3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

miskastehlikova
autor
24. bře 2009

Paulinko,já odsávala týden,když Vivi měla rýmu.Ale koupila jsem nosní kapičky Libenar a po těch ti rýmička sama vytejká z nosu.Takže malou moc netrápíš odsáváním.U njás hodně pomohli!Jinak jsem odsávala asi 5-6denně!

paulinka80
24. bře 2009

Kapičky jí kapu, koupila jsem Libenar. Mám taky tu odsávačku na vysavač, taky mi to přišlo drsný, ale když jsem jí to odsála,tak se jí fakt ulevilo...ani u toho nevyvádí, jen se trochu kroutí a někdy je úplně v pohodě, jen kouká a když skončím a začnu dělat blbiny, tak se začne smát...snad to vždycky rychle zapomene.
Holky a jak to máte s kojením? mě se zdá, že dvouhodinový intervaly jsou krátký,zvlášť v noci je to děs... někdy mi přijde, že fakt jen kojim a kojim.

paulinka80
24. bře 2009

miskastehlikova: ja ji nakapu ten Libenar, ale samo to neodtejká, jen se to trochu uvolní, takže chvíli na to použiju tu odsávačku, odsávám tak 3-4krát za den...tak snad to brzo přejde a nebudu jí muset takhle trápit.

miskastehlikova
autor
24. bře 2009

Určitě to brzo přejde,to je otázka tak týdne a určitě je lepší na chvíli na vzduch,,ono se nosíku hodně uleví!
Já kojím po 2 hodinách(tak 8-10min.) a v noci je to podle toho jak usne,ale většinou nakojím kolem 8 večer,pak kolem 10 a potom kolem 4-5 ráno.Malá v noci dlouho spí!
Jj,kde jsou doby kdy jsem kojila po 3-4 hodinách...

evikk
24. bře 2009

paulinka,:ja kojim pres den po trech hodinach,kojila jsem po dvou,ale moc pribirame takze kojim po trech a v noci dam naposledy v deset,vzbudi se v jednu a pak v pet,ale nekdy i driv,je to individualni,kdyz byl mensi,kojila jsem za noc i ctyrikrat 😒

evikk
24. bře 2009

Holky,uz jste nektera nechala naockovat prcka proti pneumokokovi?My nemame jeste zahojeny raminko po ockovani proti tbc a to se pry nesmi ockovat az se to zahoji 😉

makulinka
24. bře 2009

AHoj holky, tak nám příští týden budou už 4 měsíce, ale moc pást koníky nechce, doktorka to zatím moc neřešila, některé děti prostě nechtějí, ale zase od 2 měsíců si sama drží hračky, takže nemůžu říct, že by byla nějak líná.D 3 měsíců si hraje s ručičkama. Jinak my máme už vylezlé 2 zoubky, talže kouše do všeho a brousí je a brousí. JInak v autosedačce problém nemá, je totiž často v houpátku a tam se jí moc líbí. Režim už má trošku zajetý, sama usíná v postýlce, když se vzbudí tak ani nepláče, prostě počká, jestli náhodou někdo nepřije.Chůvičku máme, protože máme doma kočku a jsem docela ráda, že jsme jí pořídili. u prvního dítěte jsme jí neměli a nepotřebovali, ale kočka je kočka a tak je tam malá někdy zavřená v ložnici, aby na ní nelehla a tak je pod chůvičkovou kotrolou a jinak my máme kolotoč nad postýlkou také ten fischer price už od narození a malé se hrozně líbí, ty barvy jsou takové jemňoučké nic řvavého, ve tmě krásně svítí a hraje příjemná hudba - moře a ještě další 2 melodie, takže my jsme s ním spokojené 🙂 , ale to záleží na každém.

llllucka
24. bře 2009

Já kojím 2-3 hodiny přes den a v noci jen jednou.Malej taky dost přibírá,ale ještě jsem neslyšela,že by se to mělo nějak omezovat.

paulinka80
24. bře 2009

já taky neomezuju, kojím když se Elí ozve...a taky přibíráme dost. Mě doktorka řikala, že se očkování proti pneumokokům může píchnout spolu s hexavakcínou, ale až bude zahojený ramínko po očkování proti tbc. na kontrolu jdeme za 3 týdny, tak uvidíme...teď to místo vpichu má červený...

barushka
24. bře 2009

Já kojím co 3 - 4 hodky přes den a pak nakojím ve 20, 23, 2, 5 a ráno, někdy vydrží a přespí jedno noční kojení, což je supr 🙂 Toho pneumokoka jsem se rozhodla neočkovat. Počkám, až bude malý větší, ted je to moc velká zabíračka na organismus.

