3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

miskastehlikova
autor
18. dub 2009

rymesko, koukala jsem na fotečky a Terezka je krásná!!!doufám,že s tím průjmem už brzo zatočíte,to musí být dost nepříjemné jak pro malou tak pro tebe co??A berete něco na hydrataci?nebo semalá neodvodňuje???My měli ten průjem a braly jsme kulíška na hydrataci,protože se Viv odvodňovala.A ten enterol není jako antibiotikum,to je na rychlé zastavení průjmů.Ale samozřejmě je nejlepší co ti poradí doktorka.A hlavně co dokotr to názor🙂!...
nency, tak koukám,že holky jsou na tom hoooodně podobně 🙂.Hlavně teda s tím vzbouzením mě to dost překvapilo,i to slintání,aby nám holky neměli za chviličku obě nějaký ten zoubek...
ona Viv bude divoká po tatínkovi ten byl prý taky rychlejší🙂,ale kdo ví...třeba za chvíli budeme o proti jiným třeba i pozadu...Tohle já beru s takovou velikou rezervou.Ale Danča je taky šikovná holka!!!
K tomu kojení,já jsem zkoušela jak tady holky radily kojit,kojit,kojit.ALE je točím dál tím horší.Viv dělá větší scény,mě dokonce začíná jedno prso i dost bolet a mlíka mi přijde že teda ani moc nemám.(protože jak jsem měla nalitá prsa tak teďka začínají být spíš takové ochablé)...A hlavně jsem dostala menzes a mamka říkala,že i to má vliv na kojení,že prý to může být známkou slabého mléka,že už ho tělo prostě tolika netvoří?!?!...takže toho mám docela guláš...A tak jsem se rozhodla že ve čtvrtek (du na kontrolu k doktorce s Viv)tam proberu to kojení a asi začnu přikrmovat nějakým tím sunarem.Protože tohle nikam nevede☹

paulinka80
18. dub 2009

rymesko, se mnou je to trochu slozity 🙂 ja jsem z Milevska, do tabora jsem chodila na stredni, na vejsku pak do Prahy no a tak ted pendluju mezi Milevskem a Prahou. V Milevsku mam rodice, takze obcas vegetim u nich no a obcas jedu s manzelem do Prahy...on tam pracuje. Ale chceme letos zacit stavet v Milevsku,takze se budeme vracet z Prahy na jih 😉 Koukala jsem na fotky, Terezka je moooc sladka...a tebe si pamatuju z predporodniho kurzu v Tabore co vedla Olina...ze je to tak? 😉

dneska se mi nejak nechce spat...eli prospala skoro celej den a tak jsem se natahla odpoledne s ni asi na dve hodky 😉
jak jsem byla ve stredu u doktorky, tak rikala, ze typicky pro treti mesic je vetsi slintani a taky ty rucicky v pusince...takze jestli to mimca delaji,tak je to OK 😉 Elinka si tam cpe cely pesticky a hrozne u toho mlaska...je to srandovni ji pozorovat...ted mi ale zacala u kojeni taky nejak divocet.Breci, odtrhava se, pak se zase prisaje,chvili je v klidu a spusti zase rev...asi je to ten blbej spurt, no musime to vydrzet,neda se nic delat...
Miska, ja porad slycham, ze slaby mliko neexistuje...ze je to prave ten spurt a nektery mamky to vzdaji a zacnou prikrmovat a to je skoda.ale myslim, ze ty nejlip vis, co je pro Vivinku to spravny....nema cenu, abyste se trapily obe...no uvidis co ti rekne doktorka 😉 moje rika kojit kojit a kojit...ale jak rikas, co doktor, to jiny nazor 🙂

llllucka
19. dub 2009

Míšo:to jsem moc ráda,že jste to nejspíš nechytly.Moc jsme na vás myslela.

