2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

mamlas06
13. črc 2009

bulinka za 3 týdny jdeme na druhou hexu, tak se s mudrou ohledně příkrmů poradím, sama od sebe se netroufnu
bajusik tak na to bych já neměla nervy, nechat malou vyřvat ať dá pak pokoj. Navíc jsem o takových dětech četla, že pak bývají apatický 😒

vendulka
13. črc 2009

my s prikrmama zacneme az v 6m, jak nam rikal mudr...

jinak ahojky 🙂

mamlas06
13. črc 2009

vendulko 6 měsíců je nám všem zachvilku 😉 už by to fakt chtělo změnit téma - padl tu krásný název Sněženky, ale jelikož máme mezi sebou i machry, tak by to mohlo znít "Sněženky a machři (únor/březen 2009)" 😉

bajusik
13. črc 2009

mamlas06: No že by náš Kikin byl apatický, to si myslím že zdaleka není, můžeš posoudit sama na našich webkách www.webovecky.wz.cz Já ho nenechávala vyřvat. Už v prvním týdnu jsem poznala co je pláč jen tan a co pláč, že něco potřebuje. Nejdřív kdykoli zabrečel tak sme ho měli já nebo můj muž na rukou. Využíval toho a ječel pořád, pak jsem ho postupně začala učit, že když po večerním kojení jde do postýlky, už ho nikdo nevytáhne a on musí usnout sám. Přes den se mu věnuju úplně maximálně a nebrečí, rád si hraje, pozoruje okolí a směje se na všechno na co může. Výsledkem mého snažení je to, že když ho večer v 7 uložím do postýlky dvakrát přežvýkne dudlíček a spí až do tří do rána a ani necekne, protože pochopil, že to je zbytečné.

vendulka
13. črc 2009

nestras s 6m, ja cu aby byla nath porad malinkata 😀 😵

vendulka
13. črc 2009

dneska se asi pujdu do KENNY optat na palvani, pokud teda v tom vedru vylezu ven

vendulka
13. črc 2009

jinak nazev zni docela pekne 😉

mamlas06
13. črc 2009

vendulko to já bych chtěla taky, ale poslední dobtou nám to holka roste před očima a nejde to zastavit 😢 Za chvilku půjde do školky, pak do školy, na střední, vysokou a už se bude vdávat a já budu babičkou 😀 😀
bajusik snad jsem se tě nedotkla, ale když ty jsi to původně napsala dost natvrdo tak jsem se zalekla 🙂 Samozřejmě každá mamina zná svoje mimčo nejlépe a ví jak mu udělat dobře a jak na něj. Tobě gratuluju, protože vypadá, že jsi našla ten správný návod 🙂 A taky ti závidím, že je to ještě takový mrňousek malej, já mám pocit že 2 měsíce nám byly už hroooozně mooooc dávno ☹

bajusik
13. črc 2009

mamlas06: nee neboj nedotklo se nás to, tušila jsem že to nemyslíš špatně a navíc nedokázala bych být mámou, která by malého nechala se trápit 😉 No s tím růstem ani nemluv. Nedávno jsme byli na kontrole na kyčlích a bylo tam holčička 2týdny stará a oproti našemu prckovi byla víc jak poloviční. Rostou prcci před očima 🙂

vendulka
13. črc 2009

mamlas, tak snad to tak rychlo nepobezi... 😢 😀 😀

vendulka
13. črc 2009

teda mala mela uz davno jist a spi tu 😀

mamlas06
13. črc 2009

vendulko tak to můžeš zase uklízet 😀
holky já už přestala úplně kojit (teda ještě něco málo odstříkám, ale už je to hodně "řídký") a normálně se mi tak ulevilo 🙂 Asi je to blbá reakce ale po tolika trápení je to prostě za náma a mám klid 😎 Mám dneska obzvlášť dobrou náladu 😉

vendulka
13. črc 2009

jo mne se taky ulevilo, kdyz jsem prestala kojit a videla jsem, ze Nath je spokojenejsi s flaskou a UM

