2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

simounah
18. kvě 2009

Mě taky sprcha nedělala dobře. Ani chození. Balon jsem nezkoušela, ale beztak by mě taky nepomáhal. Já celou dobu ležela na boku a až na tlačení jsem se přetočila na záda. 😵 .
Přijde mi, že mě npomáhalo nic...ani nějaké rozdýchávání, prostě jen čas, aby už to bylo za mnou a malý venku 😀 .

My dáváme většinou teda ten čaj - Sunárek Fenyklový nápoj a střídám to ještě od Hami s heřmánkovým. Ale častěji ten Fenyklový. Dávám napít když se mi zdá hodně horko a do jídla má třeba ještě hodinku času, nebo když je nevrlý a není ještě čas jídla. Včera třeba po jídle večer ne a ne zaspat a pořád kňoural. Dala jsem mu 30ml čaje - vypil to a v ten moment usnul. Možná má i takové dítě fakt jen žízeň. Vždyť to UM je přece jen sytější nápoj..třeba to chtějí taky zapít 😒

ninus81
18. kvě 2009

Anny: přesně a suprově to ted napsala SIMOUNAH
Přesně takhle to dělám i já si nedokážu představit pít celej den mlíčko a nedostat to zapít to musí být hrozný

ninus81
18. kvě 2009

já měla při kontrakcích a při křížovejch bolestech pocit že už existuje asi jenom smrt 😖 😖 tak mě to v ten moment přišlo

sopik
18. kvě 2009

ahoj holky, ma 7tydeni Sofinku. Porodka 3,350kg, 51cm - normalka. Smeje se 14dni, prdiky ted 2.den prestaly (tuk tuk-na drevo). Pomahalo jen lezeni na brisku. Spi od 20hod do 3:50 nebo do 6, v 6 se vzdycky vzbudi. Ted dva dny spala 8hodin. Jsem sice vyspana, ale uz se mi tak netvori mliko - tak nevim, co delat. Vzdycky jsem rano mela prsa jak dva zoky a ted - skoro nic. Nemate nekdo zkusenost, radu ? zda se mi, ze mam celkove min mlika, nevim jak to povzbudit.

anny84
18. kvě 2009

No, je to pravda, holky, moc dekuju, zitra dojdu koupit. Zkusim schvalne oba a uvidime co jim bude chutnat.
Ja bych to vubec nepoznala, ale jak bylo vcera a minuly vikend horko, tak venku hodne plakali, nevedeli jsme co s nima, az pak ta voda zabrala. Doma v baraku mame chladneji, takze jsem to nepoznala.

Jdu si lehnout, preju dobrou noc

anny84
18. kvě 2009

Ninus, diky za odkazy, zitra rano nastuduju 🙂

ninus81
18. kvě 2009

sopik: bohužel já nemá z kojením zkušenosti my jsme od začátku na Nutrilonu, a co zkusit odsávat, nebo kojící čaje??? nebo nějaká homeopatika - vím že nějaké existujou ale na název si nevzpomenu. a co třeba malou v noci budit a častejc kojit????

Anny není za co???

Také přeji dobrou noc já jdu taky do hajan papa

simounah
18. kvě 2009

Ještě k těm odkazům na ty čaje co sem dala ninus81. Ten první - nápoj pro dětské bříško do Hippu v takové malé skleněné lahvičce - mi přijde moc aromatický. To samé v granulovaném provedení v té kulaté plechovce se mi zdá lepší a jemnější na pití.

petreva
19. kvě 2009

Ahoj holky,
koukám že porody nic moc zážitky, což? Taky bych se k těm komplikovanějším přidala ☹ ...ale na druhou stranu nemůžu si na nic stěžovat, protože to bylo rychlý...až na ten konec to byl pozitivní zážitek, ale pak se Elenka "zabrzdila" a nešla a nešla ven...museli volat doktora a i ten se divil, proč se jí nechce. Začala mít horší ozvy a už to byl více méně šrumec...ztrácela jsem vědomí a už jsem ani nevěděla jak a kdy tlačit. Jen jsem z dálky zaslechla, jak to pořád nepostupuje a co tedy budou dělat... Dvě PA mi ležely na břiše a já myslela, že se dole taky roztrhnu...vlastně si ani první minuty nepamatuju...nenechali jsem si v těhotenstív říct, co čekám a tak bylo překvapení 😉 . Byl první jarní den, venku svítilo sluníčko a to přišla pozdravit naše princezna 😵 manžel u porodu byl naprosto úžasnej, ani neumím ocenit jeho přítomnost, aby to vystihlo, co tam pro mě znamenal...