zany
24. bře 2009

My kojíme tak po 3 hodinách, někdy dýl, ale to jsou výjimky 😉

Rýmu už Elinka taky měla, tak jsme odsávali a v pohodě. Odsávala jsem podle potřeby. Když jsem slyšela, že to v ní hrčí, tak jsme odsáli a jí se hned líp dýchalo 🙂

My pneumokoka necháme naočkovat taky dýl... Honzíkovi jsem ho dávala až v roce...

miskastehlikova
autor
24. bře 2009

My taky dáme pneumokoka až po roce,do roka jsou totiž 4 vakcíny a po roce jen 2.A nechci malou zatěžovat při hexe!
Makulinka:obdivuju tě mít doma kočičku,když máš takového drobečka!Já jí chtěla,ale zakázal mi jí přítel že je velkým vironosičem.
Holky chodíte někdo na vaničky s pinďama???

zany
24. bře 2009

Ty jo, kočku bych taky domů nechtěla...

Misko - nechodíme a ani chodit nebudeme 😉 Ty základy si pamatuju ještě od Honzíka, tak to s Eli zuž praktikujeme 🙂

tytyta
24. bře 2009

Tak jak tady čtu,tak my máme taky věčně ruce v pusince a slintáme jak bernardýni.Tak snad to takhle brzo zoubky nebudou 🙂 ,ale někdo tu psal,že už mají ve třech měsících 2 😲
Jinak my budem plavat v neděli poprví ve vaně,tak jsem zvědavá,docela se těšim.Snad bude spokojená i Lulu.

miskastehlikova
autor
24. bře 2009

No asi slintají všechny děti jak tak koukám🙂
Já jsem právě o tom plaváníčku hodně přemýšlela,prtože malá miluje vodu,ale někdo říkal že stačí plavat jen doma,tak nevím...
Zazy: a dá se takhle teda plavčit i doma???Nebo je opravdu potřeba nejdřív nekam chodit?

paulinka80
24. bře 2009

Eli taky vodu miluje, kamarádka vede ty kurzy pro kojence a když u nás byla na návštěvě, tak řikala, že s ní můžeme teď začít "plavat" ve vaně a to tak, že jí dáme na zádíčka, držíme pod hlavičkou, jistíme lehce zadeček a ona sama trochu kope a jakoby plave 🙂 a hrozne se jí to líbí, pozoruje okolo vany zvířátka, co jsme jí tam nalepili a je šťastná. Až bude držet sama hlavičku, tak se dá plavat i na bříšku. Do bazénu pak budeme chodit od šestýho měsíce

miskastehlikova
autor
24. bře 2009

pulinka: Tak to je super,že se to dá zvládnout doma🙂.Mě Vivinka hlavičku drží,ale na bříško se teda ale bojím,abych jí třeba blbě nevzala 😔 .
No,já od září budu chodit s kamarádkou a její holčičkou do bazénu do letňan.Akorát mi mrzí že jsem ještě nenašla žádné cvičení pro takovéhle drobečky☹.Víš,jako je na míčích a tak

llllucka
24. bře 2009

My už chodíme plavat a super.Je to v bazénku a dělají se tam věci,které prostě ve vaně nejdou.My jsme ve vaně začali plavat od 6-ti týdnů.Ale na zádíčách ho to už nebaví.On radši bříško.

paulinka80
24. bře 2009

já chci právě pak chodit na kurz co vede ta kamarádka a začíná se od šesti měsíců, lekce trvá 30 minut a stojí to 350 Kč, celkem je 10 lekcí...takže docela pálka ale když se to Eli tak líbí, váhat nebudu a půjdeme do toho 🙂
lllucka a jak se mimi drží, když plave na bříšku?

onlika
24. bře 2009

baby, ked odsavate, to mate deti fakt v pohode? Ja som mala najskor tu hadickovu odsavacku, Matko reval, tak som kupila na vysavac, ked sme ju skusalli prvykrat, tak v poho, ani nehlesol, ale odvtedy, ked mu odsavam, tak vrieska uplne strasne, ako by som mu ublizovala ☹. Ja som to skusala na sebe a je to fakt strasne neprijemne

evulinkab
24. bře 2009

Tak muj prcek bude mít tři měsíce za necelých 14 dní.Zatim žádný pořádný denní režim nemá, vzbudí se kdy chce, dopoledne většinou nespinká a když, tak max. pul hodky-takže já nic nestíhám, protože se mu musím věnovat, odpoledne spí tak ty tři hodky(a je jedno jestli doma v postýlce nebo v kočárku, pak je vzhuru a v rozmezí 19-20.30h usíná.Jak kdy.Většinou mu musím s usínáním dopomoct, bud houpáním v náručí nebo u prsa.

