3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

soanpe
3. dub 2009

Miško,ty jsi utekla sem 😀
Já už se těším,jak ofinku za 2měs.dám do sporťáku,dostane to k půlročním narzkám 😉
Já mám toho quinny speedi a tam je místa i na zimu na fusak do 2-.3let a na velkýho plyšáka s sebou 😀 a dobře se s ním jezdí,však si to viděla.

evikk
4. dub 2009

Holky taky pouzivam kosmetiku Bubchen,je vyborna,doporucila mi ji kamoska,jinak na johnson jsem slysela,ze neni dobra,zpusobuje vyrazky a alergie,ale nevim co je na tom pravdy,jen jsem to slysela,ze je agresivni.U nas byla hrozna noc,malej kazdou hodku vzhuru a nez usnul tak jsem ho musela dve hodky nosit,zada dostali zahul 😖 ,pak me pritel vystridal a pak konecne usnul,snad uz se to nebude opakovat 😒

miskastehlikova
autor
4. dub 2009

Ahojky holky,
tak dnesk byl budíček v 5 ráno☹peklo!Do toho jsem se včera večer blbě pohnula a ruply mi záda,že jsem se nemohla narovnat!!!
evikk:s tím johnsons jsem to slyšela od hodně lidí,ale nám zatím vyhovuje...Tak koukám noc nic moc,co?Třeba bude malej hodnej přes den🙂
andy,to víš jsem nevěrnice🙂hihihihi

llllucka
4. dub 2009

míšo:nivea dělá jako jediná jedny ubrousky bez parfemace.Opravdu jsem žádné jiné neviděla a i Dr. mi je doporučila.Ale jemu naštěstí nedělají špatně ani pamopersky,takže používám ty,ale samo bez heřmánku.
To máš dobrý,že můžeš používat niveu.Já kupuju to la roce posay,takže se mi vždycky peněženka pěkně prohne.

U nás noc taky hrozn.Malej strašně kašlal,takže jsem se vůbec nevyspala.Zlepšílo se to až kolem čtvrté.A navíc mi lehnul i manžel.To zase bude víkend.Jo a taky mi dneska vyhořel vysavač,takže jedu koupit novej.Bez toho si to totiž nedovedu představit.Zkoušeli jsme to pusou,ale to není ono.Přes den to stačí,ale na noc ne.

luci81
4. dub 2009

Ahojky,holky,koukám,že jste neměly moc dobrou noc,ale snad Vám zvedne náladu sluníčko 🙂 mě včera taky klesla nálada,nějak se nám zadrhla brzda u kočárku.Volala,jsem do obchodu,odkud ho máme,tak mi řekli,že se to u těch kočárků stává.To mě docela dostali,že mi to neřekli,když jsem ho kupovala 😠 Prý to ale kdyžtak na místě opraví.Dneska jsem to zase zkoušela a dobrý,ale mám strach,aby se mi to nestalo někde,kde to budu nejmíň potřebovat.se zabržděným kolečkem se moc dobře nejede.Znáte to,zákon schválnosti.jinak jsem s ním spokojená,bydlíme na vesnici,máme psi,takže jsme často v terénu a jezdí se s ním dobře.Máme Implast Bolder trojkolku,černý s šedobílými kruhy,jaký kočárky máte Vy?Doufám,že jste s nimi spokojený a nezlobí Vás.Zatím se mějte,razím na zahrádku.

evikk
4. dub 2009

luci:ja jsem nastesti s kocarkem jeste nic nemela,tak to musim zaklepat,mam casualplay s4 a jsem s nim zatim mooooooc spokojena 😉 Pocasi zase krasny,pujdeme po obede na prochajdu 😉

llllucka
4. dub 2009

luci:to chápu,ale kdyžtak ho nenechávej nikde stát.Ty brzdy dost často u kočárů blbnou.Námse zase porouchala boudička,ale na provoz to naštěstí nemá vliv.Ale my to rozbili sami.Máme Jané slalom a max.spokojenost.