Rymeska:malýmu byly skoro 3 měsíce,když jsme jeli na hory.Dřív bych nejela.My to brali tak,že kdyby něco,tak se prostě otočíme a pojedeme domů.My hodně jezdíme k našim,takže je zvyklej,že nespí ve své postýlce a nevadí mu to.On klidně usne kdekoli.Když jsme někde na návštěvě,tak usne na gauči,v jiné postýlce,.... je mu to jedno.Nově spává v manduce🙂Nám se s manželem ty výlety strašně líbí (doma se přeci jen člověk tomu druhýmu tolik nevěnuje,protože vždycky je co dělat)a malej s tím nemá problém,což je hlavní.

Holky my teďka zažíváme naprosto pohodový období.Malej se pořád řechtá.Co řechtá,dostává záchvaty smíchu.Stači,když se na něj jen podívám a už jede.Fakt je to super.Zatím to dělá jen na mě,ostatní s ním musí trochu blbnout,ale já nemusím ani nic říct a už se směje.

evikk
19. dub 2009

misko,muze to byt tou menstruaci,pry se zmeni chut mlicka a mimi to pozna anebo je to bojkot kojeni,my ted bojujeme se spurtem,malej se budi kazdy dve hodiny v noci i driv,hruza.Je dobre,ze jste v poradku,ja bych byla taky mrtva strachy s tim pneumokokem,hlavne,ze je vse v poradku 😉

llllucka
19. dub 2009

Holky,mě malej slintá už od 2. měsíce,takžer zoubkama to není.Nám ani bryndák nestačí.Dávám plínku.

Míšo:to s tou menstruací je blbost.Moje kamarádka to dostala už ve 2. měsíci a skojením nikdy problémy neměla.Já spíš trpím nadbytkiem mlíka a taky to není nic příjemnýho.Ale poslední týden je to už lepší.

miskastehlikova
autor
19. dub 2009

Ahojky holky,
tak jsem spala za celou noc razkouskovaně 4 hodiny.Viv nechtěla od 3:00-5:30 spát,takže jsem s ní musela být vzhůru 😠 ,takže jsem dneska jako zombie!!!
Paulinka,evikk,lllucka: Holky,já jsem se podle rad zkoušela rozkojit,kojím po hodině,po dvou a prostě efekt pořád stejný.Jenom histerie a já jsem z toho dost na nervy a hlavně vyčerpaná!
A když jsem zkoušela odsávat(odsávačkou)tak odsaju 20ml,ale stěží a trvá mi to tak 3hodiny min.!!!A to asi není moc ok!
Paulinko,já jsem taky slyšela že slabý míko není,ale tak já ho mám teda asi málo,protože jinak si to neumím vysvětlit!
Jsem z toho i dost smutná,protože kojit chci,ale takhle se utrápíme obě dvě!!!
evikku,tk je možné že při menstruaci jí to fakt nejede,protože scény jsou těhle pár dnů horší než do teďka!
Ale stejně mi zarazio,že to mám když beru HA?!..
No,holky pádím ven uspat malou.
Zatím papa

paulinka80
19. dub 2009

nazdarek holky, u nas noc docela v pohode, eli usnula v osm a ani jsem nemusela behat nahazovat dudlika 😉 v noci se vzbudila asi 3x, cucla si a hned usnula...ale rano se probudila uz v sest hodin a byla hrozne aktivni, porad se vrtela a nechtela spat...to trvalo asi tak hodinu a pul no a pak si 2x prdla, po.rala se jako amina a byl klid 😀 uz jsme byly venku, je tam zase krasne, tak snad to vydrzi. po obede planuju spanek s Eliskou,ale nevim, jestli to ma v planu i ona se mnou 🙂 uvidime...
no jinak odpoledne jedeme do Prahy, takze zase zmena...aby si nas tatinek vic uzival 😉
miska: tak uvidis co ti poradi doktorka, je jasny, ze kdyz se takhle trapite obe dve,tak bude lepsi zacit prikrmovat....a pribira ti Vivinka?
ja jsem mela taky spis opacnej problem, mela jsem hodne mlika, tvrdly mi prsa a kdyz se Eli nahodou prihlasila v noci az po ctyrech hodinach, tak to fakt docela bolelo. ale ted se mi to upravilo a myslim, ze mam tolik mlicka, kolik Eli potrebuje, prsa netvrdou a je to Ok....Misko, tak preju, at je taky lip...myslim na vas...
taky jsem slysela, ze pri menstruaci muze mimco mliko odmitat, protoze ma to mliko jinou chut...
taky beru HA a menstruaci jsem nemela...ale nekde jsem cetla, ze je to normalni, kdyz to dostanes...tak nevim...
no nic, jdu delat obed...tak zatim pa holky a uzivejte slunicka 😉

