2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

vendulka
23. čer 2009

tak my jdeme zkusit past,prebalit a nabastit a pak asi vyrazime do Ikea 😉

momin
23. čer 2009

No kamoska se prave divila ze se Danecek jeste netoci na bok.. tak ja nevim. Asi je fakt ze je kazde mimco jine a neda se to nijak merit podle tabulek. 😉 Dan je jeste k tomu dost velky tak mam pocit ze uz by mel delat vice veci.... 😅

vendulka
23. čer 2009

tak nepaseme, se Natth nece... 😀 lezi a cuci 😀

vendulka
23. čer 2009

kluci jsou takovy opozdeni trosku co se tyce jajko vyvoje,ale neboj, to prijde z niceho nic a bude 😉 ,drzim palecky...

sayast
23. čer 2009

momin, julca se mi taky nepretaci na bok 😉. a na brisko se deticky pretaci az kolem 6. mesice 😉. kazde dite je individualni 🙂

co se tyce nocniho kojeni,tak me dr rikala nebudit,jinak si na to zvykne 😅. prsa rano nality byvaji,ale zadna hruza 🙂

janadean
autor
23. čer 2009

muj malý má rád být na bříšku, vždycky se směje a rozhlíži kolem. Vydrží tak být asi něco kolem 10 minut a pak položí hlavu a začne brečet. Tak ho tak pokládam jen když vím že je pný energie. Budto si dám deku na stul a sednu si k němu a nebo na podlahu. Všimla jsem si že se snaží posouvat dopředu. Už se mu to i jednou podařilo a to opravdu nevím jak. Byla to taková sekunda a už byl nějakým zpusobem ve předu.

Zatím se mi taky nepředěláva na záda. Udělal mi to jen jednou a to byla jen taká náhoda. Ted si chce hodně sedat, vzdycky zvedá hlavu když leží a když mu nabídnu ruce tak se jich chytne a posadí se.

momin
23. čer 2009

janadean
s tim sedanim to mame taky tak.. A nevim jestli si ho muzu treba obcas podadit na klin?

janadean
autor
23. čer 2009

Ja ho posazuji na klín často. Drží mi hlavičku dost pevně. Ja si myslím že to na záda nevadí. Ono se akorat nesmí nechat dloucho sedět na gauči opřený o polštáře

janadean
autor
23. čer 2009

A když s ním budeš cvičit často z lehu do sedu tak by si měl zpevnit krček. Takhle si myslím že ti začne zvedat pak hlavičku když ho dáš na bříško.

momin
23. čer 2009

On taky drzi hlavicku pekne 🙂 Tak to je dobre ze by mu to nememlo nijak ublizit.. on je tak totiz uplne stastny kdyz na vsechno vidi... 🙂 😉

sayast
23. čer 2009

ja ji taky casto mam na kline, je tak nejspokojenejsi 🙂. tak snad to nevadi

mamlas06
23. čer 2009

čau holky, my dneska byly celý den pryč. Včera nás mudra poslala na náběry krve z prstíku. Tak jsem to chtěla mít co nejdřív z krku a šly jsme tam hned dneska a pak hurrááá na nákupy 😀 Měla jsem celkem obavu jak bude Kačí reagovat a byla hrozně statečná, samotný píchnutí vůbec nekomentovala, ale když už jí tam asi 5 minut ždímaly prstík, tak se ozvala 🙂 No a výsledek bohužel nic moc - prý je chuděrka chudokrevná, tak jsme dostaly železo v kapkách a kyselinu listovou. Jsem jí hned nakapala do pusinky a co ji nenapadlo - celou ručičku do pusinky a pak na triko, ty kapky jsou dost tmavý a na tom triku to vypadá jak rez 😀
A když jsme se vrátily z výletu tak jsem úplně čuměla - povídala jak o závod!!! A vydrželo jí to skoro hodinu, řehnila se u toho jak sluníčko, zvyšovala na nás hlas... No prostě zlatíčko a jak to tu už několikrát padlo - dělá pokroky ne postupně ale skutečně naráz 🙂

mamlas06
23. čer 2009

a na klíně jí mívám taky dost často, moc ráda pozoruje okolí a určitě to nevadí. Naopak - koneckonců v autosedačce je taky v klubíčku, důležité je aby záda byla po celé ploše stejně podepřená

janadean
autor
23. čer 2009

dneska jsem si ho postavila na klín a přešlapoval mi z jedné nožičky na druhou 🙂 skoro mi vylezl až na krk. 🙂. No já tak přemýšlím že co by dup a už bude lítat všude 😝. Pak budu jen vzpomínat na to jak jen když ležel jaká to byla pohodička. Holky chtěla jsem se zeptat co si myslíte o té bezplenkové komunikaci? My jsem si to téma s mamkou přečetli, zaujalo nás i to video a zkusili malého nechat vyčurat do záchodu 😀 no a dopadlo to tak že nás obě počůral 😀 😀 😀.

