hodinové nepoznáme ☹ Apropo, od včera mi skončilo 2hodinové obdobie ticha, ked som s malou bola na prechádzke...Od včera mi preplače i tie dve hodky čo sme poobede na čerstvom vzduchu ☹ tiež sa teším na to, ked si začnem materstvo užívat 🤐

markchina
5. kvě 2009

Nazdar holky! 🙂 Vitam vsechny nove maminky.
momin: taky bych to asi obrecela, ale ted musis myslet na vyhody UM. Pro me by byla asi nejvetsi vyhoda, ze maly neni odkazany jen na me. Kdokoliv ti ho muze pohlidat, protoze nebude potrebovat prso. Taky uvidis, kolik toho vypije a s nocnim spanim by to melo byt taky lepsi 😉 .
artepeli: vojtisek spi ve frotem overalku, polozim ho do rychlozavinovacku, tu jen tak ledabyle spojim s bocnimi cipy a prikryju ho jemnou fleesovou dekou. Zatim se mi neodkopava, deka je velka, ta je v ni krasne prikryty. Kdyz si ho beru na nocni kojeni, tak vetsinou zustane do rana uz u me (budi se tak kolem 4rano na kojeni), tak si ho vemu v ty zavinovacce, kterou necham rozdelanou a prikryju ho svou perovou perinou.

veruska007
5. kvě 2009

Ja dokrmuju skoro pri kazdem kojeni, ale je pravda, ze kdyz je maly hladny, tak je rvousenka a jen breci a breci. Predevcirem jsme poprve vytahli dudlika, sem tam mu ho strcim, ale on stejne nepochopil princip, porad ho vystrkuje ven 🙄 . Zatim dokrmujeme strikackama, ale dokrmu uz je 50 - 80 ml, coz je dost... asi o vikendu prejdeme na flasticky. Mam dva typy dudliku: avent a nuk, tak premyslim, co mu strcime do pusinky... nemate nektera zkusenost? A co letni dovca? Pojedete nekam s mimiskem?

markchina
5. kvě 2009

My pouzivame dudlik nuk z jedne strany plochy a z druhe kulaty, ten mu vyhovuje a jine nechce 😀 . U nas jsou dudliky uzitecne hlavne pri usinani. Jinak kdyz mu davam pit cajik, tak z lahvicky canbol babies s aktivnim antikolikovym cumlikem, aby se mi neodnaucil pit z prsu. Davam hermankovy a fenyklovy cajik na boleni a myslim, ze pomaha, navic se mi uz i sam vykaka, coz je uspech. Ale nevim, jestli se mu uz zlepsuje boleni, ze ma skoro 3mes. nebo temi caji. Davam mu tak1-2dc za den.

momin
5. kvě 2009

Holky me danecek pije normalne z flasky a chce i ode me.... my s tim zadny problem nemame..... 😉

mirunda
5. kvě 2009

Verusko, my dokrmujeme Aventem a nemáme problém se pak přisát k prsu..
Dovču zatím neplánujem, nevíme co všechno si s miminkem můžem dovolit, kam ho vzít 🙂 Každý rok jezdíme s přáteli stanovat, tak to už by bylo asi moc 😀 Jedete některá do zahraničí třeba?