2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

mamlas06
10. čer 2009

momin dávám jednu flašku k obědu, jinak jenom kojím. Jenže jsem teď psychicky dost vyčerpaná, tak se to asi projevuje na kojení ☹
glumy vůbec to není divný, taky bych byla ráda, aby byly naše děti křtěný. Ale asi je k tomu nutný, aby byli oba rodiče pokřtěný že 😕

glumy
10. čer 2009

Asi jo, teda alespoň pokřtěný. Byli jsme tam včera s mým taťkou, takže nejdřv se mě paní ptala, jestli jako na tu přípravu může chodit i manžel, jestli má čas a je už třeba v důchodu, tak říkám, že je to můj taťka, tak se jí viditelně ulevilo 😀 Pak teda se ptala, jestli jsem křtěná, říkám, že jo, tak měla radost, ale na to říkám, že do kostela nechodíme a ona, aha, takže si píšu, paní pokřtěná, ale nepraktikující a manžel to stené. A svatbu v kostele jste měli? Říkám, že ne, zhrozila se po druhé a asi třikrát se zeptala, jestli jsme teda alespoň nějakou svatbu měli 😅 Takže docela sranda. Ještě až jí přinesu oddací list a rodný list Kubíka a zjistí, že se narodil osm měsíců po svatbě, zhrozí se po třetí. Tak snad nás pokřtí 😎

dankajuskova
10. čer 2009

no my jdeme v cervenci na slovensko dat pokrtit saru a taky aby ji videli stari rodice a rodina.myslim si ze kdyz chcete dat pokrtit dite tak alespon jeden z rodicu musi byt taky pokrteny. a neni to divny i kdyz nejste verici,alespon bude mit kacenka kmotru a kmotra a bude dostavat furt nejake darecky 😀
to je docela sranda s tou cirkvi,ja mnela kamosku ktere nechtel farar pokrtit dite kvuli tomu ze nechodi do kostela.ja sem evanjelicka takze my chvala bohu nemusime jit ani chodit na zadnu pripravu a tak.jdeme jen den predtim aby nam farar vysvetlil jak to bude prebihat.my taky do kostela nechodime a nechodila by sem tam jen jakoby z donuteni kvuli tomu ze si chci dat pokrtit dite.

radanaf
10. čer 2009

Petrav: ohledne mlicka, maly spinka tak 9 hodin vkuse. Nechavam to prirode, ale rano se probudim tak mam prsa jak dva kameny, ale malinky to hned vyprazdni, o snizeni laktace jsem neuvazovala. To bych fakt nechtela.
Ale je fakt ze se malemu zvysuji naroky, vidim to ze se chce casteji kojit jako kdyby mu to mlicko nestacilo. Nebo ze pres den dohani tu noc tak nevim. Nekdy i po hodiny poplakava a kouse ri rucicky hladovec. Vcera jsem mu poprve musela dat flasku s UM. Vypil po kojeni jeste 100 tak nevim. Dneska je zatim ok.
Akorat se mi zda ze zacina vyzadovat stalou pozornost. Driv sedel v kocarku a stacilo ze se na me kouka kdyz neco delam. Tdka chce at at si s nim porad povidam. A to ma 3 mesice. Tak uz si toho tolik neudelam.

dankajuskova
10. čer 2009

holky tak kde ste vsechni?

mamlas06
10. čer 2009

radanaf naše slečna taky vyžaduje neustálou pozornost, občas jí stačí sedět v sedačce a pozorovat mě při vaření, někdy ji k sobě uvážu do šátku. Ale občas vyžaduje pozornost na 100 %. Jo a asi bude hůř, až začnou lézt, chodit... 😀

vendulka
10. čer 2009

ja su tady, vo co gou? 😀

dankajuskova
10. čer 2009

dneska sem pozorovala sarinku a pokousela se sama pretacet na stranu a spatky,muj andilek,byla tak zlatucka jak se snazila 🙂 🙂 🙂

vendulka
10. čer 2009

mala je dneska jak otesanek, asi po x dnech jedla 6x za den 😅 a vypila 840 ml

vendulka
10. čer 2009

je to je sikovna, my nic, ani pretaceni,ani konici, proste nic....

