2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

mamlas06
6. čer 2009

petreva - jsem si četla tvoje vyprávění a jsem normálně smíchy vytrhla Kačí prso z pusinky 😀 😀 fakt hezkyyyy 😀

markchina
6. čer 2009

Jeee, Evi, tak u toho bych chtela byt 😀 . Ale dopadlo to vlastne skvele, mala neplakala, lidi se bavili a vy mate supr zazitek. Az bude mala vetsi, tak ji to budete vypravet a jeste se vsichni nasmejete 🙂 .
My dnes oslavili 4mes., je to neuveritelny, jak to leti. Potkavam sousedy a ti jsou hrozne prekvapeni, jak uz je Vojta velky. Jeste nedavno jsem chodila s brichem a ted uz s prckem.

radanaf
6. čer 2009

Ahoj Holky,
tak vas opravdu obdivuji jak mate cas na to kazdodenni psani. Ja jsem uz tolikrat chtela posedet a pokecat si ale nejak porad neco delam. ☹
Chtela bych se zeptat. Muj Oliver ma 2 mesice a 3 tydny. Zacal spinkat skoro celou noc od 19h do 4 a pak jeste do 7 rano. Tak jsem rada, ale nejak mi ted nekaka. Zniceho nic se to zmenilo. Ted uz nekakal 2 dny a to uz je podruhe. Tak mam obavy, jestli neco nedelam spatne. Porad kojim a stravu jsem nijak nezmenila. Je to normalni? Vzdycky kakal nekolikrat za den a ted uz 2 dny nic.
☹ A taky mam jeste jeden dotaz. Oliverovi se loupe hlavicka. Ma takove praskliny po cele hlavicce. Byla jsem s tim na koznim a doktorka rikala ze to je z hormonu z mlicka ze pry to prejde do 6 mesicu.
Mate s tim nektera zkusenost? Jak to treba dostat ven. Kazdy den pred koupanim mu hlavicku namazu vazelinou a dam na ni sacek a plinku tak an 30 minut at to trosku zmekne, pak to zkousim vycesavat. Malemu se to ale moc nelibi, tak ho nejak netrapim a kazdy den jen trosinku. Tak nevim.

vendulka
7. čer 2009

hezkou slunecnou nedeli...

Vazili jsem v patek Nathalku a ma uz 5,2 kg 😵

vendulka
7. čer 2009

jinak Nath taky mela cosi na hlavice a pry to byla seporea (nebo tak nejak) koupili jsem na to krem BEBE KLORANE cold cream a je to v pohode... 😉

vendulka
7. čer 2009

mazuji tim i po koupani 😉

dankajuskova
7. čer 2009

nazdar holky,nemate nebo nemeli ste nektera rymu,ja uz 2 dni soplim a ne a ne prestat.bojim se ze sara dostane nejakeho bacila odo mne.staci jenom rouska nebo to muse prejit i do mlicka? ☹

petreva
7. čer 2009

Ahoj holky, děkuju za chválu...nasmáli jsme se 😀
RADAnaf, taky nějak nenacházím dost času na vše co bych chtěla 😖 a holky z koníka mi chybiiii
S kakáním si nedělej hlavu, děti skutečně jdou třeba 1xza 3-4dny. Elenka taky nechodí každý den 😉 Můžu se tě zeptat....když ti O. spinká takhle v noci...odstříkáváš mlíčko někdy během noci nebo to necháváš na přírodě? Já se nějak bojím snížení laktace..horko těžko jsme to vybojovaly tak bych to nechtěla pokazit ☹
DANKA, neboj nic, do mlíčka se to dostat nemůže....