llllucka
19. dub 2009

Míšo:chápu tě.Sama jsem si říkala,když to půjde budu kojit,ale nebudu to lámat přes koleno.Dneska je UM kvalitní.

miskastehlikova
autor
19. dub 2009

holky,
tak Vivi spinká,byly jsem venku a hnedka usnula.takže si užívám klídeček🙂!Dneska mě tak bolí břicho,že nejsem schopná nikam jít,ani nic dělat.Takže načerpávám síly na zítra...
Jj,holky uvidím co mi porádí doktorka,protože tohle se nedá zváladat,na to sílu nemám ☹ !
No,jdu prát,abych se jen neválela 🙂

nency
19. dub 2009

míšo
s tím kojením to nemá cenu se trápit a něco si vyčítat. Já jsem na tom ze začátku byla dobře, přesně jak
píšeš, prsa jsem měla tvrdá a mlíčka dost, ale pak začalo ubývat, nevím čím to bylo, přitom malou jsem krmila
každé dvě hodiny, pila jsem různé kojící čaje, jedla téměř vše a místo aby se mlíčka tvořilo více, tak začalo
naopak ubývat, Danča chtěla pít stále víc, takže jsem to nelámala přes koleno a začala dokrmovat Nutrilonem.
S mudrou jsem nekonzultovala nic, protože stejně by mě řekla kojit, to se rozkojíte, ale já vím podle sebe
že to u každého neplatí.
Když jsem měla Kájinu, tak jsem o kojení nevěděla téměř nic, myslela jsem si, že mlíčka budu mít dost, takže
jsem kojila téměř pořád, Kája pak začala mít zelenou stoličku, tak nás mudra vzala na kontrolní kojení, zjistilo
se,že mlíčka mám fakt málo, tak se začalo také s příkrmem.
Teď už to vím, že to nemá cenu lámat přes koleno. Já se snažím i během dne mlíčko odstříkávat, ale nic
moc, za celý den odstříkám jenom 150 ml. Ale říkám si, že alespoň něco. Úplně se na to zatím vykašlat nechci,
dokud to půjde, tak aby měla ode mě alespoň něco a zbytek hold Nutrilon. Teď dělají i na posílení imunity,
tak ten jí kupuju.
Jinak dnešní noc katastrofa. Danča se vzbudila ještě před půlnocí, díky naší kočce, která skočila z horní police a
schodila ještě hodiny, takže rána a malá vzhůru a po půlnoci se budila každé dvě hodiny, a vstávala v šest, takže
dneska jsem dost vyřízená a manža taky, ten si před chvilkou udělal kafčo, sednul si na gauč a než jsem malou
dokrmila, tak usnul vsedě. 😀

miskastehlikova
autor
19. dub 2009

ahojky nency,
tak to je úplně můj případ ať kojím jak chci tak se nedaří!!!Kojící čajík mám akorát tak na chuť🙂,jinak je mi na nic!!!Mlíka mám fakt malounko!!!jo,já kdybych za den odstříkala to co ty tak jsem spokojená!!!!ale já nedám ani tich 150ml☹,je to bída....a jak mi je to líto!ale chci pro malou to nejlepší a pokud to bude UM ta ať.Hlavně aby neplakala hlady a konečně se krásně najedla!!!!
mě o noci ani nemluv!!!Připadám si jako chodící mrtvola!☹.
ta co předváděla to se ani popsat nedá!!!Vůbec nevím co se sní děje!!!Buď prdy(ale pochybuji,protože teďka kadí o stošest)nebo zuby.nebo fakt nevím...