vendulka
13. črc 2009

ja mam uz davno uklizeny 😀

bajusik
13. črc 2009

vendulka: no to mi připomíná toho mojeho raracha, měl jíst před půl hodinou a očividně ho to netankuje 😀
mamlas06: Já už taky nekojím, týden jsem se trápila a pak naštěstí, i když mě to mrzelo, mi mlíčko zmizelo a malý je naprosto spokojený, předtím se mi budil i co 20 minut s tím, že má hlad 😖

vendulka
13. črc 2009

jen bych mela udelat slany strudl,ale to se mi moc v tom vedru ence byt v kuchyni

mamlas06
13. črc 2009

v jakým vedru? tady je počasí ošklivý. Ráno teda byla obloha nádherně modrá, ale teď samej mrak, fouká vítr...

bajusik
13. črc 2009

tak v Havířově je taky krásně, po obědě se utíkáme schovat do lesa do chládku🙂

mamlas06
13. črc 2009

my chcem taky sluníčko 😠

bajusik
13. črc 2009

tak přijeďte 😝

vendulka
13. črc 2009

no tady je teda dusno, obcas slunko zaleze za mrak,ale je tu dusno 😝

mamlas06
13. črc 2009

bajusik kuju za pozvání ale je to krapet z ruky. Než se sbalíme a vydáme na cestu, tak tu slunko snad také vyleze...

tak holky pokračujem tu 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

veruska007
14. črc 2009

Ahojky, holky.

Vendulko, jak jsi dopadla v Kenny? Ja tam hledala nejake info na netu, ale moc tam toho nebylo. Na letni kurzy je 50 % sleva pres rodinne pasy.

Mamlas, ani mi o tom nemluv, ja mela posledni ms 12. 12. (dobre se to pamatuje) a Honzik se nam povedl 17. 6. (to se taky dobre pamatuje, odpadla nam pro nizkou ucast schuze vlastniku bytu a my nevedeli, co s nacatym vecerem 😀 ). Testik jsem si delala az ke konci cervence, protoze mi nezabrala ani druha vyvolavacka. Sice mi bylo strasne zle, na zachod jsem behala kazdych par minut a usinala v sede, ale ze jsem tehulka, to mne ani nenapadlo 😀

momin
14. črc 2009

verusko kde jsi? 😀 pojd za nama.... 😎

veruska007
14. črc 2009

dik...

kaacenkaaa
14. črc 2009

Holky, tak malá mi přibírá pořád málo i když dokrmuju Nutrilonem. Dávala jsem jí 30 ml, tak musím dávat 60 ml po každém kojení ach jo

mamlas06
14. črc 2009

kacenka a co to znamená málo? Nezoufej si, kojení není středem mateřství 😉 (já už to po 4 měsících taky vím 😎 )

radanaf
15. črc 2009

Ahoj holky,
tak zase po dlouho dobe se mi podarilo sem zavitat.
Chtela jsem se zeptat ma nekdo zkusenost s Crosta Lactea? Nasemu Oliverovi se loupe hlavicka doktorka nam rikala ze je to z hormonu ktere mu predavam pri kojeni. Pry to samo prejde kolem 8 mesice. Mazem hlavicku olejem. Ma fakt strasne suchou pokozku na hlave. Nema nekdo zkusenosti a nejake rady jak na to?
A jeste jsem se chtela zeptat. Ma celou pusinku pupinkovatou, hlavne na lickach a oboci? Z ceho by to tak mohl mit. Jenom ho kojim, ze bych snedla neco co mu nesedlo?
Dik za rady

bajusik
15. črc 2009

radanaf: Ahoji, taky jsme trpěli tímhle problém, mohla sem mazat a vyčesávat a mazat a vyčesávat. Pak mi doktor řekl, že by to mohla být předzvěst ekzému a dal mi pro malého olej Balmandol, který dávám do koupele a pak malého neosuším, ale nechám do nho ten olejík vpít a njavíc ještě atřem krémem, který jsme taky dostali a je to excipial u lipolotio. Tím ho mažu ráno a večer, do 3 dnů se vše ztratilo a malý má zase krásnou pokožku 😉

kacir
15. črc 2009

Ahoj holky, jasem tu uplne nová. Mám dvoumesíčního syna Dominika a ráda bych si pokecala o problémech našich ratolestí 🙂