miskastehlikova
autor
4. dub 2009

luci: to mě na kčárku už upadlo 2krát kolečko☹...musím koupit golfky!!!
Holky,dneska usneme s Viv hnedka jak lehneme.Byly jsme na prochajdě snad po celé🙂Praze a super🙂 i hodná byla!!!!

paulinka80
4. dub 2009

ahojky holky, u nas noc celkem sla...eli se vzbudila 3x na kojeni a pak hned usnula. Rano jsme vyrazili na prochazku, bylo nadherne a ja mela super naladu..ale jen do ty chvile, nez si sel manza delat krokety, zatimco ja jsem kojila, a zapnul fritak, jenze tam nebyl olej a asi se tam spalila nejaka pojistka 😠 ...no nekdy je fakt na zabiti 😀 odpoledne nas cekala navsteva, Elisku to nejak zmohlo a tak uz asi hodinku pekne chrupe v pelisku 🙂
my mame taky casualplay S4 a jsme taky moooc spokojeny, paradne se mi s nim jezdi.ale uz me taky kolikrat napadlo, co bych delala, kdyby se mi na prochazce nejak porouchal....

miskastehlikova
autor
4. dub 2009

tak holky Viv usnula,dneska to trvalo jen 30 minut,takže pohodička...Jj,já se z mýho kočárku asi jednou zblázním🙂

nency
4. dub 2009

Ahoj holky!
Tak jsem si vás pročetla, škoda že nás mimča v noci tak zlobí a nenechají vyspat. Co já bych za to dala, alespoň
jednu noc spát celou až do rána. 🙂 U nás byla noc normální, Dani byla 2x vzhůru, vstávala v šest, takže nic
zvláštního.
Vyrazili jsme také na dlouhou prochajdu, Dani měla jenom kalhoty a body s dl. rukávem a přikryla jsem jí
plenkou a pod sebou mělo rozložený fusak, aby byla na měkým. Ale venku nějak nemohla zabrat, spát
se jí vůbec nechtělo. Usnula až když jsme přijeli, ale spala jenom 1/2 hodinky. Šla jsem si lehnout s ní, což
normálně nedělám, ale sotva jsem usnula, tak vstávala. 😠
Mimochodem ještě mi nespí. V bytě máme vedro, větrat moc nemůžu, protože venku někdo něco pálí
a jde nám kouř do bytu, takže se pečeme a vyvětrám až to půjde.

miskastehlikova
autor
4. dub 2009

nency:jj,kéž by na nás v noci brali ohled🙂...Viv měla dneska na sobě body s kr.rukávem,tepláky,mikinku a čepeček.Nejdřív ležela na rozeplém fusaku,ale pak jsem ho sundala(byla hodně propocená) a až než jsme přišli domů jsem jí raději přikryla dekou...
Viv spala za celé odpoledne 2 hodiny(v tom vedru se jim asi spát nechce!?)ale teďka krásně chrní!!!
Tak ať Dani moc nevyvádí v noci🙂

llllucka
5. dub 2009

Nazdárek🙂Já jsem včera nakonec vyrazila k našim.Manžel je nemocnej,tak jsem ho chtěla nechat v klídku a navíc mi mamka nabídla jejich vysavač,abych si ten svůj mohla v klídku objednat na netu,kde je to levnější.Bylo to fajn,jen jsem nevěděla,jak malýho oblíknout.Seděli jsme v pergole,kde chvilkama foukal vítr,pak bylo teplo ....Takže jsem malýho pořád přikrývala a odkrývala.

U nás je dneska situace taková,že manžel je na tom zdravotně hůř a ještě se nám včera přiotrávil pes,když sežral u našich granule s hnojivem (naštěstí organickým) a pak v noci blil a blil.Takže jsem v noci chodila kontrolovat dítě,manžela i psa (jestli žije).Navíc Adámek usnul včera brzo,ale taky brzo vsával,takže jsem už teď K.O.Ale chci jít s malým a psem na prochajdu na přehradu,tak se musím sebrat.

miskastehlikova
autor
5. dub 2009

llllucka:jaj,tak ať se u vás všem uleví!a hlavně aby Adámek byl v pohodě a nic nechytl!
Já měla noc celkem dobrou,ale od 4:30-6:00 jsem musela být s Viv vzhůru☹...jsem taky nějaká htová!!!Jdu uklidit,uvařit a pak uvidím co budu dneska dělat...