dankajuskova
10. čer 2009

neboj to pride samo od sebe,ja sem taky koukala co to dela,jen tak sama od sebe.

vendulka
10. čer 2009

tak ja to nehrotim, si rikam, ze an to musi prijit sama a nema cenu ji do neceho nutit,ale ksdyz vidim mladsi deti nez je Nath co uz umi, tak si pripadam dost nemozne...ale co...nic ji neutece

dankajuskova
10. čer 2009

ted si tak mozna pripadas ale neboj se jeste nas vsechny predbehnes 😉

vendulka
10. čer 2009

no to nevim, leda ze by jsme ted zacaly chodit a nebo chodit na nocnik 😀

vendulka
11. čer 2009

dobre rano 🙂

mamlas06
11. čer 2009

dobre rano 😉
dneska jedeme s Kačí na kontrolu kyčlí, tak to vememe i s výletem (=nákupem 😀 ) přijednou, když už budeme v tom velkém městě 😎

vendulka
11. čer 2009

vy jdete ve 3m na kycle?My jdeme az ve 4m

mamlas06
11. čer 2009

v liste je napsano ko ve 3 mesicich, koukala jsem na to taky radsi nekolikrat, jestli tam neni za 3 mesice, ale neni 🙂

mamlas06
11. čer 2009

jo a tady taky píšou ve 3 měsících, asi zase záleží na dr.
http://www.babyweb.cz/Clanky/a127-Lekarska-pece...

vendulka
11. čer 2009

my mame ve 4m a to 16.7.09 😉

veruska007
11. čer 2009

My pujdeme taky skoro po ctyrech mesicich. Ale mame je snad v poradku. Honzik je motoricky sikovny az moc, jen trnu, aby nemel nedostatky nekde jinde 😀 . Umi se uz sam postavit, kdyz se muze drzet, vcera stal pet minut, pak uz jsem ho nasilim posadila. Dokonce se ve stoje snazi odrazit a povyskocit...no, a to bude mit teprv pristi tyden 3 mesice...to jsem zvedava, kdyz zacne chodit.

mamlas06
11. čer 2009

veru 5 minut ve stoje? to ta naše nevydrží ani pást koníky takhle dlouho 🙂 to jste asi vážně nějaký zázračný dítě, třeba o Honzíkovi ještě někdy uslyšíme 😉

vendulka
11. čer 2009

veru: tak tomu neverim

dankajuskova
11. čer 2009

veru:ja tomu taky neverim,proboha vzdit stat a chodit se dite zacina ucit az kolem 1 roku,nektere i pozdejc.a nezlob se ale urcite by sem s ditetem nedelala takove veci,neni cvicenej kralik 😒 .ja nechavam sarinku at sama dela co chce,a ceho je schopna a pak se raduju kdyz vidim ze z niceho nic dela to nebo ono.

vendulka
11. čer 2009

danka: prsen,e neni to vubec pro to dite dobry, zbytecne zatezovat telo vecma, na ktery ma dostatek casu...
prijde mi to spise jako machrovani a predvadeni se tady pred nama....

dankajuskova
11. čer 2009

kazde dite ma svuj prirodzeny vyvoj,a myslim si ze by sme to mneli nechat na prirodu a zbytecne nedelat veci,ktore s tymto vyvojem akosi nesuvisi.

vendulka
11. čer 2009

jj 😉 neumim si predstavit,ze by Nath stala na tech slabouckych nozickach 😝

dankajuskova
11. čer 2009

jinak dobre rano holky.co budete dnes delat?ja sem chtela jit se sarou na prochazku a na nakupy ale venku leje,tak budeme celej den doma,tak musim neco vymyslet aby sem ji nejak zabavila a ja se nenudila. 😀 neznasim takove dni.vezen ve vlastnim byte. 😀

sayast
11. čer 2009

ahojky holky,
uz jsem tu taky prispivala, my jsme byli na kyclich taky ted ve 3 mesicich. je to asi vsude jinak 😉

mamlas06
11. čer 2009

danka tady před chvíli taky lilo a teď tu pálí slunko...
holky tak mi jedeme, mějte se tu 😉