JInak je šikulka, směje se krásně, dumlá si paleček, hlavičku drží, ale musí se mu chtít.Většinou ji krásně drží, když ho držím v náručí, tak to mu to jde pěkně, sice ještě někdy klimbá ze strany na stranu, ale v poho.Když ho dám na bříško, tak je línej, většinou ho něco zaujme, kouká na to a hlavu ne a ne zvednout.A taky pěkně brouká, kroutí pusinkou na všechny strany a snaží se mi asi něco povědět🙂

marselina
24. bře 2009

holky já jsem si odsávačku na vysavač udělala sama,koupila jsem klasickou balonkovou,ustřihla jsem spodek a nasadila na vysavač,odsává to uplně perfektně,taky u toho malej brečí ale nedá se nic dělat.

zany
24. bře 2009

Já zatím Eli trénuju s tím potíráním obličeje na heslo 🙂 Teď jsem přidala i trochu vody a v pohodě 😉 Pak jí zkusím dát i do vany 😉 No ty hmaty chvaty mám naučené, s Honzíkem chodíme už 2 roky 😉 Od září půjde Eli do bazénu 🙂

Odsávačka - ze začátku se zdála Eli v pohodě, ale pak řvala... 😒 No ale musela to chvíli vydržet, jinak by to nešlo...

Misko - tady u nás dávají do skupinek děti které chodily do vaniček a i ty co nechodily... Aspoň když začínal Honzík plavat, tak někdo měl vaničky za sebou, my ne...

paulinka80
24. bře 2009

Elí se u odsávání spíš tak jako vzpírá, když jsem to dělala poprvé, tak plakala,ale teď už ne

luci81
24. bře 2009

Ahoj,přidám se k Vám.Anetce budou skoro čtyři měsíce,ale protože je narozená o měsíc dřív,tak je vlastně taky jako tříměsíční.Je skoro stejně stará jako Elinka od Berunky,taky se spinkáním jsme na tom podobně.Večer usíná kolem půl 9,budí se ráno kolem půl 7.Režim docela má.Dopoledne většinou spinká,odpoledne bývá spíš vzhůru.

Měla jsem strach,jestli ,,nepase,,špatně,ale jak vidím,tak je na tom podobně jako ostatní dětičky.Taky moc dlouho nevydrží a ručičky má ještě v pěst.Hračky ještě do ručiček nebere.Nejvíc se jí líbí,když si ,,povídáme,,.Máme taky promítací kolotoč od Fisher-Price,docela na něj kouká,ale já jsem byla zklamaná melodií.

Přitahují se Vaše dětičky za ručičky,nebo je v tomhle věku ještě brzy?

marselina
24. bře 2009

tobík se za ručičky přitahue a sedne si,dokonce jen když mu dáme po hlavičku polštářek ta ☹ k se snaží si sám sednout,a jak zatíná bříško,tak potom blink blink 😀

marselina
24. bře 2009

promítací kolotoč máme taky a taky mu to teda nic neříká to spíšu toho usnu dřív já než on

llllucka
24. bře 2009

Paulinka:pod pažema,tvoje palce dopředu a máš je nahoru,kdyby mu spadla hlava,ať nespadne do vody. A nebo máš pod hlavou ruce,ale to ve vaně nejde.Nevím,jak to popsat a fotku nemám.

Nás teda už kolotoč nebaví.Bavil ho tak leden,únor,ale teď už ne☹

zany
24. bře 2009

Eli se ještě nepřitahuje...

Kolotoč nemáme. Na Honzíka jsme ho měli půjčený od mého bráchy, ale mají teď taky druhé mimčo. Tak jsme ho ani nekupovali. Eli má v obýváku cestovní postýlku, kde moc není a tam by se ani uchytit nedal a v ložnici je akorát na spinkání...
Ale pod hrazdičkou je dost a i na lehátku má zvířátka a do těch už mlátí 😀 Hrazdičku máme od Fisher Price tu 3v1 a to jí taky baví 😉

miskastehlikova
autor
24. bře 2009

Vivi už se přitahuje...
Kolotoč máme ale kklasický(ne promítací)od Canpol Baby. Ale Vivi ho nechce mít zapnutý,jen do něj bouchá.Jedinou hlučnou hračku co má ráda je hrací šáša(příšerná melodie).
Dneska si Vivi narvala i prst do nosu a šíleně u toho slintala a smála se na celý kolo.Docela podívaná🙂