2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

markchina
13. kvě 2009

simounah, u nas to je presne tak jak pises. Pres den je relativne s bolenickem klid, ale desny to je nad ranem. Pro chudacka velky trapeni, pro me taky, protoze mam pulnoc 😒 . Uz se tesim, az bude spinkat v kuse do 7rana a budit se jen zavolanim a ne se silenym revem a tlacenim.
Mlicko zmenit nemuzu vzhledem k tomu, ze jen kojim. Jsem zjistila, ze muzu jist cokoliv a zmena zadna. Rektalni rourku pouzivame taky, hl. teda rano, kdy mu to pomuze zbavit se toho nejhorsiho. Jinak pres den uz ji ani nepouziju.
Teplotu jsem merila ze zacatku, ted jen kdyz mam pocit, ze neco neni v poradku. Mame digitalni, ktery se priklada na celicko a hned ukaze teplotu, je to vyborne. Manzel kupoval za 200 v Okay.

simounah
13. kvě 2009

Tadík se nám budil každý den přesně v 5 hod ráno + - nějaká minuta těma prdíkama. Jsme říkali - to snad není možné, každý den tak stejně. Teď už je to teda lepší - nevím zda to teda připsat změně mléka, nebo tomu, že je starší. Ale už se těším, až to vymizí úplně. To chce asi jen čas. Ségře se malý budil taky ráno kolem 5 hod.

markchina: Já jsem myslela, že kojené děti kadí dobře.......

mamlas06
13. kvě 2009

S tím teploměrem - já ho právě chtěla zkusit místo rektální rourky a bála jsem se abych malej neublížila. Ale jak to tak čtu, asi si pořídím tu rektální rourku (jsem totiž dlouho vůbec netušila co to je 😀 )

markchina
13. kvě 2009

simounah: prave ze ne, ja jsem zas slysela, ze na UM nemaji problemy s briskem, protoze je to ciste umele, tim padem to neprovokuje nadymani, navic jsou treba i antikolikove dudliky. Vetsina maminek rika, ze se jim to zlepsilo, kdyz zavedli prikrmy, tak nevim, asi to je jedno. Pokud je mimi nachylne, tak je to asi fuk.
Jinak s tim kakanim je to jak kdy, nekdy se krasne vykaka 2x za den, jindy zas vubec. Treba dnes vecer, pravidelne ukladam v 8h a vetsinou krasne usne, dnes rev sileny, takze jsme rourkovali, porad hrozne plakal, tak jsem ho znovu nakojila a az kolem 9h po kojeni mi usnul a uz je klidek, ale to tu dlouho nebylo,chudacek muj maly ☹.

markchina
13. kvě 2009

Jak tak holky koukam, tak jste ze vsech koutu sveta 😀 .

mamlas06
14. kvě 2009

My jsme taky měly včera nějakej problém se spaním. Běžně spí od půl devátý do dvou, ale včera se probudila už po desáté s hrozným pláčem... Asi nějaká změna tlaku 😒
Mám další dotaz (jako prvnička jich budu mít ještě dost 🙂 ) - v čem dáváte spát vaše mimi? Myslím tím oblečení, jestli rozlišuete pyžámko od ostatního oblečení?

vendulka
14. kvě 2009

ahojky, my máme dneska 2 měsíce 😵
jinak s tím spaním, my jsem na UM a malá spí nádherně, teď druhý den , či spíše noc, spí od 20.00-6:00 a jinak se budila tak ve 4hod. v 5hod.

vendulka
14. kvě 2009

doufám, že envadí, že se k vám přidám a občas s váma pokecám 😉

simounah
14. kvě 2009

Já dávám na spaní bodýčko buď s krátkým rukávem nebo jen na ramínka (jakoby nátělník) a na to overálek s dlouhým rukávem. V zimě jsem pod to dávala bodýčko s dl. rukávem.