nency
19. dub 2009

Míšo
já když jsem měla první mimčo, tak mě ani nenapadlo, že bych mohla mít mlíčka málo a pak když jsme šli
na to kontrolní vážení a zjistilo se, že chudinka hladoví, tak mě bylo fakt do breku. A přitom dělala jsem
všechno co radí laktační liga a bylo mi to houby platný. ☹
Teď u druhýho mimča si s tím už tolik hlavu nelámu. Vím, že jsem udělala co jsem mohla. 🙂
Jak se říká, že dětičky, které jsou dlouho kojené jsou více zdravé, tak zatím moje zkušenost s Kájou je, že
za celých 14 let nikdy nebrala antibiotika, nikdy neměla angínu. Prodělala pouze takové běžné dětské nemoci
jako neštovice, občas rýma nebo kašel, ale fakt málo. Vlastně měla atibiotikovou mastičku na paleček, když
byla malá, zvýšenou teplotu měla fakt pár krát, to bych spočítala snad na prstech u ruky. Takže musím zaklepat
je zatím zdravá jak řípa. 🙂 A plnně kojená byla jenom dva měsíce a pak už jenom částečně do pěti měsíců.
Její stejně stará sestřenice byla kojená do jednoho roku a nemocná byla často. Takže myslím, že na tu nemocnost to kojení tak 100% vliv nemá, i když se říká, že ano.
Takže nic si nevyčítej, udělala jsi maximum a je lepší mít spokojené mimčo a spokojenou maminku, než být
pod stresem. A na dokrmování není nic špatného. 🙂

nency
19. dub 2009

Míšo
těch 150 ml jak jsem psala je ale maximum. Často je bývá méně.
Danča kaká teda každý den 1-2x, takže s tím problém nemáme, ale ty prdíky jí občas trápí. Někdy se mi začne
kroutit u krmení, tak musíme na chvilku přestat a pak zase pokračujeme. Ve dne mi to nevadí, ale v noci
je to teda fakt blblý. Když byla menší, tak se tak často nebudila a hlavně neřvala. Třeba se jenom začala
v postýlce vrtět, ale nebrečela, teď se vzbudí a hned řve. ☹
Někdy spí celkem v pohodě a vzbudí se, cucne si a hned usne a nebrečí, ale to co předváděla včera bylo fakt
děsný. Vždycky jsem se úplně lekla když spustila. Naštěstí já mám postýlku hned vedle mojí postele, tak jsem
hned u ní a když jí vezmu tak zase brečet přestane, ale 5x za noc je to na mě příliš. Dneska mě napadlo
jestli na to nemá vliv změna denního režimu, protože včera jsme byli ve dne na chatě a tam to bylo všechno
jinak, spala jinak, jedla také v jiných časech, tak možná že jí nesvědčí cestování, nevím ještě to musím vypozorovat. 🙂

miskastehlikova
autor
19. dub 2009

nency,
mě Viv nekadila pár dní,takže te´dka kadí jako o život🙂....
Jako malinkatá spala celou noc,max.2krát vzhůru,ale posledních 14 dní je to děs!Já u Viv vypozorovala,že jaká kolikv změna je hned zle!a cestování ani nepočítám!To je teprve horor!Min.2-3
dny než se trochu aklimatizuje a steně je hooodně rozhozená!!!
Já mám postýlku taky vedle postele,ale i tak je to na palici.Ono vztát 5krát,nakrmit ještě jde,ale vztát 5krát a z toho být 2 hodiny vzhůru a koukat na maluo protože ta si chce hrá je fakt nad moje síly!!!A to že vydržím dost
😀 !
k tomu kojení...Dneska jsem to dlouho probírala s přítelem a opravdu jsme řekli že budeme dávat sunar(mám doma 1-HA),ale zatím jenom na noc(třeba bude už spinkat déle) a pokud to bude stačit tak to tak necháme a pokud ne tak přidáme i k obědu!Ale jinak samozřejmě kojit,kojit!!!Oba dva jsme chtěli abych plně kojila co nejdýl(min.7měsíců i dýl),ale bohužel už i přítel vidí jak mě to ničí,to co se okolo kojení odehrává a i on je z tho špatnej!!!
Takže dneska už Viv dostane na spaní první sunar...Ale řeknu ti že je mi to fakt líto,ikdyž vím že pro ni dělám jen a jen to nejlepší a že jí tím ani nijak neochuzuju,ta stejně mám takový pocit,jako že bych sklamala!Prostě jsem z toho smutná!Ale jk píšeš pro děti jen a jen to nejlepší!A pokud mje mlíko není to nej.,tak to musím zkusit jinak!!!