mamlas06
7. čer 2009

Čau holky 😎
radanaf - já jsem na koníkovi pouze když kojím 🙂 Malá mi leží na kojícím polštáři (supr věc mimochodem 😉 ) a noťas mám na dosah ruky. Na hlavičce nic Kačí nemá, tak neporadím. Pokud se Oliver nekroutí a neplače bolestí, tak absence kakání vůbec nevadí 😉 Pro změnu nás asi trápí zánět spojivek, hodně ji teče jedno očičko a tu a tam se objeví i něco táhlýho (že by hnis?) Nemá ho ale vůbec červený, tak zkusím zítra zajít pro radu do lékárny...
My dneska (před půl hodinou) oslavily 3 měsíce 😀 Fakt to letí, za chvíli budeme prcky krmit mrkvičkama 🙂
A danka - z mlíčka ti Sára nic nechytne, naopak získá protilátky 😉 Jen si dávej pozor, abys na ni zbytečně nekýchala, jinak prý snad ani rouška není nutná (miminka se ji spíš bojí...)

dankajuskova
7. čer 2009

holky moc dekuju,tak to sem moc rada.

vendulka
7. čer 2009

mamlas: tak moc gratuluji k 3m, nas to ceka presne za tyden (14/6/09) 😵

dankajuskova
7. čer 2009

konecne se mi nebo spis manzel to udelal ze nam vytvoril album a aj vekovy metr 🙂 🙂 🙂
som velmi velmi stastna 😉

mamlas06
7. čer 2009

danka máš krásnou holku modrookou 😉 škoda že ty dětičky nezůstanou pořád takový malinký a sladký 😎 By mě zajímalo, kdy se z těch andílků stávají ďáblové... 😀

vendulka
7. čer 2009

krasna Sarinka 😵

dankajuskova
7. čer 2009

mamlas
kacenka je taky krasna a kdy se stavaji ďáblove? no když začnou mluvit, chodit a vymejslet si: ja chci toto, ja chci hento a uz se s nima veze 🙂 🙂 🙂 ☹
ale prijede puberta a my jsme jeste mladi tak uz pri nich zestarnem, narostou nam prvni sive vlasky a s nasich krasnych andilku se stavaji poradni divocaci 🙂 ☹

dankajuskova
7. čer 2009

vendulka jak se ti podarilo stahnout to meritko?
aj vase dite je zatim rozkosne 😉

vladka1
8. čer 2009

radanaf: kakání jsme řešili asi před 14 dny...Radeček nekadil 4dny a já už začala mít obavy. Volala jsem mudr., protože jsem se dočetla, že mimčo nemusí kakat až 7dní( to mi přišlo pěkně divný )... a je to v pořádku. Prý všechno z mlíčka vstřebá. A co se týká těch šupinek, tak my je máme taky. Sestřička mi doporučila několikrát denně omývat vodou a pak namazat olejíčkem, aby to trochu změklo a nakonec zas vodou. Ono se mu to začalo pak krásně odlupovat samo a pomalu to mizí.

petreva
8. čer 2009

Mamlas, taky gratuluju ke 3 měsícům!!! Letí to letí...a už se nidky nezastaví 🙂

Holky, mám z té naší cácorky takovou radost, už delší dobu pozoruju, jak ji zajímají hračky, ale včera jsme fakt vypozorovali, že na ně sahá záměrně, i si je sama chytne. Když visí z hrazdičky,jinak ne. Ale tak krásně jim povídá...nesmím jí přeci pořád hanit s tím jak pláče a pláče 😀 , no, ale po pravdě to nezapomněla...možná je to o stupínek lepší, ale ubreeeeečenááááá je pořád. Až mi z toho jde hlava kolikrát kolem. Tak pádím poklidit byt a po jídle půjdem na procházku.
Holky, hubnete kojením??? Já teda rozhodně ne 😠 dokonce jsem přibrala tři kilča, fujtajbl. Ale je fakt , že mám pořád chuť na sladký 😅

vendulka
8. čer 2009

hezke rano

vendulka
8. čer 2009

danka: no u neko jsem si an to klikla v albicku a otevrela se mi ta stranka a tam jsem si vybrala metr a co se po nem bude pohybovat a nejak jsem pokracovala a pakse ti tam objevi html odkaz, ten zkopirujrs a das sobe do alba 😉