Včera jsem byli na 2měsíční kontrole a dostala hexavakcínu a Synforix. Taky se někdo ptal na naušničky...my je máme už z porodnice. Radila jsem se s tamní Dr. a říkala, že čím dřív tím lépe. Ale asi je na každý mamině jak to udělá.
Holky nemáte některá zkušenosti s nějakou odsavačkou mateř. mlíčka?? Přemýšlím o koupi a nevím jakou...a holky co kojíte..odstříkáváte si pravidelně po koj nebo třeba očas či vůbec??

anny84
19. kvě 2009

Ahoj,
Perteva, ja jsem si musela odsavacku koupit, protoze mi prislo, ze mlicka je malo, taky ze bylo, odsavala jsem tyden, a vzdycky tam bylo cca 20ml, coz bylo pro nase kluky dost malo. Odsavacky jsem studovala dlouho, a nakonec jsem zvolila MAM, poslu te odkaz, protoze bych ji chtela prodat, je mi uz k nicemu. Stala 1285Kc,kupovala jsem ji v lekarne, kde mi byla i doporucena, tak bych ji chtela prodat za 1000Kc, byla pouzivana ten tyden, takze je to funglovka 😀
Jinak jsem byla spokojena, odsavani bylo rychle a absolutne bezbolestne. Je k tomu jeste jedna lahvicka MAM navic a dvd, jak odsavat, coz bylo pekny.

http://superbaby.mimishop.cz/detail.php?zbozi=6...

vendulka
19. kvě 2009

tak já nemůžu říct, že by můj porod byl tak strašnej, díky EPI jsem měla čas si odpočinout a nabrat síly na tlačení....
No tak to se budu muset zeptat na 3m prohlídce an ty naušničky...

jinak odsavačku jsem měla půjčenou od kamaradky AVENT

vladka1
19. kvě 2009

petreva: chci se zeptat...dostala jsi hexu a synflorix?..vždyť hexa se dává až ve 3měsících. Kolik jsi platila za ten Synflorix?...já pořád váhám ohledně tohoto očkování...

veruska007
19. kvě 2009

Tak ja pridam muj porod:

Termín porodu jsem měla 26. 3. 16. 3. jsem šla na kontrolní monitor do Bohunic, monitor se jim ale moc nezdál a dle ultrazvuku zjistili velikost miminka pouze 2300g, takže si mě tam hned nechali, že se obávají nedostatečné funkčnosti placenty, že je miminko moc malé a neprospívá a že udělají zátěžový test, který by měl zjistit, jak se miminku daří.

Jenže sotva test začal, praskla mi plodová voda... a tak si mne v nemocnici už nechali. To bylo 14:50. Asi za hodinu mi začaly slabé kontrakce po 5 minutách, ale po třech hodinách zase přestaly. V noci mě pak trápili poslíčci, i když já si teda myslela, že jsou to kontrakce, přicházely pravidelně nejdříve po 7, 6, pak 5 minutách až do rána. Ztěží jsem to mezi spícími spolubydlícími rozdýchávala.

Po vizitě mi pak něco po osmé hodině ráno zavedli tabletu na vyvolání porodu, kontrakce začaly asi za 20 minut, následovala jedna po druhé, do toho jsem měla průjem, silně jsem zvracela. Asi po hodině kontrakce začaly přicházet v pomalejších intervalech. Miminku se celou dobu nedařilo dobře, měla jsem sondu na jeho hlavičce, kyslíkovou masku a nesměla jsem se vůbec hýbat. Holení ani klystýr jsem ani na vyžádání neměla, protože pořád monitorovali miminko. Pak mi dali oxytocin, toho jsem se sice obávala, ale prý nešlo jinak. Kontrakce jsem měla co 20 vteřin, trvaly 1 - 2 minuty, ale naštěstí to netrvalo dlouho, 11:20 se Honzík narodil, na jediné malé zatlačení. Skoro vylezl sám. V tu dobu jsem totiž už prosila o epidurál, a tak mi zrovna anesteziolog zaváděl kanylu do páteře . Ani nestihl zabrat.

Nástřih hráze docela bolel, asistentka se trefila přesně mezi kontrakce 😅 , ale šití bylo pro změnu v pohodě, neměla jsem se sezením žádné potíže, na záchod jsem šla bez jakýchkoli problémů chvíli po porodu.