mamlas06
14. kvě 2009

Já jsem tu sice jen krátce, ale mně to vendulko vůbec nevadí, naopak 🙂 Jsem ráda za každou "podobně postiženou" dušičku 🙂

vendulka
14. kvě 2009

já dávám jak kdy, dneska měla overalek a byla zakrita peřinou a někdy dávám jen bodyčko

petulka12
14. kvě 2009

mamlas06: já dávam malýho spát v overálku a přes den má body a dupačky

vendulka
14. kvě 2009

já občas teda dám i do zavinovačky,ale už se mi tam moc nevleze, takže spí pod peřinou a zakrytá až po uši 😀 ,ale je tu teplo ,takže nemám problém ji dát jen bodynko s kr.rukávem a teplný ponožky 😀

petulka12
14. kvě 2009

to já ho mam ještě taky v zavinovačce nebo jen pod peřinou to má větší pohodlí a může se roztahovat jak chce 🙂

simounah
14. kvě 2009

já zakrvám tenkou dekou a na to duchýnku

vendulka
14. kvě 2009

já to teda moc nehrotím, zasae aby se neosypala potničkama

mamlas06
14. kvě 2009

Já to myslela spíš tak, jestli ráno převlíkáte do denního oblečení? Jsem to párkrát zkusila ale byl u toho hroznej kravál, jsme ve starým baráku a po ránu tu není dvakrát teplo i když mám pocit že to oblíkání celkem hůř snáší...

vendulka
14. kvě 2009

tak já ji většinou nechám v tom co spí a když někam jdeme , jakože chodíme dopoledne ven, tak ji převeleču a pak je v tom zase do večerního krmení a pak převeleču zase do něčeho na spaní 😉

mamlas06
14. kvě 2009

Tak to jsme na tom stejně, převlíkám jen "mezi lidi", iinak v tom vydrží od koupání do koupání 🙂

vendulka
14. kvě 2009

mamlas06: vy koupete každý den, že ti vydrří od koupání do koupání?My teda jen 3x týdně (Po,St,Pá)

simounah
14. kvě 2009

Já ráno na denní nošení převlékám do bodýčka a tepláčků, nebo dupaček. To nechávám i na ven, nebo přesleču. No a na spaní to bodyno s overalem. Jen když se mě moc nechce, tak ho v tom nechám. Ale většinou přesleču - když ne hned ráno, tak po nějakém dopoledním krmení.

mamlas06
14. kvě 2009

jj, každý den. Střídáme obden jen koupání a poctivé mytí se vším všudy 🙂 Naštěstí se jí ve vodě líbí, tak proč ji to nedopřát

vendulka
14. kvě 2009

a jaké máte velikosti?My jsem zatím pořád na vel. 56,ale už jsem objednala vel. 62 a za chvilku už ji budeme nosit

vendulka
14. kvě 2009

tak Nath taky koupání miluje si v tom tak elbedí a když ji chceme vytáhnout, tak vřejská 😀 ,ale já četla, že se to u tak malých dětí nemámoc s koupáním přehánět....

a používáte nějaké saponáty pro děti do koupele?my zatím teda koupeme jen v čisté vodě a pak natíráke krémem 😉

vendulka
14. kvě 2009

a prý se má koupat max. 5 minut,tak nevím

petulka12
14. kvě 2009

ze začátku jsme koupali ob den, ale teď koupeme každý den, už si na to pomalu navykl že po koupeli se napapá a jde se spát
do vody mu dávam jen kapku tělovýho šamponu

velikost máme už 62

vendulka
14. kvě 2009

a jak byl veliký, že už máte 62?My měli 48 cm a stále nám 56 je..ale ne na dlouho 😀

vendulka
14. kvě 2009

tak to nám se teda každej den moc nechce koupat, myslím, že to tak těch 3x týdně stačí 😉

veruska007
14. kvě 2009

Ahoj, my koupeme jen dvakrat tydne, vic nesmime, Honzik je potencialni ekzematik 😒 , ale vodu miluje. Jinak ho prevlikam dle potreby, treba kdyz se moc zablinka a tak, ale nocni a denni obleceni moc nerozlisuju, akorat kdyz jdeme ven a budu ho nekde ukazovat, tak mu dam riflicky. Jinak jsme oba hrozni zmrzlounci, takze ac doma mame pres 24 stupnu, nosi overalek, na nem ponozky a pres nej jeste tricko. Na spani ho jeste zabalim do zavinovacky a prikryju dekou. Ven take tak, jen pridam cepicku a mikinu. S oblecenim je to ruzne. Honzik je drobecek, ale ma dlouhy nohy, kazdej kousek mame v jine velikosti 😅

simounah
14. kvě 2009

My nosíme 62 (při narození měl 48cm). Koupeme každý druhý den v čisté vodě, někdy sem tam dám kapičku gelu Altermed a mažeme olejíčkem Seba med.