nency
5. dub 2009

lllucka
tak to jsi měla noc fakt blbou, hlídat všechny tři. Třeba si to vybrali všichni tři najednou a už budeš mít zase klídek. 🙂
míšo
U nás noc byla taky ok, vzbudila se jenom jednou, ale ráno v šest se zase hlasitě projevila, takže všechny
vzbudila. 🙂
Jdu také vařit, uklízet...

miskastehlikova
autor
5. dub 2009

holky,úklid hotov!!!🙂vaření ještě počká🙂
mám dotaz: vivušce se na hlavičce(jak je fontanelka) objevily takové žluté kolečka(hladké,ale připomínající stroupky)nevíte co by to mohlo být?

luci81
5. dub 2009

Ahoj holky,
lllucka:lituju Tebe i oba nemocné členy Tvé domácnosti.Snad jim bude brzy líp.Taky máme psi,takže vím,že je to stejná starost jak o člověka,když jim něco je.
miskastehlikova:Ty už se chystáš dávat Viv do golfek,není to ještě brzy,když nesedí?Nevím,jak se jmenujou ty
šupinky co má na hlavičce,ale myslím,že to je to,co běžně miminka mívají.Je to normální,nemusíš
se bát.Zkus jí to potřít olejíčkem,který určitě používáš na mazání a pak se to dá vyčesat.Anetka
to měla,hned jsem to tak udělala a v poho.napiš jak jsi uspěla.Mojí známý to tak radila doktorka.
tak se zatím mějte,my jdem zítra k doktorce,tak jsem zvědavá,kolik malá váží a co nám řekne.

miskastehlikova
autor
5. dub 2009

luci81:přemýšlím o golfák(samozřejmě na léto),ale přítel mě láme na sportovní kočárek,kde může zatím polosedět...Tenhle můj je hroznej!!!
Dneska jsem zkoušela klokanku a bez úspěchu a tak jsem si objednala šátek na nošení,tak uvidím zda ten jí bude vyhovovat!?...Jj,teďka spinká,ale pak to skusím vyčesat!
Já se toho hrozně lekla!☹

llllucka
5. dub 2009

Miško:mě na ty šupinka zabírá nejvíc to,když to pomažu pár hodin před koupáním olejíčkem a pak to umyju,případně vyčešu.Někde jsem to četla a vždycky to zabralo.Ale Teď se mu na hlavě udělaly takové červené stroupky,tak uvidím,jestli to zabere i na to.
S tím sporťákem,já jsem ho tam zkoušela dát a myslím,že je na to ještě malej.Prostě v korbičce je mu zatím líp.Je super,že na nás víc vidí a tak,ale korbička je korbička,takže zatím ho budu vozit v tom.Jinak pokud si to teprve budeš kupovat,tak dnešní golfky jsou takové "menší" sporťáky.Kamarádky měla sporťák a kopila si golfky,protože s elíp skládají a zaberou míň msta a sporťák bude prodávat.Pokud bys šla třeba do Inglesina nebo Peg Perego,které jsou úplně stejně polohovatelné jako sporťák,tak bych neviděla problém.Hodně to zvaž,je důležitý,kolik do toho chceš dát,ale koupila bych buď jedno nebo druhé.
My golfky zatím kupovat nebudeme.Na procházky chodíme do lesa,takže tam jsou golfky na nic a pokud bych do nich šla,tak bych si koupila Jané energy,které jsou lehoučké (mají jen 5,5kg),jiné pro mě nemají smysl,protože já chci golfky do města,abych je bez problému sama dala do MHD a většima golfek váži okolo 9 kg a to můj sporťák taky.Osobně bych ti doporučovala golfky inglesina Zippy.Koukala jsem na ně na veletrhu a jsou opravdu propracovaný a z dobrýho materiálu.A klidně bych koupila ojeté.Hodně mamin je prodává po chvilce používání,protože jim třeba děti začaly dřív chodit a už je nepoužily.