Manžel dorazil tak tak, půl hodiny před koncem, protože jsem ho chtěla na doporučení PA volat až po klystýru, ale pak už jsem ho tam chtěla mít . Říkal, že jsem byla docela v pohodě, ani jsem mu nedrtila ruku, jen škrábala po prostěradle a prý jsem za celou dobu ani nepípla...no, já si ten porod pamatuju hlavně až z toho, co mi pak manžel povídal a co jsem si přečetla v lékařské zprávě.

Honzík měl Apgar 9-9-9 (kvůli barvě), hypoxii, nakonec váha 2650 g, délka 48 cm, obvod hlavičky 34 cm.

Je v pořádku, akorát jsme až doma zjistili, že pije velmi málo mateřského mléka, byl silně dehydrovaný, neustále spal a nebylo ho možné probudit, takže teď bohužel dokrmujeme sunarem.

vendulka
19. kvě 2009

ten Synflorix myslím stojí 1600,-

vendulka
19. kvě 2009

a hexa se dává fakt ve 3m 😕

petreva
19. kvě 2009

Sopik, ahoj včera mi sestřička u Dr. říkala že mám čekat, že si prsa přestanou nalejvat (mě se teda nikdy nenalejvaly, spíš bojuju o každé krmení..), že už je laktace "zaběhnutá" a tvoří se mlíčka tolik, kolik miminko potřebuje. Říkala, že není nutný už odstříkávat, dělala jsem to kůli zvýšení laktace...přesto to dělám nebo se pokouším dál, abych si udělala drobet zásobičku do mrazáku. Ale moc toho není.
Zvýšit laktaci můžeš právě odstříkáním po kojení, pitím melty či kara, kojo čajíky...taky je možný užívat homeo, ale přesně nevím, jak je to s dávkama, protože kde jsem hledala, všude jsou názory různý...vybrala jsem si zlatou střední cestu a užívám jeden dýden pět kuliček 3xdenně a pak puzu...prý se nemá dlouhodobě, protože má pak opačný účinnek.V noci při spaní se prý tvoří hormon podprojící tvorbu mlíčka, tak (nevím, jestli je to dobře...) se snažím alespoň 1-2xkojit. Stejně se Elenka v noci stále min.jednou budí...Četla jsem (co nevyčtu tak nevím 😅), že když se kojí více jak za 6 hodin, mozek začne dostávat "zprávy" o tom, že mlíčka není potřeba tolik a vylučují se bílkoviny, které laktaci zastavují. Proto aspoň já ani v noci 6hodin nepřekračuju.
Taky si ale říkám, že je mlíčka nějak méně...přesto E.prospívá, tak snad hlad nemá 😅
Tak my pádíme kojit a ven, sice prší ale co doma....mějte se všechny a i vaše mimča

veruska007
19. kvě 2009

odsavacku mam avent - elektrickou, je super. Caj na doporuceni MuDr. zatim nedavame, Honzik potrebuje pribrat, tak davam MM (mam-li tam neco 😅 ) a UM. Akorat dva dny mi hubne, UM nechce - vypil mi kolem 75 ml, ted max. 50, ale vetsinou 20 ci nic.

lennyy
19. kvě 2009

Ahoj holky,ja davam k UM feniklový čaj -BIO.Malá ho ale hodně blinká a trochu ho odmítá.V knize jsem vyčetla že se může přildat i do UM.Dávám 20ml a je to bez problému.Ale začala jsem dávat i převařenou vodu,když je tak teplo.V čaji se muže i vyvařit pár kmínů který taky pomáhá na prdíky.

petreva
19. kvě 2009

VLADKA, hexa ve 3měsících? To nevím, já si taky myslela, že ve dvou první dávku a ve 3 druhou...Za Syn. jsem platila 1550kč.Taky jsem hodně váhali a to nám byla ještě nabídnuta studie ohledně Meningokoka...to byl teprve oříšek,jeslti do toho jít nebo ne.
ANNY, díky za odkaz kouknu...viděla jsem ji na MMB...zalíbila se mi, ale přeci jen přemýšlím a dávám dohromady ještě Medelu...dyštak se ozvu, díky. Měla jsem půjčenou pákovou a vůbec mi to s ní nešlo. Bylo to teda v době kdy jsem měla mlíčka fakt málo tak nevím, jestli to bylo tím...
VERU, dá se u tvé odsav. nastavit síla sání? A jde ti to s ní??
Ty jo, musím tu holku přebalit, třeba se vzbudí...je po tom očkování taková unavená...ale zase si to škodolibě užívám, po tom co probrečí tolik hodin...tohle fakt neznám. Spí už celou hodinu a půl!!! Tak se mějte

vladka1
19. kvě 2009

petreva: ...nedalo mi to a našla si to: od 12.3.2009j e nový očkovací kalendář:

