2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

markchina
2. črc 2009

ja uz problem s vlasama nemama, mam je dlouhy asi centak 😀 , je to fakt klidek. Navic si s malym hrajem, ze ho hlavou simram po brisku a on me vzdycky silne chytne za kratky vlasy a desne moc se tomu smeje, takze bezva vec ty kratky vlasky, nemuzu si to vynachvalit, i kdyz manzel rika, ze ma doma 2 kluky 😀 .
Vojtikovi pred spanim zpivam, zacnu cist, az bude trosku vetsi a bude z toho neco mit.
Caj jsem davala, ale hlavne na boleni, ktere je nastesti vicemene za nami, takze ted nedavam nic ani caj, a zizen resim castejsim kojenim, kojim ho skoro co hodku a nekdy mu dam i casteji, kojeni mi vyhovuje a nevadi mi kojit castejc, klidne budu kojit i cely den 😎 .
My bydlime v baracku, takze mame doma chladek, skvely na tyhle horka.
Ted nas trosku zlobi zoubky, chudacek spinka a najednou zacne hrozne plakat, pry zuby rostou ve spani, tak si myslim, ze ho to trapi. Mam takove podezreni, ze za chvili vyroste jeden nahore, kazdy den kontroluju, ale zatim nic. Ten co uz vylezl stale roste, je to srandovni, porad ho kontroluju, docela tam v ty bezzuby prazdny pusince vynika. 😀 😀 😀

veruska007
3. črc 2009

Mne vlasy padaji, ale zatim jen tak normalne, takze v pohode. Je fakt, ze Honzik ma moje vlasy vsude, hlavne na rukach a v pusence, ale to je tim, ze mi je skube 😀 .

Na piti davame trochu vody, ale on opravdu vypije jen trosicku. Z hermanku mam strach, jsem na nej alergicka, tak aby nemel stejnou reakci i Honzik.

Spinkat ho davam v tricku a tenickych dupackach a jeste je ve spacim pytliku (take tensim). A je v pohode. Pres den ho mam v byte jen v kratkem body, mame tu horko.

Pred spanim nectu ani nezpivam, pohladim, reknu dobrou noc, Honziku, on blazene zavre ocicka a spi 😵 . Zpivam behem dne, hlavne pri dokrmovani sunarem, dokud zpivam, tak pije. A ctu nahlas, kdyz se neco ucim. 😎

vendulka
3. črc 2009

ahojky holky...

tak ja s vlasy zase takovej problem nemam, padaji mi,ale tak normalne asi jako kazdymu...nikde nenachazim zadne chuchvalce 😀

vendulka
3. črc 2009

ja etda ani nectu a ani nezpivam, dam ji do postylky natahnu kolotoc ona si tam vyklada a nebo se rozcilue a zachvilku usne a kdyz ne, tak si chvilku hrajeme pak dam an brisko a spi

mamlas06
3. črc 2009

taky jsem zkoušela dát malou na bříško, ale i když je unavená, tak si nelehne, furt zvedá hlavičku a kouká kde se co děje. A já přitom jako mimi jinak nespala 🙂

vendulka
3. črc 2009

no ja prej jako decko jinak neusla nez na brisku, ted jsem ji tak dala a behem minutky usnula 😉 ale tak to se mi nestane,aby mi zacala zvedat hlavicku 😀

janadean
autor
3. črc 2009

Ahoj maminy,

tak já Jamiemu čtu hodne. Někde jsem četla že je dobré miminkum číst, ikdyž prý neumí mluvit že prý si schovávají ty slovícka co jím říkame. Já mu čtu hlavně říkanky ale koupila jsem i knížečky kde jsou jen obrázky joko třeba tričko, botičky a já mu na to ukazuji a říkám, on jen tak kouká a bije knižku 😀 . Také jsou mu koupila CDčko českých zpívanek pro deti, no a máme doma veselo 😀 😀. Pouštím mu to když se koupe a nebo si hraje a tak u toho taky zpívám 🙂.
Mamlas06 BKM pořád zkousím, čurá mi tak 2X dopoledne a 1-2odpoledne ale pak ho nechám. Marchina dej tu nějakou fotečku od Vojtíška se zoubkem ju?.

vendulka
3. črc 2009

jo tak pisnicek doma mame dost, manzel to postahoval z netu a taky jsem to jeden cas moc poslouchali...no asi teda taky koupim nejakou obrazkovou knizku a budeme si cist 😀 😵

mamlas06
3. črc 2009

vendulko číst můžeš i z časopisu, prckům je to jedno 🙂 Hlavně že se něco děje. Občas jí čtu i tuhletu diskuzi a ona se tomu směje 😀

dankajuskova
3. črc 2009

ahojky holky,chci se zeptat kam chodite na prochazky s prckami.ja chodim rano kdyz jdu na nakup a pak az odpoledne kolem 16:00 hod,kvuli tomu vedru.chodime jen po ulickach kolem baraku,mame sice za rohem park ale kousek se bojim,protoze su tam stromy a tak a bojim se aby nedostala kliste.