miskastehlikova
autor
5. dub 2009

lllucka: no,já právě potřebuju zajít někam do obchodu a pořádně to prohlednout.Hlavně chci,aby byl lehký!Můj kočár má cca.8 klilo a t se fakt pronese!!!A jehodně veliký(což je sice výhoda,že v něm bde moct být jako v sdačce i příští rok,ale na teď je mi to na nic!!!
Já jsem si řekla,že na cenu ani moc koukat nebudu!Spíš mi jde o kvalitu,to především!Golfky co sem koukala mají(podle mě) hodně malá kolečka!A toho se bojím.je pradva že jsou skladnější!!!Ale viděla jsem krásný sporťák,který měl sice 7 kilo,ale byl úžasně skladný(ale je nevýhoda,že jsem ho viděla jen na netu)!!!O použitém jsem taky přemýšlěla,ale musela bych ho vidět.Rozhodně byh ho nebralapřes internet.Kolikrát se člověk takhle spálí☹!!!
Dneska jsem zkoušela klokanku a bez úspěchu.viv tam nevydrží!!!takže jsem musela objednat vak(šátek)na nošeí,abych když jdu jen sem do krámku mohla jít bez kočáru.a taky abych mohla doma něco dělat a ona si nepřipadala,tak odstčeně!!!...Dneska musela být semnou i u mytí nádobí!Zabavila se když jsem jí dala plastovou lžičku do ruky a ona jí cucala!!!
Jj,holt už není tak malá a je víc vzhůru a já si na to ještě nějak nezvykla🙂

Luci81:držím palečky ať je u doktorky vše ok!Ať dobře rostete!!!
Nás čekají v úterý 2.kyčle,tak jsem na to zvědavá!!!Holky dáváte ještě plenu navíc mei nožky?Nebo už ne?

llllucka
5. dub 2009

míšo:vím přesně,o čem mluvíš😉Ale ty lehký golfky na malý mimčo fakt nejsou.Ono je něco za něco.Nejsou tak propracovaný.Opravdu až tak od šesti měsíců nebo jen na chvilku.Jsou sice do lehu ..... ale nejsou tak odpružený.
Já bych si klidně z netu koupila,ale tak,abych se na ně mohla jít předtím podívat (tak jsi to asi myslela i ty).

Jakej sporťák má 7kg?

Plenu navíc nedávám.Dr. říkal,že není třeba,kyčle má dobrý,ale ještě nemá vyvinutý jádra,takže nás šeká další kontrola za půl roku.

miskastehlikova
autor
5. dub 2009

lllucka: jj, je to těžký mě se právě líbí tenhle sporťák(ten má těch 7kg) http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=959008...Ale přítelovy ne...
Přítel by byl pro tyhle golfky : http://www.hrosikshop.cz/eshop/produkt/golfove-... takže se doma nemůžeme dohodnout co je lepší ?!...

luci81
5. dub 2009

miskastehlikova:já ty kočárky ani jeden neznám,ale vzhledově se mi vic libí ta třikolka ABC.Jinkak koukám,že jste
na tom s přítelem asi jako my.Taky máme keždý jiný vkus 😠 Třeba jméno pro holčičku jsme
vybírali až v porodnici 🙂

nency
5. dub 2009

Míšo
Ty šupinky se Danče objevily také a zbavili jsme se jich jak už ti holky radily. Potřít olejíčkem a vyčesat. Pár týdnů
je neměla a teď se zase objevily, tak budeme vyčesávat znovu. Nic to není, mají to snad všechny mimča. 🙂
Plenku navíc jsem nedávala nikdy, na kyčlích jsme byly už 2x a měla je ok, jdeme až v 5-ti měsících, na plenku
navíc jsem se ho ptala a prý to není nutné, když je má ok. 🙂
Koukala jsem na ty tvoje vyhlídnuté kočárky a taky se mi víc líbí ta tříkolka jako luci 81. Ale cenově mě přijde
podezřele levná, tak trošku bych se bála jak vydrží v terénu. Já jsem se zatím v rychlosti dívala na kočárky,
které prodávají u nás v Šestce a mě se docela líbí X-lander, ale je dražší stojí myslím přes 6.000,-Kč, tak
ještě prknu někam jinam. Já jsem myslela, že bych si koupila nějaký lepší sporťáček a golfky bych koupil
ojeté třeba z Mimibazaru, ale také bych je předem chtěla vidět.
Jdu dělat večeři, za chvilku se přiřítí ta starší a hned spustí, co bude k jídlu... 🙂