od 13.týdne 1.dávka hexavakcíny
4.měsíc 2.dávka hexy
5.měsíc 3.dávka hexy
11.-18.měsíc 4.dávka hexy

a hexa se dává po zahojení píchance po TBC...to je na na ramínku

petreva
19. kvě 2009

Vladka...mě napsal dr. ve zprávě, že příště na 3měsíční kontrole bude očkováná znova 😒 musím to pořešit..
to je asi pravda s tou TBC,protože před píchancema se jí díval na ramínko. Ale úplně to zahojené nemá, jen před několika dny vytekl hnis a zatahlo se to, ale drobet červené to má...no ni, už je to tak jak toje..

zilkojc
19. kvě 2009

Ahoj holky, tak já co se týče porodu měla extra fofr. Termín jsem měla 6.4 a přenášela do 12.4. Ten den jsme jeli na výlet, večer dojeli dom a dali si pořádnou večeři. Kontrakce mi začali ve 20,45h a hned silné a hned po 3-5min. Manžel mě oblékl a šup se mnou do porodnice. Tam kontrolní monitor, při kterém zjistili že je vše špatně a okamžitě na sál. Díky tomu, že si sestřička duchapřítomně vzala včas krev, mohli mi dát spinál. No a ve 22,50h byla malá na světě. Sice mě neskutečně překvapily její míry - 48cm a 2,340kg, bo oba s manželem jsme vysocí (já 183cm a manžel 200cm a žádný drobek).
Aby toho nebylo málo, tak jsem od začátku měla strašně málo mléka a od příchodu z porodnice jsem na suchu. A že jsme zkusili všechno možné od častého krmení, odstříkávání, hutné stravy, piva, tekutin až po homeopatika a NIC. Takže jsme teď na Sunaru. 🙂
Jinak na prdíky nám zabírá BabyCalm (10kapek před jídlem) a to proprdíme papání. 😉 A když jsou vedra tak jí dávám buď čistou vodu nebo sáčkový feniklový čaj. Prý není dobré dávat dětem sladké pití. Pak se častěji kazí zoubky. Vzhledem k tomu, že jsem pracovala na stomatologii, tak si vybavím ten šílený řev děcek z ordinací, tak raději opravdu dávám neslazený čaj. Malý je to jedno, hlavně že to teče 😀

petreva
19. kvě 2009

Ne ne, máš pravdu ty!!! Teď jsem se byla podívat a na příští kontrolu jdeme 21. 7. to budou Elence přesně 4 měsíce 😉

anny84
19. kvě 2009

Petreva: urcite se mrkni,a kdyby se libila, dej vedet.
Jinak i u teto si navolis silu sani, a je to fakt znat.
Ja mela mlika taky malo, ale vzdycky i tu trosku jsem odsala, pujcila jsem ji jednou kamaradce, ta mela mlicka hodne, a taky hodne odsala 🙂 mela ale pocit, ze ho ma malo. Chce to vyzkouset.
Ja taky vahala mezi touto a medelou 🙂

momin
19. kvě 2009

Ahoj holky jakou ste mely noc? 🙂

sopik:me kdyz se prestaly nalivat prsa tak to daneckovi prestalo stacit a museli sme dokrmovat.. zacala sem odsavat..pila sem caje pro kojici matky ale nic mi nepomohlo a nakonec sem prisla o mliko uplne tak sme na UM. Snad to nebude vas pripad... 😉

vendulka
19. kvě 2009

my noc dobrý...malá spala 20:30- 7:45 🙂

anny84
19. kvě 2009

my jsme na tom uplne stejne jako vendulka 🙂 akorat jsme teda v pul 4h krmili. Vy jste spinkali takhle celou noc?

momin
19. kvě 2009

To je super. Nas porad jeste v noci budi na jidlo i kdyz davame UM ale jenom jednou ve 2 hodiny tak se to da... 😉 Premyslim ze bych koupila ten nutrilo na vetsi zasyceni..mate ho nekdo? treba ze bych ho jenom na tu noc davala... Spinkal ale krasne od 20:00-ve 2 ten budicek..a pak jeste do 6..... 🙂

zilkojc
19. kvě 2009

To naší Barče se občas zadaří v 5ti týdnech spát i 6,5 hodiny. Podařilo se jí to už 3x a musím přiznat, že ten 6ti hodinový spánek je naprosto super 😎

momin
19. kvě 2009

anny koukla sem ti do albicka.. Ti sou nadherni!!! 🙂 Ale stejne nechapu jak to zvladas... 🙂