2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

janadean
autor
16. kvě 2009

ahoj holky

no z toho plavani simco jsem uplne nadsena 🙂, ja uz o tom mluvim co se maly narodil. Taky musim zjistit kam s nim chodit, ja pristi patek prijedu do Cech a mamka bydli kousek od Olomouce tak doufam ze to tam nekde najdu ☹ . Jo a s tim porodem, muj se narodil v 38. tydnu a musela jsem jit na cisarak, protoze mi praskla voda a dva dny jsem byla v bolestech a mojemu se nechtelo ven, ale taky jsem si nechala pichnout epiduralku ja uz jsem z te bolesti byla tak hrozne unavena ze jsem nic jineho nechtela 😝 .
Ted mi maly uz tri dny v kuse hrozne breci nejmene 4 hodiny ja jsem si myslela ze je to brisko ale je uvolneny kdyz ho masiruji a kaka v pohode tak nevim. Ale vsimla jsem si ze si porad strka rucicky do pusinky, skusila jsem mu dat muj prst a on ho kouse dasnema, je mozne aby to byly zuby? Tak brzo, v deseti tydnech? On i prestane brecet kdyz mu ten prst dam. Nevim co si o tom mam myslet 😢 proc tak silene breci 😨

momin
16. kvě 2009

Janadean a nema hlad? Nam presne tohle delal Danecek. probrecel nam 3 dny v kuse nez sme prisli na to ze mu moje mliko nestaci.... ☹ Jinak me vylezl prvni zub uz v 7 tydnech.... 😅 takze je to klidne mozne... 😉

janadean
autor
16. kvě 2009

ja si nemyslim ze rve hlady mam hodne mlika a mliko z flasky jsem mu taky zkousela dat ale on ji nechce ani kdyz mu to mliko odstrikam proste to flasky vyplivuje ale mozna ze to bude asi to brisko protoze furt prdi a takove puchy no cely den ale kaka uplne v poho. A to jsem slysela ze kdyz mimco jen koji tak kdyz se vykaka tak to nesmrdi. On zacne hrozne kricet vzdycky kolem te ctvrte a krici bez prestavky az do te osme a pak usne na cicku. Ja jsem ho tak jeste nikdy nevidela ☹

momin
16. kvě 2009

A nebo to treba budou fakt ty zoubky kdyz si tak masiruje ty dasna kdyz mu das prst. Aspon byste to uz meli za sebou... 😉 Drzim palce at se to zpravi.. danecek taky strasne smrdel kdyz prdel jak sem jeste kojila... a porad se kroutil a tlacil. Brisko ho bolelo... ale jestli se Jamie nekrouti tak nevim...

markchina
16. kvě 2009

janadean: dnes jsme na tom byli podobne ☹ . Noc byla strasne, snad nejhorsi za posledni dobu, budil se co chvili s placem, vubec jsem se nespala. Vzdycky usinal u prsu, ale jen v sede, v leze rval, takze jsem ani nemohla drimat, no des. Tesila jsem se, ze uz je den a vypadalo to i lip....No, meli jsme relativne klidne dopoledne a pak to zaclo. Plakal hrozned dlouho, vubec nebyl k utiseni. Nakonec se trochu uklidnil v kocarku a po 1,5h. prochazce, pak jsem nakojila a zas na hodku usnul. Chudacek, byl naprosto unaveny po probdele noci a vycerpany po tom placi. Snad to dnes v noci bude lepsi 😒 . Jinak se obavam, ze nam ted vrcholi ty 3mesicni koliky, snad bude brzy po boleni, tohle trapeni je hrozny pro nas oba. ☹

simounah
16. kvě 2009

Tak náš malý je zatím v pohodě - klidné miminko. Velký pláč někdy má, když chce spát a neví jak na to. Po jídle se třeba tak 10 - 30 minut hraje s hrazdičkou a jak už začne tak nasraně vykřikovat - to je znamení ho začít uspávat. Jak se to hned neudělá, tak začne řvát a je k neutišení. To už ho pak musím honem obléct a ven do kočárku a sotva vyjedeme vytuhne. Takže jak vidím, že je nevrlý už radši uspávám, nebo jdeme na procházku.

Taky se těm vašim prďolkům tak líbí v kočárku? Mě přijde, že hned jakmile ho položím do korbičky, tak už ví, že jde na procházku a je klid a v kočárku by spal snad i celý den, kdyby s ním někdo jezdil v kuse.

Někde na diskuzi v únorovkách jsem četla, že už má někdo první zoubek. Ale mě to přijde brzo - snad nám začnou až později.

momin
17. kvě 2009

Tak nam staci vyjet na chodbu a uz spinka..🙂 Kocarek miluje... 😉 A jak to mate jinak se spinkaniím pres den? Spinkaji vam mali i doma?

markchina
17. kvě 2009

Krom kocarku spinka jeste tak 2x - 3x doma, jak kdy.Ale nespi moc dlouho, tak 45min. vetsinou.

momin
17. kvě 2009

Nam prave Dan prestal nejak pres den spinkat. kdyz uz ho uspim tak tak na 20 minut. ... 😒 Ale tak hlavne ze spi v noci. 😉

markchina
17. kvě 2009

momin: a kolik hodin ti spi dohromady? jako den+noc?

momin
17. kvě 2009

usina kolem 21:00 a rano se budi v 7+v noci asi 3 budicky na jidlo-pokazde tak 30min. A pres den spi max tak hodinku a pul dohromady....

mamlas06
17. kvě 2009

My uz toho pres den taky moc nenaspime. A kdyz uz spime tak jedine v kocare, v aute anebo v satku. Nastesti kdyz usne v kocare tak je schopna spat dokud se to hybe. Ale nestezuju si, hlavne ze spi v noci, zhruba tak od osmi do jedne, pak se probouzi mezi 4.-5. hodinou a vstava jak kdy, nejdyl vydrzela do pul devate.
Maminky holcicek - uz jste nechaly malym pichnout usi?

momin
17. kvě 2009

Holky naseho Dana jeste porad nezajimaji zadne hracky. Kdyz mu neco ukazu tak chvili kouka ale zadna slava. Nevydrzi ani minutu.....

veruska007
18. kvě 2009

Ahojte, nam ted nefungoval doma internet 😠 . Honzik je zlaticko, spinka celou noc, usina v pul desate a vstava kolem pate. Usina nastesti docela dobre sam. Hracky ho zacaly zajimat poradne az ted, pred tim jen jeden plysak.