miskastehlikova
autor
5. dub 2009

luci81: no,my se nemůžeme dohodnout na spoustě věcí!!!s jmény byl u nás boj🙂On chtěl Pavlínku,já Františku nebo Annu Marii..Nakonec jsme vybrali Vivienne a vložili 2 jméno po mojí mamině a bylo🙂
nency: mě ta cena taky přijde dost malá a tak jsem přemýšlela že se na ně podívám někde v krámě,abych měla jistotu že budou kvalitní!Tedy okud je doma prosadím🙂
Tak to já plenu dávám už jen noc...

miskastehlikova
autor
5. dub 2009

Holky,
tak jsem si všimla,že ta moje šikulka se mi už přetáčí ze zad na bříško(to není taková novina,to dělá cca.3 týdny),ale dneska se prvně dokázala přetočit ze zad na bříško a zpátky!!!
Není na to jetš moc malá???

zany
5. dub 2009

Ahoj holky,

zatím vás nedočítám...
Jen se hlásím, že žijeme, jsme v pořádku a teď jsme se pohybovali spíš venku než doma, tak nebyl čas 😝

Ukážu se později 😉

evikk
5. dub 2009

miska:mas sikulku,ono brzo je i neni,je to sikula,ja jsem se na to pretaceni ptala doktorky a rikala,ze je jeste cas,ze az po ctvrtym mesici,ale je to individualni.Jinak ty supinky na hlavicce se jmenuji seborea a malej to ma taky,pomohlo nam to namazat olejickem a pak smyt,ale za 14dni se nam to vratilo.jinak sportak mam casualplay celou trojkombinaci a super,uz se tesim,jak vytahnu v lete sportak 😉 a vyrazime

miskastehlikova
autor
5. dub 2009

evikk: tak to jsem ráda,že se teda přetáčet můžee,ale podle mě mohla klidně chvilinku počkat!!!Akorát teda jí musím hlídat,aby se mi na bříšku neudusila.Docela se bojím!!! 😲 ,ale snad ne!!!
Já už prosadila po večerní diskuzi🙂ten sporťák,takže se na něj moooc těším🙂!!!Jj,večer jsemto mazala a smývala,ale ještě tam trochu je!Tak hlavně že už vím,že to není akutní a neublíží jí to! 😎

paulinka80
5. dub 2009

ahojky holky, tak jsem vas v rychlosti docetla....ted budu 14 dni u nasich a tady nejak neni cas dostat se moc na net, no a taky jsme litali celej vikend venku, kdyz bylo tak krasne. elisku vzdycky ty dlouhy prochazky tak utahaji, ze v sedm ji dam do postele a hned spinka 🙂
ty supinky ve vlaskach jsme mely taky a pomohlo to, jak psaly holky...namazat olejickem, chvili nechat pusobit, vycesat a pak umyt.
jo ted me napadlo, jak casto strihate prckum nehtiky? me se zda, ze ji rostou hrozne rychle a obcas se ji podari se pekne skrabnout...ale strihani se ji moc nelibi, vzdycky cekam az usne a jdu na to...ale striham ji obe rucicky tak na 2x...
k tem kyclim a plenam navic...my jsme v sesti tydnech dostali decku ☹ pristi tyden jdeme na kontrolu a ja doufam, ze uz nas toho kramu zbavi....chudinka eliska se nemuze ani poradne vyprdet, kdyz to na sobe ma a nemluvim o tom, ze ani nebude mit sanci zacit se pretacet, jestli ji to necha jeste treba dalsi mesice...uz jsem z toho fakt celkem nestastna ☹ ale na druhou stranu si rikam, ze je to pro jeji dobro a lepsi to resit ted takhle, kdyz je jeste mala a moc to nevnima...