mamlas06
3. črc 2009

danka my bydlíme na vesnici, takže chodíme kde se dá 😀 klíšťat se taky bojím, tak mám přes kočár moskitiéru. Ale co já vím, tk klíšťata se drží při zemi ve vysoké trávě, ze stromu snad neskáčou

veruska007
3. črc 2009

Tak my chodivame ven zpravidla az odpoledne, mezi 14 - 17 h, nekdy o hodinku pozdeji. Vyjimecne chodime i treba na cely den. Byli jsme uz nekolikrat i v lese, klistat po nas teda letos lezlo habadej, hlavne v arboretu, to jsem jimi byla uplne obsypana 😕 , ale Honzikovi se nastesti vyhybaji.

momin
3. črc 2009

Ahoj holky, maly je dneska hrozne protivny.. ani v noci toho moc nenaspal..asi to bude tou rymou... 😖
me ani nenapadlo se klistat bat.. 😅 chodime uplne vsude... dopoledne jenom nekdy a odpoledne kolem te 3 a nekdy az do 7......

vendulka
3. črc 2009

tak ze bych ji to tu predcitala? 😀

vendulka
3. črc 2009

my vetsinou chodime ven po 11 hodine kdyz se naji,ale kdyz je vedro, tak hnedka z rana kolem te devate,ale to je i tak dusno a vedro... 😠

janadean
autor
3. črc 2009

Když nejdem někam do města tak ho přes den nechávám spát na zahrade po slunečníkem a taky dávám sítku na kocárek, jinac včera jsem sla na procházku az večer po zprávach po 20:00 a bylo to fajn. Jo a já malemu stříham nehty když spí, jinac bych to asi neostrihala bo my furt mává s rukama.

dita10
3. črc 2009

Ahojky holky neni tu nejaka maminka s Rican na prochazku mam 2mesicniho chlapečka 🙂

janadean
autor
3. črc 2009

Ahoj Dita10,

Já teda z Rican nejsem ale vítam tě mezi námi. Nevím jak se jmenuje tvuj chlepecek ani tu nemas fotky ale klidne se k nám pripoj. Větsina holek tady uz máme starsi miminka pres 3 az 4 mesice.

markchina
3. črc 2009

janadean, fotecku dam, jen co ten zoubek trosku povyleze, zatim precniva jen malinko pres dasen, takze by moc nesel videt.
Ja nehtiky striham za ziva 😀 , maly pekne drzi, ani se nijak necuka, jen kouka, jak mu je striham 🙂 .
My chodime ven tak ruzne, jak se mi chce, dnes az odpoledne kolem 4h., protoze v Letovicich byla bourka. Snazim se chodit v dobe, kdy ma maly zhruba spinkat, ale stejne vetsinou kouka po prirode a okoli.
UZ shanim knizky, dnes jsme cetli pernikovou chaloupku 😉 .

vendulka
4. črc 2009

nove foto v albu 😀

mamlas06
4. črc 2009

vendulka bezva táta 😀 ten náš když se mu taky jednou poštěstilo rozbalit pokakanou Kačenku, tak udělal 4 kroky zpět a volal o pomoc 😀 😀 😀 😀 (naštěstí ale už do plen moc nekadíme 😎 )
když jste tu nadhodily to čtení, tak jsem včera zkusila na dobrou noc přečíst prvně pohádku (Křemílek a Vochomůrka), neboť se nám Kačí nějak splašila, a světe div se, ono to funguje 🙂 Ne že by hned malá usnula, ale přestala řvát jako když utne....

vendulka
4. črc 2009

no nas tata je starej komediant 😀

momin
4. črc 2009

Vendulko mas krasne nove fotky 🙂 Nas tatka taky vzdycky utika kdyz je danecek pokadeny... 😀 maly je uplne silene protivny posledni 3 dny.. Mozna je to tim ze mame navstevu ze slovenska tak je nervozni..Jinak si to neumim vysvetlit. Normalne si s nim nevim rady................. ☹

dankajuskova
4. črc 2009

ahoj holky
vendulko bezva foto 🙂. no to ja mam stesti muj manzel si uz na to zvyknul a prebaluje Sárinku aj ked je pokakana 😉 . aj vase zlaticka se tak poti jak nase?? ma na sobe len kratke body a stejne se moc poti 😒

markchina
4. črc 2009

danka, jj, tez se poti, a v Ostrave v panelaku to bylo jeste horsi,mel vlasky porad mokre.

mamlas06
4. črc 2009

momin určitě na to má taky vliv to počasí, nevím jak u vás (ale vzhledem k tomu, že jste z novojičínska, tak je u vás ještě hůř 😀 ), ale tady je přes den k padnutí. A danka jo, taky se děsně potí. Usnula v kočáře jen v tričku, hlavičku měla opřenou o vnitřek kočárku a za chvilku tam bylo opocený kolečko 😒 A to nebyla na sluníčku 😖 Taky toho za ten den vypije o flašku víc než obvykle...

vendulka
5. črc 2009

hezkou nedeli 😵

vendulka
5. črc 2009

manzel taky normalne prebaluje nath pokakanou, uz to delal nekolikrat,ale vcera to v tom vedru asi nemohl udychat 😀

vendulka
5. črc 2009

a dekuji za fotky - pchlavu 😵

vendulka
5. črc 2009

my valime za chvilku na prehradu a pak dom na tenis...doufam, ze nevyhraje ten namachrovany federrer 😠