Mimochodem, celou dobu jsem kojila + dokrmovala UM, napred jsem nakojila cca 10 - 20 ml, pak cca uz tri tydny 50 ml a ted o vikendu malej zacal z niceho nic odmitat UM, nedostanu do nej vic nez 20 ml, nekdy vubec nic, tak si rikam, ze bud mu UM prestalo chutnat nebo mu uz staci moje mlicko 😅 . Tak drzte palecky, at je to ta druha varianta. Moooc si to preju 😵 .

Vendulko, kde v Brne bydlis? My jsme z Cernych Poli. Divala jsem se, ze se plave napr. v Tesle (Lesná), ale mam z toho obavy, oba mame s manzelem atopicky ekzem a jela jsem v patek tramvajkou s jednou maminkou a rikala, ze chodila taky plavat, ale chlapecek si z toho odnesl ekzem, tak ze to moc nedoporucuje. Toz nevim. Honzik vodu miluje, ale ekzem bych mu privolat nechtela. Rada bych zkusila plavackovani doma ve vane, ale nevim presne, jak na to 😕

mamlas06
18. kvě 2009

Verusko - nektere bazeny nabizi i domaci kurzy, instruktorka ti doma ve vane predvede jak s miminkem plavat. Zkus se zeptat 😉

janadean
autor
18. kvě 2009

Ahoj holky, tak nakonec to jsou fakt zuby!!!! Koupila jsem mu masaz na dasne a je klid 😝 ale musim mu to drzet takze ted porad kojim anebo masiruji dasne ha ha ha. Nevim jestli ste nekdo o tom slyseli ale moje znama koupila svemu miminku "Jantarove koralky" pry to pomaha na prvni zoubky. Proste je dala sve male na krk a mala ji vubec nervala a ted uz ma rok. Koupila to nekde v nemecku ale ja jsem si je nasla na internetu a stalo me to nejak 250kc. Kdyby jste mela nektera zajem tak ja pak zkusim najit webovou stranku kde jsem to sehnala.

Muj Jamie spi porad pravidelne od 09:00 tak pul hodinky a pak od 11:00 tak do 13:00 a pak jeste odpoledne na prochazce. Jinac me ho moje kamaradka naucila zavazat na zada 😀 😀 ma to moc rad vydrzi mi tam i dve hodinky takze uz je doma cisto a navarene a pak si muzem spolu hrat 🙂

sayast
18. kvě 2009

ahojky holky,
my mame nausnicky od 5. tydne
jinak pres den uz taky moc nespime,vecer usina dlouho,okolo 23 hod,na kojeni vstava mezi 5-6 a pak az mezi 8-9 🙂
vcera nam juli pres den spala jestli 2 hod a vecer stejne neusla driv jak ve 23. a to jsme s ni byli dlouho venku a ani kocarek ji neuspal. porad koukala aby ji neco neuteklo. zvedavka 😀

sayast
18. kvě 2009

janadean: zuby? tak brzo? 😲 😲 😲

janadean
autor
18. kvě 2009

ahoj sayast, ja sem tomu taky neverila. cetla jsem si tema "prvni zoubky " a ted vim ze je nekterym detem to zacne uz ve dvou mesicich ale prvni zoubek se muze ukazat pozdeji. No hlavne ze uz to vim a maly mi tak uz nebreci 🙂

ninus81
18. kvě 2009

Ahojky Holky doufám že se k Vám mohu také přidat mám syna Honzíka je mu 7 týdnů 😉 😉 😉 😉

momin
18. kvě 2009

Zdravim ninus81 😉 . Holky dneska mi prisel vak na mimi. Obednala sem ho docela pozde tak doufam ze se mu tam jeste bude libit. 🙂 mate nekdo??

ninus81
18. kvě 2009

momin: děkuji za přivítání 😉

ninus81
18. kvě 2009

Momin: nevadí jukla jsem na fotečky malej je krásnej a kolik má vlásků 🙂

momin
18. kvě 2009

mas uz takjy albicko? jdu te najit... kdy se Honzik narodil?

vendulka
18. kvě 2009

ahojky...
to sayast: jakto, že už od 5 týdne, já myslela, že se to dělá ažpo nějakých očkování? 😕

momin
18. kvě 2009

ninus ten byl malicky.... 🙂 Ale nadherny. ted uz je to taky kus chlapa. 😉

vendulka
18. kvě 2009

jinak my měli super noc, malá spala 20:00-7:30 😵 😵

ninus81
18. kvě 2009

jo jo albíčko mám jukni a nebo mužeš tady http://ninus-honzik.rajce.idnes.cz/
Honzulka se narodil 27.3 v 11:55 ve Strakonické porodnici téměř po 36 hodinách po odtečení plodové vody ☹

vendulka
18. kvě 2009

teda máte někdo ten odkaz na tu diskuzi o těch zoubcích?to by mě teda zajímalo, zoubek ve 2m????? 😕

momin
18. kvě 2009

vendulka zavidim....... Danecek se jeste porad budi minimalne 2x za noc na jidlo.