nency
19. dub 2009

míšo
možná by nebylo od věci zjistit si kolik od tebe ve skutečnosti vypije. Třeba nevypije tak málo jak si myslíš.
Také záleží jestli přibírá na váze. Myslím, že jsi psala, že ti ve třech měsících vážila 5,8 kg, což je dobrý.
Takže určitě přibírá a myslím že i dobře, protože moje Dani měla ve třech měsících jenom 5,3 kg a narodila
se s 3,59 kg. Zkus si od někoho půjčit kojeneckou váhu a malou si zvážit kolik doopravdy vypije.
Mě tenkrát mudra Káju takhle zvážila a hned se vědělo. Myslím, že je lepší nejdříve nakojit a pak si připravit
lahvičku a dokrmit a uvidíš kolik si z ní ještě vezme. Takhle když jí dáš jenom lahev bez kojení, tak u některých
miminek hrozí, že se odstaví. U nás se to sice nestalo, ale slyšela jsem to už. Třeba potřebuje přikrmit jenom
trošku, to zjistíš podle toho kolik ještě vypije. Ale vzhledem k tomu, že ti přibírala dobře, tak s tím množstvím
mlíčka by to nemělo být tak špatné. To že odsaješ jenom 20 ml ještě nic neznamená, třeba vypije od tebe
všechno. Velký ukazatel je určitě váha a tu má myslím dobrou. A taky ti celkově prospívá, když už se umí
otáčet tam i zpět, kdyby nějak moc ztrádala, tak by to určitě neuměla a nebyla by tak čiperná. 🙂

zany
19. dub 2009

Teda, tady člověk chvíli zaváhá a má co dočítat 🙂 No jdu jukat na Manželky a pak vás snad dočtu, případně zítra 🙂

miskastehlikova
autor
19. dub 2009

nency,
vidíš tomi ani nenapadlo,tak to udělám jak říkáš,přece jen bych nerada dokojila!

nency
19. dub 2009

míšo
ještě jedna důležitá věc. Když vynecháš jedno kojení a dáš jenom lahev, tak při dalším kojení budeš mít pocit,
že máš hodně mléka, ale bohužel jenom dočasně. Pak si na to tělo zvykne a najednou zjistíš, že aby jsi měla
zase mléka hodně, tak musíš vynechat kojení dvě a tak to jde pořád dál a dál a vede to ke konci kojení.
Takže aby se ti to nestalo, tak musíš nejdříve nakojit a pak dokrmit. Mimčo si dopije kolik mu chybí. Třeba
zjistíš, že už si nevezme nic, nebo naopak vypije hodně. Když dáš jenom lahev tak nezjistíš kolik mlíčka
jí vlastně od tebe chybělo a také se ti začne snižovat množství mléka. Vím to z vlastní zkušenosti. Nejde to
sice rychle, ale postupně, řádově v týdnech. Na tvém místě bych to rozhodně neuspěchala.
Mimochodem, Danča mi ještě nespí, teď zase řve, tak musím jít. Pa, zítra. 🙂