vendulka
24. čer 2009

hezky den 🙂

vendulka
24. čer 2009

co kdo dneska delate?pocasi nic moc, teda spon u nas... 😒

mamlas06
24. čer 2009

my před chvíli dosnídaly 🙂
janadean - ne že bych jela v BKM na 100% ale pokouším se o to 🙂 Při každým přebalení "posadím" malou na číňák a udělám čščščščščščščščš a v polovině případech se skutečně vyčůrá (ale čůrá samozřejmě normálka do plen). Co se nám ale daří je odchytávat hovina, to jde jako nic a opravdu se vyprázdní a hlavně vyprdí 🙂

mamlas06
24. čer 2009

jako právě teď - malá většinou kadí obden a po snídani a taky že jo, máme v nočníku zase plno 😀 Ona se u toho normálně občas i směje (když si vzpomenu měsíc zpátky jak u toho vyváděla a nešlo jí to...), ta holka mi dělá takovou radost 🙂 I jsem si koupila knížku "Bez plenky" tak až jí dočtu, můžu někomu zapůjčit 😉

vendulka
24. čer 2009

ja zehlila a uklizela a jak jsem to dodelala tak se mi zbudila nath, takze musim jit prebalit a nakrmit...ale dam si jeste kousek cokolady nez se na to vrhnu 😀

janadean
autor
24. čer 2009

jéé čokoládka hned bych si dala nějákou milku s oříškama 🙂. My jsme ještě pořád v pyžamu 😀 😀. Nic se mi dneska nechce - to bude asi tím otřesným počasím. S BKM to budu zkoušet - to bylo paradní 😅 kdyby mi v roce řekl "mama kaka" 😝 😀

dankajuskova
24. čer 2009

ahojte,no to pocasi je otresne,my mame jit dneska s kyclemi ale vubec se mi venku nechce,dufam ze nas moc nezlije.
mamlas: ti uz davas kacenku na nočnik,alebo jsem to nespravne pochopila? 😉

vendulka
24. čer 2009

ja si dala milku s jahodama...orechy nemuzu bo spis nesmim ☹

mamlas06
24. čer 2009

danka mrkni http://haniakarel.rajce.idnes.cz/Kacenka_4_7.6....
on to není klasický nočník a rozhodně na něm Kačí sama nesedí 😉

dankajuskova
24. čer 2009

aha,uz sem se lekla 😉 to by byla hodne sikovana 😀 😀 😀

mamlas06
24. čer 2009

jo byla by to pohoda, kdyby si dítka už řekla, když se jim chce 😎 Rozhodně byste to ale mohla zkusit s mimčem každá, bez plenky ho nechat v klubíčku vyprdět. Představste si sebe v podobné situaci - kdy si lépe ulevíte, na WC nebo v oblečení? A miminka mají to samé (nechci tu ale nic propagovat, jen z vlastní zkušenosti vím, že to občas pomůže)

vendulka
24. čer 2009

ja si to teda neumim predstvai takto s Nath copak muzu vedet kdy se ji chce prdet? 😀

vendulka
24. čer 2009

a na povel asi prdet nebude 😀

dankajuskova
24. čer 2009

no byli jsme s tema kyčlema,dopadlo to dobre,to sem moc rada 😉

mamlas06
24. čer 2009

vendulka to není prdění na povel, ale když je příležitost tak si prostě prdneš i ty (promiň že to takhle píšu) 😀 nebo se ti ještě nikdy nestalo že ti to třeba při dřepu ulítlo? 😀 😀

markchina
24. čer 2009

Nazdar holky, prcek uz spi, vsichni jsou v praci, tak jsem na chvili utekla k pc 😀 . V Ostrave je skvele, i kdyz nam to pocasi zatim moc nevychazi. V pondeli rano jsme dojeli a ven jsme vyrazili az dneska, to neprselo, jinak porad lilo. Dnes jsem se zasla podivat na holky ze svy byvaly prace, tak byl Vojta stredem pozornosti, moc se mu to libilo a me samozrejme taky. Je prima vypadnout z domu a pozdravit stary znamy 😎 .
Jinak k ty BKM, je to hrozne zajimavy, ale nedokazu si to s Vojtulou nejak predstavit. Navic za chvili bude sedet, tak budem nacvicovat nocnik 😉 .
V Ostrave se Vojta naucil zas novy kousky, uz se umi pretacet na obe strany, prava mu nesla, uz ji zvlada a zacina pomalu lozit, ale zatim jen malinko, ale JO! 🙂 Krasne rotuje kolem cely svy osy, to uz zvlada a kdyz dam neco dal pred nej, tak se k tomu taky s vetsim usilim dostane, do mesice lozime 😎 .