veruska007
8. čer 2009

Ahojte, ja tu ted chvili nebyla, v patek jsem mela zkousku, tak jsme byli v Olomouci, vecer jsme meli jeste sraz s kamoskou z Vidne, tak jsme procvicili anglictinu 😉 , v sobotu jsme byli v nemocnici za dedeckem, ktery dostal ve ctvrtek infarkt (coz bylo na nervy taky, maminka mi slibila na odpoledne hlidani Honzika, at se muzu ucit, a pak najednou volala, ze jede domu, ze se dedeckovi udelalo spatne...no, hlidala tchyne, vzala maleho do vinarny, myslela jsem, ze ju zabiju 😠 ), a vcera jsme byli na den otevrenych dveri v depu trolejbusu... ale hura, uz jsem zpatky 😎 . To kakani neresim, Honzik kaka cca kazdy 5. den a v pohode. Jo, a kojenim taky nehubnu 😠 . Zavidim kamosce, co zhubla 5 kg kazdy mesic kojeni. Rymu jsme meli taky, ve 3. tydnu, podelili jsme se o virozu, ja mela kasel a teplotu a Honzik rymu. Moc jsme neodsali, nejlip se nam cistil nosik smotanou bunicinou nebo stetickama. Preslo to az tak za 3 tydny, byla to docela otrava.

glumy
8. čer 2009

Ahojky, tak jak se máte?
Veruska007 - co já bych za to dala, kdybych mohla jít na zkoušku. Čekáme a čekáme, jestli budou státnice - chodím na soukromou VŠ a nějak se to tam pokazilo (majitelka nespolupracuje s MŠMT), takže jsem možná příšla o peníze a rok studia v háji 🙄 Prý se dneska majitelka vyjádří, jestli zítra budou státnice, docela sranda 😠 Abych si to čekání zpříjemnila, tak jsem přidala do alba nějaký fotky 😅

mamlas06
8. čer 2009

veru a můžeme gratulovat k úspěšné zkoušce? 🙂
jestli vás to potěší, ani já nehubnu, ba naopak ☹ Ale ono se to zlepší, že jo 😀 Aby těch problémů s kojením nebylo málo, tak mi začíná jedno prso červenat a zahřívat se. Bych se na to nejradši vyprdla 😠
glumy Jakoubek je fešák - taky má po kom být 😉

veruska007
9. čer 2009

Jj, zkousku jsem udelala 😵 . Jeste me ceka posledni v cervenci. Ja taky nehubnu, taky me to zere, ale se kvuli tomu nezblaznim, ne 🙂 ? Jo, s tim kojenim je to taky ouvej, mam syndrom belave bradavky, pri kojeni mi nekdy tecou slzicky, laktacni poradkyne rikala, at nekojim, kdyz stejne dokrmujeu, ale kdyz vidim, jak je broucek stastnej a jak si to krmeni vychutnava, nemam na to 😅 .

vendulka
9. čer 2009

ahojky holky

vendulka
9. čer 2009

tak gratuluji ke zkousce, superrrrr 🙂

vendulka
9. čer 2009

ja taky nehubnu,ale pohybu mam dost kolem male, teda jako ze jsem porad venku, doma liotam kolem domacnosti a porad neco, takze doufam, ze moc nekynu...se moc nevazim 😀

vendulka
9. čer 2009

u nas v baraku delaji rekonstrukci bytoveho jadra od vcera, tak je tu randal, tak o to vic jsem s Nathalkou venku ...dneska se k tomu pridalo sekani travy, tak me asi zachvilku odvezou k chocholouskovi 😀

momin
9. čer 2009

Ahoj holky. Tak sme doma. mame okna. Neporadek tu byl strasny ale zvladli sme to-jeste ze mame tu babicku..🙂 ted jeste zateplujou..taky docela kraval ale myslim ze to tu vydrzime.
PETREVA tak ste to zvladli ste sikovni!! 🙂 my jdem ted v sobotu tak sem zvedava... 😀

momin
9. čer 2009

Holky co ste oblikali na vitani obcanku? Normalne nebo neco pekneho? ne ze by normalni obleceni nebylo pekne ale vite jak to myslim... 😀 😅