rymeska
19. dub 2009

ahojky holky 🙂 , tak popořadě:
misko, malá se zatím nijak nedovodňuje, takže nemusíme nic přidávat, ba dokonce se mi zdá, že dnes už se to dost zlepšilo, tak doufám, že to vydrží.
jak jste si psali s nency o tom slintání, tak to jsme na tom úplně stejně ... pořád má v puse pěstičky, i těsně po kojení a šíleně slintá, takže já dávám bryndáček s nepropsutnou vrtsvou a stejně je kolikrát mokrá i kolem ... prostě mazec !!!! taky si pořád říkám, jestli nebudou zoubky, ale zdá se mi to brzo.
nency -k té práci , asi jsem měla šestí, ale mám vystudovanou chemickou a zrovna obor plasty a tím se tady zabývá jedna dost velká firma, takže jsem tam od školy (skoro šest let) dělala výzkumného a vývojového pracovníka - vymýšlela jsem nové matroše ... práce super a bavilo mě to, tak jsem si nemohla stěžovat 😉
Misko, k tomu kojení - při menstruaci se opravdu mění chuť mléka a dost dětí mléko odmítá. A určitě neplatí, že jakmile jsi dostala menses, tak máš málo mléka, to je blbost. Být tebou, tak zkusím ten sunar na noc, tím nic nezkazíš, malá ti bude více spát a ty budeš odpočinutější a nubedeš tolik ve stresu a mlíčko se bude lépe tvořit. A i kdyby jsi musela přikromovat více, tak o nic nejde, udělala jsi maximum a vydržela jsi 4 měsíce, to je dost dlouho !!! takže hlavně si z toho nedělej hlavu, ono tam mlíčko pořád ještě nějaký bude !!! A dělala byc to taky tak, jak radila nency - nakojit a zybtek dokrmit sunarem, aby měla dost 😉 . Přeci je hlavní, aby Viv neměla hladík a byla spokojená, ne ??? 🙂 . tak hlavu vzhůru, s tím, že budeš třeba přikrmovat se svět neboří 🙂 . A třeba je to jen přechodný, a bude zase dobře 😉

Paulinko, když jsem koukala na tvoje fotky, tak jsem si pořád říkala, že tě od někud znám, ale nemohla jsem tě zařadit. A tˇd už vím 🙂 . Opravdu od Oliny z kursu 😉 , sedávala jsi hned vedle ní, kousek on nás s Pavlínkou, viď ??? Právě proto jsem se taky ptala odkud jsi, víš ??? Tak to jsem ráda, že jsme se takhel potkali přes net . svět je fakt malý 😀

zany
19. dub 2009

Ufff, tak jsem vás dočetla 🙂 A taky hned všechno zapomněla 😀

My jsme měli fajn víkend 🙂 Včera byl manža něco dělat na pozemku, připravovali tam rozvodnou skříňku. Tak jsem byla s dětma sama. Ale odpoledne jsme byli všichni na procházce, tak jsme si to vynahradili 🙂 Ale Honzík se strašně vztekal 😠
Dneska jsme byli na AJ a tak hlídala tchýně a byla s dětmi venku 🙂 Odpo jsme byli venku na hřišti a byl s námi i synovec a ve školce jaksi zdivočel, tak se máme taky na co těšit 😀 😝

Elinka se mi teď začala v noci budit dřív. Na včerejšek se vzbudila už v 1 a pak asi v 5... Na dnešek byla vzhůru před 3. hodinou a pak zas v 5 😖 No zvykla jsem si na lepší spánek, tak snad se to zlepší a je to jen přechodný období 🙂
Eliška taky strašně slintá!!! Včera měla poslintané bodýčko do půlky břicha a tak jsem jí převlíkala a dostala bryndák 🙂 Na zoubky to ještě nevidím...
Jinak už se skoro přetočila, jen jí tam překáží ta spodní ručička, ale ona na to přijde jak jí vysunout 🙂

zany
19. dub 2009

Já jsem u Honzíka nemenstruovala asi do jeho devátého nebo desátého měsíce a naštěstí jsme pak kojili dál do 14 měsíců 🙂 Ale slyšela jsem, že někdo říká, že jak přišla menstruace, tak se jim dítě odstavilo... Nevím!

Miško - s kojením se netrap! Snažíš se pro Viv dělat co můžeš, ale pokud by to dál nešlo, tak to prostě nepůjde. Holt bys přešla na UM a byly by jste spokojené obě 🙂 Viv s plným bříškem a ty spokojená, protože je spokojená Viv 😵

Pauli, Rymesko - já mám z Tábora kolegyni z práce a v Milevsku se ženil můj kolega 🙂 Myslím, že jeho manžela je odtamtud 😉

Tááák a víc si toho nevybavuju 😀

zany
19. dub 2009

Už jsem si vzpomněla 😀

Cestování - my jsme s Honzíkem taky dost jezdili 😉 Zvládal to v pohodě! Když mu byli 4 měsíce, tak jsme s ním byli i na dovče na Rhodosu a v pohodě 🙂 Jeli jsme na konci května, nebylo tam moc horko a absolvoval s námi i výlety, které víceméně prospal 🙂
Eli auto taky snáší v pohodě, ale je pravda, že teď tolik nikam nejezdíme a hlavně začneme stavět, tak čas ani nebude 😒

miskastehlikova
autor
19. dub 2009

holky,zase nestíhám!!!!🙂
Nency,byla bych nejradši kdyby si nevzala nic.Ale uvidím!A moc děkuju,protože já blbec bych jí hnedka rvala flašku a vůbec by mi nenapadlo před tím kojit!!!takže fakt díky,aspoň vím,že bych udělala chybu!!!

Ahojky rymesko,to je moooc dobře,že se vám to zlepšuje a hlavně že se malá neodvodňuje!To odvodňování je na tom to nejhorší!!!!
jj,všechny koukám mme doma malé bernardýny🙂

Ahojky zany,tak to je Elinka šikulka,jak se ti skoro přetočila.Pár dní a bude to už umět🙂,jo my taky měli uhle noc šílený spánek.Asi nějaká změna tlaku nebo co?!

Holky,jdu si dát spršku,nakrmit a hurá do hajan!!!
Krásnou,klidnou noc

zany
20. dub 2009

Dobré ráno,

my jsme dneska vstávali kolem půl 2 a po 5. hodině... Takže to celkem šlo 🙂 Ale i tak bych radši spala skoro celou noc 😀 Vstávali jsme před 8. hodinou a i tak jsem nějaká zničená 😝
Musím vyluxovat, protože tu jsou zase všude moje vlasy 😠 Úplně mě to rozčiluje!!! 😠

Ještě jsem si vzpomněla na další věc. Elinka má taková sušší místa na ručičkách a nožičkách a má to hrubé. Tak asi proto ta mastička s kortikoidy 😒 No snad to bude zase brzy v pohodě a pak už se jí to nerozjede! Jen doufám, že to není atopický ekzém ☹ No ale to by snad doktorka poznala, ne? 😕 Já ani manža ho nemáme...

zany
20. dub 2009

A holky z Tábora - ještě se nám tam odstěhovaly holky ze školy. Chodily pak na gympl, takže jestli jste ročník 80 nebo 81 a chodily jste na gympl, tak jste se s nimi možná potkaly 🙂

llllucka
20. dub 2009

Pěkný den všem.

Míšo:já bych i s tím sunarem počkala až půjdete k Dr.Nevím,jestli ti radši nedoporučí na noc kaši než sunar.A hlavně pozor,to že jí začneš přikrmovat neznamená,že ti bude líp spát.Bohužel to spaní s tím kolikrát nesouvisí.POkud jste ještě nekrmili z lahvičky,tak se připrav,že vám to ze začátku nemusí vůbec jít.Některým dětem to trvá strašně dlouho než se to naučí.Na tu váhu se taky zeptej Dr.,kolikrát ji půjčujou,ať ji nemusíš kupovat.Já ji doma mám,ale vážím jen orientačněprotože se mi na ní strašně mrská.

U nás je hit posledních pár dnů ječení.Objevil,že umí ječet a pořád to dělá.Asi se mu to líbí.Ale řeknu vám,venku je to mazec.Asi si lidi myslí,že ho týráme nebo co.

Zany:nech si napsat od Dr. glycerinovou madt.Nedám na ni dopustit.

miskastehlikova
autor
20. dub 2009

Ahojky holky,
tak my jsme v noci byly vzhůru jen dvakrát!takže super!!!
Večer jsem Viv nakojila a potom dokrmila sunarem(vypila 75ml sunaru) a dokonce se po jídle po dlouuuhé době i usmívala,žvatlala a nebyly žádné histerie🙂...V noci si pak jen cucla a spinkala dál,takže jsme obě opravdu po dlouhé době spokojené!Teda hlavně malá!A já sem se konečně vyspala!!!

lllucka:já už flašku používám dlouho,jak dávám malý čajíky,takže je zvyklá a problémy jí to nedělá.Dokonce si kolikrát lahvičku přidržuje ručičkou🙂....

My jdeme dneska ven na celé odpoledne,abychm si užily sluníčka a načerpaly energii,kterou jsem poslední dobou moc neměly!!!
Dneska nic nedělám jsems e rozhodla,že jn večer vytřu,navařm a jinak relax🙂

llllucka
20. dub 2009

Míšo:tak to máš dobrý.My lahvičku moc nemusíme.

nency
20. dub 2009

Míšo
75 ml tak to je celkem dost. Danča si bere kolem 90 ml. Ale čajíček zatím nechce vůbec, tak jí ho necpu,
jenom když bylo venku vedro, tak jsem jí ho několikrát zkusila dát, ale nechtěla ho.
Ty máš Sunar Hypoalergení? To dáváš preventivně nebo má nějakou alergii? Já se Sunarem žádnou zkušenost
teda nemám, kupuju Nutrilon Imonofortis a dělají taky hypoalergení, ale slyšela jsem, že má nahořklou chuť
a některý mimča ho nechtějí. Tak to máš docela štěstí, že si ho Viv vzala. Hlavně, že byla spokojená.
To mě Danča pěkně zlobí, včera usnula až před desátou a v noci zase 3x vzhůru a vstávala v půl sedmý, takže
si to ani moc ráno nenatáhla. Dříve mi usínala krásně, dala jsem jí do postýlky a jenom jsem běhala nasazovat
dudlíka, ale teď mi řve i s tím dudlíkem. Snad je to jen na přechodnou dobu. 🙂

lllucko
souhlasím s tebou, že mimčo se v noci nemusí budit jenom hlady. Danča se mi v noci budí a hlady to bude
tak maximálně jednou.
Jak píšeš, že malej má nový hit ječení, tak to Danča taky, ale venku je naštěstí docela hodná. 🙂

zany
atopický exém by dětská doktorka určitě poznala. My jdeme ve čtvrtek na očkování, tak jí taky ukážu tu
suchou kůžičku, kde má Danča. Ale zatím se jí to nikde nerozlézá, ale co to je, tak to teda taky nevím.
😉

zany
20. dub 2009

Míšo - asi Viv to mlíčko opravdu nestačí a nebo se ti ho dělá málo. No ale hlavně, že jste se vyspaly a jste obě spokojené 🙂

My teda lahvičku ještě nezkoušeli... Chtěla bych, aby Eli začala pít hned z hrnečku, ale asi si to maluju 😀 I když Honzík měl chvilku lahvičku a pak hrnečekk s měkkým pítkem a naučil se to krásně 🙂

Lllucko - u nás Eliška taky ječí a nebo zjistila, že když do něčeho škrábe, tak to vydává zvuk 🙂 Dělá to hlavně na přebalováku a pak když leží na puzzlích 🙂
A na co je ta mastička dobrá? Myslíš, že pak na normální mazání? A neprodávají jí i volně? 😕

Nency - no já doufám, že to pozná a je to zas jen něco k těm žlázkám...